» »

sistem za coding in prosti čas

sistem za coding in prosti čas

ntech8 ::

Oj, ravno kupujem sistem za python, javascript, swift + polno worda in texta. Kdaj pa kdaj kak film/serijo. Brez gaming, razen testing lastnih zadev (nezahtevne?)... Zadeva naj deluje tiho in funkcionira tut če je 20-30 zavihkov na netu konstantno odprtih.

Kupil bom novo ali rabljeno (ali rastavni eksponat), če ima kdo ponudbo naj jo objavi javno, da imam pomoč s strani ostalih memberjev zarad izkušenj, ki jih jaz nimam in ne spremljam scene.

slednje, bi bilo predvidevam, da idealno


laptop + 22''+ monitor 1x + wacos intuos pro M (malo čez 300EUR nova)
ali pa


desktop + 2x 22'' + monitor (ali 1x monitor + večji tv... idealno 2x monitor plus 40''+ tv) + wacos intuos pro M (malo čez 300EUR nova)



če rabi kdo za stroške, naj javi na privat.

vseskup = pod 1k? less is more.
doable? tnx
  • spremenilo: ntech8 ()

Qushaak ::

Kak HP ProBook 450 G3 z SSD-jem in 16GB RAM-a. Procesorji v teh prenosnikih so dvojedrniki Core 6000 2.3-2.5GHz.
Desktop se pa vsak praktično lahko tih naredi, če se vzame visokoefektivni napajalnik z 120 ali 140mm ventom (ali pa celo pasivni) ter dober (40€+) heatpipe cooler (120/140mm ali pasivni). Procesor pa nekaj od Core 6000.

ntech8 ::

hvala za odgovor. sam sem sicer bolj nagnjen k refurbished desktop/workstation. Kaj praviš pa za to?

Invictus ::

Kupi si kak HP Z4x0 workstation. Dobiš poceni, pa nadgradiš po potrebi in budžetu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Mah, HP-jev bi se izognil v največjem možnem loku kar je mogoče.

ntech8 ::

gledal sem workstation opcijo ja.

shadeX, kj pa če ne HP?

ntech8 ::

Intel(R) Xeon(R) 6-Core W3680 (3.33 GHz / Turbo 3.60 GHz), 16GB DDR3 ECC, 750 GB SATA, ATI FirePro V7750 1 GB ... lenovo, 630EUR z ddv. kaj pa tole?

ali pa tole

Intel(R) Xeon(R) E5620 (2.40 GHz / max freq - 2.66 GHz), 8GB DDR3 ECC, 320 GB HDD, Nvidia Quadro NVS295 256 MB ... hp z800, 420EUR z ddv.
ali

Intel(R) Xeon(R) E5530 (2.40 GHz / max freq - 2.66 GHz / 8 MB Cache), 8GB DDR3 ECC, 320 GB HDD, Nvidia Quadro NVS295 256 MB,



ali AiO Intel Core i5-4460T (4×1.9 GHz), 4GB DDR3, 500 GB SATA HDD, NVIDA Geforce GT 820A 2GB, 60,45 cm (23.8'') Full HD (1920×1080) LCD, DVD-R/W, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, HDMI, CardReader, Webcam, Microsoft Windows 8.1 (64-bit) ; pa dodam 4gb rama pa bo ane? ; 570EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ntech8 ()

sodnicaN ::

jaz mam i5 4460 (mi je žal da nisem vzel xeona 1231 e3 v3 ker je bla dost mala razlika v ceni, najcenejšo plato s 4 luknjami za ram in hdmi izhodom (da mam samo en kabel za sliko in zvok)... ne vem modela je pa b85 chipset, 32gb rama (ne nerabim ga ampak škodi pa tud ne pa itak sem za drugih šestnajst gb plačal ene 20 e, ker so mi z amazona poslali 3 komplete namesto enega, evo 840 500gb ssd (in b4 haterji, enkrat bom zamenjal s kakim projem iste ali večje velikosti), 3x wd 3tb red, enga wd blue 750gb (tega bom zamenju za še enga reda), nek dvd rom in lc power 650w napajalnik (neko tih verzijo + in b4 haterji), mogoče kdaj kupim še kako bolj resno grafično (neki na nivioju gtx660 ali več) ampak za enkrat ni potrebe, špila itak ni nobenga dobrega, v openclju/cudi pa tud nič ne delam.. aja, pa asus ne vem kjer model full hd zaslon z vgrajenimi zvočniki (21.5" inčen se mi zdi)... tuki mi je tudi žal da nisem vzel vsak 1440p, ker se vidijo piksli

worda nimam tko da to ti težko rečem kolk hitr dela, maš pa lahko odprtih ogromno virtualk, stiskaš par arhivov z xzjem, gledaš kak 1080p film z visokim bitratom, ripaš kak dvd s handbrakom, maš odprt firefox, chrome (oba s kupom extensionov in tabov (pomoje 50 vsak), electrum, qbittorrent , pidgin, marvinsketch, fensi učinke v kwinu, pa se ne opazih da bi delal počasi, plačal pa ne vem če sem 500 eur za vse skupi (ssd in ohišje sem že imel), spiš lahko v isti sobi, še posebej če je idle

pa kupi po delih in sam sestavi,bo dost ceneje

če nimaš kakega programa, ki nujno rabi windowse prišparjaj še tle in raje uporabi linux

ne vem, od teh ki si jih nalepil se mi vsi zdijjo bv za to kar si napisal da rabiš....

