» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
121 / 293
»»

fikus_ ::

Zato pa pišem, vsak mora imeti najprej sebe rad in četudi ima prednost, preveriti, če to prednost lahko varno koristi. Tokrat se je dobro končalo.

facepalm ::

Dag je izjavil:

Pri nekaterih avtih se lahko pešec/kolesar v določenih pogojih popolnoma skrije za A stebriček. Lahko, da te res ni opazila.


Se spomnem ene pripetljaja. Sem vozil proti kroziscu v koloni v "custom" vozilu z relativno velikimi A stebricki. Hitrost cca 5-10km/h.
Ena gospa (peška) se je ocitno premikala ravno s tako hitrostjo, da je bila non stop v mrtvem kotu. Ko sem bil tik pred prehodom, sem opazil le njeno torbico in ustavil. Ona ni niti opazila, da je jaz nisem opazil/videl.
Ce bi bila brez torbice, bi morda pristala na haubi.

GupeM ::

fikus_ je izjavil:

Zato pa pišem, vsak mora imeti najprej sebe rad in četudi ima prednost, preveriti, če to prednost lahko varno koristi. Tokrat se je dobro končalo.

Točno to. Sam prečkam cesto šele takrat, ko sem res prepričan, da me je voznik videl. To pomeni, da je že začel zavirati, da mi je nakazal da naj grem, ali pa da je popolnoma ustavil. Tega se držim tudi na semaforiziranih križiščih/prehodih za pešce/kolesarje.

Ko bom na vozičku, se bom lahko samo tolažil s tem, da sem imel prednost ...

Folk se tega premalo zaveda.

predi ::

Če bi bilo očitno, da ne namerava ustaviti, bi že prej ustavil sam. To tudi pogosto prakticiram, sploh če je med mano in približujočim se vozilom kakšna ovira. Tukaj ni bilo ničesar, vozila pa je tako, kot da čaka, da se spokam čez. Če ni videla mene, bi lahko opazila, da v krožišču stoji drugo vozilo, ki mi daje prednost, njej pa jo odvzema. Kot rečeno, oba sva vozila zelo počasi, morala bi me opaziti in reagirati že kakšno sekundo prej, čim sem s prvim kolesom prevozil levi prednji kot njenega vozila. Da bi me takrat blokiral njen A stebriček, se mi zdi nemogoče. Ustavila je, ko je bilo moje zadnje kolo pri njenem desnem prednjem kotu vozila. Opaziti me je morala šele, ko sem bil popolnoma na sredini njenega vetrobranskega stekla.

GupeM ::

predi je izjavil:

Če bi bilo očitno, da ne namerava ustaviti, bi že prej ustavil sam. To tudi pogosto prakticiram, sploh če je med mano in približujočim se vozilom kakšna ovira. Tukaj ni bilo ničesar, vozila pa je tako, kot da čaka, da se spokam čez. Če ni videla mene, bi lahko opazila, da v krožišču stoji drugo vozilo, ki mi daje prednost, njej pa jo odvzema. Kot rečeno, oba sva vozila zelo počasi, morala bi me opaziti in reagirati že kakšno sekundo prej, čim sem s prvim kolesom prevozil levi prednji kot njenega vozila. Da bi me takrat blokiral njen A stebriček, se mi zdi nemogoče. Ustavila je, ko je bilo moje zadnje kolo pri njenem desnem prednjem kotu vozila. Opaziti me je morala šele, ko sem bil popolnoma na sredini njenega vetrobranskega stekla.

Verjamem, zato jaz raje počakam, da je očitno, da namerava ustaviti :)

Saj te razumem, lahko se že danes tudi jaz tako opečem. Ampak kot pešec ali kolesar se vedno obnašam defenzivno. Razen ko nakazujem, da bi rad prečkal cesto, takrat to nakažem čim bolj aktivno, drugače nihče ne ustavi.

fikus_ ::

Predi, zgleda da se nista "razumela", ampak se je kljub temu dobro končalo. Zato ni dobro misliti, kaj drug udeleženec v prometu misli. Srečno in varno vožnjo s kolesom še naprej.

solatko ::

Velika večina voznikov ni skoncentrirana na delo, ki ga opravlja, zato vidiš v prometu voznike, pri katerih misliš, da sanjajo, saj imajo odzivnost ugasnjene žarnice. Sploh vozniki, ki se vsako jutro po isti poti vozijo v službo in domov, jim gre to že kar na pol avtomatsko, zato vsako jutro poslušamo o zaporah cest zaradi prometnih nesreč.

