» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
79 / 293
»»

Tomassi ::

Jaz predlagam, da si kupiš motor.

St235 ::

Tomassi je izjavil:

Jaz predlagam, da si kupiš motor.


a nisi videl, da je napisal, da nima jajc uporabljat motorjev? On je pravi dec in se raje skriva v železni kletki, kjer si domišlja, da fizikalna pravila ne veljajo. Na motorju te iluzije hitro izginejo.
Hudič je to, ko revež dirka samo pred tvjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

Pa dobro no, kaj se sploh ukvarjate z njim? Naj napiše svojih 10 komentarjev, na katere ne bo dobil odgovorov, pa bo hitro odnehal. Vaši/naši odgovori so hrana za takšne trole. Brez hrane pa precej hitro pocrkajo. Je pa dovolj, da dobijo samo kakšen majhen grižljaj vsake toliko časa, da preživijo. Pomaga samo popolni ignore.

mirator ::

Točno to. Bolj se s takimi ubadaš, bolj jim prihaja.

Gr8t ::

To imata prav, valda ne morem sam sebi odpisovat.

Samo še tole napišem. Enkrat nazaj sem napisal da sem vozil lepo za enim 100-110, potem je pa kar naenkrat zmanjšal na 80. Pa včeraj se je eden na tem mestu skoraj ustavil sredi ceste.
https://slo-tech.com/forum/t712331/p628...

No danes (sicer sem že prej nekaj opazil, ampak bolj podzavestno) pa vidim da je na tem odseku na novo postavljena omejitev 60. So pač hiše iz kamor se ljudje vključujejo na glavno cesto, tako da omejitev povsem podpiram.
Ampak ne zame in za moje nadpovprečno znanje šofiranja. WTF, 10 let se vozim tukaj in sicer vem da sem imel probleme, če sem šel noter v ovinek 120 (tudi našel, post takoj za prvim - https://slo-tech.com/forum/t712331/p625..., dobro da imam vse tukaj dokumentirano), ampak 100 je pa zame taka hitrost da se lahko BP ustavim.
Očitno zame in za ostale res velja druga fizika, ne vidim druge razlage.

Še ena zgodbica za lahko noč, danes med ovinki ujamem policaja, bil sem občutno hitrejši, cca. 80, on verjetno ene 65-70. No tega sem pa takoj vedel, da ne bom upal prehitet, regularnega mesta za prehitevanje pa itak ni.
Ampak me še ni tolk oviral, saj te Octavie karavan za izven AC imajo kolk, 2.0 TDI 150? Pa na vsakih koncih naselij in iz krožnih je pospeševal kot se zagre, v naselju sem pa pač potrpel in zmanjšal na 50 da mi je mal ušel, da sem se mu potem lahko spet približal. To pa upam, pospeševat proti njemu do normalne varnostne razdalje, to mi nima kaj. Pa na omejitvi 90 bi tudi upal prehitet do 120, ampak je tam že on dobro pospešil.

Ma noobi ste vsi po vrsti, v SLO edino jaz znam vozit kot se zagre. V bistvu vas je lahko sram, 10x več km, znanja pa 10x manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

facepalm ::

Jaz prehitevam tudi policaje, brez slabe vesti. Seveda ce vozijo pocasi in imam moznost prehitevanja. Do sedaj me se ni nihce postrani pogledal.

100x+ km je more likely. ko ti uspe nasparat 150€, javi pa gremo na poligon izmerit penise (aka znanje).

St235 ::

Ma noobi ste vsi po vrsti, v SLO edino jaz znam vozit kot se zagre. V bistvu vas je lahko sram, 10x več km, znanja pa 10x manj.


Tole so posneli samo zate:

rosomah ::

@ gr8t: Ma noobi ste vsi po vrsti, v SLO edino jaz znam vozit kot se zagre. V bistvu vas je lahko sram, 10x več km, znanja pa 10x manj.

ya, man! your greatness! i bow thy!

GupeM ::

Včasih se sprašujem kdo je bolj prizadet, Gr8t, ali tisti, ki mu odgovarjate. Z Lune se vidi, da vas trola, vi mu pa še kar odgovarjate, da ima čim več veselja. Pa ko bi bil vsaj visokonivojski trol (Zbornaya komanda včasih na RTV forumu), ki ga je zanimivo brati. Ta pa kar nekaj nabija ...

shadeX ::

Uprava za zaščito in reševanje je o letos najhujši prometni nesreči, v kateri so v neposredni bližini Hiše Franko tri osebe umrle, zapisala: Ob 15.34 je v bližini Starega sela, občina Kobarid, osebno vozilo zapeljalo s cestišča in trčilo v drevo. V nesreči so umrle tri osebe.



