» »

INTERSPORT težave z reklamacijo

INTERSPORT težave z reklamacijo

1
2
»

Alamar ::

link_lank je izjavil:

Alamar, punca ima po 14dneh luknjo v copatu. To NI normalna obraba, ki se lahko pojavi po enem letu, temvec napaka na copatu. Se zgodi. V taksnem primeru posten trgovec copat zamenja z opravicilom in bonom za 10EUR. Tu ni veliko za debatirat, razen ce imas opravka s slabim trgovcem. Poglej, res nisem strokovnjak, vendar se ne bi lotil popravilo podplata, ker je le-ta kljucen za pravilno absorpcijo pri sestopu. Ne zelim tvegati nadaljno obrabo ze tako znucanih kolen, ker je trgovec slab.
Se popolnoma strinjam, da to ni normalna obraba. Je pa dejstvo, da lahko pride do tega pri razlogih, ki so bili podani v izvedenskem mnenju. Mogoče imaš srečo, da ti zdržijo eno leto brez luknjice. Mnogi je nimamo in zato uporabljamo nasvete, ki sem jih podal zgoraj. Sploh pa ne gre za popravilo podplata, ampak čevljar našije usnjeno oblogo na notranjo stran opetnika. Takole to zgleda. Kot rečeno mnogi dajo tole narediti tudi preventivno, preden nastane luknja.
http://www.tekaskiforum.net/forum/viewt...

Glede odnosa trgovca se pa seveda strinjam. Vendar tukaj nimaš kaj. Intersport je največja (ali druga) športna veriga na svetu z zgleda zelo okorelim sistemom reševanja reklamacij. Vendar so tudi pozitivne izkušnje

http://www.tekaskiforum.net/forum/viewt...
https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

bambam20 ::

bambam20 je izjavil:







Tole ni vredno 99€. Kdor da za tole 99€ ima preveč denarja. To je vredno maximalno 20€.

Alamar je izjavil:

Mogoče imaš srečo, da ti zdržijo eno leto brez luknjice. Mnogi je nimamo in zato uporabljamo nasvete, ki sem jih podal zgoraj.


Eno je tek, drugo je hoja. Pa vseeno se ne sme natrgat po 14 dnevih hoji. Nisem vedel, da se je Asics tako poslabšal. Včasih so izdelovali superge, kjer se ti je prej podplat uničil, kot pa da bi se opetnik raztrgal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Alamar ::

bambam20 je izjavil:


To ni tožba, ki je življenskega pomena, pač pa se gre za princip. Zato tukaj ni važno, ali je razsojeno v 1 mesecu, 1 letu ali 10-ih.
!
Princip, za katerega boš porabil veliko časa, živcev in denarja? Sorry, ampak to me spominja na tiste reveže pri Tedniku, ki se iz principa leta pravdajo za 100 EUR. V postopku zapravijo celo premoženje in svoje mentalno zdravje. Če je to tvoj cilj, izvoli...

Seljak ::

Nisem tukaj, da bom svetoval glede teka ali kakor koli drugače, ampak lahko rečem samo nekaj, da za teke daljše od 10km uporabljam samo in izključno Asics izdelke. Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23, za gorski tek uporabljam Asics Gel Fuji Trabuco, za trening tek, ko imam na programu joging pa Asics FuzeX lyte. Ker je priporočljiva razdalja za čevlje cca 800km (+/- 100), jih jaz uporabljam do 800km. Ko čevlji dosežejo to razdaljo z njimi več ne tekmujem in jih uporabljam še samo za kakšen trening tek, da se izmenjujejo z novim parom in tako tudi prišparam na denarju.
Skratka po mojih izkušnjah so Asics tekaški copati zelo udobni (sploh Kayano in Trabuco) in prav tako so zelo vzdržljivi. Seveda pa je to stvar posameznika in konstrukcije stopala, pretečeni kilometrini, slogu teka,... Jaz si za dolge treninge ziher ne bom obul copata, ki bi me oviral pri premagovanju razdalj in si tako škodil samemu sebi.
No, pa da še preidem k mojemu problemu. Danes sem napisal in izpolnil reklamacijski obrazec in dodal račun o nakupu in vse skupaj odnesel na Mimovrste. Mladenič na drugi strani pulta me je samo lepo prijazno vprašal kaj je z njimi narobe in na to dejal, da me bodo o vsem obvestili po mail-u. Ko dobim odgovor Vam bom posredoval kako in kaj sem rešil ;)