En redkih karambolov, ki sem jih imel, se je zgodil v krožišču pri Šparu na Vrhniki. Bil sem prvi v krožišču in ob zapuščanju ustavil, da spustimi mimo kolesarja, ki je šel po krožnem v pravo smer. Za menoj poba v Clio-tu, ki je ustavil, za njim pa dekle v najetem Meganu, ki je s polno brzino zadela fanta za menoj, ta pa je priletel v moj zadnji konec. na srečo sem imel nogo na zavori, sicer bi bil kolesar verjetno pokojni, saj je bilo vozilo za menoj, popolna totalka, sam pa sem imel za 5k€ škode.
Na vprašanje dekletu kaj je počela, je flegma rekla, da ni pričakovala, da bo kdo ustavil. Na srečo, da v krožiščih hitrosti niso ravno velike, ni bilo poškodovanih (morda je poba za menoj nekaj časa bolel hrbet, ko ga je premetavalo naprej - nazaj).
Delo krepa človeka

predi ::

Mogoče je pa moja voznica ravno takrat po radiu poslušala spodnjo novico..

V Šentjanžu pri Dravogradu tovorno vozilo zbilo pešca, šlo naj bi za otroka

Nekaj po 7. uri se je v Otiškem Vrhu v občini Dravograd zgodila prometna nesreča, v kateri je 39-letni voznik tovornega vozila na prehodu za pešce trčil v mladoletnega pešca. Hudo poškodovanega pešca so reševalci odpeljali v Splošno bolnišnico Slovenj Gradec.

Kot so sporočili iz Policijske uprave Celje, je voznik tovornega vozila, državljan Bosne in Hercegovine, vozil v smeri proti Dravogradu, ko je na prehodu za pešce v Otiškem Vrhu trčil v pešca, ki je vozišče prečkal z voznikove leve strani.

Zaradi nesreče je bila skoraj tri ure zaprta glavna cesta Slovenj Gradec-Dravograd. Po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste so nastajali zastoji v obeh smereh.

https://www.vecer.com/v-sentjanzu-pri-d...

LeQuack ::

predi je izjavil:

Včeraj zjutraj (podnevi) me je na kolesu skoraj zbila ena gospa z avtom. Ustavila je kakšnih 30-40cm pred mojim zadnjim kolesom in to z blokiranimi kolesi. Prečkal sem pravilno na krožnem križišču. Vozil sem zelo počasi, s hitrostjo pešca, ona pa se je tudi zelo počasi približevala krožnemu/prehodu na njem, tako da sem sklepal, da me vidi. No, približevati se ni nehala, dokler nisem že praktično končal s prečkanjem. Ne vem, kaj točno se je zgodilo, ker da takole spregledaš oviro neposredno pred sabo, je rahlo čudno. Nisem bil dovolj pozoren, da bi videl ali je imela v rokah telefon. Se pa je vsaj opravičila, vidno šokirana.


Najbrž je pisala sporočila na telefon.
Quack !

MrStein ::

GupeM je izjavil:


Saj te razumem, lahko se že danes tudi jaz tako opečem. Ampak kot pešec ali kolesar se vedno obnašam defenzivno. Razen ko nakazujem, da bi rad prečkal cesto, takrat to nakažem čim bolj aktivno, drugače nihče ne ustavi.

