» »

Gospodar prstanov: nova serija

Gospodar prstanov: nova serija

Temo vidijo: vsi
««
22 / 28
»»

Cupakabra123 ::

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.

111111111111 ::

jocoj je izjavil:

Ne spoznaš se tudi na osnovno zgodbo, da pišeš takšne neumnosti. Lahko greš kar za kritika namesto Marcela, ker vidimo, da že vse veš po 3 od 50 delov. Genialno.

Aja, od zgodbe je Amazon vzel samo naslov in imena oseb. Se opravičujem. Nisem vedel. Mi pošlješ podkast režiserja, kjer pove to malenkost, da serije ne snemajo po Tolkienovih delih, ampak uporabljajo samo njegove karakterje?

m0LN4r je izjavil:

Razumem ja, da vas nihce ne sili v gledanje oz. jokanje tukaj.


Seveda me silite. Označite me za fašista in rasista, pa sploh niste prebrali knjig, po katerih amazon "povzema" zgodbo. Skratka nimate pojma.

Tule bom jokal dokler ne boste spremenili tona pogovora. Serije pa ne bom gledal, ker sem spremljal njeno nastajanje in je zame eno samo razočaranje + Amazon je brisal negativne komentarje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.

Tako. Problem smo tisti, ki zahtevamo konsistentnost. Ostali, ki nimate pojma ste relevantna publika. Se ne bi mogel bolj strinjat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Morison ::

delavec44 je izjavil:

Zakaj se pa ti spet z mano pogovarjaš? Trol. Jaz te imam na ignore.

Poberi se iz teme, ker še nisi dodal nekega pametnega komentarja!
Ne vem kaj mi odgovarjaš, če me imaš na ignor. Trol.

jocoj ::

111111111111 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Ne spoznaš se tudi na osnovno zgodbo, da pišeš takšne neumnosti. Lahko greš kar za kritika namesto Marcela, ker vidimo, da že vse veš po 3 od 50 delov. Genialno.

Aja, od zgodbe je Amazon vzel samo naslov in imena oseb. Se opravičujem. Nisem vedel. Mi pošlješ podkast režiserja, kjer pove to malenkost, da serije ne snemajo po Tolkienovih delih, ampak uporabljajo samo njegove karakterje?

V naslovni špici vsakega dela, ti lepo piše - bazira na Gospodarju prstanov in dodatkih. Zdaj pa pojdi v osnovno šolo k učiteljici slovenskega jezika in vprašaj, kaj pomeni beseda bazira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Mato989 ::

jocoj je izjavil:

111111111111 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Ne spoznaš se tudi na osnovno zgodbo, da pišeš takšne neumnosti. Lahko greš kar za kritika namesto Marcela, ker vidimo, da že vse veš po 3 od 50 delov. Genialno.

Aja, od zgodbe je Amazon vzel samo naslov in imena oseb. Se opravičujem. Nisem vedel. Mi pošlješ podkast režiserja, kjer pove to malenkost, da serije ne snemajo po Tolkienovih delih, ampak uporabljajo samo njegove karakterje?

V naslovni špici vsakega dela, ti lepo piše - bazira na Gospodarju prstanov in dodatkih. Zdaj pa pojdi v osnovno šolo k učiteljici slovenskega jezika in vprašaj, kaj pomeni beseda bazira.



To je tak mentalni premet ki bi naj po vase opraviceval vsako bedarijo ki jo nardijo kajne?

Ti bom povedal kaj je nekdo o tem rekel, ce nekaj bazira na necem se smatra da vso bistvo povzame iz dela katerega bazira....

Po tvoje bi tu lahko sauron zmagal pa bi ti serijo zagovarjal ker samo bazira na nekem delu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jocoj ::

Vidim, da si tudi ti brihten poba, ki je očitno ponavljal razrede osnovne šole. Naj ti prilepim izsek is slovarja slovenskega knjižnega jezika.

bazírati -am nedov. in dov. (i)
imeti kaj za osnovo, izhodišče, temeljiti:

kuglvinkl ::

111111111111 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Ne spoznaš se tudi na osnovno zgodbo, da pišeš takšne neumnosti. Lahko greš kar za kritika namesto Marcela, ker vidimo, da že vse veš po 3 od 50 delov. Genialno.

Aja, od zgodbe je Amazon vzel samo naslov in imena oseb. Se opravičujem. Nisem vedel. Mi pošlješ podkast režiserja, kjer pove to malenkost, da serije ne snemajo po Tolkienovih delih, ampak uporabljajo samo njegove karakterje?

m0LN4r je izjavil:

Razumem ja, da vas nihce ne sili v gledanje oz. jokanje tukaj.


