» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
90 / 293
»»

solatko ::

Mato989 - Če si opravilno nesposoben, potem to počneš in nimaš pravice vozit osebnega avtomobila, ker nikoli ne veš, kdaj te bo premagal alkohol.
Seveda boš po tvojem načinu razmišljanja vedno našel kak obrobni primer in se tega držal, kot pijanc plota.
Mi smo ga sedemdeseta leta srali in lomili po celi SLO in včasih še širše, v Dalmaciji smo z domačini tekmovali v pitju vina, mi čistega, oni bevando, velikokrat so oni ležali, mi pa smo bili po slovensko trezni-žejni, vendar smo vedno, kadarkoli smo kam šli, določili voznike, ki so dan, dva ali pa tri pili brezalkoholne pijače in niti enkrat nismo imeli problemov, razen pokozlanih avtov, če voznik ni mogel pravi čas ustavit, vrečke pa itak noben ni zadel.
V vsem tem času, ni bilo zaradi nas (tudi po 10 vozil) na cesti, niti enega sranja. To sem dopovedal tudi sinu, oni pa so uporabljali taxi-je, ki so dandanes sila poceni, sploh če se vozijo 3-4-je.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Če si opravilno nesposoben, potem to počneš in nimaš pravice vozit osebnega avtomobila, ker nikoli ne veš, kdaj te bo premagal alkohol.
Seveda boš po tvojem načinu razmišljanja vedno našel kak obrobni primer in se tega držal, kot pijanc plota.
Mi smo ga sedemdeseta leta srali in lomili po celi SLO in včasih še širše, v Dalmaciji smo z domačini tekmovali v pitju vina, mi čistega, oni bevando, velikokrat so oni ležali, mi pa smo bili po slovensko trezni-žejni, vendar smo vedno, kadarkoli smo kam šli, določili voznike, ki so dan, dva ali pa tri pili brezalkoholne pijače in niti enkrat nismo imeli problemov, razen pokozlanih avtov, če voznik ni mogel pravi čas ustavit, vrečke pa itak noben ni zadel.
V vsem tem času, ni bilo zaradi nas (tudi po 10 vozil) na cesti, niti enega sranja. To sem dopovedal tudi sinu, oni pa so uporabljali taxi-je, ki so dandanes sila poceni, sploh če se vozijo 3-4-je.


Ja seveda... pol mamo pa še daydreamerje, ko se zamislijo in odplavajo in se mi zabijejo v rit na semaforjih itd... tisto je pa ok, ker majo 0.0 pa še milijon faktorjev je v avtu. Jaz ko sem kdaj spil 3 pire in vozil sem bil 10x bolj previden na cesti kot ko sem nervozen se peljal domov z nočne in hotel čimprej v postlo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Si pac samo se eden v vrsti psihopatov, ki ima izkrivljeno predstavo o svojih sposobnostih. Nic novega.

Raptor F16 ::

V bistvu se za izjave proti solatkotu nazaj potegnem. Mato aka tipičen pijanček "sj nč nou", sm sm 3 pire spil.

SAMO ?

St235 ::

Kar samo še dokazuje, da bi bilo treba alkohol za volanom še bistveno bolj sankcionirat. Bi bilo pa treba začet pri bistveno več kontrolah, ker sem ravno ugotavljal, da kljub temu, da letno prevozim okol 40k kilometrov nisem pihal že 10 let.

AndrejO ::

Meni pa se v bistvu zdi pozitivno, da je se vzpostavlja novo razmerje med ljudmi, ki iščejo opravičila za večjo ali manjšo vinjenost za volanom in ljudmi, ki se jim zdi to praktično v vseh pogojih nesprejemljivo. Še kakšnih 10 let nazaj, bi bilo razmerje čisto drugačno. Večini se vse skupaj ne bi zdelo preveč hudo.

Tako na forumu in upam, da tako tudi v gostilnah. Prijatelji ne dovolijo okajenim prijateljem za volan.

Shegevara ::

Kljub svojim neumnim opravičevanjem mi je Mato vseeno dal misliti.

