» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
71 / 291
»»

Klemzz ::

Dons je problem če se držiš omejitev si penzič, ne zanš vozt, oviraš promet... Najbol je pa to, da mulci pr 18 misljo, da so najjači in da "znajo" vozt bolš k nek stari čiko kamijonđija.

kontra ::

gr8t
Pri 68k prevoženih si že imel dve nesreči in kar nekaj bližnjih srečanj. Že to pove, da nisi bogve kako dober šofer. Tako, da ne si mislit, da če hitro voziš, da si dober šofer. Tudi ostali znajo/mo hitro vozit ampak glih zaradi ostalih udeležencev tega ne počnemo tako pogosto kot ti, ker vemo da lahko slej ko prej pripelje do nesreč. Ne trdim, da tudi jaz včasih ne pritisnem ampak predvsem tam kjer je varno in zelo redko.
tečnoba

Unknown_001 ::

Klemzz je izjavil:

Najbol je pa to, da mulci pr 18 misljo, da so najjači in da "znajo" vozt bolš k nek stari čiko kamijonđija.


Pride do pizdarije in... ni več zabavno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

scipascapa ::

feryz ::

V Sloveniji dnevno umre okrog 45 ljudi. Tako ali drugače.
2 ali 4 (v celo sedmih dneh, ko jih je skupaj umrlo preko 300), ne spremenijo ničesar. Še statistike ne.

Dr_M ::

Tej 4 v hyundaiu so bili moji sodelavci, poznam jih ze vec kot 10 let (enega od teh poznam bezno). Se dobro, da imam popoldne siht, ker me je cisto sesulo.
Me pa zalosti, ker ze kaze, da gre preiskava po liniji najmanjsega odpora in bo nakoncu bodo vse obesili na voznico, ampak glede na to kaksna oseba je, je njeno zivljenje uniceno, ker se bo zaradi sekirancije sama sebe pokopala, brez da jo policaji se kej gnjavijo, kar pa pac ni mozno, ker nima vez in poznanstev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

springfield ::

Komu pa naj obesijo? Da jo poznas, ne spremeni dejstva, da je prehitro vozla za dane razmere.

MostWanted ::

na žalost je tako, sicer se lahko vsakemu zgodi, ampak če sneži pa menda boš prilagodil vožnjo razmeram. ne rečem da se morš cijazit samo zmanjšat pa že malo hitrost. verjetno so debatirali na veliko in ni bila pozorna.

s1m0n ::

Sem kar nekaj takih opazoval te dni ko je pri nas na SV tako posipaval sneg.
Kakšne prilagoditve vozijo kot, da je +30° pa suho.

Dr_M ::

springfield je izjavil:

Komu pa naj obesijo? Da jo poznas, ne spremeni dejstva, da je prehitro vozla za dane razmere.


Seveda, lahko bi ostala doma in se to nebi zgodilo. Lahko bi bila kot ti, pa bi vlekla socialno.


ne rečem da se morš cijazit samo zmanjšat pa že malo hitrost. verjetno so debatirali na veliko in ni bila pozorna.


Jest vem, kako hitro je vozila in je vozila mnogo pod omejitvijo tam. Debatirali pa verjetno niso (moje mnenje), ker tam vsi razen voznika ponavadi spijo.
To je bil splet nesrecnih okoliscin.
Je pa ta odsek po besedah ljudi, ki se tam vsak dan vozijo, zelo nevaren. Slaba cesta pa itak nikoli ni vzrok za prometne nesrece pri nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

louser ::

s1m0n je izjavil:

Sem kar nekaj takih opazoval te dni ko je pri nas na SV tako posipaval sneg.
Kakšne prilagoditve vozijo kot, da je +30° pa suho.

Lani v istih razmerah sem z vozilom z dobrim teziscem in odlicnimi gumami vozil nad 70-80 skoraj konstantno.
Letos v istih razmerah z drugim avtomobilom
S slabimi pnevmatikami tam najvec 50
Sem pa lani zletel pri 30 z zasnezene ceste, ker sem z enim kolesom priletel v polmetrsko luknjo, globoko nekje 20cm. Ampak ker cesta ne more biti nikoli kriva, le neprilagojena hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::

Tako kot je bilo receno ni nujno kriva previsoka hitrost, ampak lahko gre le za neprilagojeno hitrost aka skupek nesrecnih pripetljajev.