Seveda me silite. Označite me za fašista in rasista, pa sploh niste prebrali knjig, po katerih amazon "povzema" zgodbo. Skratka nimate pojma.

Tule bom jokal dokler ne boste spremenili tona pogovora. Serije pa ne bom gledal, ker sem spremljal njeno nastajanje in je zame eno samo razočaranje + Amazon je brisal negativne komentarje.


Se je čist enostavno, si se sam diskvalificiral. Je pa zlo podobno kot z antifašizmom. Se pravi, gre za odgovor na fašizem, zatorej anit. Če boste srali s črnimi hobiti or whatever, vam bomo nastavljali ogledalo.
Your focus determines your reallity

Tigi86 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.


Ti posnetki so namenjeni vam, da vam pojasnijo zakaj je ta serija zaenkrat en velik joke in sramota.
Zelo dobri so tudi review-i od skupine The One Ring, ki je že leta ena izmed najbolj razširjenih platform za Tolkiena.

Dve osnovni premisi, ki delata vse skupaj zelo slabo:
1. Vse bi bilo ok oz. sprejemljivo, če bi si izmislili svoj fantazijski svet. Ne pa da po svoje interpretirajo že ustvarjen lore. Brez pozitivnega doprinosa. Če bi vsaj slednji prisoten, pa žal ni. Dejstvo!
2. Nekosistenca pri narativi. Zelo površno izdelan končni produkt vsake epizode, kjer nekajkrat sami sebe negirajo. Se spomnite scen pri GoT, ko so bili tako površni v 8.sezoni in so puščali plastenke v kadru. Tako površni so tu pri pisanju scenarija.

Zaenkrat je to serija za mladostnike in osebe, ki pojedo vse kar jim servirajo zavito z zlato pentljo, notri pa... Možgane čisto na off; pa ne zato, ker je fantazija in notri lahko vtakneš skoraj vse, ampak ker so pri pisanju scenarija kaj zauživali na polno😋

Tigi86 ::

jocoj je izjavil:

Vidim, da si tudi ti brihten poba, ki je očitno ponavljal razrede osnovne šole. Naj ti prilepim izsek is slovarja slovenskega knjižnega jezika.

bazírati -am nedov. in dov. (i)
imeti kaj za osnovo, izhodišče, temeljiti:


Tudi če samo bazira in se na to sklicujejo, je tega temelja (izhodišča) vedno manj, ker spreminjajo temelje. Osnova Tolkiena so (roko na srce) samo imena določenih likov in zemljepisnih imen. Vse ostalo pa je njihova nova osnova.
Spremenili so potek dogodkov + značilnosti, karakterje likov + vzrok-posledica dogodkov + celo nekaj geografije. Kaj ostane potem od baziranja na Tolkienu (retorično vprašanje; ni treba odgovarjati!)?

Cupakabra123 ::

111111111111 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Ne spoznaš se tudi na osnovno zgodbo, da pišeš takšne neumnosti. Lahko greš kar za kritika namesto Marcela, ker vidimo, da že vse veš po 3 od 50 delov. Genialno.

Aja, od zgodbe je Amazon vzel samo naslov in imena oseb. Se opravičujem. Nisem vedel. Mi pošlješ podkast režiserja, kjer pove to malenkost, da serije ne snemajo po Tolkienovih delih, ampak uporabljajo samo njegove karakterje?

m0LN4r je izjavil:

Razumem ja, da vas nihce ne sili v gledanje oz. jokanje tukaj.


Seveda me silite. Označite me za fašista in rasista, pa sploh niste prebrali knjig, po katerih amazon "povzema" zgodbo. Skratka nimate pojma.

Tule bom jokal dokler ne boste spremenili tona pogovora. Serije pa ne bom gledal, ker sem spremljal njeno nastajanje in je zame eno samo razočaranje + Amazon je brisal negativne komentarje.

Najdi si punco. Oziroma ne, sej takega kot si ti nobena ne bi trpela.

jocoj ::

Tigi86 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.


Ti posnetki so namenjeni vam, da vam pojasnijo zakaj je ta serija zaenkrat en velik joke in sramota.
Zelo dobri so tudi review-i od skupine The One Ring, ki je že leta ena izmed najbolj razširjenih platform za Tolkiena.;

Ne, ravno obratno. Ti posnetki so namenjeni osebkom, kot si ti, ki si ne znajo sami ustvariti mnenja in morajo za vsako epizodo pogledati filmčke na youtubu, da si nabijejo ego, kako obvladajo zadevo.:))

Morison ::

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Nbii cudno, da ne stekajo serije.

Točno to. Dokazuješ iz posta v post, da imaš najnižji IQ v temi.

