» »

Umrl igralec Jernej Šugman

Umrl igralec Jernej Šugman

[D]emon ::

V 49. letu starosti je umrl Jernej Šugman, eden najplodnejših in najbolj cenjenih slovenskih igralcev.

Prvak ljubljanske Drame se je poleg v gledališču, kjer je upodobil nekatere največje like, od Kralja Leara in Hamleta do Julija Cezarja in Ojdipa, izkazal tudi na televizijskem področju, še posebej v nanizanki Teater Paradižnik kot nepozabni vratar Veso, v Vrtičkarjih in v Naši mali kliniki.

Obsežen je tudi njegov filmski opus - med drugim smo ga lahko gledali v Predmestju, Sladkih sanjah, Kratkih stikih, Lahko noč, gospodična, Zvenenju v glavi in letos v Nočnem življenju. Sinhroniziral je tudi več risank, med drugim je posojal glas očiju pujsu v Pusji Pepi.


http://www.rtvslo.si/kultura/oder/umrl-...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
  • spremenil: bluefish ()

shadeX ::

:O:O:( Naj počiva v miru!

Kako pa je to prišlo kar iznenada? A je bil kaj bolan?

IL_DIAVOLO ::

Baje je umrl za posledicami kapi.

Seljak ::

Ja, mene je zares šokiralo. Dosti premnogo je šel. Jaz se ga bom za vedno spominjal kot Vesota iz humoristične nanizanke Naša mala klinika. Prav tako je bil ambasador projekta Predani korakom. Skratka velika izguba :'( Naj počiva v miru!

#000000 ::

Uf precej precej prekmalu. počivaj v miru.

Mato989 ::

Škoda, najbolj se ga bom spominjal po nanizanki Naša Mala Klinika...

Bil je car... srečno do snidenja "na oni strani"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Kralj Ubu.

barocco ::

res škoda, super igralec in komedijant..:|
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Alien123 ::

škoda, pa tak mlad :(

4knative ::

Danes si, jutri te ni več. Realnost. RIP

bambam20 ::

Ja. Raje se poklonite veličini.

Res odličen igralec.

Ravno tako je znal odlično igrati pozitivne like kot negativne.

Pečo89 ::

Star je bil 48 ne 49... 23.12 bi praznoval 49.

korenje3 ::

ojoj...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: zee ()

cekr ::

Gorska reševalna ga je reševala na Podljubelju.

Ob 11.11 so v Podljubelju, občina Tržič, gorski reševalci GRS Tržič osebo oživljali do prihoda reševalcev NMP. Žal je oseba umrla.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

BivšiUser2 ::

Nevem, če mi je bil boljši v Trdoglavcih ali kot Veso v NMK. V glavne CAR. Počivaj v miru.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

bambam20 ::

Lik Vesota je igral tudi v Teatru Paradižnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

zee ::

Debata o načinu življenja, prehrani in podobnem je off-topic v tej temi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jusv ::

Ma on je vse odigral perfektno. Prav vse, česar se je lotil. Poklon in naj počiva v miru.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dexterboy ::

RIP, Veso :'(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FireSnake ::

Njega je pa res škoda :(
Ta je res znal nasmejati.

Naj mu bo lahka zemlja ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

bambam20 je izjavil:

Lik Vesota je igral tudi v Teatru Paradižnik.
to je bila edina prava slovenska komedija (ostalo vse je bilo podn), ki je verjetno dala jerneju nezbrisljiv pečat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Modri dirkač ::

Ene +20 let nazaj sem ga gledal v Hamletu, kot mulc z gimnazijo.
Pričakoval dolgcajt, doživel performans, ki ti za vedno ostane v spominu.
RIP
Everybody lies!

drzni86 ::

RIP, legenda

shotalick ::

Legendarni Veso, R.I.P

fx3zRejSz0cS ::

Veso Lolariba, počivaj v miru.

denabiker ::

RIP

ne moreš verjet, kako je lahko kratko življenje. Sploh mi moški smo na udaru. Koliko je pri mojih znancih kapi, tudi v moji službi (lansko leto dve kapi pri mojih sodelavcih, pa v sosednjem oddelku tudi dva sta šla), med 50-60 je res nek filter. Še penzije ne dočakaš:(

Uporabnix ::

Glas očija pujsa iz Pujse Pepe, počivaj v miru :)
(slednja stvar, kjer sem ga spremljal te dni)

Glugy ::

V Teater Paradižniku je bil top. V NMK je bil tud dobr; sam Teater paradižnik je pa pika na i v njegovi karieri vsaj kakor jz to vidm. V vlogi je dal občutek hecnega čeprav je igralstvo polno enega dela pa učenja na pamet obenem pa iskanja ravnovesja z občutkom pričarane spontanosti.

Nevem če bom dočakal v Sloveniji da bi katera komedija presegla al pa vsaj dosegla približno Teater Paradižnik ; tista spročenost in hecnost ajej prov pogrešam. Mel smo Teater paradižnik, mel smo NMK , kdaj bo naslednja dobra nanizanska komedija prišla ven? Brez Jerneja še dolgo dolgo ne.

Sprašujem se če bi se dalo karkoli spremeniti da ga ne bi srce izdalo in prekinilo njegovo z nasmehom obdarovano pot. Je prišlo do zdravniške napake? Bi se dalo kaj drugače narediti? So reševalci bili dovolj hitri in strokovno podkovani? Je temu botrovala prehrana; življenjski slog; morda stres? Bi bilo več možnosti da preživi če bi doživel kap bližje Ljubljani. Bi tista minuta dve spremenili celotno usodo?

