» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
68 / 291
»»

St235 ::

Se popolnoma strinjava, da je nesposobnih kretenov, kot jih opisuješ na cesti na desetine. Težava, ki jo imam pri tebi, je da si domišljaš, da si del rešitve in ne problema. Kar namreč vozniki tvojega kova pogosto spregledajo je to, da bi bili z vožnjo po predpisih dejansko bolj varni (če nimajo(te) res tako hudih psihičnih težav). Dejstvo je da lahko dober voznik razreši tudi potencialno nevarne situacije, ki jih povzroči nekdo tretji, vendar pa to ne gre mimo fizikalnih zakonov. In pri 90 km/h imaš bistveno več pregleda in časa za odreagirat kot pri 130km/h.

Če pogledaš samo primer, ki si ga dal zgoraj kot primer "varne" vožnje s "300 km/h" po "prazni" avtocesti, je vsakemu jasno, da bi v povsem enakih okoliščinah nižja hitrost pomenila večjo varnost.

Prometni predpisi pač lovijo ravnotežje med tem, da se pride od točke A do B ob kar se, da veliki stopnji varnosti. Seveda, pa je vsakemu z osnovami fizike jasno, da je varnost, ko se pogovarjamo o dvotonskih kosih pleha, ki se gibljejo s 100 km/h na uro zelo relativen pojem.

St235 ::

Drugače spoštujem voznike, ki vozijo res lepo po CPP, ker imam tudi sam potem manj problemov, ampak koliko pa je takih?


Premalo. In tudi nikoli ne bodo takšni vsi, trdno pa stojim na stališču, da bi morali k temu strmet vsi udeleženci v prometu. Zato me še toliko bolj pogreje (za tipkovnico, ne v prometu) prebiranje herojskih zgodb o nadnaravnih sposobnostih nekaterih voznikov, ki so ponosni na to, da kršijo prometne predpise in po nepotrebnem ogrožajo ostale udeležence.

Gr8t ::

St235 je izjavil:

Težava, ki jo imam pri tebi, je da si domišljaš, da si del rešitve in ne problema.

Bom kar priznal, da sem tudi del problema. Vsakemu z osnovnošolskim znanjem fizike je jasno, da je 90 bolj varno kot 130.
Ampak še vedno je pa v mojo korist, da imam vsaj znanje kako voziti varno in se med vožnjo tudi vedno opominjam na to. Če mislite da vedno vozim do daske, ste dobili precej napačno sliko.

Gaius ::

Zakaj ljudje na bivši cestninski postaji Log pri Brezovici še vedno zavirajo in teče tam promet 80-90km/h tudi če cestninske že zdavnaj ni več?

matobeli ::

Tud telefone še vedno filajo 14ur pred prvo uporabo ;((

shadeX ::

Gr8t je izjavil:


Ampak še vedno je pa v mojo korist, da imam vsaj znanje kako voziti varno in se med vožnjo tudi vedno opominjam na to.



Kot da bi poslušal kolega preteklo soboto. Razbil je že 4 avtomobile in 1 motor (prevoženih nima niti 100k km) pa mi razlaga kako je on najboljši na cesti in obvlada avto v vseh situacijah. Ne šteka da je nesposoben čeprav, mu pokažeš celotno sliko na podlagi preteklih dejstev.

GupeM ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ljudje na bivši cestninski postaji Log pri Brezovici še vedno zavirajo in teče tam promet 80-90km/h tudi če cestninske že zdavnaj ni več?

Enako se je nekaj časa dogajalo na bivši CP Torovo. Sedaj promet teče (skoraj) normalno. Še vedno se pogosto zmanjša hitrost na recimo 110 km/h ob 16h proti Lj, zjutraj ob 8ih proti Kranju pa ponavadi ni problema. Je pa že bolje, kot je bilo 2-3 mesece nazaj, ko se je kar za brezveze nekaj zaviralo. Bil je sicer postavljen znak 100 v primeru dežja, pa so ga kasneje kmalu umaknili (sklepam, da je nova cesta še precej mastna ob deževju, pa se kasneje zadeva "spuca" sama od sebe, oz. z vožnjo in dežjem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jest10 ::