darkolord ::

bambam20 je izjavil:

bambam20 je izjavil:







Tole ni vredno 99€. Kdor da za tole 99€ ima preveč denarja. To je vredno maximalno 20€.
.
Vredno je točno toliko, kot nekdo plača zanje.

Seljak ::

bambam20 je izjavil:

bambam20 je izjavil:







Tole ni vredno 99EUR. Kdor da za tole 99EUR ima preveč denarja. To je vredno maximalno 20EUR.

Alamar je izjavil:

Mogoče imaš srečo, da ti zdržijo eno leto brez luknjice. Mnogi je nimamo in zato uporabljamo nasvete, ki sem jih podal zgoraj.


Eno je tek, drugo je hoja. Pa vseeno se ne sme natrgat po 14 dnevih hoji. Nisem vedel, da se je Asics tako poslabšal. Včasih so izdelovali superge, kjer se ti je prej podplat uničil, kot pa da bi se opetnik raztrgal.


Ko sem jaz prvič videl tekaške čevlje za 180EUR sem tudi rekel, da ziher niso toliko vredni. Se še prav spomnim. Ampak lahko potrdim, da so toliko vredni, ko te po teku ne bolijo kolena, in drugi deli nog potem je bil to zares dober nakup. Je pa tudi res, da jaz ponavadi kupujem v akcijah (če je le mogoče).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

49106 ::

bambam20 je izjavil:

49106 je izjavil:

Seveda ima vezo. Višja kot je bolje morajo biti narejene.


Upam, da veš, da to ni res.


Ne vem za tebe. Sam za 100EUR pričakujem kvaliteto. še vedno sem jo dobil. če ne drugače , ko so popusti.


Napisal si, da morš za višjo dobit bolj kvaliteten izdelek, kar sploh ni res.

zobnik ::

Zgleda da probajo, če pali, pali, če ne pač ne. Zato pa so forumi, predlagam da da avtor te teme še na FB mogoče se bodo zganil.

bambam20 ::

Seljak je izjavil:

Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23,


Tole vsaj zgled akvalitetno narejena zadeva.

Seljak ::

Saj pravim to so za mene osebno najboljši tekaški čevlji za dolge razdalje.

bambam20 ::

49106 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

49106 je izjavil:

Seveda ima vezo. Višja kot je bolje morajo biti narejene.


Upam, da veš, da to ni res.


Ne vem za tebe. Sam za 100EUR pričakujem kvaliteto. še vedno sem jo dobil. če ne drugače , ko so popusti.


Napisal si, da morš za višjo dobit bolj kvaliteten izdelek, kar sploh ni res.


Načeloma je tako. Ker denarja ne pobiram po cesti še kako premislim, kaj kupim. Če bi kupoval za obutev za 30€ me načeloma ne moti, da bi se mi v petiniku nardila luknja. Nesem čevljarju. Da se mi to naredio v šuhih za 99€, ki tako niso vredni 99€ že ko jih gledaš, kaj šele ko jih imaš v rokah bi pa popizdil.

49106 ::

bambam20 je izjavil:

Seljak je izjavil:

Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23,


Tole vsaj zgled akvalitetno narejena zadeva.



Na podlagi izgleda boš rekel kaj je kvalitetno?

bambam20 ::

Seljak je izjavil:

Saj pravim to so za mene osebno najboljši tekaški čevlji za dolge razdalje.



