» »

prvič na razgovor

prvič na razgovor

bigbada ::

Imam eno vprašanje. V četrtek grem prvič na razgovor. Pa me zanima na kaj moram vse "paziti". Ne mislim v smislu vprašanj oz. kaj bom rekel "zakaj želite delati pri nas" ipd. stvari ampak bolj kake pogodbe mi lahko "podtakne" delodajalec. Na kaj moram paziti. Kakšne vrste pogodbe vse obstajajo? Vem da je kolektivna (ta je verjetno najbolj osnovna), pa potem pogodba preko s.p, študentskega (to ne pride v poštev pri meni). Sem že slišal za primere, ko je nekdo podpisal neko pogodbo za določen čas 1 mesec, kjer v bistvu dela brezplačno "free" in ko je pogodba potekla so vzeli novega na isto foro in so vedno imelo eno zastonj delovno silo. Je kaj takega sploh možno, da se dogaja?

Torej na kakšne zanke moraš vse "paziti" ?

mlamat ::

Ne vem če smo že toliko iz krize, da se sedaj še samo o obliki pogodbe pogovarja.

Za kakšno delovno mesto sploh gre?

MadMicka ::

Niso kake posebne zanke, sploh če gre za pogodbo o zaposlitvi in če gre za resno podjetje. Bistveno je, da lahko predlog pogodbe odneseš domov in ga v miru prebereš. In potem, če ti kaj ni jasno, pač vprašaš.

shintaro ::

to kar si omenil se bolj redko dogaja, kazni so visoke, še posebej za firme. mogoče bodo drugi drugače rekli

ti dam hiter primer sm delal poskusno 4 tedne pr eni firmi.. potem je rekel direktor da me hoče zaposlit, ampak meni delo ni blo všeč in sem pustil. Hotel mi je izplačat kar sm delal, ampak meni je blo tako nerodno da nočem več delat , da nism niti šel iskat denar.

next3steps ::

Poskusno ali ne, pogodba je ista.

vostok_1 ::

shintaro je izjavil:

to kar si omenil se bolj redko dogaja, kazni so visoke, še posebej za firme. mogoče bodo drugi drugače rekli

ti dam hiter primer sm delal poskusno 4 tedne pr eni firmi.. potem je rekel direktor da me hoče zaposlit, ampak meni delo ni blo všeč in sem pustil. Hotel mi je izplačat kar sm delal, ampak meni je blo tako nerodno da nočem več delat , da nism niti šel iskat denar.

Vrgel si stran vsaj 600€ kar tako?
Ne poznam povprečno osebo, ki bi to naredila.

Dobro...razen če si delal par ur vsega skupaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

shintaro je izjavil:



ti dam hiter primer sm delal poskusno 4 tedne pr eni firmi.. potem je rekel direktor da me hoče zaposlit, ampak meni delo ni blo všeč in sem pustil. Hotel mi je izplačat kar sm delal, ampak meni je blo tako nerodno da nočem več delat , da nism niti šel iskat denar.



Poizkusno se sklene pogodba za 1 mesec. Ti si delal na črno.

zobnik ::

Pogodbo lahko vzameš tud domov in si jo v miru prebereš.

fikus_ ::

Pododbo lahko vzameš domov, imaš nekaj dni časa, da jo podpisano vrneš. Vmes preveriš stvari, ki ti niso jasne.

anketar ::

Mene tud zanima, če kdo od delodajalcev bere, kakšen odgovor pričakujete na vprašanje kje se vidite ćez 5 let? pričakujete bulšitanje al realen odgovor v smislu nimam pojma tm kjer bom več plačan

TheBlueOne ::

Ker mojo mamo in punco vedno nekdo na****, da kaj podpiseta smo dali splosno pravilo, da se vse dokumente vraca podpisane v roku 24h oz nikoli ne podpise na mestu, ce ni kaksna malenkost.

Naceloma pa te v pogodbi ne vem kako ne morajo zafkrtniti, ker obstajajo regulative, preko katerih delodajalci ne morejo. Ce te skrbi in resnicno moras podpisati takoj, poglej kaj je pod alinejo prekinitev pogodbe, da ves kaksen je riziko, ce kasneje ugotovis, da kaj ni kakor bi moralo biti.