Goblin ::

Kar se tiče za neprilagojeno hitrost glede na razmere, me ta besedna zveza kar zmrazi. Precej dolgo nazaj sem se s kolesom peljal po cesti (ponoči) in zapeljal v luknjo na cesti, tako da me je precej hudo vrglo in pristal v bolnici. Drugih udeležencev ni bilo. Na koncu sem plačal kazen za neprilagojeno hitrost glede na razmere na cesti...
http://www.goblin.si

stalker ::

@Goblin vozil si se ponoči, podatka o razsvetljavi ni, podatka o hitrosti ni, hudo te je vrglo in zaradi poškodb je bila potrebna zdravniška oskrba. Možnost je, da nisi vozil počasi.

Res je, da so slovenske ceste na nekaterih predelih katastrofalno slabe. Res pa je tudi, da če gledaš na cesto in spremljaš promet okrog sebe, boš težko dobil to famozno kazen za neprilagojeno hitrost.

s1m0n ::

Zvečer, kolesar, padec = v večini alkohol :)
Ponoči kaj več kot ceste pred seboj ne vidiš tako, da je kar težko zadet luknjo na cesti.

louser ::

stalker je izjavil:

@Goblin vozil si se ponoči, podatka o razsvetljavi ni, podatka o hitrosti ni, hudo te je vrglo in zaradi poškodb je bila potrebna zdravniška oskrba. Možnost je, da nisi vozil počasi.

Res je, da so slovenske ceste na nekaterih predelih katastrofalno slabe. Res pa je tudi, da če gledaš na cesto in spremljaš promet okrog sebe, boš težko dobil to famozno kazen za neprilagojeno hitrost.

Vprasaj Jureta. S kolesom se dejansko po cesti prehitro ne mores peljati.

Mehmed ::

Dr_M je izjavil:


Je pa ta odsek po besedah ljudi, ki se tam vsak dan vozijo, zelo nevaren. Slaba cesta pa itak nikoli ni vzrok za prometne nesrece pri nas.


Ko bo z nje zletel dovoljsen procent ljudi bo ze vzrok.
Doker je pa to en od tisocih na njej tisti dan bo pa vzrok pri njem.

Goblin je izjavil:

Kar se tiče za neprilagojeno hitrost glede na razmere, me ta besedna zveza kar zmrazi. Precej dolgo nazaj sem se s kolesom peljal po cesti (ponoči) in zapeljal v luknjo na cesti, tako da me je precej hudo vrglo in pristal v bolnici. Drugih udeležencev ni bilo. Na koncu sem plačal kazen za neprilagojeno hitrost glede na razmere na cesti...

Kako ti je to uspelo, ce ni skrivnost? Si sam sebe prijavu?

KAVINSKY ::

Preden končaš v bolnišnici se naredi zapisnik o dogodku, ta potem roma naprej.

scipascapa ::

Pa poslikaš vozišče ipd.....kaj nihče ne more tožiti upravljalca? Misija nemogoče?

jest10 ::

Koliko si jih pa že ti? V bistvu a si ti že karkoli naredil, ali celo življenje samo jamraš?

Timurlenk ::

Slovenija je dežela, kjer država ob ceste postavi znake "nevarno cestišče", namesto da bi popravila nevarno cestišče.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

springfield ::

Dr_M je izjavil:

springfield je izjavil:

Komu pa naj obesijo? Da jo poznas, ne spremeni dejstva, da je prehitro vozla za dane razmere.


Seveda, lahko bi ostala doma in se to nebi zgodilo. Lahko bi bila kot ti, pa bi vlekla socialno..

Aha, zdaj ker vozim razmeram primerno, sem pa brezposeln? Vidim, da tvoj IQ ne preseze danasnje temperature.

Mehmed ::

Timurlenk je izjavil:

Slovenija je dežela, kjer država ob ceste postavi znake "nevarno cestišče", namesto da bi popravila nevarno cestišče.

Ja pa znake za srne namest da bi jih odstrelila.
Pa za ovinke namesto da bi naredila ravne odseke.

