» »

Google AdWords DDV

Google AdWords DDV

Dani3 ::

Pozdravljeni,

Imam Youtube kanal na katerem imam 14 videoposnetkov. Ker mi ogledi niso ravno šli gor sem zasledil, da drugi uporabljajo Google AdWords za oglaševanje njihovih posnetkov. Zato sem si naredil račun in naložil 10€, da sem testiral oglaševanje. Res se mi je ogled posnetka zvišal, kar je super. Ampak pri pregledu podpore za AdWords sem ugotovil, da moraš sam odvajati DDV. Zdaj sem dobil od Google AdWords tudi račun, kjer pod DDV piše 0€. Kaj to pomeni, da DDV-ja ni potrebno plačati ali oni pač napišejo 0€ in moraš sam izračunat in plačat DDV? Imate z tem kakšne izkušnje?

Kot dodatno naj omenim, da nimam podjetja ampak sem fizična oseba.

Hvala in lep pozdrav

Miha 333 ::

Kdo oz. iz katere države je izdajatelj računa? Previdevam, da Irska. V tem primeru ti morajo obračunati DDV. Prav bi bilo, da bi račun reklamiral. Če ti ne bodo odgovarjali (kot je običaj pri Googlu), jih lahko prijaviš Irski davčni upravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Dani3 ::

Izdajatelj računa je Irska. Še enkrat sem šel pogledat v AdWords in pogledal sem dokument "Evropski račun z DDV-jem". V računu v tabeli "Evidenca stroškov in davka DDV" imam zapisano DDV 0% in tudi znesek je 0,00 EUR. Zdaj ne vem, če je kakšna omejitev kdaj se obračuna DDV in kdaj se ne. Vsaj v podpori nisem nikjer zasledil.

Arctander ::

Če imaš account kot fizična oseba, bi ti morali izdati račun z DDV.

Če ga imaš kot pravna oseba, velja Reverse Charge po 44. členu direktive 2006/112/ES, kar pomeni, da ti izdajatelj računa iz EU ne obračuna DDV, ampak si ga moraš obračunati sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516431 (15068) Ales
»

Pridobivanje strank - izdelava spletišč

Oddelek: Izdelava spletišč
112268 (1704) Invictus
»

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

Oddelek: Loža
82948 (2639) cen1
»

Vzpostavitev Računalniške trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
354604 (2986) janezek67
»

Google SMS v beta fazi testiranja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175313 (4470) darkolord

Več podobnih tem