» »

Kretnica Fiat Punto EVO 2012

Kretnica Fiat Punto EVO 2012

enrikio97 ::

Zdravo,

Pred kratkim sem kupil nove sprednje zvočnike Renegade RX6.2C (http://www.caraudioempire.com/avtozvocn...
Zvočniki imajo v kompletu kretnice, katere je potrebno uporabiti pri vgradnji zvočnikov. Avto je imel pred tem vgrajene prav tako 2 sistemske zvočnike, kar pomeni, mid bass + tweeter.

Sedaj pa me zanima:
*ali ima Fiat Punto EVO kretnice že vgrajene nekje pod armaturo? (v tem primeru moram kretnice menjati?),
*ali kretnic nima vragejnih tovarniško? (kar pomeni da lahko kretnice zmontiram na kabel, ki pride ven iz vrat za zvočnike?).

Upam, da nisem preveč zakompliciral. Skratka zanima me, če kdo kaj ve o teh kretnicah.
Vesel sem vsakega odgovora

Lp

steev ::

Verjetno so nekje kretnice. V vratih mogoče?
:|

enrikio97 ::

V vratih ni kretnic, samo kabli za priklop zvočnikov..

steev ::

Kje maš pa tweeterje? Tudi v vratih?
:|

enrikio97 ::

Tweeterji so tovarniško vgrajeni čisto na vrhu vrat. Tako, da jih bom zamenjal z novimi. Sem pa opazil, da imajo stari tweeterji na dnu kondenzator, kar mogočoče služi kot nekakšna kretnica?

steev ::

Kaj gredo kabli od obeh v vrata?

V pregib sem mislil.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

enrikio97 ::

Ja, oba prihajata nekje izpod armature.

IL_DIAVOLO ::

Vprašaj na orangeaudio, tam so mojstri za take zadeve.

dwinxp ::

Oj!

Tocno tako, tisti kondenzator deluje kot kretnica. V vsakem primeru uporabi kretnico katero si dobil zraven novih zvocnikov kajti le-ta je prilagojena sistemu. Rezava frekvence ter strmina reza je prilagojena prilozenim "tweeterjem". Pa uzivaj v poslusanju. :)

enrikio97 ::

Hvala. Sedaj pa me zanima me ali je pravilno, če priklopim kretnico na kable od midbassa. Se pravi kabli visokotonca ostanejo nepovezani.

dwinxp ::

Zivjo

Tukaj imas na strani 2 tocno napisano kako vezati tvoje zvocnike. Verjetno si to dobil tudi poleg zvocnikov samih...
LINK PDF

Lep vikend!

dottor ::

Je kdo že menjaval zvočnike na grande punto (2007) spredaj? Ima v vratih le "pokrov" do zvočnikov al je potrebno celo plastično panelo dol pobrat?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

IL_DIAVOLO ::

Ne poznam fiata, ampak naceloma se mora odstranit plasticni panel ja...samo na zatic moras paziti, da ga ne zlomis. Drugace pa precej enostavno.

Scorpia ::

Je treba celo tapeto od vrat dol sneti.
////

dottor ::

Hvala. Prejšnjemu lastniku je uspelo skurit sprednje zvočnike in enega od kablov ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Scorpia ::

Si ziher da je kabel? Ker to je misija nemogoce edino ce ni bil prklopljen na 12V in gor velikega porabnika...
////

dottor ::

Tako mi je blo rečeno. Zvočniki so sicer že doma, le lotit se morem en dan ko poneha burja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki v avtu so pregloboki

Oddelek: Zvok in slika
131755 (1356) CMpunk
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
409580 (8993) sirotka
»

Nakup radia in zvočnikov za v avto

Oddelek: Zvok in slika
324639 (4273) EvilDare
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747457 (6254) _Tom_
»

Kenwood MP6090R

Oddelek: Zvok in slika
131570 (1260) gorazd

Več podobnih tem