Tem se že vidi, da so super. :). Sam 160€ pa ne bi dal za njih. Bi počakal na znižanje.

49106 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Seljak je izjavil:

Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23,


Tole vsaj zgled akvalitetno narejena zadeva.



Na podlagi izgleda boš rekel kaj je kvalitetno?


Ne,. na podlagi boljše pene, boljšega gumiranega podplata, ojačitve petnega dela. debelejšega materijala v petnem delu... Še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Alamar ::

Seljak je izjavil:

Nisem tukaj, da bom svetoval glede teka ali kakor koli drugače, ampak lahko rečem samo nekaj, da za teke daljše od 10km uporabljam samo in izključno Asics izdelke. Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23, za gorski tek uporabljam Asics Gel Fuji Trabuco, za trening tek, ko imam na programu joging pa Asics FuzeX lyte. Ker je priporočljiva razdalja za čevlje cca 800km (+/- 100), jih jaz uporabljam do 800km. Ko čevlji dosežejo to razdaljo z njimi več ne tekmujem in jih uporabljam še samo za kakšen trening tek, da se izmenjujejo z novim parom in tako tudi prišparam na denarju.
Skratka po mojih izkušnjah so Asics tekaški copati zelo udobni (sploh Kayano in Trabuco) in prav tako so zelo vzdržljivi. Seveda pa je to stvar posameznika in konstrukcije stopala, pretečeni kilometrini, slogu teka,... Jaz si za dolge treninge ziher ne bom obul copata, ki bi me oviral pri premagovanju razdalj in si tako škodil samemu sebi.
;)
Tale priporočila za kilometrino so nateg prodajalcev-trgovin, da bolj pogosto kupuješ nove copate. Čas menjave je odvisen od treh stvari - tehnike teka, teže in predvsem seveda od obrabljenosti copat (tukaj ne gre samo za podplat, ampak tudi blaženje in ostale lastnosti, ki jih mora copat ohraniti na zadovoljivem nivoju). Osebno menjam copate na 2000-3000km, odvisno ali so cestne ali trail. Poznam pa tudi tekače, ki imajo copate do 5-6k kilometrine. Res pa je, da jo dosežejo v enem letu ali prej.
Kot je že Messiah napisal, cena nima veze s kvaliteto. Seveda do neke meje. Ne moreš pričakovat, da bo random copat iz Lidla za 11,99 EUR na nivoju copata za 100 EUR. Osebno ne dam za copat več kot 80 EUR (znižanja seveda upoštevana). To je nekje zame sprejemljiva meja. Tele priporočene cene 130, 150 ali 180 EUR, ki jih imajo naši trgovci so pa bolane. Ampak vedno se najde kup ljudi s preveč denarja, ki to kupujejo. Zanimivo, da sem ravno v intersportu prejšnji mesec za črni petek kupil dva para Brooks Launch 4 za 125 EUR skupaj. Cena, za katere jih ne dobiš tudi iz tujine. Sedaj imam za naslednje leto mir.:)

Seljak je izjavil:


Ko sem jaz prvič videl tekaške čevlje za 180EUR sem tudi rekel, da ziher niso toliko vredni. Se še prav spomnim. Ampak lahko potrdim, da so toliko vredni, ko te po teku ne bolijo kolena, in drugi deli nog potem je bil to zares dober nakup. Je pa tudi res, da jaz ponavadi kupujem v akcijah (če je le mogoče).
Noben tekaški copat dejansko ni vreden 180 EUR. Kolena in drugi deli nog po teku nimajo kaj boleti. Ali se pretirava, neustrezna tehnika ali neustrezna obutev. Lahko da tudi mešanica vsega skupaj.:D

bambam20 ::

Na tej sliki se lepo vidi kako je narejen petni del. Kvalitetno.