>Intel(R) Xeon(R) 6-Core W3680 (3.33 GHz / Turbo 3.60 GHz), 16GB DDR3 ECC, 750 GB SATA, ATI FirePro V7750 1 GB ... lenovo, 630EUR z ddv. kaj pa tole?
>ni ssdja, premal rama, pro grafične ne rabiš

>Intel(R) Xeon(R) E5620 (2.40 GHz / max freq - 2.66 GHz), 8GB DDR3 ECC, 320 GB HDD, Nvidia Quadro NVS295 256 MB ... hp z800, 420EUR z ddv.
spet premal rama, disk ni ssd pa še majhen je, pro grafične spet ne rabiš
>Intel(R) Xeon(R) E5530 (2.40 GHz / max freq - 2.66 GHz / 8 MB Cache), 8GB DDR3 ECC, 320 GB HDD, Nvidia Quadro NVS295 256 MB,
isto kot prej samo da je procesor še večji jajc

kupi si enega spodobnega namiznika, in en poceni laptop. če hoces delat kaj bolj zahtevnega se povežeš na namiznik in delaš z njega

pa ne vem kaj gledaš te predpotopne xeone, za nimiznika glej nekje od haswella (oziroma sandy bridga naprej če boš navijal), za laptopa pa od broadwella, pod 16 gb rama in še dvemi luknjami tud ne rabiš, ssd je nujen in vsaj 500gb, grafično pa spet ne glej predpotopnih pro kartic ampak nekaj od gtx 660 naprej (oziroma atijev ekvivalen), pa pri prenosniku raje uporabljaj igpu ker ti bo kakaršna koli spodobna grafična takoj spraznila baterijo (in ker nategujejo z imeni - mobilne verzije imajo vedno zanič specifikacije.. lih tko lažejo pri procesorji in prodajajo dvojederne kot i5 tko da na to bodi pazljiv
pa ips ekran

youPlonker ::

Ena ideja za prenosno varianto:

- Medion laptop iz Hoferja (500 €)
- vzameš iz novega prenosnika ven disk in rame ter prodaš ('?' €)
- dokupiš SSD disk 250GB in 2x8GB rama (150 €)
- 2x24" FullHD IPS (300 €), oba lahko priklopiš na laptop in imaš triple IPS setup
- željena grafična tablica (310 €)

Okoli 1200 €, vse novo. Predrago :(

IMO se ti bolj splača desktop varianta, prideš skozi s 1000eur in bo večji komfort, sploh če uporabljaš požrešne IDE-je. Sam imam desktopa z i5 4460 in prenosnika z i5 5200U; sistema se opazno razlikujeta v odzivnosti, če je odprt kak WebStorm ali Android Studio. Zmaga desktop, jasno. Švohnejši procesorčki na laptopih seveda niso neuporabni, daleč od tega, samo na desktopu je pač vse bolj tekoče.

ntech8 ::

youPlonker, da desktop varianta bo edina! bo prišel prav pač trenutni laptop zaenkrat.

kaj predlagaš, youPlonker za desktop?


uporabljal se bo tudi cad in sketchup, sicer srednje zahtevno.



dobim za okoli 500EUR slednje:
Intel xeon 1245 v3
Nvidia quadro FX 4800 (mogoča menjava za quadro 2000)
8 gb ram
250 ssd

dodal bi jasno 8gb rama, 250 ssd...in bi prišel na 600EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ntech8 ()

youPlonker ::

Potem pač kupuješ klasičen desktop.

Tista konfiguracija za 500eur je IMO ok. Lahko pa tudi naročiš iz Nemčije kaj takega + cheap grafika + cheap ohišje v Sloveniji.

Bolje ti bodo znali svetovati v temi Nakup namiznega PC-ja.

sajmon ::

Glede monitorjev:
sam bi gledal 1920X1200 monitorje (razmerje 16:10, dodatna višina) u2412m,
ali pa 1440p monitorje:
dell 23.8"
dell 25"
dell 27"

Qushaak ::

Stari workstation prenosniki niso nevem kako tiho ponavadi. Skylake je tu res prinesel en večji korak naprej.
Osebno bi tudi gledal, da ima računalniški sistem priklope NVMe, saj so pri programiranju ponavadi datoteke (zelo) majhne in pri kakem prevajanju je res ogromna razlika kakšen imaš dostopni čas in podobno.

Glede na cene, ki jih omenjaš mislim, da bi tudi z novim računalnikom prišel zelo dobro skozi. Sploh namiznim. Za take potrebe, kot jih rabiš in za to ceno se komot greš Core 6700K z obilico (DDR4) RAM-a in NVMe-ji. Sistem, ki ti bo za tako rabo zdržal zelo dolgo, če ga kej drugega prej ne bo ubilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716885 (4351) špela113
»

Slo-Tech 3D Team: Blender Cycles 2.61 Benchmark

Oddelek: Navijanje
111639 (1469) 2loud4u

i3 3220 vs FX 6300

Oddelek: Navijanje
161810 (1527) D3m
»

Workstation vs imac

Oddelek: Kaj kupiti
141671 (1440) Yohan del Sud
»

Pomoc pri izbiri komponent za graficno oblikovanje in arhitekturo

Oddelek: Kaj kupiti
141666 (1470) dmk

Več podobnih tem