» »

Konzola za 7 in 9 letnika

Konzola za 7 in 9 letnika

«
1
2

rs1975 ::

Razmišljam o nakupu konzole za otroka. Moji dnevi od igranja igric na konzolah se že zelo oddaljeni, zato prosim za vaš nasvet :)

Od vseh teh modelov se niti ne znajdem kaj je najbolj pameten nakup. Xbox ali Playstation? Je še smiseln nakup konzol prejšnje generacije, Xbox 360 ali PS3?

Še eno, morda "prepovedano" vprašanje. Je ne konzolah prejšnje in trenutne generacije sploh možno igranje crackanih verzij? Verjetno je to vezano na odklep konzole? Sprašujem zato, ker otroci v teh letih se zelo hitro naveličajo igranje iste igrice, ne bi pa rad bankrotiral, da bi vsak teden kupoval novo igro...

Tribal ::

PCMR ali nabavi PC za igranje iger in lahko na partisu dobite travniške igrice.

rs1975 ::

Tribal je izjavil:

PCMR ali nabavi PC za igranje iger in lahko na partisu dobite travniške igrice.

Nekako bi raje konzolo, ker bi bila v dnevni sobi...

[D]emon ::

Ce je v planu multiplayer, potem vsekakor bolje nabaviti Playstation, ker pri XboX-u multiplayer stane (oz. narocnina na storitev). In nakup prejsnje generacije nima smisla, ker novih naslovov prakticno ni, vecina starih naslovov pa bo v prihodnje izdanih v digitalni obliki. (Plosckovne verzije PS3 iger niso kompatibilne s PS4)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

drvo ::

Za multiplayer tudi na ps4 rabiš naročnino

[D]emon ::

Nop, tisto je za PS Plus.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Magic1 ::

Kupi mu en cheap računalnik, da se bo še z windowsi zafrkaval. Ob reševanju problemov se največ naučiš. S konzolo se bo samo gumb naučil pritisnit.
Magic

bambam20 ::

Ps 4 ma boljše igre kot XBOXone. Dejstvo.

Bankrotiral boš. Zato pa konzole niso za revne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

opeter ::

Če že konzolo, potem kakšno starejšo, kjer so igre poceni.
Sicer pa se strinjam z ostalimi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r3dkv1c4 ::

bambam20 je izjavil:

Ps 4 ma boljše igre kot XBOXone. Dejstvo.

Bankrotiral boš. Zato pa konzole niso za revne.

Zaradi treh špilov bo familija pristala pod prvim mostom.
Pa kje ti pobiraš te modre izjave?:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BivšiUser2 ::

[D]emon je izjavil:

Nop, tisto je za PS Plus.

Plačaš multiplayer za tiste igre, ki se furajo na dedicated serverjih. Free MP igre so večinoma igre tipa World of Tanks (je free MP tudi za ne naročnike)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

filip007 ::

Saj PC tudi stane, PS3 ima Blu-ray, 500GB verzija je zadosti za obilico iger z razliko PS4 je 500GB komaj zadosti za 5 iger.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jarno ::

Glavni odgovor: nabavi PS4, plačaj naročnino, otroka lahko igrata zastonj igre.

Alternativni odgovor:

Otroci se danes radi igrajo poceni:
http://www.igre123.com/

Sicer pa nabaviš poceni telefon/tablico in imaš morje igric.

Za PC je kot entry level dober tudi kakšen emulator oz. DRM free igre z GOG-a, lahko se privajajo tudi controllerja.

Omenjam, ker imaš te (SW) opcije praktično zastonj.

Če si geek in ko otroci malce odrastejo, lahko nabaviš tudi nVidia Shield, nič te ne ovira. :)

PS: Rabljenega xbox 360 ne priporočam, ker se zadeve rade kvarijo.
#65W!

matobeli ::

Če se ne motim je PS4/xbxone rang 200eur, 1080p Gaming PC pa cca 500eur.
Rabljene konzole so v nasprotju z rabljenimi gaming PCji tudi manj rizičen nakup.

Igre sicer za PC lahko naloviš, ampak tudi za konzole se dobijo rabljene po 20-30eur.
Nove sicer staneje 60, ampak če jo naprej prodaš za 30 to pomeni da je stala 30. Če se nekomu da ukvarjat in nabavi rabljeno igro ter jo kot rabljeno naprej proda to pomeni da smo z malo kreativnosti v rangu pod 10eur/igro.