111111111111 ::

jocoj je izjavil:

V naslovni špici vsakega dela, ti lepo piše - bazira na Gospodarju prstanov in dodatkih. Zdaj pa pojdi v osnovno šolo k učiteljici slovenskega jezika in vprašaj, kaj pomeni beseda bazira.

Serija niti ne bazira. POmeša vse dogodke v neko zmedeno negledljivo skrupucalo, ki z Tolkienom in prstanov nima b od baziranja. Predlagam ti da greš v knjižnico in prebereš kakšno knjigo na to temo, da boš sploh dobil občutek, zakaj smo bralci Tolkienovih del zgroženi in ne pustimo, da na vi SJW zmerjate s fašisti in rasisti.

kuglvinkl je izjavil:


Se je čist enostavno, si se sam diskvalificiral. Je pa zlo podobno kot z antifašizmom. Se pravi, gre za odgovor na fašizem, zatorej anit. Če boste srali s črnimi hobiti or whatever, vam bomo nastavljali ogledalo.

?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Cupakabra123 ::

jocoj je izjavil:

Tigi86 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.


Ti posnetki so namenjeni vam, da vam pojasnijo zakaj je ta serija zaenkrat en velik joke in sramota.
Zelo dobri so tudi review-i od skupine The One Ring, ki je že leta ena izmed najbolj razširjenih platform za Tolkiena.;

Ne, ravno obratno. Ti posnetki so namenjeni osebkom, kot si ti, ki si ne znajo sami ustvariti mnenja in morajo za vsako epizodo pogledati filmčke na youtubu, da si nabijejo ego, kako obvladajo zadevo.:))
Tocno tako, sam sem sedaj za foro pogledal en omenjen video in vidim, da samo kopirajo kaj jim drugi povedo v videu. Torej so ovce brez lastnega mnenja.

jocoj ::

111111111111 je izjavil:

jocoj je izjavil:

V naslovni špici vsakega dela, ti lepo piše - bazira na Gospodarju prstanov in dodatkih. Zdaj pa pojdi v osnovno šolo k učiteljici slovenskega jezika in vprašaj, kaj pomeni beseda bazira.

Serija niti ne bazira. POmeša vse dogodke v neko zmedeno negledljivo skrupucalo, ki z Tolkienom in prstanov nima b od baziranja. Predlagam ti da greš v knjižnico in prebereš kakšno knjigo na to temo, da boš sploh dobil občutek, zakaj smo bralci Tolkienovih del zgroženi in ne pustimo, da na vi SJW zmerjate s fašisti in rasisti.

Brez skrbi, dobro poznam Tolkiena. Sem malo starejša generacija, ki je že v začetku osemdesetih brala odličen Stanojevićev prevod, pa tudi sin je eden večjih zbiralcev Tolkienovih del v naših krajih. Jaz se s tem ne obremenjujem. Serija mi je čisto gledljiva saj imam zelo rad tovrsten žanr in tole je kilometre bolje od velike večine ostalega.

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:


Najdi si punco. Oziroma ne, sej takega kot si ti nobena ne bi trpela.

Drži. žena je prepozno dojela. Sedaj ko imava 4 otroke nima izhoda, zato mora potrpet, ko jokcam po najini hiši, ki sva jo zgradila, ko sva imela 4 otroka. Imaš prav, sem popoln nesposobnež. :D

Pri vsem tem imam čas brat knjige in vam telebanom razširajt obzorja in veličino Tolkienovih del. :D

jocoj je izjavil:

Brez skrbi, dobro poznam Tolkiena. Sem malo starejša generacija, ki je že v začetku osemdesetih brala odličen Stanojevićev prevod, pa tudi sin je eden večjih zbiralcev Tolkienovih del v naših krajih. Jaz se s tem ne obremenjujem. Serija mi je čisto gledljiva saj imam zelo rad tovrsten žanr in tole je kilometre bolje od velike večine ostalega.

Vsakemu svoje, uživaj v seriji, meni enostavno ne sede, ker sem imel visoka pričakovanja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Tigi86 ::

Cupakabra123 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Tigi86 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Glede na komentarje tukaj vidim, da so ti nerd gledalci problem, ne serija. Modeli pac nimajo dosti visok IQ da bi razumeli kaj se odvija v seriji in morajo zato se youtube videe gledat, ki jim pojasnijo zadeve. Ni cudno, da ne stekajo serije.