GupeM je izjavil:

predi je izjavil:

@GupeM, Zakon se bere kot celota. Ne moreš zahtevati upoštevanja nekega specifičnega člena in hkrati ignorirati drugega.
Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

Seveda smeš pričakovati, da upoštevam omejitev hitrosti. Ampak... Kaj, če ti števec v avtu kaže narobe, in misliš, da voziš 130, v resnici pa voziš 110? Tudi logično mi je, da se ne boš umikal, če bo med kamioni na voznem pasu 20 m prostora. Pogosto pa je prostora 100 m in več, pa se nekateri ne umaknejo.

Potem se ti ne boš dovolj hitro spokal mimo in bo moral prehitevajoči bremzati, se pravi mu boš onemogočil tekočo vožnjo. Pa še tovornjak bo zaradi tega manevra v prekršku, če se ne bo umaknil na odstavni pas, ker bo oviral hitrejše vozilo, ki se mu približuje od zadaj >:D

pirat ::

Gaius je izjavil:

Zakaj ljudje na bivši cestninski postaji Log pri Brezovici še vedno zavirajo in teče tam promet 80-90km/h tudi če cestninske že zdavnaj ni več?

Ker nimajo posodobljenih Garminov in navigacijskih naprav in jim le-te piskajo, da presegajo maksimalno hitrost, ki je v navigaciji se vedno nastavljena na 40 km/h...

MisterM ::

Zanimiva misel, pirat. Mimo Loga pri Brezovici sem se v toplejših dneh vozil v službo. Ker kot motorist sedim višje, lahko pokukam v kabine avtomobilistov in res sem parkrat opazil navigacijo pri nekaterih počasnejših udeležencih. Žal pa pri večih mobilca v roki.

jero_no1 ::

Zanimiva ta misel, da ljudje uporabljajo navigacijo, da jih opozarja na omejitve. Jaz se pa vsako jutro čudim, zakaj ima velik % voznikov na poti v službo prižgano navigacijo. Očitno je ob 6h zjutraj še prezgodaj, da bi kdo gledal okoli sebe in opazoval prometne znake.

MIHAc27 ::

shadeX je izjavil:

Gr8t je izjavil:


Ampak še vedno je pa v mojo korist, da imam vsaj znanje kako voziti varno in se med vožnjo tudi vedno opominjam na to.



Kot da bi poslušal kolega preteklo soboto. Razbil je že 4 avtomobile in 1 motor (prevoženih nima niti 100k km) pa mi razlaga kako je on najboljši na cesti in obvlada avto v vseh situacijah. Ne šteka da je nesposoben čeprav, mu pokažeš celotno sliko na podlagi preteklih dejstev.


Imam izpit 10+let, edino kar sem 2x zadel količek pri parkiranju. Prevoženih verjetno nekje okoli 100k km, pa vem da delam napake. Sploh na nepoznanih cestah. Mislim, da vozim dobro ampak vem, da delam tudi napake.

Glede Navigacije in opomb o omejitvah... sam vklopim to le v tujini, ker se še prehitro lahko zgodi, da kak znak spregledaš. Po Sloveniji pa tega ne vklapljam.

BDW Koliko od vas se pri STOP znaku res ustavi, po šolsko, in nato premakne še tisti 1m, da sploh kaj vidi?

krneki0001 ::

100k v 10+ letih je zelo malo. Sam sem jih delal po 65k na leto, ko sem hodil ob delu na faks. Pa še vedno naredim kakšno napako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Tipicen idiot (za znamko vozila)...
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Mislim, da je dovolj kamer, da se ga najde dokaj hitro. Potem pa v psihiatrično ustanovo za par let.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Pa saj se sunkovito zaviranje na AC, da se pokaže kdo ima prav (pustimo zdaj, kdo ima), na tem forumu izrazito podpira.
Ne bom poimensko navajal, ampak zagovorniki tega se lahko prepoznajo.
Tako da ne vem, zakaj čudenje. Mogoče je voznik BMW-ja celo tukaj dobil idejo, kako se temu streže.