MostWanted ::

Mehmed je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

Slovenija je dežela, kjer država ob ceste postavi znake "nevarno cestišče", namesto da bi popravila nevarno cestišče.

Ja pa znake za srne namest da bi jih odstrelila.
Pa za ovinke namesto da bi naredila ravne odseke.


ne pretiravat! eni ste pa res cepci

fikus_ ::

Vsakodnevno se vozim po regionalki, kjer so namesto, da bi popravili cestišče, namestili tablo za omejitev na 40 km/h!
Če poznate zakonodajo, je na regionalki predvidena najnižja omejitev hitrosti 50 km/h v naselju in 60 km/h izven naselja. Ta del je izven naselja! Omejitev, ki ni po zakonu, so pa argumentirali tako, da je na tistem delu po njihovih papirjih gradbišče že 4-5 let!
Živela Slovenija

Klemzz ::

Tud ce te pri 20kmh odnese s ceste dobis neprilagojeno hitrost.

scipascapa ::

poweroff ::

Timurlenk je izjavil:

Slovenija je dežela, kjer država ob ceste postavi znake "nevarno cestišče", namesto da bi popravila nevarno cestišče.

Na našem koncu, je izven naselja cesta precej slaba... in namesto, da bi cesto popravili, so dali omejitev 60... cesta se je slabšala in kakšne dve leti nazaj sem se pohecal, da bodo pač dali omejitev 40.

Kolega, ki dela na DARSu je čisto resno rekel: "Pa to pa menda ne bodo dali, saj je regionalna cesta, kjer je običajna omejitev 90 km/h, pa ne morejo dati 40!".

Pol leta po tistem, se je tam pojavil znak 40, kasneje pa na enem krajšem odseku celo 30.

Problem rešen? Samo v Sloveniji.
sudo poweroff

KAVINSKY ::

poweroff je izjavil:

Pol leta po tistem, se je tam pojavil znak 40, kasneje pa na enem krajšem odseku celo 30.

Problem rešen? Samo v Sloveniji.



Kaj šele pri mostovih - most čez potok dotrajan, vsak dan gre čez njega ogromno šleparjev. Postavijo oznako max 3,5 tone pa problem rešen :))

facepalm ::

cez n let, bo pa dovoljeno le se za pesce in kolesarje:)

eco mafia :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

krneki0001 ::

Pri nas se pregovarjajo, da bi na 300m dolgo ulico iz katere greš ven lahko samo rikverc, če se notri naprej pripelješ, postavili ležeče policaje. Da slučajno ne bo kdo preveč norel po ulici. Pa recimo smetarski kamion komaj notri zapelje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WhiteAngel ::

poweroff je izjavil:


Problem rešen?


Seveda. Čez nekaj let jo bodo pa dol zaprli (won't fix). :))

krneki0001 je izjavil:

Pri nas se pregovarjajo, da bi na 300m dolgo ulico iz katere greš ven lahko samo rikverc, če se notri naprej pripelješ, postavili ležeče policaje. Da slučajno ne bo kdo preveč norel po ulici. Pa recimo smetarski kamion komaj notri zapelje.


Varnost, stari, varnost!!

Zgodovina sprememb…

predi ::

fikus_ je izjavil:

Vsakodnevno se vozim po regionalki, kjer so namesto, da bi popravili cestišče, namestili tablo za omejitev na 40 km/h!
Če poznate zakonodajo, je na regionalki predvidena najnižja omejitev hitrosti 50 km/h v naselju in 60 km/h izven naselja. Ta del je izven naselja! Omejitev, ki ni po zakonu, so pa argumentirali tako, da je na tistem delu po njihovih papirjih gradbišče že 4-5 let!
Živela Slovenija
V katerem arhivskem gradivu si pa to izbrskal? Veljavna zakonodaja pravi sledeče (Zakon o cestah : Uradni list RS, št. 109/10, 48/12, NPB1, 36/14 – odl. US, NPB2, 46/15, NPB3, 10/18 in NPB4):

Zakon o cestah, 2. člen (pomen izrazov)