Odvisno. Eni se ustavijo tudi, ko si še 5 metrov od prehoda in sploh ne misliš iti čez. (ponavadi imajo taki A registracijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GR2 ::

Očitno se bom tudi jaz, čeprav pogumen kot sem, moral izogibati prehitevanj, če vidim da so se prižgale zavorne luči ali pa vožnja mimo (ne morem ravno reči prehitevanje, ker ne grem v isto smer) po pasu za zavijanje levo, če jaz zavijam levo in gre spredaj vozeči naravnost.
Prvo se mi večkrat zgodi in ponavadi dobro predvidevam, ampak danes sem bil pa res presenečen, ko sem pogledal v ogledalo in je zavijal levo, smernika ni dal niti meter preden je začel zavijat, ampak istočasno.
Drugo, pač če vozijo 70, jaz lahko potegnem po pasu za zavijanje levo na 90 (verjetno tudi 100), pač ker dolgo pred tem nisem mogel priti do te hitrosti zaradi cincačev, in potem zmanjšam in sem tako za kratek čas pred tistim, ki gre naravnost. Ampak pri tem se lahko zgodi kot danes, da bo bolnik dal smernik istočasno z zavijanjem ter da sploh ne bo izkoristil pasu za zavijanje levo, ampak zavil kar direktno iz pasu za naravnost. Potem ko sem mu potrobil je pa še gledal v levo ogledalo (zakaj ga ni gledal prej?) kaj se grem. Normalen človek bi že v prejšnjem kilometru opazil, da vozim tik za njim, da me ovira in da sem neučakan da ga prehitim.
Se pravi ne ogledala, ne smerniki (kje je poanta da ga daješ istočasno kot zavijaš, to itak vidim že po samem zavijanju kam zavija), niti pravilno zavijanje, nič od nič, potem se pa pojdi hitro vožnjo. Jaz bi rekel da je vse to potrebno ravno zaradi hitrejših voznikov od tebe, saj če nekdo vozi za tabo enako 70, se še da priti skozi z vsemi temi napakami. Tako da bi rekel, da je folk že navajen da vsi vozijo počasi in da noben niti ne predvideva več, da zna kdo voziti hitreje.
Ja, oboje se mi je danes zgodilo, pa saj ponavadi je tako, če je malo bolj sončno vreme, vsi ga še bolj serjejo kot ponavadi, vsi še bolj cijazijo ter še več se jih spravi na cesto.

Pa spet je en traktor v nasprotni smeri od moje povsem ustavil promet, bolje da ne razmišljam kdaj so ga šele uspeli prehitet, verjetno med ovinki sploh ne, čeprav je kar nekaj primernih ravnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GR2 ::

Glede prehoda za peščce, se pa sedaj ustavim ene 5 metrov pred njim in stečem čez ko ni okoli žive duše. Zadnje čase sem parkrat izzival usodo, ko sem zanalašč šel čez, ampak itak na mestu, ki ga imam v mislih, noben ne ustavi. Eden je že hotel ustaviti pred mano, pa je šel potem kar počasi naprej, ko je videl da mu ne bo zneslo, jaz sem naredil samo kakšen korak, ravno da sem stopil na cesto. Sploh mi pa ni lagodno hodit čez cesto, tudi ko je avto ustavljen, še vedno je šansa da te podere. V kakšnem mestu je pa povsem drugače, še preveč se ustavljajo.
Prehodi pred krožnimi so mi pa tud kar neki, sploh ponoči jaz tam ne bi izzival usode. Zastopim da so tam zato, ker morajo zmanjšat za vstop v krožno, ampak to je hitrost še vedno prevelika. Najbolj varno je da greš čez na ravnini kjer imaš na vsako stran vsaj 200m preglednosti.
Mah, najbolj varno je če si doma za kompom, vse ostalo je riziko. Grem naprej igrat Forzo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GupeM ::

MrStein je izjavil:

GupeM je izjavil:


Saj te razumem, lahko se že danes tudi jaz tako opečem. Ampak kot pešec ali kolesar se vedno obnašam defenzivno. Razen ko nakazujem, da bi rad prečkal cesto, takrat to nakažem čim bolj aktivno, drugače nihče ne ustavi.

Odvisno. Eni se ustavijo tudi, ko si še 5 metrov od prehoda in sploh ne misliš iti čez. (ponavadi imajo taki A registracijo)

Ja, taki z A registracijo zelo radi tudi na avtocesti skoraj ustavijo na prehitevalnem pasu, čeprav je desni prazen. Zelo radi tudi z 92 km/h prehitevajo kamion, ki gre 90 km/h. Po mojem mnenju so taki z A registacijo precej slabši vozniki kot taki s SLO registacijo.