Sicer pa je to izpoved mlahave voznice. Jaz bi celo rekel, da je vozila z neprimerno varnostno razdaljo. Dosti bolj enostavno zveni.
Zakaj pa še tisti, ki ga je prehitela, ni nabasal v njo. Če je bilo res tako sunkovito, nevarno...

St235 ::

Ker scenarij kjer je kaliber tvojega kova, ki je sedel za volanom bmw, takoj po prehitevanju sunkovito zapelal pred njo in zavrl po tvoje ni mozen?

Glede na to kako je opisana novica, mocno dvomim, da je slo za "klasicen nalet", kjer bi voznica lahko vzpostavila varnostno razdaljo. Prej bi rekel, da je voznik BMW dejansko poskusil izsilit trcenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Pač kreten, ki se je malo na svoj način "zahvalil" voznici, ki se ni takoj (dovolj hitro) umaknila na vozni pas...

Dobra šola za tiste, ki mislijo, daje prehitevalni pas tudi vozni... In ne pospešijo na njem, ko prehitevajo...

Kar seveda voznika kretenskega BMWja ne opere krivde... Če je seveda sploh bil BMW... Rekla, kazala opcija...

Sicer pa bi lahko DARS pogledal kamere, pa bi ga takoj našli. Policija je pa res butasta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

soncee1 ::

invictus, morda ne veš da zaradi kakih kamionov ki prehitevajo po AC vožnja po levem pasu traja tudi več kilometrov. Sicer pa mislim da se bomo po avtocestah kmalu vozili po obeh pasovih vzporedno. Vozniki Bmw in še druge pederčine pa se bodo zaganjale po odstavnem pasu ali pa nekje vmes. V 90% so vozniki bmw, tipični egoisti.

Invictus ::

Zadnje čase opažam, da so vozniki BMWjev navadni drekači. Vozijo 110 po prehitevalnem, je pa res da se ne umaknejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:


Dobra šola ...


Kakšna šola, si ti na glavo padu?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

St235 ::

Invictus je izjavil:



Dobra šola za tiste, ki mislijo, daje prehitevalni pas tudi vozni... In ne pospešijo na njem, ko prehitevajo...


Približno tako, kot je posilstvo dobra šola za prekratko krilo. Si nisem mislil, da si tak psihopat, ampak tole je pa idiotizem brez primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

knesz ::

jero_no1 je izjavil:

Zanimiva ta misel, da ljudje uporabljajo navigacijo, da jih opozarja na omejitve. Jaz se pa vsako jutro čudim, zakaj ima velik % voznikov na poti v službo prižgano navigacijo. Očitno je ob 6h zjutraj še prezgodaj, da bi kdo gledal okoli sebe in opazoval prometne znake.

Mogoče pa zato, ker v Ljubljano (ali druge kraje) vodi več poti, navigacija (Google) pa v realnem času prikazuje, na katerih odsekih je gost promet ali zastoj. Čez par minut bom tudi sam pogledal, ali grem na nemško, ali čez Gameljne :)

SimplyMiha ::

Ni čudno, da imamo take talente na cesti, ko pa jih avtošole zgleda spuščajo skozi:
Katastrofa: na izpitni vožnji so ga ustavili policisti, konkretno je napihal

shadeX ::

To je že nemogoče verjet. Kaj inštruktor je bil zadet, da ni opazil da je voznik pijan? Pri 0.66 pa verjetno že opaziš, če ne drugega ti smrdi iz ust po alkoholu.

SimplyMiha ::

Najbrž ni videl čez modro kuverto.

facepalm ::

ce smo ze pri instruktorjih.. me ne cudi, kaksna je kultura na cesti, ce imamo ze instruktorje v k..
danes srecam avtosolo. v kroznih ni dajal smernikov, zavoj opravil nepredvidjivo v zadnjem trenutku. sem mislil, da je bil kak nesposoben kandidat, pa je bil le nesposoben instruktor - na telefonu.

jest10 ::

shadeX ::

Dodatno pa nastradal pa še tovornjakar.