15. državna cesta je javna cesta, namenjena povezovanju regij in pomembnejših naselij v državi z enakimi regijami in naselji v sosednjih državah, povezovanju regij znotraj države in povezovanju pomembnejših naselij znotraj regije;

65. regionalna cesta I. reda je državna cesta, namenjena prometnemu povezovanju pomembnejših središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije; njen sestavni del so tudi posebni priključki nanjo, če so zgrajeni;

66. regionalna cesta II. reda je državna cesta, namenjena prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti in navezovanju prometa na državne ceste enake ali višje kategorije;

67. regionalna cesta III. reda je državna cesta, namenjena prometnemu povezovanju središč lokalnih skupnosti, za državo pomembnih turističnih (turistične ceste) in obmejnih območij ter mejnih prehodov z državnimi cestami enake ali višje kategorije, kadar po predpisanih merilih za kategorizacijo ne doseže višje kategorije;

Zakon o cestah, člen 76. (prometna ureditev na državnih cestah)

(3) Omejitev največje dovoljene hitrosti vozil na cesti izven naselja ne sme biti manjša od 50 km/h, razen če to terjajo utemeljeni razlogi za varnost ceste in prometa na njej.

Zakon se v nobenem primeru ne nanaša na omejitev 60 km/h...

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

MostWanted ::

evo staro mamo povozil avto ker ni zategnila ročne.

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/60-l...

shadeX ::

Žal se lahko to zgodi vsakemu. RIP..

b3D_950 ::

čudno, da ni bil vsaj v 1. prestavi...da pozabiš oboje...

Avtomatik miruje, če ga daš v P ali moraš vseeno ročno?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

OracleDev ::

b3D_950 je izjavil:

čudno, da ni bil vsaj v 1. prestavi...da pozabiš oboje...

Avtomatik miruje, če ga daš v P ali moraš vseeno ročno?


Miruje oz. je neke vrste ročna če daš na P, v N mora bit da je stanje tko kot če na navadnem ne bi imel v prestavi in brez ročne.

shadeX ::

b3D_950 je izjavil:

čudno, da ni bil vsaj v 1. prestavi...da pozabiš oboje...


Tudi v 1. prestavi se avto lahko premakne, če je že rahel klanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Dr_M ::

Klemzz je izjavil:

Tud ce te pri 20kmh odnese s ceste dobis neprilagojeno hitrost.



Tocno tako. Ce je poledica, to nima veze. Policaji itak delajo po liniji najmanjsega odpora in ne isecjo vzroka za nesreco, ampak ga dolocijo.

poweroff je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

Slovenija je dežela, kjer država ob ceste postavi znake "nevarno cestišče", namesto da bi popravila nevarno cestišče.

Na našem koncu, je izven naselja cesta precej slaba... in namesto, da bi cesto popravili, so dali omejitev 60... cesta se je slabšala in kakšne dve leti nazaj sem se pohecal, da bodo pač dali omejitev 40.

Kolega, ki dela na DARSu je čisto resno rekel: "Pa to pa menda ne bodo dali, saj je regionalna cesta, kjer je običajna omejitev 90 km/h, pa ne morejo dati 40!".

Pol leta po tistem, se je tam pojavil znak 40, kasneje pa na enem krajšem odseku celo 30.

Problem rešen? Samo v Sloveniji.



Isto v nasem koncu. Asfalt tak, da ze na suhem drsi, postavijo pa tablo za 50km/h. Da ne recem, da je z ene strani celo narobe postavljena. Sicer ubil se na sreco se nihce ni, se pa prevrne ene 5 avtov na leto, kaksnega ujame ograja ali drevesa. V zadnjih 6 letih so zaflikal 3 luknje, pa 1 mesec nazaj so ene 100m asflata mal porezal. Pa seveda tabla za omejitev. Problem resen.
Ampak folk z gostilniskim doktoratom o varni voznji to celo zagovarja in opravicuje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

s1m0n ::

Po slikah sodeč (no bolj po stanju avtomobila po nesreči) bi jaz tudi rekel, da gre del krivde na neprilagojeno hitrost. Pa še kar lep ovinek je tu.

fikus_ ::

Predi, hvala za razjasnitev. Sem bil v zmoti.