Kaj dejansko lahko naredimo glede kazenskih sankcij, da se zaspan človek ne usede za avto? Lahko policaji zaplenijo avto vidno zaspanemu vozniku?
Vožnja zaspanih je v resnici enakovredno velik problem kot vožnja alkoholiziranih (s tem ne zmanjšujem problematiko pijane vožnje, se razume).
https://www.sleepfoundation.org/article...
Še bolj otežujoča okoliščina zaspanih pa je, da se napram opitemu človeku lahko zaspan človek DOBRO zaveda svoje nesposobnosti in s tem še bolj prisebno in s še večjim namenom ogroža soudeležence v prometu.

Zaspanost sigurno je velik problem.

GupeM ::

Poleg tega je zaspanost izredno težko dokazati. Še posebej, ko te ustavi policija. Takrat se ti ponavadi poviša srčni utrip in kar naenkrat si povsem priseben.

AndrejO ::

Večino problemov na cesti rešijo posamezniki, ki pazijo na svoje prijatelje in imajo prijatelje, ki pazijo na njih. "Peer pressure" deluje najbolje.

Policija za takšne namene ni uporabna metoda, ker lahko opazuje samo zunanje simptome (torej je že prišlo najmanj do ogrožanje, če ne že do nesreče) in, ker ni vseprisotna (tudi, če se jo pokliče, stvari trajajo, nevarnost pa se že odpelje naprej).

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Kljub svojim neumnim opravičevanjem mi je Mato vseeno dal misliti.

Kaj dejansko lahko naredimo glede kazenskih sankcij, da se zaspan človek ne usede za avto? Lahko policaji zaplenijo avto vidno zaspanemu vozniku?
Vožnja zaspanih je v resnici enakovredno velik problem kot vožnja alkoholiziranih (s tem ne zmanjšujem problematiko pijane vožnje, se razume).
https://www.sleepfoundation.org/article...
Še bolj otežujoča okoliščina zaspanih pa je, da se napram opitemu človeku lahko zaspan človek DOBRO zaveda svoje nesposobnosti in s tem še bolj prisebno in s še večjim namenom ogroža soudeležence v prometu.

Zaspanost sigurno je velik problem.


Seveda je VELIK problem... ampak to ni tako pomembno, čeprav 75% ali celo malo več nesreč naredijo TREZNI vozniki, se vsi spravljajo samo na alkohol... VEČINA nesreč se zgodi zaradi nesposobnih voznikov ne zaradi alkohola, to je dejstvo... že če bi za začetek POPOLNOMA ukinili vozniška dovoljenja ljudem z istim dnem ko gredo v penzijo, ker reflekse imajo za krožne prepočasne, pa tudi za speljevanje, bi s tem naredili veliko za pretočnost prometa in manjšo verjetnost nesreč ob prepočasni vožnjo nesigurnih voznikov...

Samo ne gremo udarjat samo po alkoholiziranih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

martincek1 ::

Mato989 dej odjavi se rajš, pa ne bedaka iz sebe delat. Tri pire pa za volan?

75% nesreč naredijo trezni vozniki? To je podatek za tiste, ki so meli kole pri matematiki :))

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Jaz ko sem kdaj spil 3 pire in vozil sem bil 10x bolj previden na cesti kot ko sem nervozen se peljal domov z nočne in hotel čimprej v postlo.


Oh, ti saljivec ti.

A si lahko se kak bolj bizaren primer izmislis za opravicevanje voznje pod vplivom alkohola?

St235 je izjavil:

Kar samo še dokazuje, da bi bilo treba alkohol za volanom še bistveno bolj sankcionirat. Bi bilo pa treba začet pri bistveno več kontrolah, ker sem ravno ugotavljal, da kljub temu, da letno prevozim okol 40k kilometrov nisem pihal že 10 let.


Ja, to je to. Jaz imam izpit vec kot 20 let in sem pihal dvakrat. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

solatko ::

Polozweii - Sprejeto.
Mato989 - V lanskem letu so tretjino mrtvih naredili pijani vozniki, kaj bi rad še več. Vzrok je bil samo v tem, da nek voznik ni mogel mimo gostilne ali naročiti kavico ali sok.

Vsak odogvoren voznik bo, kadar je utrujen, vožnjo odložil ali se ustavil na primernem kraju in odspal kakšno uro. Jaz sem se po navadi odločil za motel in 3-4 urno spanje, potem pa naprej.