GR2 ::

Spet sem imel preveč časa, moji današnji pridobitki potem ko sem prehitel:
zjutraj
1,8km - 45s (navzgor v ovinkast klanec, jaz odvozim pri vožnji na šiht v 1:30, rekord v idealnih razmerah pa nekje 1:15, tako da še 45s na to je precej, to je povprečna 48 namesto 72) (pa klanec navzgor sploh ne igra vloge, enako cijazijo navzdol)

popoldne
3,5km - 1:30 (tukaj sem jih prehitel vsaj ene 5, oni se med sabo niso, vse v 5. prestavi 90-120, res lepo prožnost ima ta avto)
1,6km - 1min (enakih 5 poštopal še enkrat)
V celi 10km poti sigurno pridobim 3 minute, se pravi 9 napram 12 minut. Pa ne gre se za čas, gre se za to da moja vožnja daje precej več užitka. Da bi se jaz tako vozil, sploh v koloni, bi umiral od dolgčasa.

Meni daje neko zadovoljstvo že to, da delam česar noben ne, vsaj pri nas. Ali ste slučajno še kje v SLO videli da bi kdo prehitel, potem se pa čez 2 minuti ustavil in gledal koliko je pridobil, ne verjamem da ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Utk ::

Se strinjam, si res edinstven bedak. Vsaj upam, da ni še kakšnega.

GR2 ::

Zame so pa ostali bedaki, kaj pa naj si drugega mislim če tako vozijo. Seveda pa zastopim da sem jaz v njihovih očeh bedak. Kdo je res pa ne vem kdo bi lahko prisodil.
Ne vem, meni se pa ne zdi niti malo čudno, da če imaš samo 10km vožnje, da si jih ne popestriš z nekimi igricami, v bistvu je to prej normalno kot pa da se vsak dan voziš počasi v koloni z ostalimi.

Rekel sem 9 napram 12 minut. Ampak zdaj sem se spomnil da sem ravno 2 tedna nazaj štopal tudi mojo najpočasnejšo vožnjo, ko sem vozil max 70, prišel sem v 11,5 minutah. Seveda lahko to prisodim boljši prožnosti motorja, ampak se je bilo treba gibat med 50 in 70 samo ene parkrat, pa še to sem bolj v 4. prestavi in ne v 2.
Pa ti danes so vozili 90-100 po ravninah, tako da res ne vem kje izgubljajo čas. Še največ res med ovinki, ker tam sem šel 70 tudi med počasno vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

facepalm ::

Dovolj bo, da bo imel eden od tistih bedakov slab dan in se bo odlocil, da ne bo reagiral na tvoje norenje (beri: te ne bo resil, kakor ponavadi) in bodo sle vse tvoje privarcevane minute v minus.

St235 ::

Zame so pa ostali bedaki, kaj pa naj si drugega mislim če tako vozijo. Seveda pa zastopim da sem jaz v njihovih očeh bedak. Kdo je res pa ne vem kdo bi lahko prisodil.


Tako nekako kot mujo, ki vozi v napačno smer po avtocesti in se čudi kretenom, ki vozijo v napačno smer.

m0LN4r ::

Ponavadi je tko, da ce si edini, si ti bedak ja, pa ni vazno kdo koga gleda. Ostali vozijo normalno.

Prav bi ti dal, ce bi bilo obratno, da vsi prehitevajo samo eden ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Jaz največ časa izgubim zaradi smejanja bedakom, ki 10 km prehitevajo, na koncu jih pa vidim 200 metrov pred sabo.

Tomassi ::

Pa jaz ne vem kakšne sosede ima ta tip. Jaz vem, da bi ga prijavil vsak dan.

solatko ::

Še niste ugotovil, da to meri čase v neki igri, troll.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

Nekateri so dobesedno cepljeni proti rumeni luči. V pol ure (Ljubljana) naletel na dva opičjaka, ki sta dobila živčni zlom ker nisem potegnil v rumeno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

martincek1 ::

Se tudi meni dogaja. Če zasveti rumena počakam, če je pešec pred prehodom počakam. Zadaj pa ponavadi vsi živčni. Ne vem, al se je zadnje leto situacija zelo poslabšala, al samo bolj opazim te stvari. Če kdo pelje v rdečo to sploh ni nekaj čudnega več.