TheBlueOne ::

anketar je izjavil:

Mene tud zanima, če kdo od delodajalcev bere, kakšen odgovor pričakujete na vprašanje kje se vidite ćez 5 let? pričakujete bulšitanje al realen odgovor v smislu nimam pojma tm kjer bom več plačan


Verjetno je najboljsi odgovor, da se kmalu zelis ustaliti in ustvariti druzino, da isces parcelo in zelis zaceti graditi... (Ce nisi punca, :) ). Morda, da si kupujes stanovanje v blizini in da si kakor vsi ostali zelis mirno in spodobno ziveti. Ce dodas, da bi bilo fletno, ce bi v petih letih napredoval v strukturi podjetja, ce si ambiciozen. Pac govoris selektivno resnico. ;)

GupeM ::

Ti misliš, da boš kar takoj na prvem razgovoru dobil pogodbo? Sem skoraj 100% prepričan, da temu ne bo tako. Po razgovoru te bodo še kontaktirali, če se jim boš zdel primeren, drugače je zelo verjetno, da niti to ne. Tako ali tako moraš pred začetkom dela narediti Varstvo pri delu in zdravniški pregled. To pomeni, da imaš vsaj nekaj dni časa, da ti oni pošljejo osnutek pogodbe, tvoja naloga pa je, da pogodbo dobro prebereš, če kaj ni jasno vprašaš, če so noter budalaštine jih lahko na to opozoriš in če bodo zadevo popravili, lahko pogodbo podpišeš. Če ti pogodba ne bo ustrezala, enostavno zavrneš.

Kakorkoli, na prvem razgovoru ne boš dobil pogodbe za podpisat. Zaposleni jo pogosto dobijo prvi dan, ko pridejo v službo.

Isotropic ::

bigbada je izjavil:

Imam eno vprašanje. V četrtek grem prvič na razgovor. Pa me zanima na kaj moram vse "paziti". Ne mislim v smislu vprašanj oz. kaj bom rekel "zakaj želite delati pri nas" ipd. stvari ampak bolj kake pogodbe mi lahko "podtakne" delodajalec. Na kaj moram paziti. Kakšne vrste pogodbe vse obstajajo? Vem da je kolektivna (ta je verjetno najbolj osnovna), pa potem pogodba preko s.p, študentskega (to ne pride v poštev pri meni). Sem že slišal za primere, ko je nekdo podpisal neko pogodbo za določen čas 1 mesec, kjer v bistvu dela brezplačno "free" in ko je pogodba potekla so vzeli novega na isto foro in so vedno imelo eno zastonj delovno silo. Je kaj takega sploh možno, da se dogaja?

Torej na kakšne zanke moraš vse "paziti" ?

če si inženir, se ne prodat za 800 začetne ali manj.

BladE_ ::

Aja, je bolje biti doma za 0?
Akcija - Reakcija

Isotropic ::

odvisno
recimo kakšne možnosti izobraževanja so v firmi, možnosti napredovanja
v manjših te pač vržejo v delo in se sproti naučiš, v večjih je večinoma kaj bolj organiziranega

EDIT: sem pogledal zgodovino, OP govori o proizvodnji v perutnini (ptuj najbrž)

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

bambam20 je izjavil:

shintaro je izjavil:



ti dam hiter primer sm delal poskusno 4 tedne pr eni firmi.. potem je rekel direktor da me hoče zaposlit, ampak meni delo ni blo všeč in sem pustil. Hotel mi je izplačat kar sm delal, ampak meni je blo tako nerodno da nočem več delat , da nism niti šel iskat denar.



Poizkusno se sklene pogodba za 1 mesec. Ti si delal na črno.


Sem idiot... V bistvu je blo to 2 tedna... Ja na črno verjetno lmao.. Al sm kej podpisal se ne spomnem je blo dost cajta nazaj. Fora je v tem da je hotu plačat.

Sorry za zmedo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potni stroški

Oddelek: Loža
172098 (1189) val46
»

Odpoved med poskusnim delom

Oddelek: Loža
102919 (2121) darkolord
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220758 (16146) St235
»

Odpuščanje starih delavcev, zaposlovanje novih

Oddelek: Loža
363867 (2837) hruske

Več podobnih tem