Sicer pa nabaviš SNES mini za pod 100eur in maš cel kup iger.

aaa1 ::

Khm, RaspberryPi in retropi :) naj začnejo pri osnovah, plus še računalništva se naučijo zraven :)

yayo ::

mislim, da je PS4 najbolj smiseln nakup, ker nudi izbiro iger za manjše otroke, rabljene igre dobiš poceni na Bolhi in dober.si. Za otroške roke boš verjetno potreboval tole
Drugače pa bi bilo fajn, če bi brisali trolanje in mentalne masturbacije v temi kjer uporabnik prosi za direkten nasvet.

Tomson ::

Kaj pa nVidia Shield in mesečnih 7EUR za GeforceNow? Je kar nekaj dobrih naslovov za to ceno, naspoošno veliko iger ... Vem da kontrolerji niso na nivoju Xboxa/Playstationa in da je za dva polayerja, ampak za ne-hardcore gaming se mi zdi precej ekonomična opcija...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Melanholija ::

Nintendo Switch

chuck ::

Dobro bi bilo vedeti tudi starost otrok in spol. Ampak mislim, da je za večino najboljša izbira Xbox 360 s Kinectom. Na Xboxu imaš ogromno Kinect iger, kjer igraš s celim telesom in je dobra rekreacija. Hkrati pa imaš na izbiro igranja klasičnih iger s kontrolerjem, kjer tudi na manjka široka paleta iger za vse okuse. Na Xboxu lahko tudi omeniš čas igranja na npr 1 uri/dan, če je želja, oziroma otrokom preprečiš igranje nasilnih iger. Xbox 360 konzole z datumom izdelave po letu 2010 se ne kvarijo nič več ali manj kot PS4 in ostale konzole. Na Xbox 360 imaš tudi ogromno iger, kjer lahko dva igrata skupaj, medtem ko jih je na novejših konzolah dosti manj oziroma se vedno bolj osredotočajo na spletno igranje, ki stane cca 50EUR/leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

Ganon ::

Nintendo Switch. Z naskokom najboljša izbira.

opeter ::

Od naštetih tudi najdražja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rs1975 ::

Hvala vsem za odgovore. Nekateri so bili koristni, nekateri pa...

Naj omenim, da je morebitna konzola namenjena zgolj igranju kakšne ure med vikendi, med tednom tovrstna zabava odpade, ker so druge obveznosti. Menim, da to otroku ne škodi. Verjetno mi ni potrebno razlagat, da igre 16+ ali še kaj hujšega ne pride v poštev, verjamem da je šlo za sarkazem...

Torej priporočate PS4, 4K ne rabimm tako da bo verjetno dovolj Slim verzija? Ali priporočate nakupe rabljenih konzol recimo preko bolhe? Kaj pa nakup preko konzolko.si, playgame.si - ponujajo rabljene in nove konzole, je to varen nakup ali naj raje kupim pri BB, Hofer, ipd. prodajalcih?

jb_j ::

...igra 24/7, pol se ga zapije. In ko nima za nove igre... ker ena odvisnost povzroča še drugo, gre na drogo, potem začne ropat stare babice, da ima za nov špil, potem zastavi bajto in ko vidi, da ne gre drugače oropa še trgovino z igrami, ker mu to ni dovolj, si kupi še pištolo, da lahko začne krast vsakdnevno, da lahko vsak dan igra novo igro na PS4.

:D

drugače se pa izplača rabljena cca. 150EUR (brez garancije), če ti je garancija pomembna, 250EUR (1leto).

Sam sem kupil 2 rabljeni konzoli (PS3) in nisem imel nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

noraguta ::

Gameboy al pa switch
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matobeli ::

Bistvo PCja je ta da ni samo za igrice.

hojnikb ::

sn tudi konzola ni samo za igrice
#brezpodpisa

mauriciofabi ::

jb_j: če kupiš za single player potem večina tvojih minusov/plusov odpade.... pa cheati gor al pa dol kot začetnik nimaš šans online ker je gor folk, ki je eno sobo igral več kot ti celo igro

jb_j ::

mauriciofabi je izjavil:

jb_j: če kupiš za single player potem večina tvojih minusov/plusov odpade.... pa cheati gor al pa dol kot začetnik nimaš šans online ker je gor folk, ki je eno sobo igral več kot ti celo igro


nope, zdj je na računalniku važn samo kdo uporablja boljše mode in če jih zna še bolj predelat, spisat

bbbbbb2015 ::

rs1975 je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Nekateri so bili koristni, nekateri pa...