Raptor F16 ::

martincek1 je izjavil:

Se tudi meni dogaja. Če zasveti rumena počakam, če je pešec pred prehodom počakam. Zadaj pa ponavadi vsi živčni. Ne vem, al se je zadnje leto situacija zelo poslabšala, al samo bolj opazim te stvari. Če kdo pelje v rdečo to sploh ni nekaj čudnega več.


Včeraj me je pri prehodu za pešce nek živčnež prehiteval na cesti Hardeckega ko sem čakal, da pešec prečka. In to ravno na tistem, kjer je cona 30, ker se cesta čudno zavije.

Kaj ljudem v glavo seka, mi ni jasno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

shadeX ::

Par dni nazaj s partnerko prečkava prehod za pešce.. avto pa je tam stal že prej ker je čakal da se vključi na krožišče. Kar naenkrat en majmun iz kolone parih vozil začne trobit. Komu je bilo namenjeno in kaj je želel s tem doseči nimam pojma, ampak ja.. opice so bolj kulturne.

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

Par dni nazaj s partnerko prečkava prehod za pešce.. avto pa je tam stal že prej ker je čakal da se vključi na krožišče. Kar naenkrat en majmun iz kolone parih vozil začne trobit. Komu je bilo namenjeno in kaj je želel s tem doseči nimam pojma, ampak ja.. opice so bolj kulturne.


Čudi me kako se ljudem ne da dopovedat, da če maš kolono ored sabo, ne bo nič hitreje prišel, tudi če te zrine s ceste, prehiti po desni, whatever...

Jaz običajno ignoriram in držim varnostno. Sam tisto vijuganje in kuševanje zadnje tablice mi res dela cmoke v grlu.

Načelno ne vem zakaj se folk tok razburja ko je treba enkrat za spremembo spustit nogo z gasa. Strpnost, kaj je to?

Tudi nasploh vidim da ljudje niti ne pomislijo, da bi bilo pametno obvoziti pešca, ki hodi ob cesti, ali pa vsaj zmanjšati hitrost. Prehodi za pešce, kot da ne obstajajo, ... vožnja tipa konj s plašnicami.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

martincek1 je izjavil:

Se tudi meni dogaja. Če zasveti rumena počakam, če je pešec pred prehodom počakam. Zadaj pa ponavadi vsi živčni. Ne vem, al se je zadnje leto situacija zelo poslabšala, al samo bolj opazim te stvari. Če kdo pelje v rdečo to sploh ni nekaj čudnega več.


Je, zelo se je poslabšala. Ker se tistim izven mesta domov mudi in so vsi živčni, ker imajo še 5 zastojev do doma in jih nekdo, ki se pred prehodom za pešce ustavi, še dodatno ovira.

Zgodovina sprememb…

lufthammer ::

Tisti iz okolice imamo svoje probleme, npr. vsako jutro, še v mraku, prehitim tipa, ki po cesti (ni pločnika), po napačni strani sprehaja psa, brez odsevnikov in v temnih oblačilih. Tudi pes je črn. Malo naprej kolesar brez luči, odsevnikov in v temni jakni. Sem že navajen ampak nekdo nekoč pa ne bo... Maš opic tudi ob cesti kolikor hočeš.

MisterM ::

Je bil pešec s psom na desni (torej tvoji) strani vozišča ali levi?

lufthammer ::

Izven naselja po desni jo mašira vsak dan...

Daliborg ::

Evo danes dva talenta na današnjem sprehodu z otroci(voziček + 3.5letnim) :



Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

AndrejO ::

Daliborg je izjavil:

Evo danes dva talenta na današnjem sprehodu z otroci(voziček + 3.5letnim) :




BS3. Žalostna klasika ... gospod ali gospa, vidim da so vam dali izpit za vožnjo, vendar pa se parkiranja še vedno niste naučili.