Prvi prizori s kraja dogodka kažejo, da je avtomobil v blagem levem ovinku najprej zapeljal iz ceste desno in silovito treščil v drevo, od tam pa ga je odbilo več deset metrov daleč na nasprotno stran vozišča, kjer je pristal prevrnjen na brežini. Vsi umrli v avtomobilu naj bi bili moški. Stanje poškodovanega, ki so ga prepeljali v šempetrsko bolnišnico naj bi bilo resno.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

Pa saj je ravna cesta, no. Vsaj 180 se da peljat brez problema. Kajne?
sudo poweroff

D3m ::

Opel Insignia?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

shadeX ::

Audi A6

ttommy ::

Me res zanima koliko so pridivjali...?
Gamer

shadeX ::

Po do zdaj znanih podatkih je 52-letni voznik osebnega avtomobila znamke Audi A6, slovenskih registrskih tablic, z veliko hitrostjo vozil iz Robiča proti Kobaridu. Zunaj naselja Staro selo je, potem ko je pripeljal iz blagega levega ovinka, vozil s tako hitrostjo, da vozila ni mogel več obvladati. 

Vozilo je zaneslo desno zunaj vozišča, kjer je z desnim bokom trčilo najprej v drevo, nato ga je dvignilo v zrak, nato pa po dobrih 23 metrih padlo nazaj na vozišče, po cesti drselo še slabih 19 metrov in se nato po 36 metrih prevračanja ustavilo v jarku, prevrnjeno na streho. 


V avtu so bili štrije, kot že rečeno trije mrtvi, voznik pa se zdravi v bolnišnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

Ampak vredno je pa bilo. Za par minut so bili težki frajerji.
sudo poweroff

donvito ::

Pa se ti zdi sarkazem v takih primerih na mestu?

IL_DIAVOLO ::

Predvidevam, da je imel na stevcu okoli 150. Zdaj pa bo lahko preostanek zivljenja razmisljal, kako ziveti s tem, da je ubil 3 prijatelje.

WizzardOfOZ ::

Dejte razložiti, zakaj v ovinku, ko pride tovornjak nasproti, vsak zmanjša iz 90 na 50km/h in zapelje čisto na desni rob, čeprav tovonjak pelje brez problema izključno po svoji strani cestišča.
A to se tok ustrašite kamiona, ki vozi nasproti al kaj?

b3D_950 ::

To še nisem opazil, edino kar opažam da veliko ljudi seka ovinke, tudi če peljejo bolj počasi manj 70kmh, mogoče 0.6metra gre čez belo polno črto v nepreveč oster ovinek. Tudi pri višji hitrost, namesto, da bi zmanjšal gre raje malo po nasprotnem pasu v ovinek. Ampak ok... Včasih ne veš ali sanja, ali dela suicide.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

D3m ::

Voznik preživel. Fajn.
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Ja, sarkazem je na mestu, ker je tip pri polni zavesti divjal. Lahko bi se jaz pripeljal nasproti. Naj sprejme posledice.

Njegovi kolegi so pa imeli možnost izstopit.
sudo poweroff

donvito ::

Se strinjam za voznika, ne pa za kolege. Preden ti ugotoviš, da imaš za volanom norca je lahko, preden reagiraš že prepozno. In ni vedno možno izstopiti,in še strah naredi svoje.
Sem se vozil s takim v mladosti. Ko sem mu omenil, naj vozi počasneje je še bolj pritisnil na gas in se zraven idiotsko smejal. Imeli smo srečo, nisem pa se nikoli več peljal z njim. Grem raje peš, kot, da me bo vso vožnjo strah, če bomo prišli na cilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

IL_DIAVOLO ::

b3D_950 je izjavil:

To še nisem opazil, edino kar opažam da veliko ljudi seka ovinke, tudi če peljejo bolj počasi manj 70kmh, mogoče 0.6metra gre čez belo polno črto v nepreveč oster ovinek. Tudi pri višji hitrost, namesto, da bi zmanjšal gre raje malo po nasprotnem pasu v ovinek. Ampak ok... Včasih ne veš ali sanja, ali dela suicide.


Temu se rece idealna linija. Pred ovinkom gres malenkost na nasprotni pas, da koncas ovinek na svojem pasu. Pri visji hitrosti podkrmiljenje naredi svoje, ce nisi vesc polaganja ovinkov.

