» »

Ročne spretnosti

Ročne spretnosti

Rott-von-weiler ::

dajte mi mal povedat s kolkimi prsti kaj pišete men to ni nikol šlo en na desni pa dva na levi pa niti nevem kak se tega naučit:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

webcreator ::

Misliš tipkamo??>:D
To pride z kilometri in kilometri ... (4 na levi + včasih peti za space, shift,alt in pa 3 na desni + včasih četrti, za space, shift, enter, ctrl, backspace).
neki tazga ...
:)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Dax ::

Dobi si typingmaster... www.typingmaster.com . Deluje, sam šumniki so mal tricky...

boha ::

Rott-von-weiler



če se res hočeš ornk naučit, se vpiši v kakšen tečaj strojepisja. tako se vsaj pravilno naučiš tipkat z vsemi 10 prsti in to slepo!



to je edina stvar, ki smo se je učil v šoli in mi je celo prav prišla v life-u... 8-)

TESKAn ::

Hehe...al pa igrajte the typing of the dead...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zetko ::

8 prstov slepo- mezincev nikol ne uporablam >:D
Living it another way.....

Koci ::

Samo s kazalci - 60 znakov na minuto

Rott-von-weiler ::

meni se zdi da z 1+1 ful hitro pišem pa sn jaz že to probo da ma vsak svoj prst svojo številko in črko pa ne pišem malo pa če se v desetih letih ni obneslo pol malo vrjamem da se bo ulaufalo:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

TinkaPinka ::

Pišem 10-prstno, slepo. :D Sem pa se morala sama naučit. Ampak se obrestuje... :)
I am easy to please as long as I get my way.

Huey P ::

TinkaPinka kolko cajta pa si se učila???
..::DOOM III: The Legacy::..

Lara-K ::

Vseh 10 prstov, slepo, k sm mela tud strojepisje v soli.:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

TinkaPinka ::

Huey, to je šlo bolj počasi. Ker preden sem se navadila na 10 prstno tipkanje, sem dokaj hitro že tipkala s štirimi prsti, in je bilo težko navadit se na nov sistem. Časovno pa nekje pol leta do leto dni. Moj problem je bil v kontroli prstov, zato sem se tako dolgo učila. Ampak vsem, ki delajo na računalnikih, to svetujem, da se naučijo, ker to je res dolgoročno super, če znaš.
Učila pa sem se po eni knjigi, Strojepisje I, mislim da se uporablja tudi v srednjih šolah. Avtorice se žal ne spomnim.
I am easy to please as long as I get my way.

Huey P ::

TinkaPinka in Lara-K jaz man v šoli že dve leti strojepisje in tipkam z štirimi prsti (zelo počasi). Uporabljamo knjigo Strojepisje 1 (avtorice tud ne vem), knjiga je zelo stara...

Sicer pa tako ali tako nič ne delam med urami (Net, Games, mirc, pa včasih tudi kaj napišem...)!!!
..::DOOM III: The Legacy::..

TinkaPinka ::

Huey, žal je potrebno mnogo mnogo vaje... Tako da če se hočeš 10-prstno slepo tipkanje naučit, moraš pač dosti vaj dat skoz. :\
I am easy to please as long as I get my way.

Stripy ::

Typing Master je kar v redu stvar, tudi slovensko tipkovnico se da narediti, samo čš in se tisto tretjo crko :) moras potem sam vaditi. Pa cenejsi je, kot tecaji strojepisja (sploh ce dobis kodo, samo mi tega ne pocnemo :).

ahac ::

Ko sem igral Typing of the dead sem probal 10 prstno pa so me takoj ubili. :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Freak ::

9, desnega palca sploh ne uporabljam, saj še levega samo za preslednico :)

OZZY ::

10 prstno (pol slepo pol pa moram gledat, da se kej ne zmotm). Hitrost pa je različna. Od začetka gre bolj počas pol ko pa se ugrejem pa kar hitr. Ko mam pa vsega dost pa pride en pirček in neham, ker tipke začnejo plesat. :D

jeti ::

Hm, kolk hitr pa pol tipkata vedve kolegici z desetimi prsti?

Namrec jst s stirimi (kazalca in sredinca) tipkam polslepo ene 200 udarcev na minuto (polslepo=pogled na tipkovnico le vsaki dve sekundi, da pogledam, kje imam prste)...

