» »

Apple Macbook Pro 13 (mid-2014): nenavaden zvok v bližini backspace tipke ob premikanju

Apple Macbook Pro 13 (mid-2014): nenavaden zvok v bližini backspace tipke ob premikanju

FusionNebula ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede zvoka, ki prihaja iz omenjenega modela prenosnika. Gre se za navaden "klik,klik" zvok, zelo minimalen. Pojavi se le, če držim prenosnik vzporedno s tlemi v rokah in ga "rukam" v smeri levo-desno/desno-levo oz. če prenosnik nagnem za 90 stopinj proti levi strani, pa potem 90 stopinj nazaj proti desni in obratno. Zdi se, kot da bi se nekaj v samem prenosniku s tem premikalo levo-desno/desno-levo. Poskušal sem locirati zvok in najprej mislil, da prihaja iz področja, ki stoji tik nad vhodom za SD kartice (odprtina levo od HDMI vhoda). Nato sem opazil, da zvok najverjetneje prihaja izpod tipke "backspace", torej nad tipko enter in pod power tipko. To sem ugotovil tako, da sem pihnil v samo backspace tipko, nakar zvok preneha. Torej, če po takšnem pihanju gibe ponovim, zvoka ni več! Zanimivo je prav to, da ne rabim pihniti veliko. Dovolj na minimalno pihnem na ali okoli tipke backspace in zvok izgine ob enakih gibih. A se komu sanja, kaj bi to lahko bilo? Zanimivo je tudi to, da se zvok ponovno pojavi čez gibe ponovim čez nekaj časa, ponovno pa izgine (za nekaj časa) če v tipko oz. okoli nje pihnem.

Lep pozdrav,
Kevin

RC37 ::

--Odstranjena slika -- moderator

1. Prosim malo uredi besedilo mogoče bo potem bolj razumljivo
2. Očisti prenosnik (sploh tipkovnico odpri če se da in počisti tipke).
3. Poglej na Apple forumih (serijski problem mogoče?)

Je pa možno, da je to tisti efekt "ko se tipka premakne" in je tipkovnica obrabljena. Če se da poskusi odpret prenosnik in poglej če je kakšen zatič problematičen (ifixit ima zelo dobre vodiče za razdiranje applovih naprav).

V vsakem primeru pa prosim po korakih opiši kako do težave pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

msjr ::

Običajno je to svinjarija, sem že rešil sam s tem da sem ga vzdignil in previdno potresel z desno stranjo navzdol. Če je na strani tipkovnice odpiranje zadnje plošče ne pomaga nič, oz. lahko probaš odpret in spihat z zrakom. Nadalnje šraufanje odsvetujem, če nisi vešč tega posla - bolje servis.

FusionNebula ::

RC37 je izjavil:

--Odstranjena slika -- moderator

1. Prosim malo uredi besedilo mogoče bo potem bolj razumljivo
2. Očisti prenosnik (sploh tipkovnico odpri če se da in počisti tipke).
3. Poglej na Apple forumih (serijski problem mogoče?)

Je pa možno, da je to tisti efekt "ko se tipka premakne" in je tipkovnica obrabljena. Če se da poskusi odpret prenosnik in poglej če je kakšen zatič problematičen (ifixit ima zelo dobre vodiče za razdiranje applovih naprav).

V vsakem primeru pa prosim po korakih opiši kako do težave pride.


Besedilo je za mojme pojme OK. Nevem, kako bi drugače napisal. :)

Vsekakor pa, hvala za nasvet! Če kaj pomaga, sem sedaj uganil da je 100% problem v tipki delete/backspace, saj če pritisnem na tipko medtem ko prenosnik tresem, zvoka ni. Prav tako, kot sem že zgoraj napisal, če pihnem pod tipko za nekaj časa zvoka ni. To pomeni, da je nekaj pod tipko delete/backspace, kar povzroča zvok. Najverjetneje je samo popuščena tipka. Gledam za video, ki bi mi pokazal kako odprem delete tipko za moj model prenosnika, vendar ga še nisem našel.

Po korakih pa je problem opisan tako:
1. Prenosnik spušča zvok kadar ga pretresem.
2. Zvok je minimalen ("klik") in prihaja izpod tipke delete/backspace. Najverjetneje je tipka popustila in se sliši prav njeno premikanje ob tresenju prenosnika.
3. Zvok izgine za nekaj časa, če pod tipko pihnem oz. (kot sem sedaj odkril), če med tresenjem držim na tipko.

Zgodovina sprememb…

RC37 ::

Ali se preden se zvok sproži tipka zatika? Sem imel s preslednico pred nekaj časa na HPju podobno težavo, bil je zatič, ki ni bil do konca pritisnjen v režo (svašta...). Vseeno pa v primeru, da še imaš kakšno podaljšano garancijo poskusi uveljavljati mogoče je res kakšna banalna stvar, je pa zoprno, ko veš, da stvar za 1000€ ne dela kot bi morala.

Druge opcije:
-prah
-tipka je že zelo obrabljena (glede na letnik 2014 malo verjetno)
-v tovarni so nekaj narobe nardili
-nekaj je počilo (zatič, plastičen vijak itd) v notranjosti prenosnika.

FusionNebula ::

RC37 je izjavil:

Ali se preden se zvok sproži tipka zatika? Sem imel s preslednico pred nekaj časa na HPju podobno težavo, bil je zatič, ki ni bil do konca pritisnjen v režo (svašta...). Vseeno pa v primeru, da še imaš kakšno podaljšano garancijo poskusi uveljavljati mogoče je res kakšna banalna stvar, je pa zoprno, ko veš, da stvar za 1000EUR ne dela kot bi morala.

Druge opcije:
-prah
-tipka je že zelo obrabljena (glede na letnik 2014 malo verjetno)
-v tovarni so nekaj narobe nardili
-nekaj je počilo (zatič, plastičen vijak itd) v notranjosti prenosnika.


Točno to, se popolnoma strinjam z zadnjim komentarjem. Če Medion iz hoferja za 250 eur ne spušča zvoka od premikanju ga nebi smel niti 1000 eur prenosnik od Apple-a. Je pa verjetno res kak zatič, morda tudi prah. Dvomim, da je kaj v sami notranjosti računalnika. Sedaj sem opazil, da ni problem pod delete tipko, vendar pod power tipko (nad delete), ki je malce manjša in bi jo bilo verjetno lažje dvigniti da bi pogledal kaj je spodaj. Vseeno se malce bojim v ta projekt stopiti! Načeloma me ne moti več toliko, sedaj ko vem da je problem verjetno nekaj v sami namestitvi tipke in ne v samem hardware-u. :)

Drugače pa se tipka ne zatika ne, deluje normalno. Čez nekaj časa se pod njo sliši omenjen zvok ob premikanju. Kot premikanja pa mora biti kar visok. Ni dovolj če prenosnik malce premikam po rokah, vendar ga moram kar močno nagniti v eno ali drugo smer.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
366517 (1040) solatko
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282910 (1914) Ribič
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13824903 (11460) scipascapa
»

Windows 10 težave

Oddelek: Operacijski sistemi
232047 (1527) carota
»

Slepo Tipkanje

Oddelek: Programska oprema
4917369 (16151) Yacked2

Več podobnih tem