K0l1br1 ::

Imo ovinke sekajo tisti, ki se bojijo, da bodo zleteli s ceste, če ga ne bodo sekali. V glavnem pa veliki packoni vsi, ki ne zmorejo skozi ovinek peljati brez sekanja. Renoji itak ne morejo, jim je oproščeno, ženske so v glavnem nesposobne voznice, te sploh ne opazijo, da so ga sekali. Ostali pa klasični packoni.

poweroff ::

Če pelješ z dovolj nizko hitrostjo ni treba sekati nobenega ovinka.
sudo poweroff

K0l1br1 ::

poweroff je izjavil:

Če pelješ z dovolj nizko hitrostjo ni treba sekati nobenega ovinka.

Eni to delajo tudi pri nizkih hitrostih, pa tudi pri večjih hitrostih tega ni treba.

St235 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

To še nisem opazil, edino kar opažam da veliko ljudi seka ovinke, tudi če peljejo bolj počasi manj 70kmh, mogoče 0.6metra gre čez belo polno črto v nepreveč oster ovinek. Tudi pri višji hitrost, namesto, da bi zmanjšal gre raje malo po nasprotnem pasu v ovinek. Ampak ok... Včasih ne veš ali sanja, ali dela suicide.


Temu se rece idealna linija. Pred ovinkom gres malenkost na nasprotni pas, da koncas ovinek na svojem pasu. Pri visji hitrosti podkrmiljenje naredi svoje, ce nisi vesc polaganja ovinkov.


Temu se reče idiot na cesti.

donvito je izjavil:

Pa se ti zdi sarkazem v takih primerih na mestu?

ko pogledaš kretene tipa gr8at vidiš, da ti drugega ne ostane. Žalostno za sopotnike, ampak na srečo ni bilo nikogar nasproti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gr8t ::

Res je, jaz vozim 150 v ovinke za 100. Potem sedaj ne bi tukaj pisal, se ti ne zdi? Da se vozit tudi hitro in premišljeno.
Drugače so pa še sami napisali, da je blag ovinek. Tale na sliki je za 120 (s tem nisem rekel da bi ga jaz speljal s 120, jaz bi šel v tale ovinek 100), ni pa tudi za 160. Pač moraš met neko zdravo pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

matobeli ::

Gr8t je izjavil:

Potem sedaj ne bi tukaj pisal.


Kaj, bi iz stola padel?

shadeX ::

Za nesrečo so kriva napačno postavljena drevesa. Pa janša tud.

poweroff ::

Ne pozabit na zakone fizike. Ti so šele krivi...
sudo poweroff

Wrop ::

"Idiotom" na motorju se postavlja dodatne ograje v ovinkih, tudi nekateri drevoredi, med njimi tudi najdaljši v Sloveniji, so dobili ograje, čeprav je sama ravnina in ni nobenega "razloga", da bi zapeljal v kako drevo.

m0LN4r ::

Cesta bi morala biti kot tunel oz bob steza, da ne odletis ven.
Eh zakaj kr ni ogromnih magnetov pod asfaltom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

poweroff ::

Bi zaščitna ograja lahko preprečila tragedijo?

Še vedno odmeva grozljiva prometna nesreča, ki je v soboto na Kobariškem terjala kar tri smrtne žrtve. ... Cesta med tem drevoredom je že pred tem terjala življenja. Na to opozarjajo tudi na policiji in v kobariški občini, kjer si za postavitev jeklene varnostne ograje prizadevajo že tri leta. In kje se je zataknilo? Lipov drevored je naravni spomenik oziroma nepremična dediščina lokalnega pomena. Postavitev ograje pa ni možna, saj ne morejo zadostiti vsem izdanim kulturnovarstvenim pogojem, ki jih je postavil Zavod za varstvo kulturne dediščine. Prebivalci se tako bojijo, kdaj se bo po tej cesti spet prelivala kri.


FIX'D:

Bi nižja hitrost lahko preprečila tragedijo?

Še vedno odmeva grozljiva prometna nesreča, ki je v soboto na Kobariškem terjala kar tri smrtne žrtve. ... Cesta med tem drevoredom je že pred tem terjala življenja. Na to opozarjajo tudi na policiji in v kobariški občini, kjer si za nižjo hitrost prizadevajo že tri leta. In kje se je zataknilo? Vozniki preprosto ne upoštevajo omejitev. Policija pa na tem odseku ceste ne more biti stalno prisotna. Prebivalci se tako bojijo, kdaj se bo po tej cesti spet prelivala kri.
sudo poweroff

Invictus ::

Še en butast prispevek slovenskih novinarjev, ki delajo iz muhe slona...

