» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
60 / 293
»»

scipascapa ::

jaz je ne rabim, vozim po pravilih in pasivno.

IL_DIAVOLO ::

shadeX je izjavil:

Pa ga imamo, talent tedna posnet na avto kameri. Prevozi rdečo luč in nato presenečenje.



Klik za ogled videa


Takemu idiotu pa se jaz privoscim, da se razkanta. Ko je dovolj, je dovolj.

cleanac ::

scipascapa je izjavil:

jaz je ne rabim, vozim po pravilih in pasivno.
Nisem komentiral tvoje vožnje. Sočloveku privoščiti nesrečo je indikator, da pri tebi tam zgoraj ni vse v najboljšem redu.
Poleg tega močno dvomim, da rdeča luč neposredni krivec za nesrečo, saj je prevozil tik za tem, ko se je ta prižgala, med preklopi pa imaš časovni zamik.
Ker križišča ne poznam lahko le domnevam, da sta oba voznika prevozila rdečo luč, ta ki je zavijal levo pa je mislil, da je edini cepec, ki bo to storil. Posledično je bil voznik manj pozoren na nasprotni promet, zaradi česar je spregledal drugo vozilo.

IL_DIAVOLO ::

To ni nesreca, to je izzivanje usode. In takim teletom ni pomoci, dokler ne dobijo porcije.

scipascapa ::

cleanac: ko bo nesreča ob upoštevanju cpp takrat ne bom komentiral....je razlika.

rosomah ::

najbrž se mot'm, k'n'de.... vožnja skozi rumeno je prekršek t.j. se ne sme prevoziti...rajtam...al'ja?
pa nekje sem pod komentarji prebral:"saj je imel rumeno za zavijanje levo".... tista rumena ti ne daje avtomatsko prednost pred drugimi.... rumena je opozorilo..... ob zeleni puščici.... (nekdo me bo poslal na CPP??)....ahh

broken/link ::

tista bemva res pride od nikoder. vidi se avto s park lučmi, ki gre naravnost, honda zavije, kar naenkrat pa bmw v hondi. Od kje da fak se je bmw vzel.
pol pa če greš pogledat posnetek skoraj frame by frame vidiš (okrog 4s), da je BMW ubistvu cikcak prehiteval avto pred njim (ki se je verjetno začel ustavljat na semaforju ali pa je bil pač samo prepočasen za BMW). tako da očitno sta se ob pravem času na pravem kraju našla dva taka, ki si malo po svoje tolmačita cpp.

St235 ::

V bistvu sta oba letela v rdečo. Tako, da kot ponavadi, ko se najdeta dva kretena na kupu je sranje. O sociopatskih izpadih, ko se ljudje naslajajo nad nesrečami drugih smo pa že precej povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

D3m ::

Saj je bilo res smešno. Črni humor. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

A tu je potem deljena krivda, ali kako se temu reče? Kdo plača kaj? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rosomah ::

rosomah je izjavil:

najbrž se mot'm, k'n'de.... vožnja skozi rumeno je prekršek t.j. se ne sme prevoziti...rajtam...al'ja?
pa nekje sem pod komentarji prebral:"saj je imel rumeno za zavijanje levo".... tista rumena ti ne daje avtomatsko prednost pred drugimi.... rumena je opozorilo..... ob zeleni puščici.... (nekdo me bo poslal na CPP??)....ahh



mišljena je puščica na drugi strani križišča......

koyotee ::

Machete je izjavil:

A tu je potem deljena krivda, ali kako se temu reče? Kdo plača kaj? :D


Vsak svoje verjetno, če je 50:50
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SimplyMiha ::

Ne, vsak ima 100% krivdo.

St235 ::

In kako po tvoje zgleda 100% krivda za oba?

Če je deljena krivda, vsak odgovoraja sorazmerno glede na to v kakšni meri je prispeval k povtročitvi nesreče in temu primerno tudi nosi materialno dogovornost (več kot 100% pač ni možno plačat). Prekrškovna odgovornost, pa je vezana na dejansko ravnanje vsakega od niju.

