» »

WiFi sobni termostat

WiFi sobni termostat

MK99 ::

Pozdravljeni!

Za v pisarno, in dva radiatorja v njej, bi rad kupil en termostat z moznostjo upravljana preko wifi. Torej da lahko radiatorja reguliram preko aplikacije v telefonu in preko spleta.
Takšnih izdelkov je kar nekaj na trgu, me pa zanima ce ima kdo kakšno osebno izkušnjo in kaj bi priporocali?

Hvala, lp, Matic

d4vid ::

Radiatorje imas elektricne ali na centralno ogrevanje?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dreta ::

Verljetno elektricni radiator?
ESP8266 in DIY

MK99 ::

Ne, radiatorja sta klasična..
Tole sta trenutna ventila:
 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MK99 ()

Machete ::

:D

Verjetno rabiš kaj takega? https://yourhome.honeywell.com/en/produ...

Sicer pa pomoje čisto preveč muje za neko brezvezno telefonsko interakcijo za par stopinj gor ali dol. Zakaj bi se sploh s tako brezvezno zadevo ukvarjal, kot sta dva radiatorja. Navij po potrebi ko si tam ali preden odideš.. Čisto btw, je 99 letnica rojstva?

Aja pa wifi termostatov je kot dreka, ampak so generalno za centralni vir ogrevanja ali električne radiatorje. To kar ti iščeš je mehanski ventil, ki bi rabil biti wifi kontroliran. Sicer nimam pojma kako to naredijo v praksi. Vsebije zadeva mini motorček? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MK99 ::

Machete je izjavil:

:D

Verjetno rabiš kaj takega? https://yourhome.honeywell.com/en/produ...

Sicer pa pomoje čisto preveč muje za neko brezvezno telefonsko interakcijo za par stopinj gor ali dol. Zakaj bi se sploh s tako brezvezno zadevo ukvarjal, kot sta dva radiatorja. Navij po potrebi ko si tam ali preden odideš.. Čisto btw, je 99 letnica rojstva?

Aja pa wifi termostatov je kot dreka, ampak so generalno za centralni vir ogrevanja ali električne radiatorje. To kar ti iščeš je mehanski ventil, ki bi rabil biti wifi kontroliran. Sicer nimam pojma kako to naredijo v praksi. Vsebije zadeva mini motorček? :D


Honeywell je ena opcija ja.. Pa MAX sistem, Netatmo, itd, itd..
Samo me zanima osebna izkušnja, ce kdo kaj ima.

Meni ni brezvezna. V prostoru smo glede na projektno delo, to pomeni tudi samo 1 dan v tednu, ali pa pac 7 dni v tednu. In ce te ni v prostoru 5+ dni je smiselno (ekonomicno) da daš ogrevanje na minimum ter nato dan pred ponovnim prihodom dvigneš na normalni nivo.

d4vid ::

Kupit moras termostatski ventil. Potem na njega das nekaj od Max, obstajajo za nekje 20€ radiatorski termostati in centralno enoto Cube. To potem upravljas preko telefona ali pcja. Nastavis lahko tudi tedenski rezim ogrevanja itd...

Kako se v praksi odreze cube ne vem, ker sem uporabljal samo cube povezan preko rpija in ima potem rpi svoj interface...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BlackLight ::

Malce pomoči bi rabil, kateri WiFI Termostat priporočate? Namreč trenutni je odpovedal in sedaj iščemo nekaj takšnega da se da kdaj prižgat centralno preko interneta. Torej gre za centralni termostat (peleti peč).

BlackLight ::

Trenutno pa gledam kar tegala: https://www.mimovrste.com/sobni-termost...

Kakšna mnenja?

paraboŁa ::

Mogoče kaj takega https://www.tersus.si/elektricno-ogreva...? Najbolje, da pokličeš kakega majstra in ti svetuje. Vprašanje koliko je domet teh naprav.

morosito ::

Jaz uporabljam netatmo termostat ze tretje leto.
Prej sem kuril 2000L kurilnega olja, zdaj srm zmanjšal na povprečno 1300L. Zdaj bomo vidli kako bo šla ta zima mimo. Sem iz ankarana torej normalna klima.

Aja pa se nekaj: netatmo ga dobis ful poceni na amazonu (150€) ali ce imas sreco sem ga jaz kupil v mediaworld v italijo za 120€ ko je bila neka obletnica...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439862 (1355) m0LN4r
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224093 (12393) JanK
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397222 (5911) lucky13
»

Consko talno ogrevanje

Oddelek: Loža
193647 (3209) mirch
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821306 (13151) vinetu

Več podobnih tem