» »

Kenwood MP6090R

Kenwood MP6090R

Tzar ::

Vem da mogoče ne spada to v ta forum, vendar je vseeno povezano z zvokom :D
Kupu sem tega mp3 playerja. Dela kar zadovoljivop, vendar nikakor ne spravim basov iz njega. Imam nove boxe. spredaj MAGNAT 2x140W + 2x tweeter (satelitek), zadaj pa ALPINE 2x100W.
Če pa dam bolj na glas (do ene 18-19, pa mi tweeter začne cvilt ful.
Sem priklopu kretnico samo na tweeter, tko da upam da ločuje HF in LF. Ker vem da brez kretnice lahko skurim tweeter sem jo dal gor, venda rnič ne pomaga, če je radio bl na glas.
Kolega je reku da je kao prešibka. Sam kako???? Mi ni jasno, če so pa wooferji v tem kompletu 2x 140W, realna izhodn amoč Kenwooda pa je 4x29 (piše 4x47W).
Prosim kakšni stručkoti povejte kaj in kako narest, da bom malce spravu bolj basov in manj cvilenja iz svoje mašince.
hvala za nasvete
Robi
8-)
Življenje je lepo!

dexter ::

jeb.. ti internet,crkne ko napisem najdaljsi moj post

da obnovim:
-imam K 759+veksler,kenwood znan po svojem specificnem visokotonskem izhodu,zakaj,pojam nimam.
-vklopi laudness (spodaj levo,mute drzis en cajt) je boljsa zvocna slika,dinamika
-da nimas narobe vezanih +/- ker iznicuje base
-moja skala gre do 35 (4x40w) pri 25 poka da se ne mores vec pogovarjat (ista razporeditev kot tvoja,visokotonc,bas,zadaj skupni)
-da niso visokotonci svoh,ni vsaka kretnica za vsak zvocnik
-basi 140w so mogoce dost kruti,verjetno rabijo zlo dost W da zazivijo
-kako delajo zadnji ce das samo rear na nastavitvah
-drugace jest lih nisem ljubitelj pok-pok,tko da ne morem rect kaj so slabi basi dokler ne slisim

Kok si dal za radio?

gorazd ::

Jest lahk BP dam na 24 in špila tko k je treba. Mam pa spredaj zvočnike k so bli original v avtu (2 x 40W (ene 15W sinusa) - kao woofer v vratih in tweeter), zadaj sem nabavu 2 3-sistemska Pionirčka 300W (90W sinusa) z woofer membrano, vgrajena v leseno polico.

In sem full presenečen kva to špila!!!! S tem ne mislim samo kva močno!

Nastavitve radija:
- vse na 0 razen
- Fader na rear 3 (al neki tazga - da sta sprednja manj obremenjena)
- Bass na +4

Zadevo na 26 ne morš več dolgo poslušat, pri čem več pa (dal sem max. 31) je zvok že preveč popačen, predvsem zaradi prešvoh ojačevalca v radiju in seveda tudi zaradi preslabih sprednjih zvočnikov.

Priporočam ti igranje z equičem - kot prvo zmanjšaj HIGH tone, probaj zadnje/prednje zvočnike do kam zdržijo in na podlagi tega vštimaj. Priporočam ti izdelavo lesene police (maili na i@gorazd.net če rabiš res kvalitetno izdelano) - full izboljša zvok. Funkcijo LOUD izklopi ker sicer poveča nizke tone, vendar tudi visoke. Pa še precej popači kvaliteto pri višji jakosti zvoka. Če še to ne pomaga pa pejt v Konrada pa nabavi en aktivni subwoofer za okrog 20K SIT pa boš car!
:)

ABX ::

Ko naročeno.


Povejte pa dobrih MP3 player-jev za v avto.


Thx.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tzar ::

Sem ugotovil in odpravil napako!!!
In sicer, kretnica na levem TWEETERju je v koortzu!!!
Sem že čiszt obupal, in sva s kolegom pretestirala vse možne kombinacije. Prišel sem do skorajšnje ugotovitve da je levi tweeter zanič. Pa pravi kolega kaj pa kretnica (nekaj pasivnih elemnetov), pravim nemogoče da bi zajebaval.
In probam zamnjeat kretnice in tweeter dela itd.
v glavnem zej mam brez kretnice in zadeva trga. Basi sem usposobu, zadeva je majka.
Sam kretnico nesem v BIgBanga reklamirat in bo.
Vseeno fantje hvala za nasvete.
lp Robi
8-)
Življenje je lepo!