Lakotnik - ni vse v represivnih organih, tudi jaz sem imel zelo redko srečanja s policisti na cesti, temveč v družbenem sprejemanju takih anomalij. Če bi vsak pijanček slišal od kolegov, kakšen kreten je, ko se spravi pijan za volan, bi bilo drugače, kot, če naslednji dan sliši, kakšna faca je bil, saj je komaj prilezel do avta.
Družba bi se morala odločit, da pijančkov na cesti nočemo in se tako tudi obnašat. Ko se dobijo kolegi v gostilni, bi se morali najprej vprašat, kako in kakšni bodo šli domov, potem šele naročiti!
Striktno prijavljat na policijo, ko vidiš, da se nekdo vinjen ali zadrogiran spravlja vozit - pomaga, sem dva dost dobra kolega spravil ob izpit pa od momenta, ko je tretji naredil oreng štalo, niti nista več jezna name.

Če kaj sovražim, so to vozniki, ki vozijo takrat, ko za to niso sposobni!
Delo krepa človeka

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:


Seveda je VELIK problem... ampak to ni tako pomembno, čeprav 75% ali celo malo več nesreč naredijo TREZNI vozniki, se vsi spravljajo samo na alkohol... VEČINA nesreč se zgodi zaradi nesposobnih voznikov ne zaradi alkohola, to je dejstvo..


Dejstvo je, da tebi ni cisto jasno kako so prisli do te statistike in kaj ta statistika pomeni. Pijani vozniki naredijo eno tretjino nesrec. SAMO pijani vozniki. Ena tretjina nesrec je zaradi enega samega razloga.

Vse ostale nesrece so pa zaradi MNOZICE ostalih razlogov.

Jasno, da se bos najprej lotil najvecjega problema, ker bo najvec efekta.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Polozweii - Sprejeto.
Mato989 - V lanskem letu so tretjino mrtvih naredili pijani vozniki, kaj bi rad še več. Vzrok je bil samo v tem, da nek voznik ni mogel mimo gostilne ali naročiti kavico ali sok.

Vsak odogvoren voznik bo, kadar je utrujen, vožnjo odložil ali se ustavil na primernem kraju in odspal kakšno uro. Jaz sem se po navadi odločil za motel in 3-4 urno spanje, potem pa naprej.

Lakotnik - ni vse v represivnih organih, tudi jaz sem imel zelo redko srečanja s policisti na cesti, temveč v družbenem sprejemanju takih anomalij. Če bi vsak pijanček slišal od kolegov, kakšen kreten je, ko se spravi pijan za volan, bi bilo drugače, kot, če naslednji dan sliši, kakšna faca je bil, saj je komaj prilezel do avta.
Družba bi se morala odločit, da pijančkov na cesti nočemo in se tako tudi obnašat. Ko se dobijo kolegi v gostilni, bi se morali najprej vprašat, kako in kakšni bodo šli domov, potem šele naročiti!
Striktno prijavljat na policijo, ko vidiš, da se nekdo vinjen ali zadrogiran spravlja vozit - pomaga, sem dva dost dobra kolega spravil ob izpit pa od momenta, ko je tretji naredil oreng štalo, niti nista več jezna name.

Če kaj sovražim, so to vozniki, ki vozijo takrat, ko za to niso sposobni!


A se lahko potem ob tem še kot družba odločimo da ljudi nad 60 več ne želimo na cestah zaradi vedno slabših refleksov in slabšega vida v povprečju in dejstva da niso seznanjeni s pravilno vožnjo v krožnih in zaradi PREVELIKE bojače varnosti dejansko ogrožajo promet ker živcirajo nas sposobnejše na cesti in tako delajo gužve?

Predlagam da vsak kolega moj pove tebi starčku da ne zmoreš več vozit ker nimaš refleksov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Shegevara ::

SOLATKO

Vsak odgovoren voznik bo tudi ob pitju alkohola odložil vožnjo. Ne govorimo o odgovornih voznikih.

Problem so neodgovorni: pijanci in zaspanci.
Ustavi policaj pijanca in mu da pihat, mu zapleni avto in napiše kazen
Ustavi policaj zaspanca: "nasvidenje gospod, srečno vožnjo še naprej".

Vidiš kje je tu problem?

Mare2 ::

martincek1 je izjavil:

Mato989 dej odjavi se rajš, pa ne bedaka iz sebe delat. Tri pire pa za volan?