Naj omenim, da je morebitna konzola namenjena zgolj igranju kakšne ure med vikendi, med tednom tovrstna zabava odpade, ker so druge obveznosti. Menim, da to otroku ne škodi. Verjetno mi ni potrebno razlagat, da igre 16+ ali še kaj hujšega ne pride v poštev, verjamem da je šlo za sarkazem...

Torej priporočate PS4, 4K ne rabimm tako da bo verjetno dovolj Slim verzija? Ali priporočate nakupe rabljenih konzol recimo preko bolhe? Kaj pa nakup preko konzolko.si, playgame.si - ponujajo rabljene in nove konzole, je to varen nakup ali naj raje kupim pri BB, Hofer, ipd. prodajalcih?


Moja otroka sta oba odrasla ob PS3. Kupil sem nov PS3 slim, kar je takrat lepo špilalo.
Še sedaj si kupita kakšno igrico, če se jima da, bolj take, strelske "Black Op" variante.

Predlagam ti novo PS4, jaz rabljene ne bi kupoval. Sicer je možno, da se je PS4 kdo naveličal, še bolj verjetno pa jo je kdo poskušal jail breakati, pa mu ravno ni uspelo.

Ko sem jaz gledal PS3 rabljene, so bile vse neke čudne, ene zbreakane, ene poškodovane.

Za igrice se ne sekiraj. Obveznosti so obveznosti, samo igrice otroku pusti.

Moja sinova sta jih oba prerasla (sedaj sta 16 in 18), mlajši še včasih igra kakšno strelsko, če nima kaj za delati.

Drugače pa smo mi PS3 dali v dnevno sobo in jo uporabljamo še drugače zelo koristno:

Na en windows server sem dal PS3 media server, ter vsi filmi so posneti na media serverju, ter jih potem streamam na PS3. Tako si družina še kdaj pogleda kakšen film, ki ni glih na regularnih kanalih (potegnjen od kod).

mauriciofabi ::

jb_j je izjavil:

mauriciofabi je izjavil:

jb_j: če kupiš za single player potem večina tvojih minusov/plusov odpade.... pa cheati gor al pa dol kot začetnik nimaš šans online ker je gor folk, ki je eno sobo igral več kot ti celo igro


nope, zdj je na računalniku važn samo kdo uporablja boljše mode in če jih zna še bolj predelat, spisat

kaj ma to veze s single player?

v multi player pa ne bo nikoli več od n00ba če bo igral tolk kot mu fotr namerava pustit

MIHAc27 ::

A Wii-ja pa noben ne porajta več? Mi ga imamo doma in nabavit sem moral celo dodatna kontrolerja, da lahko sedaj 4 na enkrat igrajo.
Otroka ga tudi porajtata, čeprav se tudi igric na telefonih/tablici/PC-ju ne branita.

Machete ::

Če zna kdo delati igre je to Nintendo, torej kupi switch.
Bolj iskrene igračarske konzole ni tam zunaj.
Če bi jaz kupoval bi bil to PC (pa kaj če je v dnevni sobi? To pa res ni ovira, da more biti to nujno konzola, ali pa Switch.)
Plus s prenosnim delom kompleta bosta najpopularnejša mulca v sp. kašlju :p
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

Machete je izjavil:

Če zna kdo delati igre je to Nintendo, torej kupi switch.
Bolj iskrene igračarske konzole ni tam zunaj.
Če bi jaz kupoval bi bil to PC (pa kaj če je v dnevni sobi? To pa res ni ovira, da more biti to nujno konzola, ali pa Switch.)
Plus s prenosnim delom kompleta bosta najpopularnejša mulca v sp. kašlju :p


Folk igra igre na pametnih telefonih.

kecip ::

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q=...

Evo konzolo za 7 in 9 letnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kecip ()

c00L3r ::

Jaz bi priporočal nakup rabljene konzole z garancijo. Pri goblin.si so specializirani za take stvari. Konzole, ki jih prodajajo so opcijsko tudi "odklenjene", da se da igrat igre iz neuradnih virov.

Nintendo Wii, 2 kontrolerja http://www.goblin.si/nintendo-wii-rablj...
Xbox 360 s 250 gb diskom http://www.goblin.si/xbox-360-rabljeno/...