Mare2 ::

knesz je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Zanimiva ta misel, da ljudje uporabljajo navigacijo, da jih opozarja na omejitve. Jaz se pa vsako jutro čudim, zakaj ima velik % voznikov na poti v službo prižgano navigacijo. Očitno je ob 6h zjutraj še prezgodaj, da bi kdo gledal okoli sebe in opazoval prometne znake.

Mogoče pa zato, ker v Ljubljano (ali druge kraje) vodi več poti, navigacija (Google) pa v realnem času prikazuje, na katerih odsekih je gost promet ali zastoj.

jero_no1 ne ve, kaj vse nudi googlova navigacija. Še dobro, da ne ve, ker bi jo sicer še on vklopil. :)

EnStot ::

scipascapa ::

SimplyMiha je izjavil:

Ni čudno, da imamo take talente na cesti, ko pa jih avtošole zgleda spuščajo skozi:
Katastrofa: na izpitni vožnji so ga ustavili policisti, konkretno je napihal


vožnje pod alkoholom bi morala biti kazenska ovadba avtomatsko, ampak potem bi bilo 1/2 Slovenije v čuzi.

EnStot ::

A če na strehi vozim gajbo piva, se to tudi šteje kot vožnja "pod alkoholom"?:P

donvito ::

Potem je to vožnja z alkoholom. :))

St235 ::

EnStot je izjavil:

A če na strehi vozim gajbo piva, se to tudi šteje kot vožnja "pod alkoholom"?:P


Si prisel pohvalit voznika BMW, da je naredil red na cesti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: EnStot ()

jero_no1 ::

Mare2 je izjavil:

knesz je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Zanimiva ta misel, da ljudje uporabljajo navigacijo, da jih opozarja na omejitve. Jaz se pa vsako jutro čudim, zakaj ima velik % voznikov na poti v službo prižgano navigacijo. Očitno je ob 6h zjutraj še prezgodaj, da bi kdo gledal okoli sebe in opazoval prometne znake.

Mogoče pa zato, ker v Ljubljano (ali druge kraje) vodi več poti, navigacija (Google) pa v realnem času prikazuje, na katerih odsekih je gost promet ali zastoj.

jero_no1 ne ve, kaj vse nudi googlova navigacija. Še dobro, da ne ve, ker bi jo sicer še on vklopil. :)


Ah jaz nevednež :D

90% opaženih voznikov ima vklopljeno Garmin navigacijo ali original vgrajeno v vozilo (te pa dvomim, da podpirajo izogibanje zastojem, sicer ne bi vsi ti vozniki stali v zastojih, ali pa zadeve tako kot jaz ne znajo uporabljati :)).
Sicer pa v okolici Grosuplja (dolenjska AC) sta sedaj že dve cesti zjutraj med 6. in 9. uro postali enosmerni, tako da so malo otežili vožnjo po vzporednih cestah, če se držiš predpisov seveda. Zadeva ni tako enostavna, kot izgleda na prvi pogled... Ko se vsakodnevno voziš, doživiš marsikaj, tudi stanje v koloni več kot 20 min na vzporedni cesti in si potem še na slabšem, kot če bi šel po AC.
Ko boš vsak dan v zastoju in iskal vse možne rešitve, kako se izognit tem zastojem, boš kaj kmalu ugotovil, da google le ni vse.

shadeX ::

Nekdo je (predvidevam), za šalo hostal event "Tečaj parkiranja pred trgovinami Hofer" v Ilirski Bistrici. 1.4k ljudi je potrdilo udeležbo, 4.5k je zainteresiranih.

Če se od tistih 1.4k že samo 150 pojavi, bo to kaos na parkirišču. Nič dobrega se ne obeta iz tega, policijo pa na 1. Januar čaka nekaj dodatnega dela oz. vsaj patruliranja na tistem območju.