49106 ::

bambam20 je izjavil:


Ne,. na podlagi boljše pene, boljšega gumiranega podplata, ojačitve petnega dela. debelejšega materijala v petnem delu... Še kaj?


Napisal si zgleda.

bambam20 je izjavil:

Na tej sliki se lepo vidi kako je narejen petni del. Kvalitetno.




Hahaha. Kako pa to vidiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Alamar ::

bambam20 je izjavil:



Ne,. na podlagi boljše pene, boljšega gumiranega podplata, ojačitve petnega dela. debelejšega materijala v petnem delu... Še kaj?
To so lastnosti, ki so mogoče tebi pomembne. Jaz recimo nebi niti zastonj vzel teh copat ker so totalno "over-engineered" in pretežki. Ne moreš soditi kvaliteto copata po tem, kakšno gumo ima na podplatu in koliko pene ima v peti. Vsak kakovosten copat ima svoj namen...

bambam20 ::

49106 je izjavil:




Hahaha. Kako pa to vidiš?


Jaz vidim, Ti pač ne vidiš: Nima vsak taletn za vse.


za tebe je tole pač kvaliteta.



V resnici je eno lahkotno sranje, kar vidiš iz slike.

Seljak ::

Asics FuzeXlyte so nevtralni tekaški čevlji za joging. Zgoraj na sliki pa so Kayano,ki so stabilni kar pomeni, da imajo na notranji strani copata čvrsti del, da se copati ne prehitro uničijo in so po večini namenjeni ljudem, ki se jim noga poseda na vznoter (pronatorji).

Seljak ::

Alamar je izjavil:

Seljak je izjavil:

Nisem tukaj, da bom svetoval glede teka ali kakor koli drugače, ampak lahko rečem samo nekaj, da za teke daljše od 10km uporabljam samo in izključno Asics izdelke. Torej za tek na 21,42 in več uporabljam Asics gel Kayano 23, za gorski tek uporabljam Asics Gel Fuji Trabuco, za trening tek, ko imam na programu joging pa Asics FuzeX lyte. Ker je priporočljiva razdalja za čevlje cca 800km (+/- 100), jih jaz uporabljam do 800km. Ko čevlji dosežejo to razdaljo z njimi več ne tekmujem in jih uporabljam še samo za kakšen trening tek, da se izmenjujejo z novim parom in tako tudi prišparam na denarju.
Skratka po mojih izkušnjah so Asics tekaški copati zelo udobni (sploh Kayano in Trabuco) in prav tako so zelo vzdržljivi. Seveda pa je to stvar posameznika in konstrukcije stopala, pretečeni kilometrini, slogu teka,... Jaz si za dolge treninge ziher ne bom obul copata, ki bi me oviral pri premagovanju razdalj in si tako škodil samemu sebi.
;)
Tale priporočila za kilometrino so nateg prodajalcev-trgovin, da bolj pogosto kupuješ nove copate. Čas menjave je odvisen od treh stvari - tehnike teka, teže in predvsem seveda od obrabljenosti copat (tukaj ne gre samo za podplat, ampak tudi blaženje in ostale lastnosti, ki jih mora copat ohraniti na zadovoljivem nivoju). Osebno menjam copate na 2000-3000km, odvisno ali so cestne ali trail. Poznam pa tudi tekače, ki imajo copate do 5-6k kilometrine. Res pa je, da jo dosežejo v enem letu ali prej.
Kot je že Messiah napisal, cena nima veze s kvaliteto. Seveda do neke meje. Ne moreš pričakovat, da bo random copat iz Lidla za 11,99 EUR na nivoju copata za 100 EUR. Osebno ne dam za copat več kot 80 EUR (znižanja seveda upoštevana). To je nekje zame sprejemljiva meja. Tele priporočene cene 130, 150 ali 180 EUR, ki jih imajo naši trgovci so pa bolane. Ampak vedno se najde kup ljudi s preveč denarja, ki to kupujejo. Zanimivo, da sem ravno v intersportu prejšnji mesec za črni petek kupil dva para Brooks Launch 4 za 125 EUR skupaj. Cena, za katere jih ne dobiš tudi iz tujine. Sedaj imam za naslednje leto mir.:)

