» »

Telekom toptrio optika in instalacija

Telekom toptrio optika in instalacija

Saintek ::

Naročili smo se na telekomovo optiko Toptrio in bomo imeli gor 3 tv-je in Ip telefonijo

V priloženi skici je za zdaj potegnjen kabel samo do routerja v drugi sobi, ki je kot AP za internet in wifi imamo še CATV in se tv rešujejo po vtičnicah telefon pa z 4 žilnim ploščatim kablom iz catv modema.

Če stvar jaz prav razumem bi bilo najboljše, da se od tam kjer bo telekomov modem potegnejo svoji utp kabli do vsake tv (TV box-a) in pa do telefonskega aparata.
Bega me edino, ali ima telkomov modem več kot 4 porte za takšne priklope, ali na kak način se to rešuje.
1 port internet za lokalno internetno mrežo
2 port TV1
3 port TV2
4 port TV3
Kam s telefonskim priklopom (če so samo 4 porti ??? )
Hvala za pomoč

  • spremenil: Saintek ()

sajmon ::

Za telefon sta še dva dodatna porta na modemu.

Saintek ::

Za utp ali oni ozki tel priključek ? :)

Zdaj sem še na help desku zvedel, da gre z switchem delit tv boxe torej en utp gre v drugo sobo in tam dam gor switch in iz njega na ob tv boxa je to res ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

alexz ::

na innbox v60u sta posebej 2 porta za telefonijo, kabel je pa ozki

https://telemach.si/Binary/329/navodila...

ta modem ima 5 portov, peti port lahko uporabiš na isti način kot ostale štiri

Saintek ::

Te imajo tudi telekomovci ?

Gapi ::

IPTV brez problema lahko daš na najcenejši 10/100 switch, Vem mam in mi dela. Ne sme pa bit kak smart switch. V tem primeru moraš sam poskrbet za pravilno konfiguracijo.
No person is rich enough,to buy back his past.

bambam20 ::

Saintek je izjavil:

Te imajo tudi telekomovci ?



ja te innbox v60u imajo pri Telekomu in verjetno boš tega dobil.

Saintek ::

Najlepša hvala za informacije.

bambam20 ::

Saintek je izjavil:

Najlepša hvala za informacije.


Oz. mislim, da lahko lepo se odločiš kateri mdoem bi imel.

Sam imam doma ravno tega innbox v60u in se odlično odnese. Tudi pri Wi-fi-ju.

sloxl8 ::

Telekomov modem ima 4 porte (RJ45) in dva telefonska (RJ11).

Kot si že sam ugotovil - najbolje je za vsako komponento vleči svoj kabel, lahko pa telefon in mrežo, ali mrežo in TV združiš v enega - mrežne komponente dejansko uporabljajo samo 4 pine (1, 2, 3 in 5).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

Saintek ::

No danes sem skabliral, tako da sem v drugo sobo speljal kabel, ki bo sel na stikalo iz njega pa na oba tv boxa. Telefon pa bom imel tako kot je bil torej na eno od tel. Vticnic od modema. Potegnjen pa je ze bil utp iz routerja pri modemu do routerja v drugi sobi, ki je kot AP za wifi,to bo ostalo tako kot je.

facepalm ::

Jaz sem pa tv boxe raje povezal preko wifi repeaterjev. Tako imam iz modema povlecen le en kabel do routerja in en do prvega repeaterja (1m). Vse ostalo gre po zraku.

sloxl8 ::

Telekomov inštalater mi je takrat (ob inštalaciji) rekel, da je bolje, da gre na vsak box svoj kabel in da je v modemu port, na katerem je box, nastavljen na video (ali nekaj takega), da box deluje. Morda se moti, saj sam drugačnih postavitev in nastavitev potem niti nisem preskušal.

Saintek ::

Evo, se ponovno oglašam s vprašanjem. :)

V sredo mi prinesejo boxe in vse ostalo za priklop optike.
Predvsem me zanima sledeče glede interneta.

Sam imam zdaj na CATV modem prikopljen na wan ruter (na njem WiFI in moj stacionarni PC) iz njega gre naprej do drugega ruterja(wifi en stacionarn PC) še en kabel, router je narejen za AP.

Zdaj pa me zanima, če bom kabel iz CATV modema, ki je povezan na WAN routerja samo preštekal v en port namenjen za internet na telekomovem modemu internet deloval naprej tako kot je zdaj.
Saj berem da je ta telekomova škatla tudi ruter in me zanima, če sploh dovoli takšno konfiguracijo.

Druga opcija je, da bi imel samo telekomov modem/router in nanj direktno vezal moj PC ter drugi router dal na drugi port kot AP še naprej imeli bomo pa še 3 tv

Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620018 (8374) Ghost007
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931609 (10517) Lonsarg
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287684 (4500) Vaseer
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728265 (18791) ufek
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
172979 (2653) crniangeo

Več podobnih tem