Pa če za dostavnika še nekako zamižiš, ker je parkiranje v BS resnično neurejeno, človek pa je v bližini (odprta vrata in to), če je potrebno vozilo nemudoma umakniti iz intervencijske poti, pa za parkiranje na kolesarski stezi ni pravega odgovora.

Še bolj bizarno je, ko takšne dostavne "talente" vidiš v centru LJ, pred policijsko postajo policije na Trdinovi, sredi belega dne, parkirane na prehodu za pešce. :D

shadeX ::

Če bi bilo več voznikov tako sposobnih, bi bilo zagotovo manj nesreč na cestah.

/soff

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

IL_DIAVOLO ::

Lud, brzi, ako ne vrlo pametan :D

s1m0n ::

Tak pač to je tudi takšni bumboti imajo vozniško in avto :)

scipascapa ::

sistem ne deluje, premalo kamer, premalo policije na cestah.....tale je šel krepko čez 150, če ne blizu in to je ogrožanje življenja ostalih, aka kaznivo dejanje.

fikus_ ::

Manjka samo policija na cesti, ampak ne samo inkasanti z radarjem.

predi ::

Kakšen kreten. Naj ga dobijo in naj nam plača, kar nam je dolžan.

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

sistem ne deluje, premalo kamer, premalo policije na cestah.....tale je šel krepko čez 150, če ne blizu in to je ogrožanje življenja ostalih, aka kaznivo dejanje.

A ni pred dnevi en 200 v naselju vozil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

200 po avtocesti s poršom.

IL_DIAVOLO ::

Problem je neodgovorno prehitevanje, ne sama hitrost. Ta tip je dejansko vozil, kot da je v virtualnem svetu. Čudno, da se ni streljal.

Take psihote je treba odstranit iz cest.

fikus_ ::

Predi, če bi vsakih nekaj 10 km vozniki videli policista, se bi precej bolj previdno in z glavo vozili. Rezultate inkansantstva pa vidimo sedaj.
Jaz dnevno vidim nekaj voznikov s telefonom v roki, voznike, ki se jim mudi in brezglavo prehitevajo, . . .

Toliko o tvojem kretnizmu!

predi ::

Nisem tebe mislil.

WizzardOfOZ ::

Skrajni čas da se izenači pogovor po telefonu s pijanostjo nad 0.8 promila (900EUR + 16KT). Danes na cesti do doma vsaj 50 voznikov s telefonom v roki.

Zgodovina sprememb…

VelkBla ::

Itak mu ne bo nič. Dokazi niso bili zbrani s skladom zakona o ...bla bla bla.

scipascapa je izjavil:

sistem ne deluje, premalo kamer, premalo policije na cestah.....tale je šel krepko čez 150, če ne blizu in to je ogrožanje življenja ostalih, aka kaznivo dejanje.


Pomojm ni problem o premalo kamer, ampak o sami vcepljenosti odgovornosti, v stilu nisem jaz kriv, ter tudi v samem načinu kaznovanja in izvajanju zakonov.

LeQuack ::

Dejstvo je da se ne bo nič spremenilo, če se v stotih letih od izuma avtomobila ni. Edino kar bo spremenilo to je prepoved avtomobilov v mestih in pa samovozeči avtomobili.
Quack !

matobeli ::

Prepoved v mestih, na AC samo samovozeča, po podeželju pa radarji na kritičnih mestih. Pa eliminiramo 3/4 pacjentov

facepalm ::

LeQuack je izjavil:

Dejstvo je da se ne bo nič spremenilo, če se v stotih letih od izuma avtomobila ni. Edino kar bo spremenilo to je prepoved avtomobilov v mestih in pa samovozeči avtomobili.

V LJ bi se dalo resiti situacijo s parimi garaznimi hisami ob obvoznici, za cca 200k avtomobilov. Urediti avtobusno progo na 20min v center in spisat obcinski odlok, kateri bi obvezoval delodajalce, da placajo mesecni abonma za vsakega zaposlenega ne-Ljubljancana. Tako bi se spodbudilo zaposlovanje Ljubljancanov, ter zaposleni iz ostale Slovenije, ne bi imeli preglavic in stroskov s parkiriscem.

IL_DIAVOLO ::

In ker jih ata Zoki vzdrzuje.
««
121 / 293
»»