;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

feryz ::

jero_no1 je izjavil:

ali original vgrajeno v vozilo (te pa dvomim, da podpirajo izogibanje zastojem, sicer ne bi vsi ti vozniki stali v zastojih, ali pa zadeve tako kot jaz ne znajo uporabljati :)).
Tudi avto navigacije kažejo obremenjenost cest, izogibanje zastojem in ostale zadeve.
Še več, moj avto kaže oba zastoja v mojem selu (izdelava kanalizacije, izdelava rondoja) medtem ko gugl ne. Obvoz pa ponavadi oba hkrati predlagata.

Shegevara ::

feryz je izjavil:


Še več, moj avto kaže oba zastoja v mojem selu (izdelava kanalizacije, izdelava rondoja) medtem ko gugl ne. Obvoz pa ponavadi oba hkrati predlagata.

Ker avto maš to?

SimplyMiha ::

Danes po enourni vožnji in očesnem masiranju indikatorja za gorivo zavijem na Petrol. Gužva, konica itak, se lepo postavim v vrsto... Pa vidim enega starejšega gospoda, kako pripelje iz nasprotne smeri, ustavi ob pumpi za tovornjake in mirne duše tanka. :| Kako je že s tem...? Je vožnja v nasprotno smer na bencinski črpalki dovoljena?

St235 ::

Odvisno od crpalke, vecinoma ne.

feryz ::

Jaz imam tank na desni, če so vsi desni doki zasedeni, zapelješ skozi, se obrneš in pripneš na levega. Zakaj bi gužvo delal, če lahko čimprej sprostiš plac?
Je pa res, da to ne gre povsod, odvisno od črpalke.

St235 ::

da nimaš pojma o prometnih predpisih že vemo, tako da se ne rabiš hvalit. Velika večina črpalk je namreč enosmernih.

feryz ::

St235 je izjavil:

da nimaš pojma o prometnih predpisih že vemo, tako da se ne rabiš hvalit. Velika večina črpalk je namreč enosmernih.

E? O čem ti to govoriš?
Prva naključno izbrana. Kako ti ali kdorkoli drug ugotovi, da je enosmerna? Ali da je prepovedano obračanje. Znaki za oboje namreč obstajajo.

knesz ::

feryz je izjavil:

St235 je izjavil:

da nimaš pojma o prometnih predpisih že vemo, tako da se ne rabiš hvalit. Velika večina črpalk je namreč enosmernih.

E? O čem ti to govoriš?
Prva naključno izbrana. Kako ti ali kdorkoli drug ugotovi, da je enosmerna? Ali da je prepovedano obračanje. Znaki za oboje namreč obstajajo.

Kaj pa talne oznake na tej fotki?

Gr8t ::

Na črpalki v mojem mestu na koncu tudi ni znaka za prepovedano zavijanje levo, niti talnih oznak, je samo polna črta na sredini ceste. Znakov pač ni postavljenih povsod kjer bi morali biti.

krneki0001 ::

Dans je en obračal na obvoznici pred šentviškim tunelom in se po odtavnem peljal nazaj. Nisem ravno opazoval, do kje je prišel,...

Skrajni čas za dobro kamero v vsak avto in take posnetke vsak dan na policijo pošiljat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Dans je en obračal na obvoznici pred šentviškim tunelom in se po odtavnem peljal nazaj. Nisem ravno opazoval, do kje je prišel,...

Skrajni čas za dobro kamero v vsak avto in take posnetke vsak dan na policijo pošiljat.


V tvojem primeru sem jaz že klical policijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Ženska na sovozniškem sedežu v avtu pred mano si je tablico zapisala in potem po telefonu klicala zelo verjetno policijo, ker je držala listek s številko pred sabo in se je videlo, da je brala z njega. Očitno je številko posredovala policajem. Tako da se potem nisem odločil za klic na policijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SimplyMiha ::

Drugače pa sem imel namen tankat že zjutraj na poti na šiht, ko sem že imel čas... Že vidim črpalko in se pripravljam, da zavijem vanjo, ko opazim čez pol dovoza parkiran avto. Ne dejstvo, da je na dovozih prepovedano parkirati, ne rumena žagasta črta ga očitno nista odvrnila.

No, meni se ni ljubilo manevrirati okrog avta in sem šel dalje. Ena stranka manj pač... mogoče celo več.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()
««
68 / 291
»»