V konkretnem primer je seveda pomembno kaj bo možno dokazat. Oba bosta namreč brez dvoma trdila, da v rdečo nista peljala. Potem ostane samo še dejstvo, da je ta, ki je zavijal levo pri rdeči luči, odvzel prednost tistemu, ki je pelal naravnost v rdečo luč in posledično je večji del odgovornosti na temu, ki je zavijal levo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

Oba plačata svoj prekršek za vožnjo v rdečo (99. čl.: 300€ + 5 k.t.) Potem pa za tistega, ki je šel ravno:
- 42. čl.: menjava pasu brez pravočasne uporabe smernikov: 300€ + 3 k.t.
- 57. čl.: razvrščanje pred križiščem: 120€

Za tega, ki je zavijal levo, pa bi dodal še:
- 50. čl.: o previdnem približevanju križišču in prilagojeni hitrosti: 500€ + 5 k.t.
- 58. čl.: prednost v križišču pri zavijanju levo: 300€ + 5 k.t.

Odvisno od tega, če je kateri še napihal, se doda tudi to.

Kako si bodo pa zavarovalnice delile odškodnine in stroške, pa ne vem. Če bi ugibal nekaj na pamet, bi rekel, da bi ta, ki je zavijal levo (oz. njegova zavarovalnica) kril več kot 50%, ker je imel še en "kvaliteten" prekršk več od tistega, ki je "samo" zapeljal v rdečo.

In ja ... prava dva sta se srečala. Škoda samo, da sta druge spravljala v resno nevarnost, če nista koga tudi poškodovala.

SimplyMiha ::

To so pa nekam majhne kazni.

bambam20 ::

Mogoče kdo ne ve oz. sem prepričan, da ga kdo nima v vozilu.

"Neuporaba odsevnega jopiča voznika in potnikov na avtocesti ali hitri cesti v primeru okvare vozila: 100 EUR"

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:

Mogoče kdo ne ve oz. sem prepričan, da ga kdo nima v vozilu.

"Neuporaba odsevnega jopiča voznika in potnikov na avtocesti ali hitri cesti v primeru okvare vozila: 100 EUR"


Imam ga, ampak se ni ravno priporočljivo sprehajat po avtocesti. :)

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

Mogoče kdo ne ve oz. sem prepričan, da ga kdo nima v vozilu.

"Neuporaba odsevnega jopiča voznika in potnikov na avtocesti ali hitri cesti v primeru okvare vozila: 100 EUR"


Ga imam v kufru na zadnjih sedezih ;)

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mogoče kdo ne ve oz. sem prepričan, da ga kdo nima v vozilu.

"Neuporaba odsevnega jopiča voznika in potnikov na avtocesti ali hitri cesti v primeru okvare vozila: 100 EUR"


Ga imam v kufru na zadnjih sedezih ;)


Moram pogledat, če ga imam :)

Arzen28 ::

EnStot je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Tule pa je nekdo slučajno posnel feryza:
*** youtube ***

To je lep primer jebanja v glavo s strani tega v terencu. Prvo je med dvema kamijonoma imel kar nekaj prostora, da se umakne na desni pas. Torej prehitis po levi, gres na desno, ko prides do drugega kamiona spet levo prehitis in spet desno. Ampak ne, prvo vozi cel cas levo, tako kot ta ki snema in vozi za njim in lep dokaz za to koliko prostora je na desni, je ravno ta camari ki brez problema prehitel tega ki snema. Potem pa ta v terencu cel cas vstric z kamionom in vozi toliko da ga ne prehiti ceprav je potem pred kamionom ogromno prostora.