75% nesreč naredijo trezni vozniki? To je podatek za tiste, ki so meli kole pri matematiki :))


Nekateri tu na forumu pretiravajo in poskušajo s tem vzbuditi pozornost. V resnici niso kroniki in za volan ne sedejo pijani. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Mato989 - Vsi odgovorni ljudje, bodo ob dejstvu, da so na cesti samo še ovira, sami odložili ključe v predal. Problem so vozniki, ki že mladi niso imeli pojma o prometu in ga imajo ko se postarajo, še manj. Problem so dedki in babice, ki se enkrat tedensko odpravijo v trgovino, predvsem zato, ker otroci in sosedje tega niso pripravljeni storit namesto njih, je pa pri 70-ih+ težko nosit špecerijo nekaj sto metrov daleč. Tudi peljat se na zdravniški pregled vsak mesec enkrat 100km daleč ni lahko z javnim prevoznim sredstvom, če doma stoji avto, kupljen ob odhodu v penzion.
Sam sem pri 65ih še vedno fit in šik, oči v redu (razen za branje), refleksi skoraj enaki kot pred 20-timi leti, ravno tako reakcije, so pa zato izkušnje toliko večje.
Sam sem se oločil, da motorja ne vozim več, pa bi ga po vseh merilih še vedno lahko, zato ne sklepaj tako na splošno. Imel sem soseda, ki je pri 95-ih normalno opravil zdravniški pregled za podaljšanje vozniškega dovoljenja in tudi vozil je bolje od večine današnjih voznikov do 30-ega leta. Večina tistih, ki jih vidiš danes med 30-50, ki ne obvladajo vozila, bodo čez deset ali več let predstavljali še večjo nevarnost na cesti, kot danes, večina tistih, ki so danes dobri in vljudni vozniki, bodo taki tudi na stara leta.
Pogrešam pa obnavljanje izpitnih voženj na vsakih 10 let, ki bi jih krila država in zavarovalnice, saj bi tako izpadlo veliko psihofizičnih nesposobnežev, ker pa pri nas ne gledamo na varnost, temveč samo na denar, se za to država in njeni politiki ne odločijo, če prav bi bilo dobro.
Seveda bi preizkus moral vsebovati mestno, regionalno in AC, če bi se zalomilo na enem delu, se to opravi še enkrat, če na dveh pa postane izpit neveljaven zaradi neobvladovanja vozila. Da bi pa nekaj določili na starost pa je to diskriminacija in ustavno nebi šlo skozi.

Shegevara - Enega in drugega ne ustavi dovoljkrat, seveda, če bi več ustavljali in kontrolirali promet (tako so namreč delali miličniki v biši yugi), bi veliko bolj počistili ceste, kot sedaj ob naključnih kontrolah.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Vsi odgovorni ljudje, bodo ob dejstvu, da so na cesti samo še ovira, sami odložili ključe v predal. Problem so vozniki, ki že mladi niso imeli pojma o prometu in ga imajo ko se postarajo, še manj. Problem so dedki in babice, ki se enkrat tedensko odpravijo v trgovino, predvsem zato, ker otroci in sosedje tega niso pripravljeni storit namesto njih, je pa pri 70-ih+ težko nosit špecerijo nekaj sto metrov daleč. Tudi peljat se na zdravniški pregled vsak mesec enkrat 100km daleč ni lahko z javnim prevoznim sredstvom, če doma stoji avto, kupljen ob odhodu v penzion.
Sam sem pri 65ih še vedno fit in šik, oči v redu (razen za branje), refleksi skoraj enaki kot pred 20-timi leti, ravno tako reakcije, so pa zato izkušnje toliko večje.
Sam sem se oločil, da motorja ne vozim več, pa bi ga po vseh merilih še vedno lahko, zato ne sklepaj tako na splošno. Imel sem soseda, ki je pri 95-ih normalno opravil zdravniški pregled za podaljšanje vozniškega dovoljenja in tudi vozil je bolje od večine današnjih voznikov do 30-ega leta. Večina tistih, ki jih vidiš danes med 30-50, ki ne obvladajo vozila, bodo čez deset ali več let predstavljali še večjo nevarnost na cesti, kot danes, večina tistih, ki so danes dobri in vljudni vozniki, bodo taki tudi na stara leta.
Pogrešam pa obnavljanje izpitnih voženj na vsakih 10 let, ki bi jih krila država in zavarovalnice, saj bi tako izpadlo veliko psihofizičnih nesposobnežev, ker pa pri nas ne gledamo na varnost, temveč samo na denar, se za to država in njeni politiki ne odločijo, če prav bi bilo dobro.
Seveda bi preizkus moral vsebovati mestno, regionalno in AC, če bi se zalomilo na enem delu, se to opravi še enkrat, če na dveh pa postane izpit neveljaven zaradi neobvladovanja vozila. Da bi pa nekaj določili na starost pa je to diskriminacija in ustavno nebi šlo skozi.