Seljak je izjavil:


Ko sem jaz prvič videl tekaške čevlje za 180EUR sem tudi rekel, da ziher niso toliko vredni. Se še prav spomnim. Ampak lahko potrdim, da so toliko vredni, ko te po teku ne bolijo kolena, in drugi deli nog potem je bil to zares dober nakup. Je pa tudi res, da jaz ponavadi kupujem v akcijah (če je le mogoče).
Noben tekaški copat dejansko ni vreden 180 EUR. Kolena in drugi deli nog po teku nimajo kaj boleti. Ali se pretirava, neustrezna tehnika ali neustrezna obutev. Lahko da tudi mešanica vsega skupaj.:D


Saj pravim, da nisem tukaj, da bom delil nasvete, ali se prepiral o tem in onem, saj ima vsak svojo tehniko teka,... Če meni odgovarjajo copati za 180€ in če so ti vredni tega nakupa in ali je cena pravilno nastavljena, mene osebno ne zanima, ker si pač takšne copate lahko privoščim.Nekdo si kupi Mercedeza, nekdo pa Opla. Z obema se lahko pripelješ na cilj, edina razlika je v udobju vožnje.
Ziher pa ne bom razpravljal o mojih kolenih, in ali je dobro, da bolijo po teku in obratno. Ne poznam te in ne vem koliko tekaš, ampak, sem prepričan, da takšne izjave ne bi podal nekdo, ki na teden preteče 100+ km. Pa brez zamere, ampak tek je garaško delo in ja, ultra razdalje so pretiravanje, ki pa me napolnijo z posebno energijo in z strastjo premagujem dolge razdalje (včasih tudi kar tako, za šalo).
Če na leto pretečem med 1500 in 1800 km mi je prav vseeno koliko so stali copati, pomembno je, da sem srečen, ko tečem in da ni bolečin v sklepih.

jype ::

bambam20 je izjavil:

Nima vsak taletn za vse.
Drži.

Kljub temu videz reči ni tisto, kar določa lastnosti snovi in lepil.

Alamar ::

@seljak
Če sem te citiral, vseeno nisem govoril specifično o tvojih kolenih in kupovalnih navadah, ampak na splošno. Tek mora biti izključno v veselje in brez bolečih posledic, sicer je treba prilagoditi dejavnike, ki povzročijo bolečine. To je moje mnenje. Sicer tečem redno okoli 100 km na teden in tudi poznaš me najverjetneje, vsaj na videz.;) To ne spremeni dejstva, da so copati za vsako novo sezono po priporočeni ceni 130-180 EUR marketinški nateg. Seveda so nekateri pripravljeni plačati to ceno, kot so pripravljeni dati 1000 EUR za nov telefon, zato pa so tudi takšne cene. Trg določa ceno. Pa pustimo sedaj to. Želim ti čim manj garanja in bolečih kolen, pa čim več uživanja v teku še za naprej.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Seljak ::

:)

scipascapa ::

Pa zakaj hudiča se to piše po forumih? Halo????? Imaš tržni inšpektorat, pa naj jim nabije nekaj tisoč € kazni...ti boš pa žal brez patik.

fosil ::

14 dni bi morali zdržati vsaki copati, tudi če jih imaš na nogi 24 ur na dan.
To da ima neko podjetje na plačilni listi izvedenca, ki zavrača reklamacije veliko pove o tem podjetju.
Tudi na tem forumu je tema o ponaredkih in slabši kvaliteti.