Pač 4 testosteronski fantje so malo probali, pa ni uspelo.

Naravna selekcija, afaik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spxy ::

Invictus je izjavil:

Še en butast prispevek slovenskih novinarjev, ki delajo iz muhe slona...

Pač 4 testosteronski fantje so malo probali, pa ni uspelo.

Naravna selekcija, afaik...


Naravna selekcija je v tem primeru pozabila na enega.

Shegevara ::

Tole o naravni selekciji mi je malo neokusno, pa ne zato ker je voznik preživel, ampak zato, ker je morda bil v avtu kolega, ki mu za divjanje ni bilo, je morda rabil samo prevoz ali kaj podobnega in ni zmogel reči naj po predpisih vozi, ker med ostalimi tipi v avtu potem izpade kot pi*ka.

Sem se že vozil z divjakom, vem približno kako je to.

K0l1br1 ::

Shegevara je izjavil:

izpade kot pi*ka.
Kar bi tudi bil, če zgolj zaradi tega ne bi nič rekel.

St235 ::

Shegevara je izjavil:

Tole o naravni selekciji mi je malo neokusno, pa ne zato ker je voznik preživel, ampak zato, ker je morda bil v avtu kolega, ki mu za divjanje ni bilo, je morda rabil samo prevoz ali kaj podobnega in ni zmogel reči naj po predpisih vozi, ker med ostalimi tipi v avtu potem izpade kot pi*ka.

Sem se že vozil z divjakom, vem približno kako je to.


pa saj niso bli 18 letni mulci. Pismo, če pa pri 50ih nimaš jajc reč kolegu naj oladi, al pa se ne peljat z kretenom potem ti res ni pomoči.

Shegevara ::

K0l1br1 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

izpade kot pi*ka.
Kar bi tudi bil, če zgolj zaradi tega ne bi nič rekel.


Kdor jezika špara, ga čaka žara... kako že gre ta pregovor?

kr3ten ::

Tipe, ki je strah da izpadejo pič*e, imajo zelo visok ego in so psihično nestabilni/šibki. Wannabe alfa samci. Wannabeju se najlažje zoperstaviš, tako da si flegma.

Shegevara ::

kr3ten je izjavil:

Tipe, ki je strah da izpadejo pič*e, imajo zelo visok ego in so psihično nestabilni/šibki. Wannabe alfa samci. Wannabeju se najlažje zoperstaviš, tako da si flegma.


najlaži bit pa flegma ko kolega divja 120 po ovinkih.

btw, kje je gr8t zadnje čase?

Siddh ::

Mogoče je eden izmed teh štirih.


Spxy ::

Siddh je izjavil:

Mogoče je eden izmed teh štirih.


Je še nekaj pisal po nesreči, tako da ne.

b3D_950 ::

Na YT gleda Road Runnerja

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

kuall ::

tole lepo vreme je nevarno za smrtne nesreče pa take fore, ker ljudi razganja sonce.
in če grem gledat statistiko je res en vrhunec nesreč junija, ko je najlepše vreme, ko ljudi najbolj razganja pomlad. drug večji vrhunec pa je ko se začne zima, ko niso vajeni spolzkih cest.
http://www.fos-unm.si/media/pdf/ruo/201...

kaj sem danes videl: vozil sem za enim pobatom (videl po ozki glavci, da je poba). v ovinku je izsili prednost kolesarjema. kolesarja sta se seveda pizdila nanj. on pa ju je izzival, da je z avtom vozil pred njima in zavijal pred njiju. pobata je metala pomlad. idiotek itak.
drgač pa vas moram pohvalit, da presenetljivo lepo vozite. takele primere kot je zgoraj skoraj nikoli ne vidim. sicer so neka predvidljiva ponavljajoča nelogična ravnanja od ljudi ampak bi si mislil, da bo huje, glede na to, koliko ljudi verjame v razna vraževerja. vožnja je lahka stvar, to je.

scipascapa ::

Slovenija je raj za neupoštevanje CPP.

Pešču 50% folka ne ustavi, kolesarem prav tako. Pa rdeča na semaforju pomeni skoraj nič. Policija pa nič.

No potem pa še tole zaradi kretenov https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

jero_no1 ::

scipascapa je izjavil:

No potem pa še tole zaradi kretenov https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


Ali veš, kaj je bil vzrok te nesreče, da voznika imenuješ kreten?

b3D_950 ::

Pomoje bi moral imet posebej prikolico za prevoz bagra.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
««
79 / 293
»»