» »

Starejši hišni kino na nov TV

Starejši hišni kino na nov TV

don-d ::

TYPO V NASLOVU: Starejši hišni kino NA nov TV

Živjo,
zanima me, če obstaja kak način, da bi Sonyjev star hišni kino DAV-S550 priključiti na nov LG televizor. Jasno mi je, da mora zadeva it prek avdio-video vmesnika, ker to rabi za obdelovat Surround audio, v mojem primeru je to DVD predvajalnik. TV ima od relevantnih portov: Optical digital audio OUT in neki RS232-C port, kar ne vem kaj je :D

Torej, a obstaja kakrsnakoli moznost, da bi samo avdio predvajal prek DVD predvajalnika po hišnem kinotu, slika pa normalno iz modema, direkt na TV? Ali to ni izvedljivo. Verjetno bi pri tem prislo tudi do obcutne izgube kvalitete?
Hvala za pomoč.
  • spremenil: Mavrik ()

Mavrik ::

Torej, a obstaja kakrsnakoli moznost, da bi samo avdio predvajal prek DVD predvajalnika po hišnem kinotu, slika pa normalno iz modema, direkt na TV? Ali to ni izvedljivo. Verjetno bi pri tem prislo tudi do obcutne izgube kvalitete?


Ne vem kaj vsi ti stavki pomenijo, ampak si predstavljam da želiš tole:

1. Če gledaš TV hočeš da je slika na TVju, zvok pa prihaja preko zvočnikov priklopljenih na hišni kino.
2. Če gledaš DVD, hočeš da je slika tudi na TVju, zvok pa tudi preko zvočnikov a ne?

Dva kabla boš rabil:

1. Optični avdio kabel (reče se mu SPDIF/TOSLINK tudi - https://www.mimovrste.com/kabli-opticni... ). S tem kablom boš spravil zvok iz TVja na hišni kino. Tako boš lahko gledal karkoli na TVju, surround zvok bo pa šel na zvočnike iz hišnega kina. Na TVju boš moral nastaviti izvok zvoka na optični port in vklopiti t.i. passthrough .

2. Komponentni kabel da spraviš sliko z DVD predvajalnika na TV. Ker nisi napisal kateri LG TV imaš ti tu ne morem točneje pomagati. Kabel zgleda tako da imaš na eni strani 3 činč priklope (take: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/... ki bodo šli na Y, Pb, Pr priključke na hišnem kinu in potem preko adapterja (ki je verjetno bil priložen TVju) v TV.


Če boš uporabil te kable bo kvaliteta najboljša - optični avdio je digitalen in ni nobene izgube, komponentni kabel pa med vsemi tvojimi priklopi da najboljšo sliko.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

don-d ::

Najlepša hvala za odgovor.

Oprosti za slabo izbiro besed, ampak ja, tako kot si napisal, s tem, da mi je primarno pomembna točka 1, ker DVDjev realno ne vem kolko bomo še uporabljali. TV je tale, tako da bi pri predvajanju slike iz DVDja na TV verjetno izkoriščal samo kakih 10% kvalitete, ki jo TV lahko ponudi. :D Ima pa samo HDMI vhode, nobenega pretvornika ampak kolkr gledam se dobijo za relativno male denarje.

don-d ::

Za to, da bi delovalo pod točko 2. opisano pa potem potrebujem adapter komponentnih činčov v HDMI, nekaj takega verjetno.

ncc2000 ::

če imaš na tv tudi AV in, poglej, če tja lahko spraviš sliko z dvd-ja, preden začneš z adapterji čarat..

Mavrik ::

don-d je izjavil:

Za to, da bi delovalo pod točko 2. opisano pa potem potrebujem adapter komponentnih činčov v HDMI, nekaj takega verjetno.


Ne, tvoj TV ima dejansko pravi vhod (piše COMPONENT IN) na njem, le nek LGjev adapter rabi.

