» »

Kako priti do datotek uporabnika brez gesla?

Kako priti do datotek uporabnika brez gesla?

bastadu ::

Torej sesul se mi je en računalnik (WinXP) in sedaj bi rad samo prišel do datotek na tem disku. Disk priklopim na drug računalnik, mi normalno prikaže particijo, ko hočem odpreti mapo C:\Documents and settings\Users\(ime_uporabnika) me vpraša za username in geslo, ta uporabnik pa ni imel nastavljenega nobenega gesla. Torej kako lahko dostopam do mape mojih dokumentov od uporabnika, kateri za prijavo ni imel določenega gesla?

goranzaric ::

Probaj ubuntu live z USB ključa pa potem dostopaj do datotek.

bastadu ::

Hvala, Hiren's boot cd je pomagal :D

RC37 ::

Prepiši dostop v windowsih za trajni dostop do datotek (lastnosti->varnost... mal pobrskaj). Sem imel že podobno težavo samo nekej te opozorim: če prepišeš dostop ne boš več nikoli mogel uporabljati diska za zagon windowsov.

Enterprise ::

Vidim, da si že rešil, ampak jaz bi poskusil pod uporabniško ime vtipkati to, kar je bilo uporabniško ime, geslo pa enostavno pustil prazno.
Če poskušaš dostopati iz enega računalnika v domačem omrežju v uporabniško mapo drugega računalnika v omrežju te tudi vedno vpraša za uporabniško ime in geslo, pa če ga imaš nastavljenega ali ne ... Vem, da je včasih bilo tako, ko smo še fural XP-je doma.

bastadu ::

Enterprise je izjavil:

Vidim, da si že rešil, ampak jaz bi poskusil pod uporabniško ime vtipkati to, kar je bilo uporabniško ime, geslo pa enostavno pustil prazno.

Mislim da je to prva stvar, ki sem jo poskusil in ne gre ... Mislim da Windowsi v osnovi ne dovoljujejo dostopa do omrežnih sredstev, ki so brez gesla, tudi RDP povezave ne moreš vzpostaviti do računa brez gesla ...

TheBlueOne ::

Tocno kako to gre sem pozabil, v grobem je tako. Ce disk priklopis v racunalnik kot sekundarni disk in se prijavis z operacijskim na drugem disku, kjer si admin, potem lahko spreminjas pravice datotek. Ce se ne motim desni klik in nato pri pravicah dodas lokalnega administratorja in to bi moralo biti v grobem to.

vres.ales ::

TheBlueOne je izjavil:

Tocno kako to gre sem pozabil, v grobem je tako. Ce disk priklopis v racunalnik kot sekundarni disk in se prijavis z operacijskim na drugem disku, kjer si admin, potem lahko spreminjas pravice datotek. Ce se ne motim desni klik in nato pri pravicah dodas lokalnega administratorja in to bi moralo biti v grobem to.


to sem že jaz enkrat delal in sem moral skoraj na vsako mapo dodati lokalnega administratorja, ker ni šlo na celi disk. V glavnem en kup dela za par podatkov

TheBlueOne ::

vres.ales je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Tocno kako to gre sem pozabil, v grobem je tako. Ce disk priklopis v racunalnik kot sekundarni disk in se prijavis z operacijskim na drugem disku, kjer si admin, potem lahko spreminjas pravice datotek. Ce se ne motim desni klik in nato pri pravicah dodas lokalnega administratorja in to bi moralo biti v grobem to.


to sem že jaz enkrat delal in sem moral skoraj na vsako mapo dodati lokalnega administratorja, ker ni šlo na celi disk. V glavnem en kup dela za par podatkov


Mislim, da moras samo nekje odklikat, da velja za vse "poddatoteke" in potem gre skozi njih. Meni je zagotovo ze uspelo, ampak je bilo toliko let nazaj, da ne vem vec tocno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev PC iz domene

Oddelek: Omrežja in internet
121430 (1013) winto
»

SBS Server, Pokvarjen AD

Oddelek: Operacijski sistemi
171240 (1045) mastah
»

The application was unable to start (0xc0000022)

Oddelek: Programska oprema
111576 (1423) Cold1
»

brisanje praznih map

Oddelek: Programska oprema
253252 (2861) Cold1
»

Pozabljeno geslo.

Oddelek: Pomoč in nasveti
144593 (4021) k6jazin

Več podobnih tem