Gr8t ::

shadeX je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

čudno, da ni bil vsaj v 1. prestavi...da pozabiš oboje...


Tudi v 1. prestavi se avto lahko premakne, če je že rahel klanec.

Odvisno kako rahel. Doma že 11 let parkiram v 1. prestavi, niti 1x nisem zategnil ročne. Rahel je pa ravno tolk, da se avto v leru še odpelje naprej, oz. včasih se je treba mal pozibat, če ga hočeš z ugasnjenim motorjem spravit naprej.
Če je bolj strm pa nimam jajc da bi pustil samo v prestavi.

Najbolj smešni so mi pa tisti, ki parkirajo na ravnem makadamu (ali pa na travi), ki te že sam po sebi drži, tudi če bi imel v leru, potem pa slišiš kako gre ročna čez kar nekaj zob, se pravi kot bi parkirali na klancu.


Glede vožnje v snegu kot je bilo pri tej nesreči pa lahko rečem, da že več let opažam, da ljudje ne znajo prilagoditi hitrosti.
Recimo v torek je bila cesta povsem bela, 0,5-1cm snega, sicer se je dalo lepo vozit, sam sem ocenil varno hitrost na 80, pa je hitro prišel eden za mano z nekje 90. Sem dal takoj desni smernik in sem se umaknil na avtobusno. To že zaradi tega, ker so se bližali ovinki, snežene ovinke pa sam vzamem res na 100% sigurno in nimam rad da mi kdo vozi za ritjo, sploh če se mu očitno mudi.
Tudi ne verjamem da ta isti vozi po suhem 110, ker je tak pojav zelo redek, se pravi nekateri zelo slabo prilagajajo glede na stanje na cesti.
Dobro, če bi bilo 5cm snega, bi šel verjetno počasneje, ampak sigurno spet prehitro, ene 70 namesto 50.

PunkDude ::

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.

knesz ::

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.

Jaz jo vedno uporabljam. Mi je pač neprijeten občutek, mi avto zaradi klanca (najmanjšega) zategne menjalnik.

shadeX ::

Gr8t je izjavil:

shadeX je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

čudno, da ni bil vsaj v 1. prestavi...da pozabiš oboje...


Tudi v 1. prestavi se avto lahko premakne, če je že rahel klanec.

Odvisno kako rahel. Doma že 11 let parkiram v 1. prestavi, niti 1x nisem zategnil ročne.


Isto jaz, dokler mi ni burja v prvi prestavi na povsem ravnem terenu avta premaknila za nekaj metrov naprej. Če bi ga skušal sam porinit mi nikoli ne bi uspelo.

Škode ni bilo, avto se je ustavil ob robniku, ki ločuje travnik in parkirno površino. Sem pa odnesel lekcijo in od takrat vedno zategujem ročno v kombinaciji s prvo prestavo tudi na ravni površini - stane ne nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

KAVINSKY ::

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.


Bolj hecni so tisti, ki na semaforju ponoči tišijo bremzo, tudi če je ravnina. Jebiga če slepijo onega za njimi.

knesz ::

KAVINSKY je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.


Bolj hecni so tisti, ki na semaforju ponoči tišijo bremzo, tudi če je ravnina. Jebiga če slepijo onega za njimi.

Tudi to delam, ker mi je nesmiselno dajati v nevtralno in zategovati ročno. Autohodl imam pa izklopljen. Jebiga, bo un zadaj že potrpel.

louser ::

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.

Pa vendar je to edini pravilni nacin, ko ustavis vozilo.

springfield ::

KAVINSKY je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.


Bolj hecni so tisti, ki na semaforju ponoči tišijo bremzo, tudi če je ravnina. Jebiga če slepijo onega za njimi.

Ce se ne motim, pri teh avtomatskih bremzah luc se vedno gori, tudi ce spustis zavoro.

Tomassi ::

KAVINSKY je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Men so tut hecni tisti, ki povsod uporabljajo ročno.


Bolj hecni so tisti, ki na semaforju ponoči tišijo bremzo, tudi če je ravnina. Jebiga če slepijo onega za njimi.


Potem te pa nabije en od zadaj, pa si naenkrat sredi križišča.
««
71 / 291
»»