Tipično razmišljanje ritopika, ki misli, da mu vse pripada. Omejitev v Amerikiji na AC je 55/65 milj/h in polkamion lepo prehiteva počasnejše kamione na desnem pasu. In potem pride arogantni Camaro (beri Audi/BMW) po desni in se smrtno nevarno štuli levo brez varnostne razdalje, ker njemu se pač mudi in ker ima seveda Camaro (beri Audi/BMW), mu prednost tudi pripada. Voznik polkamiona pa je očitno pravi, naš in izsiljevalca onemegoči, kot je tudi prav, pošteno, pravično in zveličavno. Potem pa seveda butasti, arogantni ritopik po levi po travi in po možnosti je še koga ubil.
Upam, da je dobil nekaj let čuze, kot se za -Assault with a deadly weapon- tudi spodobi.



Očitno res ne razumeš. Ali prehiti tistega na desni ali pa se sam umakni desno. Tale v terencu ni naredil ne eno in ne drugo. In to, da je potem vozil nekaj časa ob kamionu je nevarno početje kot je nevarno namensko zaviranje, češ da pokažeš tistemu zadaj, da si car. Pa glede na to, kako agresivno odgovarjaš, upam da si na cesti boljših živcev.

Ta v polmamionu počne natanko to kar je treba. Po omejitvah prehiteva po levi in preprečuje vsiljevalcem, da bi ga ogrožali. Potem pa še lepo dresira žival za sabo. Priden kuža, še tako naprej!
Po omejitvah prehiteva? Kamion gre najvec 100 na uro, torej je ta v avtu vozil cca 102 na uro glede na to koliko casa je rabil da ga prehiti. Tu je slo za merjenje egov in nic drugega. Saj vidis kako hitro pride do kabine kamiona pol pa vstric z njim.

Unknown_001 ::

Back to topic mogoče?


Ja... danes na poti v Lj je šwabo z mercedesom na prehitevalnem pred mano začel panično bremzat iz 130 na 90 ko je videl radar past (viadukt prot malencam) mu nakažem levi smernik da se lah umakne ker je trmulil pr 90... in v momentu ko sem zmanjšal hitrost neka siva panamera po desni potegne predme, k je blo dost varnostne in spsihira mečkača v mečki, da se je umaknil. Kako je to zgledalo... zalepil se mu je za rit, blendal in z levim smernikom nakazoval naj se umakne.

Sj ne vem al mi je tip tist moment uslugo naredu al me je ogrožal...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

gendale2018 ::

To je bil sigurno negdo iz te teme
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Unknown_001 ::

gendale2018 je izjavil:

To je bil sigurno negdo iz te teme


Predobr pleh...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

louser ::

Pamet pa enaka.

m0LN4r ::

Unknown_001 je izjavil:

Back to topic mogoče?


Ja... danes na poti v Lj je šwabo z mercedesom na prehitevalnem pred mano začel panično bremzat iz 130 na 90 ko je videl radar past (viadukt prot malencam) mu nakažem levi smernik da se lah umakne ker je trmulil pr 90... in v momentu ko sem zmanjšal hitrost neka siva panamera po desni potegne predme, k je blo dost varnostne in spsihira mečkača v mečki, da se je umaknil. Kako je to zgledalo... zalepil se mu je za rit, blendal in z levim smernikom nakazoval naj se umakne.

Sj ne vem al mi je tip tist moment uslugo naredu al me je ogrožal...

Ena napacna poteza in bi lahko bili vsi mrtvi. Samo to ni vazno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Back to topic mogoče?


Ja... danes na poti v Lj je šwabo z mercedesom na prehitevalnem pred mano začel panično bremzat iz 130 na 90 ko je videl radar past (viadukt prot malencam) mu nakažem levi smernik da se lah umakne ker je trmulil pr 90... in v momentu ko sem zmanjšal hitrost neka siva panamera po desni potegne predme, k je blo dost varnostne in spsihira mečkača v mečki, da se je umaknil. Kako je to zgledalo... zalepil se mu je za rit, blendal in z levim smernikom nakazoval naj se umakne.

Sj ne vem al mi je tip tist moment uslugo naredu al me je ogrožal...

Ena napacna poteza in bi lahko bili vsi mrtvi. Samo to ni vazno.