Shegevara - Enega in drugega ne ustavi dovoljkrat, seveda, če bi več ustavljali in kontrolirali promet (tako so namreč delali miličniki v biši yugi), bi veliko bolj počistili ceste, kot sedaj ob naključnih kontrolah.


Me zanima kako bi vi dedeki zmogli aquaplaning ipd. zadeve pri 130 in obvladovanjem vozila... večina ljudi nad 60 je samomorilcev pod določenimi pogoji ki jih mladi lažje obvladamo... polovica jih pa pojma nima o varčni vožnji, ampak dobro to ni od let, ampak od nepoznavanja obratov in so isti pametnjakoviči med mladimi ki nažigajo in mi blendajo ker pelje 50 ker vem da bo rdeč semafor čez 100m in nočem kinetične zgubljat pa bremzat... skratka obup!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

s1m0n ::

 Prehitevanje

Prehitevanje



A so eni res tak nestrpni? Danes na poti domov (AC MB->Ptuj) 5 (pet) podobnih primerov kot tale na sliki in to v teh par minutah!

Da se razume ta rdeč ga je moral imet čez 130km/h, da me je lahko sploh prihitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BigWhale ::

Un v audi je en slotehar, k ve kolk dobre reflekse ma. To zanjga ni nic. ;>

s1m0n ::

Je na splošno nevaren ta :) Sem ga že srečal s kolesom in njegovo prehitevanje ni bilo nič kaj prepričljivo.

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj ko bi folk nehal zagovarjati te prekrškarje? Ti prekrškarji vam lahko ubijejo otroka, sorodnika, prijatelja.

Ja, tudi komet mi lahko ubije otroka, pa volk, medved, nenazadnje celo kuna ali jastreb, pa kaj? Lahko celo krava ali prašič!!!! Kaj pa zdaj?

Ti ločiš med naključjem in namernim dejanjem in zakaj ne?


Pokaži mi nekoga ki gre NAMERNO povozit tvojega otroka... 99.99% smrti na cesti je NAKLJUČNIH in nenamernih... to da si pijan samo povzroči večjo verjetnost nenamernega dejanja, zato pa to dejanje še ni namerno...



Zame je to, da če piješ in se potem pijan usedeš v avto in se odpelješ, namerno dejanje.

solatko ::

Mato989 - Najprej moraš natrenirat drifting in poweslideing potem si brez skrbi pri raznih aquaplanih ali ledenem cestišču in ko enkrat to spraviš v podzavest, na te stvari ne misliš več, temveč reagiraš pravilno, ko se to zgodi. Tebi to ni jasno, saj nimaš izkušenj pa tudi na kakšenm resnem tečaju varne vožnje nisi bil nikoli. Za obvladat vozilo se moraš izobraževat in predvsem trenirat nekaj ur dnevno, da ti pride v kri
https://jalopnik.com/watch-the-differen...

Večina mladih mislite, da ste požrli vse znanje sveta, procent nesreč pa kaže, da ste precej bolj nevarni, kot tisti nad 60. Nimate pojma kaj naredit, ko zadeve postanejo nenavadne. Edina rešitev vam je zavora na polno, če se sploh spomnite nanjo, ko zamrtnete.

s1m0n - Tega je na primorki vsak dan kolikor hočeš in to ne pri 130, temveč pri 180+. Ker pač ne počnem med vožnjo nič s telefonom, bom naseldnjič ženi rekel, da jih posname nekaj primerov med Vrhniko in Postojno, potem se zadeve mal umirijo.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

s1m0n je izjavil:

 Prehitevanje

Prehitevanje



A so eni res tak nestrpni? Danes na poti domov (AC MB->Ptuj) 5 (pet) podobnih primerov kot tale na sliki in to v teh par minutah!