Na nove generacije se več ne da nalagat iger iz drugih virov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

rs1975 ::

c00L3r je izjavil:

Jaz bi priporočal nakup rabljene konzole z garancijo. Pri goblin.si so specializirani za take stvari. Konzole, ki jih prodajajo so opcijsko tudi "odklenjene", da se da igrat igre iz neuradnih virov.

Nintendo Wii, 2 kontrolerja http://www.goblin.si/nintendo-wii-rablj...
Xbox 360 s 250 gb diskom http://www.goblin.si/xbox-360-rabljeno/...

Na nove generacije se več ne da nalagat iger iz drugih virov.


A Xbox 360 JTAG podpira online igranje?

Vidim, da je tudi PS3 možno odbiti odklenjenga, edino ne gre online igranje. Kaj je bolje vzeti Xbox360 ali PS3?

BigWhale ::

Malo manj moraliziranja, trollanja in spamanja.

vres.ales ::

Jaz sem kupil WII pa našibal gor iger iz partisa :)
Na PS in Xbox se sploh ne oziraj, ker je couch co-op iger tako malo, da je vse skup ena velika bedarija. Če bi že kaj novega kupoval bi kupil switch.

puginho ::

Kaj si nor kaki odgovori, da te srat prtisne.

Počakaj na blackfriday ko bo ps4 verjetno 200 eur, kupiš še en kontroler in voila, imaš mir za dosti let. Kupiš rabljene špile, nove iz anglije, akcije na psn...

vres.ales ::

Pa vsako leto ps plus za vsaj en račun. Če bosta oba nabijala kakšen split screen call of duty online multiplayer pa boš rabil dve ps plus naročnini.

mauriciofabi ::

vres.ales je izjavil:

Jaz sem kupil WII pa našibal gor iger iz partisa :)
Na PS in Xbox se sploh ne oziraj, ker je couch co-op iger tako malo, da je vse skup ena velika bedarija. Če bi že kaj novega kupoval bi kupil switch.

al pa pazi to, vprašaj tamale a raje koljejo nezemljane na xboxu/psju al igrajo nenasilne reči na wiiju

vres.ales ::

mauriciofabi je izjavil:

vres.ales je izjavil:

Jaz sem kupil WII pa našibal gor iger iz partisa :)
Na PS in Xbox se sploh ne oziraj, ker je couch co-op iger tako malo, da je vse skup ena velika bedarija. Če bi že kaj novega kupoval bi kupil switch.

al pa pazi to, vprašaj tamale a raje koljejo nezemljane na xboxu/psju al igrajo nenasilne reči na wiiju


Jaz nisem nič spraševal, PS4 je za mene Wii pa za deco. Nismo niti nič debatirali o tem, niti nimata kaj igrat nasilnih iger. Na PS jima dovolim igrati Rayman legends in je to to

c00L3r ::

rs1975 je izjavil:


A Xbox 360 JTAG podpira online igranje?

Vidim, da je tudi PS3 možno odbiti odklenjenga, edino ne gre online igranje. Kaj je bolje vzeti Xbox360 ali PS3?


Vprašanje je kako dolgo še bodo podprte online igre na starejših konzolah, če tudi so te zaklenjene. Načeloma, če bi rad imel vse original in igral online, potem kupi konzolo konzolo zadnje generacije. Če bi rad imel ogromno iger za relativno nizko ceno in še vedno zelo dobro igralsko izkušnjo (za do 2 lokalna igralca) pa vzemi prejšnjo generacijo.

Jaz imam nekaj izkušenj z igranjem xbox360, tam vem da delajo igre iz drugih virov. Z ps3 pa ne bi vedel, kakšno je stanje. Lahko pa greš v Goblin in vprašaš za nasvet. Večino iger je bilo izdanih za obe konzoli sočasno, po zmogljivosti in ceni sta tudi primerljivi. Tako je tudi končna izkušnja skoraj enaka, ne glede na to katero vzameš.

Machete ::

Dobra cena . Samo, da so žal igre za starejše, če si politično korekten. Če pa si dober starš pa tudi nasilje v igrah ne bo puščalo posledic.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

rs1975 ::

Glede PS3 ali Xbox 360. Nove igre se verjetno za ti dve konzoli ne izdajajo, oz. je zelo malo novijh? Glede kopij, jih je potem sploh možno kje downloadat (npr. torrent), glede na to, da gre za igre starejšega datuma?

Sprašujem zato, ker če že gledam konzoli prejšnje generacije ali je sploh smiselno kupiti odklenjeno ali naj se raje kupuje rabljene recimo na bolhi?