Mene so naučili gledati v vzvratna ogledala in preverjat mrtve kote. Sploh ko voziš kombi, prikolico, tovornjak je to ključno če nočeš da pri toliko nestrpnih idiotih ne pride do pizdarije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Zakaj bi gledal v vzratno ogledalo? Če si najhitrejši na avtocesti, te bo dohitel samo palicaj.

SimplyMiha ::

Od policaja je hitrejša samo še smrt.

louser ::

Policaji ne znajo zelo hitro voziti. No, te nove Škode so jim rahlo zmanjšale zahtevnost.

bambam20 ::

louser je izjavil:

Zakaj bi gledal v vzratno ogledalo?


Ker je to ena od osnov na avtocesti, da preverajš promet za sabo v vzratnem ogledalu.

Dons bilo verižno trčenje proti Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

scipascapa ::

vsem plačilne naloge + vse stroške čiščenje ipd......

shadeX ::

scipascapa je izjavil:

vsem plačilne naloge


Sej so jih dobil.

+ vse stroške čiščenje ipd......


To so pa tud že plačali v obliki davkoplačevalskega denarja.

louser ::

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:

Zakaj bi gledal v vzratno ogledalo?


Ker je to ena od osnov na avtocesti, da preverajš promet za sabo v vzratnem ogledalu.

Dons bilo verižno trčenje proti Ljubljani.

Ne rabim, v rikvec se ne bom zaletel. Rabim samo enkrat na pol ure, ko se bo prilepil švaba z merčko z 220km/h.

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:

Zakaj bi gledal v vzratno ogledalo?


Ker je to ena od osnov na avtocesti, da preverajš promet za sabo v vzratnem ogledalu.

Dons bilo verižno trčenje proti Ljubljani.

Kk sploh lahk čez tisto sranje aka zastoj pelješ več kot 50km/h? Z buldožerjem morda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:

Zakaj bi gledal v vzratno ogledalo?


Ker je to ena od osnov na avtocesti, da preverajš promet za sabo v vzratnem ogledalu.

Dons bilo verižno trčenje proti Ljubljani.

Ne rabim, v rikvec se ne bom zaletel. Rabim samo enkrat na pol ure, ko se bo prilepil švaba z merčko z 220km/h.


Kok pa vozš pol?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Tko, uradno 5 čez omejitev. Neuradno enih 40 do 50 preko.

m0LN4r ::

Prestavlji si, glede na to kako dobri so _VSI_ slovenci na cesti, da bi vsi od jutri naprej vozili 40-50 vec kot vceraj.
Carmageddon

Divje zivali je treba dat v kletke in ukrotit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Markus386 ::

10 let nazaj sem razumel telefoniranje v telefonu.. slušalk še ni bilo tako masovno dostopnih, avti instalacij niso imeli.. vsak v čemurkoli boljšem od WV polota, je pa imel 24/7 nek "bizmis", in je rabil viset na telefonu med vožnjo, ker se sicer ni mogel zmenit, kje se dobi na kavi z še enim takim "bizmismenom".

Ampak zdaj, v $current_year, kjer ima praktično 90% novejših avtov bluetooth instalacije že po defaultu, sploh taki, "boljših znamk", pa še vedno vidim iste te take "bizmismene" s telefonom v roki, kot da so ostali nekje v koncu devedesetih. Ker vas je tukaj precej takih "supervoznikov", me zanima, a je to nek nov trend, al kaj, da vsi vidijo novega ajfouna, al kaj?

(vir: vožnja maloprej, 6 semaforjev z rdečo lučjo, s pogledom v ogledalo in/ali levo/desno sva s kolegom preštela 11 voznikov s telefonom v roki, od tega vsaj 7 v avtih, ki 99% imajo bluetooth. Kolega je še slikal, ampak ne bom objavljal, je pa en spustil telefon na sovoznikov sedež in čudno gledal, ko je videl, da ga slika)

m0LN4r ::

Zanimivo ja. Jaz med voznjo ne telefoniram niti prostorocno niti z telefonom. Zivljenje je tako veliko lazje.
"biznismeni" no ja, mamce se tudi morajo zment kje se dobijo med malico na kofeju in da omenijo o cem bodo trackale, svezi jutraj tracka party.