Varianta bi bila tudi, da se obrneš direktno na Asics, bi bilo zanimivo slišat njihovo mnenje če so ti copati res original.
Pa prijavi izvedenca na ministrstvo za pravosodje.
Tako je!

imagodei ::

Magic1 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Tole zadnje je verjetno najslabši možni nasvet od vseh v tej temi. Če je politika podjetja takšna, da nategujejo ljudi s sodnimi izvedenci, noben poslovodja ne bo na svojo roko delal drugače. Če gre za 15 € vredno zadevo mogoče še, če pa gre za 100 €, 300 € in 500 € vredne stvari, pa gre zadeva očitno do izvedenca, poslovodja ti ne da keša kar na roke, ko izpolniš papirologijo.

In tako lahko tam samo izgubljaš čas, če 1 uro trmaš poslovodkinji.

Se ne strinjam, če eno uro argumentirano odganjaš stranke v večji poslovalnici, dvomim da bo poslovodja stal mirno da ti odideš. Res pa moraš izbrati čas največje fluktuacije in imeti primerna jajca.

Ne vem, kaj tu ni jasno. OP je športne copate oddala v reklamacijo. Prodajalec je športne copate sprejel, narejen je bil verjetno zapisnik. Tle nima stranka kaj 1 uro stati in se prepirati s prodajalcem. Tak je postopek in je povsem pravilen.

Kdaj torej predlagate, da bi šla stranka nazaj v poslovalnico težit? Potem, ko so ji reklamacijo zavrnili? Potem, ko je dobila obvestilo iz sedeža podjetja? Noben na pol brihten prodajalec ne bo na svojo roko reševal reklamacije, če ima pred sabo negativno rešeno reklamacijo. Ko je zadeva enkrat tako daleč, ne rešuješ več s prodajalcem ali poslovodjem.

Če bi stranka kljub temu nadlegovala zaposlene, se najbrž kliče najprej poslovodjo, ta obvesti vodstvo podjetja, vodstvo podjetja pa svetuje, naj zaposleni stranko prijazno prosijo, da zapusti trgovino, ker v njej ni zaželena, sicer pokličejo policijo.
- Hoc est qui sumus -

Seljak ::

Normalno, da z agresijo ne rešiš prav ničesar! Se popolnoma strinjam. Za to pa so institucije, ki stopijo v bran nam kupcem. Samo ne v Sloveniji. Malce off topic: V BB kupil slušalke Razer. Slušalke so začele razpadati in sem uveljavljal garancijo. BB je poslal slušalke na servis, ta je garancijo oz menjavo ali karkoli druga zavrnil, češ, da to ne spada v garancijski rok. Jaz napišem pismo na Razer in jim pojasnim zadevo. Dobim odgovor, da mora BB menjati slušalke. BB pošlje odgovor Razerja v vednost servisu, ki pa je še nekaj mučkal in kasneje, ko smo skupaj z BB zagrozili pa se je le premaknilo in mi je servis menjal slušalke. Čez en teden pa še dobim od Razerja po pošti del, ki je pri prejšnjih slušalkah razpadal, kot darilo za nevšečnosti. No, nisem dobil samo enega dela, ampak kar dva.
Kaj naj rečem, nauk zgodbe: ne odnehati, ker nekateri bi radi v naši državi samo služili in prav nič naredili v dobro bit kupcev. Nek diplomirani krojač pa nam res ne bo solil pameti kako ravnati z čevlji in da ne tečemo pravilno :D:))

Ps: Danes proti večeru sem odtekel prijetnih 23 km po okoliških hribih. Zelo zadovoljen z Asics Fuji Trabuco, za katere sem odštel 40€ v Decathlonu.
Pa lep večer še naprej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

maco-maco ::

Če je manj kot pol leta od nakupa pošli še enkrat - stvarna napaka. Ni isto kot garancija.
Čevlji-stvarna napaka?
Kaj?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva Liga - Supege - Jože Urankar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610254 (108) 2dark
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5615632 (9994) Machete
»

Športni čevlji

Oddelek: Loža
4410791 (8033) krepki
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315640 (13591) m0LN4r

Več podobnih tem