Glede PS4 - FAT, Slim, Pro. Je pameten nakup FAT konzole, ima kakšno hibo napram Slim? Pro verzija verjetno ni nujna, če se kupuje PS4?

Rabljene konzole - je varen nakup preko Goblina, Playgame,...? Gledam predvsem zaradi garancije, ki jo ponujajo.

opeter ::

rs1975 je izjavil:

Rabljene konzole - je varen nakup preko Goblina, Playgame,...? Gledam predvsem zaradi garancije, ki jo ponujajo.


Je, saj so to trgovine.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c00L3r ::

Vedno manj novih iger izide za stare konzole. Je pa še recimo tudi letos izšla Fifa 17 in NBA 2K17 tako za za xbox360, kot ps3. Je pa bilo narejenih čez 1000 iger za xbox 360, predvidevam, da nekaj podobnega za ps3 List of Xbox 360 games @ Wikipedia

Igre za te lahko dobiš na "travniku", rabljene v fizičnih Gamestop trgovinah v Avstriji in seveda na bolhi.

Pri nakupu vsake rabljene stvari od zasebnika garancije ni. Če kupiš pri Goblinu pa je. To boš moral sam ocenit koliko je vreden ta riziko. Jaz osebno bi raje dal par 10€ več in če bo kaj narobe lahko reklamiram. Seveda lahko kupiš tudi zaklenjeno konzolo pri Goblin in igraš samo originalne igre.

mirancar ::

Živjo,
jst bi priporoču rablen ps4 z 2 kontrolerjema - cca 200 eur. Jst nimam slabih izkušenj z rablenim bolha, preglej joysticke ob nakupu če niso izrabljeni. Drgač pa tud rizik ni velik, samo konzolo brez joystick dobiš za ~120 eur v primeru okvare in joystick se popravla za 5-15 eur v primeru obrabe.
Če je možno je fajn dobit Slim, ker je pač novejši in kuri manj štroma = manj gretja/tišji, z prvim ps4 pa tud ni nč narobe. Moj je ratal glasen, enkrat ga bom probu spucat praha da bo tišji.
Po tem pa moraš še plačevat PS plus naročnino da dobiš vsak mesec 2-3 igre zastonj (ne izbiraš jih, dobiš kar dobiš.). Naročnino boš moral plačevat doživljensko oziroma dokler misliš met PS4. Stane 60 eur / leto redna cena, ob akcijah pa običajno 25% manj ali celo 50% manj. Takrat se ti splača kupit za več let vnaprej.
Predlagam tudi da najdeš rablen ps plus račun čim starejši, torej tak ki že ima igre gor iz prejšnjih mesecev. Sicer boš začel z 0 iger. Občasno pa lahko kupiš kako igro na trgu bolhe.
Crackat/čipirat iger za ps4 ne moreš.
Ps-pro po mojem ne rabiš ker večina teh bednih iger ne izkorišča dodatnega powerja, za nekatere AAA igre ja pa kr lep boost. Lahk kasnej prodaš in nadgradiš na pro.

xbox ne priporočam ker je trg v evropi naklonjen PS-ju, ps3 je pa pač star..

Nintendo switch pa ne poznam, sam se mi zdi da spet v sloveniji ni neki popularen. Ne poznam stroškov.

opeter ::

mirancar je izjavil:

Živjo,
Naročnino boš moral plačevat doživljensko oziroma dokler misliš met PS4.


Nekatere igre imajo free multiplayer, predvsem pa, če igraš samo single player igre res ne rabiš imet/plačevat PS+.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mirancar ::

opeter je izjavil:

mirancar je izjavil:

Živjo,
Naročnino boš moral plačevat doživljensko oziroma dokler misliš met PS4.


Nekatere igre imajo free multiplayer, predvsem pa, če igraš samo single player igre res ne rabiš imet/plačevat PS+.

jst mam bl v mislih 2-3 igre ki jih dobiš vsak mesec. Če naročnino prekineš potem vse igre za nazaj več ne moreš igrat dokler ne obnoviš naročnino. Zato se lahk sprijazniš z tem da majo dober marketing in je naročnina nikoli ali vedno. Men osebno se naročnina zdi dober in najcenejši vir iger za ps4
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649587 (24935) hojnikb
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6813958 (12266) scipascapa
»

zanima me ali se bol splača ps4 al pc?

Oddelek: Konzole
329687 (9145) Seljak
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5621989 (17231) Doc123

Več podobnih tem