Da se razume ta rdeč ga je moral imet čez 130km/h, da me je lahko sploh prihitel.


Ne razumem kaj je narobe, razen premajhne varnostne razdalje.

solatko ::

IL_DIAVOLO - Kaj to ni dovolj?
Delo krepa človeka

s1m0n ::

Mislim, da ni nihče tu kvalificiran, da bi presojal psihično stanje voznika belega Audija.
To so ti ta tipični z 180km/h po prehitevalnem pasu NON-STOP, svetlobni signali, trobljenje in ustrahovanje ostalih udeležencev v prometu. Takšni pač niso zdravi za na cesto.

St235 ::

Shegevara je izjavil:

SOLATKO

Vsak odgovoren voznik bo tudi ob pitju alkohola odložil vožnjo. Ne govorimo o odgovornih voznikih.

Problem so neodgovorni: pijanci in zaspanci.
Ustavi policaj pijanca in mu da pihat, mu zapleni avto in napiše kazen
Ustavi policaj zaspanca: "nasvidenje gospod, srečno vožnjo še naprej".

Vidiš kje je tu problem?

V idiotski logiki, ki izhaja iz predpostavke da sta ta dva primera kakorkoli povezana.

Shegevara ::

V idiotski logiki, ki izhaja iz predpostavke da sta ta dva primera kakorkoli povezana.


Ni bilo trditve, da sta povezana razen v tem, da sta obe stanji (vinjenost in zaspanost) razlog za približno enako število nesreč na cesti:
https://www.nj.com/traffic/2018/02/stud...

In v obeh primerih je krivda neodgovornost voznika, saj bi v obeh primerih lahko predčasno voznik sam poskrbel, da se v takšnem stanju ne usede za volan

St235 ::

In se vedno ni nikarsne povezave med enim in drugim, razen slaboumnega poskusa opravicevanja vinjenih voznikov.

Pac tako neumno, kot se tolazi solatko da lahko vozi prehitro, ker drug telefonirajo med voznjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Shegevara ::

St235 je izjavil:

In se vedno ni nikarsne povezave med enim in drugim, razen slaboumnega poskusa opravicevanja vinjenih voznikov.

Pac tako neumno, kot se tolazi solatko da lahko vozi prehitro, ker drug telefonirajo med voznjo.


Ne razumeva se.
Ko sem prvič omenil problematiko sem napisal, da z izpostavitvijo problema zaspane vožnje nikakor ne opravičujem pijane vožnje. Ne mislim potem še v vsak naslednji komentar pisat ta isti disclaimer, ker če slediš debati, je to nekako samoumevno.

Ganon ::

s1m0n je izjavil:

 Prehitevanje

Prehitevanje



A so eni res tak nestrpni? Danes na poti domov (AC MB->Ptuj) 5 (pet) podobnih primerov kot tale na sliki in to v teh par minutah!

Da se razume ta rdeč ga je moral imet čez 130km/h, da me je lahko sploh prihitel.


Človeku se je mudilo v McDonald's, kar je povsem razumljivo.

EnStot ::

s1m0n je izjavil:

 Prehitevanje

Prehitevanje



A so eni res tak nestrpni? Danes na poti domov (AC MB->Ptuj) 5 (pet) podobnih primerov kot tale na sliki in to v teh par minutah!

Da se razume ta rdeč ga je moral imet čez 130km/h, da me je lahko sploh prihitel.

No, ravno o takih tu ves čas govorim. Takim jaz vse 4 žmigavce, pa še pomaham jim za lepši vtis in prijazen pozdrav in dokler se kreten ne umakne na kolikor toliko varno razdalje, se ne premaknem iz svoje smeri. Nekateri zastopijo, feryz pač ne.

St235 ::

Da bi se desno umaknil ti pa 2cm v hlacah preprecuje?

kr3ten ::

Zanima me, imate kake slabe izkušnje z ''U'' zavoji?
Zadnjič sem naredil ''U'' turn, in mi kar z lepega začne trobit motorist, ki se je žez križišče pripeljal z vsaj 70 km/h. Prej ga sloh nisem opazil ...
Pa strah me je, da ko bi si vzel malo več placa za izvedbo manevra, ko najprej zavijem bolj v desno da lahko izpeljem polkrog, da se mi bo zadajvozeči nato zaletel v bok ...

scipascapa ::

U zavoj aka zavijanje v semaforiziranem križišču nazaj? Tega ne počnem.