Sicer telefoniranje je nevarno, mi je pa v oci padlo se nekaj bolj nevarnega in opazam, da je tega vedno vec. Igranje z displayom, branje in pisanje sporocil. Ko telefonirajo majo vsaj nek procent oci na cesti, ko pa to delajo pa sploh ne vejo kje so na cesti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shotalick ::

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo ja. Jaz med voznjo ne telefoniram niti prostorocno niti z telefonom. Zivljenje je tako veliko lazje.
"biznismeni" no ja, mamce se tudi morajo zment kje se dobijo med malico na kofeju in da omenijo o cem bodo trackale, svezi jutraj tracka party.

Sicer telefoniranje je nevarno, mi je pa v oci padlo se nekaj bolj nevarnega in opazam, da je tega vedno vec. Igranje z displayom, branje in pisanje sporocil. Ko telefonirajo majo vsaj nek procent oci na cesti, ko pa to delajo pa sploh ne vejo kje so na cesti.


Cist res ja, sploh zadnji odstavek. Jaz mobitela v avtu ne uporabljam.

Markus386 ::

Tipkanje je sploh svoja vrsta nevarnosti, ker usmeriš glavo (misli), oči in roke z ceste na telefon.

Sicer jaz še vedno zagovarjam, da je treba 10x več policije na ceste, ker trenutno stanje (ko so samo še redarji na treh tipičnih lokacijah) je porazno. In kot sem že večkrat rekel (poleg vsega tega s telefoni, izsiljevanji ipd.), je tudi alkoholik v sloveniji biti enostavno. Če delaš do treh, se ga do petih lahko na mrtvo napiješ (vsak dan), in verjetnost, da te bo ob petih kdo ustavil, in ti dat za pihat, je praktično enaka 0.

scipascapa ::

pa še bluetooth slušalke so samo po 10€ !!!!!

kuall ::

Nesreče se dogajajo v glavnem zaradi teh razlogov:

  1. Premajhna varnostna razdalja.

  2. Ne gledanje na cesto.

  3. Prevelika hitrost v ovinkih.


Velikokrat sta vzrok prvi dve točki in ju dajo pod preveliko hitrost.
Podobno kot nimajo ljudje občutka za varnostno razdaljo ga nimajo za hitrost v ovinkih, ko velikokrat vozijo glih na meji, da jih ne fukne ven.
Na cesto pa ne gledaš takrat, ko si preveč siguren v sebe, ko se ti ne da ves čas gledat na cesto, ko si zmeden in ko te kdo v avtu moti.

Od policajev pa slišiš samo: hitrost, pijanost, varnostni pas. Pa to sploh ni glavni problem na cestah. Naj se vozijo policaji v civilnem avtu in ko se jim ritopik zapiči v rit naj mu dajo kazen. Zakaj je to tako težko? Govorim o avtocestah, če greš počasi ni nič narobe voziti čisto blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

predi ::

Varnostna razdalja mora bit vsaj dve sekundi, ne glede na hitrost. Manj imajo samo supermeni.

bambam20 ::

Markus386 je izjavil:

Tipkanje je sploh svoja vrsta nevarnosti, ker usmeriš glavo (misli), oči in roke z ceste na telefon.


Pri telefonu na tipke tipkaš na slepo.

KAVINSKY ::

bambam20 je izjavil:

Pri telefonu na tipke tipkaš na slepo.


Bravo. Saj ne, da bi izjemno majhen procent ljudi jih še uporabljal - in tisti, kateri jih v večini uporabljajo samo funkcijo klica - da vnuke pokličejo.

AndrejO ::

xx23 ::

Bo dost vinjet? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

SimplyMiha ::

Ne, se še vidi not!

IL_DIAVOLO ::

Ne bo noben komentiral Zidana na nujni voznji? :))
««
60 / 293
»»