Izi ::

Tzar, problem sigurno ni v radiu, ker ga imam tudi jaz in basi delajo odlično, čeprav sem pustil vse originalno vgrajene zvočnike v avtu, ki niso nevem kako hudi, jih je pa 8 komadov.

Radio pa seka, karkoli vtakneš not deluje brez problemov.
Glede na ceno-kvaliteto je najboljši MP3 player.
Kolega ima Aiwo, pa ima včasih probleme z kakšnim CD-jem, ki pri men dela brez problemov.

ABX, kolikor jaz vem, pa sem iskal pravi avto MP3 player kar nekaj časa, obstaja poleg AIWE (ki ima včasih kakšne probleme) in KENWOODA, samo še JVC.
JVC je verjetno najboljši, je pa tudi daleč najdražji. (okoli 100.000 SIT)

Jaz priporočam KENWOODA. čeprav tudi ta ni prav poceni (okoli 70.000 SIT)

Tzar ::

Izi kje si pa ti vidu Kenwooda za okol 70000 SIT?8-)
Življenje je lepo!

Izi ::

Ups!
Ja imaš prav, sem že skoraj pozabil v kakšne stroške sem se vrgel.
Sem pogledal na račun.
Dal sem 78.000 SIT pred enim mesecem v BTC v Ljubljani v eni zakotni mali trgovinici v Hali A.
Za dodatnih 5.000 SIT sem zbarantal še daljinec, ki ga montiraš na volan.

Imel sem občutek da mora biti realna (v tujini) vrednost nekje okoli 70.000 SIT, ker se ni preveč upiral ko sem zglihal z začetnih 82.000 na 78.000 :D

Tzar ::

IZI --> a pa je praktičen ta daljinec?Sej maš kontrole direktno pred šaltkebrm. Drgač je pa v tujini cena enaka kot pri nas, razen če dvigneš DDV, kar je pa že malo tvegano.8-)
Življenje je lepo!

ABX ::

Še eno pitanje glede Kenwood 6090.


Kolko časa (od uka) se čaka med enim in drugim mp3-jem in če slučajno ta čas se poviša proti kocu cd-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

Tzar, za ta radio obstajata dva daljinca.
Eden je klasični, kot za TV in ga v avtu ne rabiš razen mogoče za sopotnike na zadnjih sedežih.
Drugi pa je čisto drugačen in se pritrdi na zadnjo stran volana ( na mesto ki ti najbolj odgovarja. Men se že zdi praktičen, saj vse glavne funkcije (glasnost, komadi naprej in nazaj,...) uporabljaš brez da bi pogledal stran iz ceste.
Normalno moraš za vsak pritisk na radio pogledat na radio in tako skoraj dve sekunde ne gledaš na cesto. V dveh sekundah se pa lahko zgodi že marsikaj.

ABX, med enim in drugim komadom se ne čaka čisto nič. Ne glede kje naCD-ju ali v kateremkoli direktoriju.
Samo ko vstaviš nov CD v radio je treba počakati okoli 5 sekund da preskenira cel CD in si vse skupaj spravi v spomin. 8-)

ABX ::

Hvala za odgovore.

Kolega ima priložnost kupit kenwood 6090r za 500DEM, pa me je prosil naj se pozanimam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tzar ::

a ta daljinec za na volan stane okol 5000SIT?
Ja mogoče je pa res uporabna zadeva. Kje si pa to kupu?
lp
Življenje je lepo!

gorazd ::

Sem nabavo daljinec, onega za na volan. Stane 5700, BTC hala A, v eni majhni audio trgovinici nekje na sredini hale.

Izkušnje? Uporablja se OK, problem je v tem, da mi zadeva na volanu ni preveč ugajala, mogoče tud zato, ker sem imel prej daljinca na sredini pred ročno. Pa tudi IR oddajniček je na zelo kratkem kablu. Za vgradnjo na moje "staro" mesto sem torej porabil precej časa in čaranja.

Hint: IR oddajnik je lahko obrnjen tudi vstran od radia, IR sprejemnik zgleda fajn lovi odboje ;)

Malo čaranja pa bo!
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtoradio pioneer ali alpine (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506014 (3768) ProGo
»

Ozvočenje v avtu - subwoofer da ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
264753 (4336) AndrewSmith
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252190 (2009) _Dejan_
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747657 (6454) _Tom_
»

MP3 Avtoradio

Oddelek: Na cesti
71324 (1080) jugonostalgik

Več podobnih tem