WhiteAngel ::

St235 je izjavil:

Kar samo še dokazuje, da bi bilo treba alkohol za volanom še bistveno bolj sankcionirat. Bi bilo pa treba začet pri bistveno več kontrolah, ker sem ravno ugotavljal, da kljub temu, da letno prevozim okol 40k kilometrov nisem pihal že 10 let.


Se premalo voziš ponoči. V okolici Kranja imaš ponoči patrulje na vseh pomembnejših punktih. Piham vsako leto vsaj 1x. Sicer še nisem napihal, ampak teh kontrol je ponoči in proti jutru zapop*zdit tu.

kr3ten je izjavil:

Zanima me, imate kake slabe izkušnje z ''U'' zavoji?
Zadnjič sem naredil ''U'' turn, in mi kar z lepega začne trobit motorist, ki se je žez križišče pripeljal z vsaj 70 km/h. Prej ga sloh nisem opazil ...
Pa strah me je, da ko bi si vzel malo več placa za izvedbo manevra, ko najprej zavijem bolj v desno da lahko izpeljem polkrog, da se mi bo zadajvozeči nato zaletel v bok ...


Pri U turnu moraš dovolj zmanjšati hitrost, ko ga izvajaš. Sicer bo tisti za tabo zmeden, ker boš ful ostro zavil, pa še lahko bo radij prevelik in ga ne boš zvozil. Poj bo šele jeba, ko boš crukal :P

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

WhiteAngel je izjavil:


Pri U turnu moraš dovolj zmanjšati hitrost, ko ga izvajaš. Sicer bo tisti za tabo zmeden, ker boš ful ostro zavil, pa še lahko bo radij prevelik in ga ne boš zvozil. Poj bo šele jeba, ko boš crukal :P


Treba je zelo pazit, ker nekateri vozijo človeku (avtomobilu) tik za ritjo...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mato989 ::

Mare2 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:


Pri U turnu moraš dovolj zmanjšati hitrost, ko ga izvajaš. Sicer bo tisti za tabo zmeden, ker boš ful ostro zavil, pa še lahko bo radij prevelik in ga ne boš zvozil. Poj bo šele jeba, ko boš crukal :P


Treba je zelo pazit, ker nekateri vozijo človeku (avtomobilu) tik za ritjo...


TO je njihova težava če nimajo prave varnostne razdalje... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

shadeX ::

Dokler ne pride do trčenja, potem bo to tudi tvoja težava. V najboljšem primeru samo razbita pločevina, v najslabšem pa kdo poškodovan ali celo mrtev. Zato pač ne pametuješ če ti kdo vozi za ritjo in se mu umakneš v čimkrajšem možnem času. Win Win.

Je pa res da ego zna bit zajebana stvar, se ga pa da z meditacijo zelo dobro kontrolirat, kar pomeni da boš prej pomislil na posledice brez "avtomatske rekacije" (ki je v večini primerov najslabša možnost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

Dokler ne pride do trčenja, potem bo to tudi tvoja težava. V najboljšem primeru samo razbita pločevina, v najslabšem pa kdo poškodovan ali celo mrtev. Zato pač ne pametuješ če ti kdo vozi za ritjo in se mu umakneš v čimkrajšem možnem času. Win Win.

Je pa res da ego zna bit zajebana stvar, se ga pa da z meditacijo zelo dobro kontrolirat, kar pomeni da boš prej pomislil na posledice brez "avtomatske rekacije" (ki je v večini primerov najslabša možnost).


Eh, takemu se stopi na bremzo... da se vidi da ni vsemogočni... Take najbolj sovražim ko mislijo da majo milisekundne reflekse... moj kolega je na tak način lepo pokasiral za avto pa še kao bolelo ga je pol nekaj in še terapije free lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LuiIII ::

U zavoj v križišču naredim samo takrat, ko je to dovoljeno, če za menoj ni nobenega in seveda, če iz nasprotne smeri ni niti najmanjše možnosti, da bi kdo prišel. Drugače raje na križišču zavijem desno in obrnem.

shadeX ::

Take najbolj sovražim ko mislijo da majo milisekundne reflekse.