Komponentni signal je analogen, HDMI pa digitalen, tako da bi za tvojo varianto rabil aktivni pretvornik, ki bi bil drag in bi precej kvaliteto pokvaril.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

don-d ::

1. Točka uspešno izvedena. TOSLINK kabel lepo rešil zadevo, Surround dela tip top :D. Hvala za pomoč!!!

2. točka, speljati sliko iz DVD-predvajalnika na TV, mi pa povzroča malo težav. TVju ni bil priložen noben kabel/adapter, zato sem šel v trgovino in kupil nekaj čimbolj podobnega, seveda niso imeli tega kar sem iskal, prodali pa so mi kompozitni kabel, ki ima na eni strani kompozitne (rdeča, bela, rumena) pine in na drugi nekaj kor zgleda identično kot 3.5mm Audio Jack in gre v na TVju na vhod. Tudi prodajalec je bil zacuden, da ni bilo priloženo TVju, ampak naj bi delovalo tudi tako.

Ampak NE :/
Torej ne, vem, ali ne deluje zato, ker je komponentni namesto kompozitni kabel ali je kak drugi problem. Namreč malo me bega tudi to, da ko grem v TV meniju pod vhode prikazije opcije samo 4 HDMI vhode in anteno, nikjer ne kaže, da bi znalo sprejemat signal iz vhoda COMPONENT IN, čeprav na zadnji strani TVja, sploh ne pise COMPONENT IN temveč RS-232 (SVC ONLY) - whatever this means.

Prilagam še navodila:
Navodila za TV

Navodila za DVD-predvajalnik, kjer so na strani 12 navedeni vhodi na predvajalniku


PS: Vem, da verjetno pol foruma Facepalma sedaj, ampak jbg, nismo vsi profesionalci :D Tako, da očitno rabim točn link kaj kupit :D Mogoče to?

ncc2000 ::

Če TV res nima analognega video vhoda bi mogoče tole pomagalo...

edit: + ustrezno kablovje do pretvornika in naprej seveda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

don-d ::

Jup, to je zadnja opcija, če nič drugega ne rata. Ampak res ne bi rad imel še ene škatle. Mogoče sem celo raje brez opcije prenosa slike :D

ncc2000 ::

Če nimaš DVD-jev za gledat, res ne rabiš "opcije prenosa slike". V nasprotnem pa brez "še ene škatle" ne bo šlo. Ta priložnost je bila zamujena ob nabavi TV-ja.

don-d ::

Imamo ogromno DVDjev, ampak bo pač očitno treba pretehtat kaj je bolj pomembno, še kdaj gledat te DVDje na TVju ali ena škatla manj :D

Mavrik ::

Joj ne kupovati naključnih kablov in misliti da bo kaj delalo :P

A boš poslikal zadnjo stranico TVja da bomo sploh videli o čem govoriš (slike na internetu so namreč različne tako da je verjetno več verzij tvojega TVja)? A zgleda takole?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

don-d ::

Tako, kot na tejle sliki je zadaj.

Na žalost brez tistega IN AV Jacka. Črna dva (ker se na sliki ne vidi teksta zelo dobro, sta pa RS232-C in AUDIO OUT - HEADPHONES.

Ne bo šlo, ane :D

Mavrik ::

Nja, zgleda da res ne :) Ne vem zakaj ima LG napačne podatke na svoji strani.

Eno tako škatlico boš rabil: https://www.amazon.de/Ligawo-6526665-Co...

(Verjetno je sicer preprosteje če si kupiš kako novo igralno konzolo ali BluRay player s HDMI ;) )
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

don-d ::

Najlepša hvala obema za pomoč.
Bom še videl kako se bom odločil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403073 (1784) St235
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365360 (4482) St235
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346578 (5815) lowac
»

VGA to DVI to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
265572 (5138) Stupo
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397529 (5309) milos75

Več podobnih tem