Sm se pa nekaj matral z deset prstnim tipkanjem pa sem imel dosti tezav, ker mam tok velke šape, hehe.:D

Aja, pa kje bi se dal v kaksen tecaj vpisat? Ker pri desetprstnem slepem tipkanju mi je najbolj vsec besedica slepo, desetrpstno pa ni tako pomembno, ce znas htiro tipkati tudi s stirimi.

LP! :)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

TinkaPinka ::

Jeti, hitrosti svojega tipkanja še nisem merila, če pa mi poveš za kakšen programček, ki to počne, bom z veseljem to preizkusila. Tudi mene namreč zanima. Ali pa mi povej postopek, kako se to testira.
I am easy to please as long as I get my way.

Tomi ::

Trenutno sem na tem, da se naučim tipkati desetprstno slepo, vendar gre bolj počasi. Sedaj tipkam še pet-šest prstno pol-slepo, podobno kot jeti, čeprav se mi zdi, da se izboljšujem...
Glede Typing Masterja: program je kul, ampak kaj, ko so vaje v demo verziji omejene na 30 sekund..
Pa še ponavadi ti da kot napake kakšne res neumne besede..
Sicer se poskušajte naučiti tako, da pišete poljubne stvari, seveda brez gledanja.
Počasi gre:D
metrodusa.blogspot.com

boha ::

v šoli je bilo 150 znakov (nisem siguren) na minuto, ocena 5. s tem da ena napaka -25 znakov, pogled na tipkovnico, ocena dol...

freserovski ::

Najprej moj nasvet, pač ker tipkam 10 prstno, oz. 9 prstno, ker za preslednico mam pač enga:D Najprej pozabite na HITROST, potem eno pivce za živce (jaz sicer tega nisem mel v šoli, ampak bi moglo pomagat)In lepo počasi......., hitrost pride zraven, tako kot vožnja downhilla, najprej tehnika, potem hitrost8-)

LP, Marko
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

frudi ::

jaz za črke in številke uporabljam sredinske tri prste, desni palec za space in mezinca za shift. škilit na tipkovnico ne rabim, je pa zlo priporočljivo, da gledam na ekran, da pravočasno opazim napake :D
hitrost je pa zlo odvisna od tipkovnice, po zamaščenih, umazanih in zatikajočih tipkah, kot jih premorejo tipkovnice na našem faksu ful težko tipkam, doma je pa bistveno boljše.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Lara-K ::

Zdele ne vem vec, v soli sm mela okol 260 udarcev na minuto, zdele pa sicer veliko bolse in hitreje tipkam z manj napakami kot sm vcasih.
boha: 150 na minuto 5? to je pa mal nizek kriterij za pet:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

boha ::

ne vem zdej, 150 za 5 ali za 2, je že nekaj cajta od tega, najbrž bo druga varianta... :8)

TinkaPinka ::

Torej včeraj sem se preizkusila z enim majhnim programčkom, in imam 305 udarcev na minuto. Not bad.. :))
I am easy to please as long as I get my way.

Thomas ::

Ja ... not bad. Ce bi poskusila z U-editovim Autocomplete bi mogoce dosegla celo 500. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

teac ::

No, za tiste, ki se bi pa RES radi naučili tipkat, pa je en link!!!. Sicer lahko dobiš samo demo verzijo (potem pa je za plačat-3.990 SIT).
LP:D

Stripy ::

Typing master tudi meri hitrost tipkanja, kar se pa demo verzije tice: vecina demo verzij postane polna verzija, ce vpises pravo kodo, kar pa ni tak problem kupiti (khrm *najti* khrm). Probaj, kaj se zgodi, ko si v Info meniju TMja in stisnes ctrl+F10.

mmisv ::

u tajping of deth si morm gor dt.
drgač pa men dokaj uspešno ratuje tipkanje z 8 prsti. mezincov ne uporabljam. pol ko se ogrejejo prstki besede kr letijo...
Čist trivialna stvar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slepo Tipkanje

Oddelek: Programska oprema
4918150 (16932) Yacked2
»

slepo tipkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7817195 (11214) tiiasa
»

Desetprstno tipkanje (učenje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5224339 (22513) strictom
»

program za učenje 10 prstnega tipkanja

Oddelek: Programska oprema
116280 (6174) PANTER6
»

10prstno tipkanje

Oddelek: Programska oprema
396245 (5673) Tomi

Več podobnih tem