Again, your ego speaking...

Eh, takemu se stopi na bremzo.


Kriva bosta sicer oba. Ti brez razloga nimaš kaj zavirat in pri velikih hitrostih se to početje hitro spremeni v katastrofo. Pa ne samo za tebe in tistega zadaj ampak tudi za družino s 3 otroci na zadnjih sedežih, ki jih ravnokar vidva talenta prehitevata.

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

Take najbolj sovražim ko mislijo da majo milisekundne reflekse.


Again, your ego speaking...

Eh, takemu se stopi na bremzo.


Kriva bosta sicer oba. Ti brez razloga nimaš kaj zavirat in pri velikih hitrostih se to početje hitro spremeni v katastrofo. Pa ne samo za tebe in tistega zadaj ampak tudi za družino s 3 otroci na zadnjih sedežih, ki jih ravnokar vidva talenta prehitevata.


Ne govorim pri veliih hitrostih, govorim ko sem peljem 30 ali 40 za mano pa pol metra stran en debil v avtu ki po srčei še štrčka po telefonu.... na avtocesti valda je to prenevarno pri hitrosti 30 ali 40 pa je večinoma samo škoda... kaj lepšega da si razbije svoj spoliran bmw ker ne zna gledat!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Mato989 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Dokler ne pride do trčenja, potem bo to tudi tvoja težava. V najboljšem primeru samo razbita pločevina, v najslabšem pa kdo poškodovan ali celo mrtev. Zato pač ne pametuješ če ti kdo vozi za ritjo in se mu umakneš v čimkrajšem možnem času. Win Win.

Je pa res da ego zna bit zajebana stvar, se ga pa da z meditacijo zelo dobro kontrolirat, kar pomeni da boš prej pomislil na posledice brez "avtomatske rekacije" (ki je v večini primerov najslabša možnost).


Eh, takemu se stopi na bremzo... da se vidi da ni vsemogočni... Take najbolj sovražim ko mislijo da majo milisekundne reflekse... moj kolega je na tak način lepo pokasiral za avto pa še kao bolelo ga je pol nekaj in še terapije free lol

Ja psihopati ki verjamejo, da so pijani bolj varni vozniki, pogosto delajo tudi druge idiotizme po cestah.

BigWhale ::

LuiIII je izjavil:

U zavoj v križišču naredim samo takrat, ko je to dovoljeno, če za menoj ni nobenega in seveda, če iz nasprotne smeri ni niti najmanjše možnosti, da bi kdo prišel. Drugače raje na križišču zavijem desno in obrnem.


Namesto U zavoja, ce si na prednostni cesti, je vedno bolj optimalno zaviti levo na neprednostno in potem iz neprednostne desno. V vecini primerov je to hitreje kot zavijanje desno na stransko in potem nazaj levo na prednostno.

matobeli ::

Kako pa je legalnostjo U zavoja? Ponekod so table ki to prepovedujejo, je U zavijanje privzeto dovoljeno?

St235 ::

Samo po sebi ni prepovedano razen:
1. na ozkih ali nepreglednih delih cest;

2. na mostovih, viaduktih, predorih in drugih nevarnih delih cest;

3. ob gostem prometu vozil;

4. ob zmanjšani vidljivosti

In seveda na hitrih cestah in avtocestah.

Pri tem seveda ne smes prevozit polne crte ali ovirat ostale udelezence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kamiKaZaA ::

Jaz sem že iznašel zdravilo za tiste, če se mi na cesti prilepi na rit in me hoče zrniti dol s ceste. Vklopim mu zadnjo meglenko. Iz prakse vam potem, da potem vidim voznika kak kleje zadaj in ima takoj 30+ metrov varnostno razdaljo. Enkrat sem enega tak razjaril s tem (na lokalni cesti s omejitvijo 70 km/h), da me je prehitel in dal šipo dol, ter mi jebal vse po spisku. Jaz pa sem tudi dal šipo dol in mu rekel, da se lahko ustavi, pa se s pešicami zmenima, pa se je tip dalje odpeljal.

Alien_Device ::

Kar mene moti je če voziš po omejitvi recimo 50 al 70 in zadaj nekdo nestrpen ker bi rad/a da greš čez omejitev in se ti posledično lepi.
««
90 / 293
»»