Pri tem se spomnim na Vrtičkarje kjer si igral bolnega Zdravkota, katerega nanehna skrb je bilo zdravje; med drugim tudi to da je vedno skrbel da ne je mastnih jedi in podobnih stvari. Včasih hecno pretiravanje; včasih tudi zrno resnice.

Ne razumem pomena zakaj usoda želi da se Jerneju ustavi pot. Bil je mali človek v katerem smo se marsikateri videli; poistovetili; videli tudi zametke svojega življenje ; se zavedali da smo včasih naravnost hecni ; o če bi se le videli.
Mali človek ampak mali človek široke množice ljudi; velikega srca in polnosti duše. Veliki človek ne bi nikoli segel nam malim ljudem tako v srce; ker ne bi imel stika z ljudskim življenjem. On pa ga je vedno imel. Vedno se je zavedal čez kaj vse gre mali človek.

Ne predstavljam si da bi kdorkoli prišel in na podoben način ozavestil malega človeka in pri tem izzval iskrive nasmehe. Ne poznam takega človeka v slovenskem prostoru. Obstajajo dobri komiki ampak te imajo čisto drugačen stil; ni ...nekaj jim manjka. Jernej je ta nekaj imel. Pogrešal ga bom.

Počivaj v miru Jernej; Upam da veš da si kot mali srčen človek dosegel veliko; veliko si dal Sloveniji. Zdaj pa je čas za te; da se spočiješ in uživaš v pokoju. Zaslužiš si vse dobro.

firbec ::

@Glugy, odlično napisano

duque ::

Modri dirkač je izjavil:

Ene +20 let nazaj sem ga gledal v Hamletu, kot mulc z gimnazijo.
Pričakoval dolgcajt, doživel performans, ki ti za vedno ostane v spominu.
RIP


enako ... pri meni je bil Kralj Lear (takrat v CD). Vedno sem se veselil predstave, v kateri je igral. Sam se ga spominjam in se še bom po igrah v drami. Hvala!

Jerry000 ::

Res, res ga je škoda. Tudi jaz sem ga kot mulc gledal v Teater paradižnik. Vedno mi bo ostal v spominu kot Veso. Legenda

marS ::

R.I.P. škoda ga je :(
...no more heroes...
https://ilbis.com/

solatko ::

Novodobni Stane Sever, karkoli je igral, je vloga nosila njegov neizbrisen pečat.

Počivaj v miru.
Delo krepa človeka

Seljak ::

reeves ::

Vedno ga bom poznal kot Vesota. Res je bil dober. Škoda ga je.

R.I.P. Veso

Curly ::

Spomnim se na tisti njegov film, Nočno življenje, vsa ta galama po nekaterih medijih, o vzroku njegove smrti res ni več v mejah normale.

[D]emon ::

Pokopali ga bodo ta petek ob 14:30 na Zalah, z vojaskimi castmi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

Če ste fan Šugmana si poglejte še tale film v katerem igra.

http://www.imdb.com/title/tt3219106/

Uporabnix ::

Tole bom vprašal z zelo veliko pazljivostjo, da ne bo kdo užaljeno odreagiral (sploh, ker me zanima zelo splošno in ne ker bi imel kaj proti Šugmanu (ravno kontra)):
Kakšni so kriteriji, da se nekoga pokoplje z vojaškimi častmi? So kakšne splošne predpostavke ali se odločijo posamično na pobudo? Ker v slednjem primeru seveda v primeru, da je javnost pokojnemu zelo naklonjena, pa dejansko ni nobene potrebe, da bi bila ta oseba pokopana na tak način, noben od tistih, ki o tem odloča, ne bo nasprotoval. To bi bila za tega nasprotovalca politična smrt.

AndrejO ::

Spletni iskalnik najdve vse:
- Podlaga so Pravila službe v Slovenski vojski.
- Za Jerneja je v skladu s pravili tako odločila Vlada RS.

Vlada, ki to sprejema, ne sme ravnati proti volji svojcev ali pokojnega, kar pomeni, da nekdo mora predhodno stopiti v kontakt s svojci, najmanj zato, da preveri, če se strinjajo, nato pa se uskladijo podrobnosti.

Kdo to vladi predlaga ali, če vlada to stori na lastno iniciativo, ni predpisano. Ravno tako tudi niso predpisani splošni kriteriji, da država nekomu izkaže takšno čast. So pa v predpisu prepovedi, ki diskvalificirajo obsojene za določena kazniva dejanja ali pa bi izkazana čast dala slab vzgled oz. škodila ugledu države (npr. nečastno odpuščeni iz vojske, samomor iz nečastnih vzgibov, ...).

Ne dolgo nazaj je bil z vojaškimi častmi pokopan Slavko Avsenik.

D3m0r4l1z3d ::

bambam20 je izjavil:

Lik Vesota je igral tudi v Teatru Paradižnik.

Tam je začel kot Veso in navduševal. Praktično je Đuro sebe uresničil preko Vesota.

Pečo89 je izjavil:

Star je bil 48 ne 49... 23.12 bi praznoval 49.

Bolj je bil 49 kot 48.

Teater paradižnik pa žal ni bila slovenska zamisel in zato ji ni enake.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nostalgija. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12315199 (1981) meho7
»

Slovenske TV komedije

Oddelek: Sedem umetnosti
182493 (1733) Fizikalko
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215807 (8561) nevone
»

Nekaj za smejat - Tine Strela in njegov Gozmodrisk

Oddelek: Sedem umetnosti
253211 (2205) Avenger
»

Tv dober dan

Oddelek: Loža
422360 (2022) Freak

Več podobnih tem