Ti posnetki so namenjeni vam, da vam pojasnijo zakaj je ta serija zaenkrat en velik joke in sramota.
Zelo dobri so tudi review-i od skupine The One Ring, ki je že leta ena izmed najbolj razširjenih platform za Tolkiena.;

Ne, ravno obratno. Ti posnetki so namenjeni osebkom, kot si ti, ki si ne znajo sami ustvariti mnenja in morajo za vsako epizodo pogledati filmčke na youtubu, da si nabijejo ego, kako obvladajo zadevo.:))
Tocno tako, sam sem sedaj za foro pogledal en omenjen video in vidim, da samo kopirajo kaj jim drugi povedo v videu. Torej so ovce brez lastnega mnenja.


Že eden višje je omenjal, da si s temi videi pumpam(o) ego, da nimam(o) svojega mnenja, itd.
Če bi pogledali datum mojega prispevka (recimo za 5.del) in datum nastanka videa, bi videli, da je moj nastal pred tem. In ne rabim pumpati svojega jaza. Če že, so mi samo potrditev in tolažba, da nisem osamljeni jezdec, ki ne razume tega skropucala.

Videi recimo samo potrjujejo dejstva, ki vam jih tu serviramo in jih ne sprejmete oziroma jih iz različnih osebnih razlogov negirate.

Se strinjam z 11111111111, imel sem visoka pričakovanja (upanje je še; morda bo bolje z 2.sezono) in sem zaenkrat tako razočaran, da moram dati ven. Razloge pa sem že naštel.

cias ::

Tigi86 je izjavil:

in sem zaenkrat tako razočaran, da moram dati ven. Razloge pa sem že naštel.


Vsi meno da je razlog zakaj ti serija ni 10/10 lahko samo eden.

Morison ::

Morison je izjavil:

No strokovnjaki, mene zanima kdo je "mož" ki ga najde Nori, ko prileti iz vesolja?
Zakaj v 5 epizodah, še nismo videli nobenega "čarodeja-Mithrandira..." glede na to, da celotna serija sloni na čarovniji.
Kje so torej "predniki" Gandalfa glede na to, da se je on rodil 1000 t.v.oziroma takrat prišel v srednji svet?

Torej bi mi kdo razložil?
Tolk enega nakladanja, da ste spet zasrali celo temo. Dajmo se skoncentrirat na serijo in nehajte jokat kot otroci, ki ne dobijo dude.
Predvsem bi rad razlago od @delavec44, glede na to, da je že full veliko doprinesel temi.
Aja pa kam gredo po prvi epizodi tisti z ladjo, kjer Galadriel dol skoči?

Mato989 ::

jocoj je izjavil:

Vidim, da si tudi ti brihten poba, ki je očitno ponavljal razrede osnovne šole. Naj ti prilepim izsek is slovarja slovenskega knjižnega jezika.

bazírati -am nedov. in dov. (i)
imeti kaj za osnovo, izhodišče, temeljiti:



In kaj je osnova? Je osnova to da se drzis konsistencno osnovnih dogodkov in osnovnih karakteristik karakterjev ali ne...

Je barva koze osnova ali ne >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Morison je izjavil:

Aja pa kam gredo po prvi epizodi tisti z ladjo, kjer Galadriel dol skoči?

Če si gledal original filme Lord of the rings, bi moral vedeti (sklepati), da grejo v Valinor - Deželo nesmrtnih. Tudi če ne povejo eksplicitno. Ali se motim?

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Morison je izjavil:

Aja pa kam gredo po prvi epizodi tisti z ladjo, kjer Galadriel dol skoči?

Če si gledal original filme Lord of the rings, bi moral vedeti (sklepati), da grejo v Valinor - Deželo nesmrtnih. Tudi če ne povejo eksplicitno. Ali se motim?


Ampak Galadriel nikdar ni šla v Valinor po tem ko je odšla iz njega protestno z Finarfinom in Fingolfinom ter potomci... Galadriel je šla v Valinor samo 1x in to je takrat ko gre po koncu LOTR...

Da ne omenjamo da Galadriel nikdar ni bila v Numenorju... dejansko dvomim da je sploh kdaj srečala Ar Pharazona...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Ampak Galadriel nikdar ni šla v Valinor po tem ko je odšla iz njega protestno z Finarfinom in Fingolfinom ter potomci... Galadriel je šla v Valinor samo 1x in to je takrat ko gre po koncu LOTR...

Saj zdaj tudi ni šla, ker je prej dol skočila. Kakorkoli, ne poznam knjig in točnih dogodkov, tako da mi je serija kar ok.

Jazon ::

 Galadriel

Galadriel

Morison ::

GupeM je izjavil:

Morison je izjavil:

Aja pa kam gredo po prvi epizodi tisti z ladjo, kjer Galadriel dol skoči?

Če si gledal original filme Lord of the rings, bi moral vedeti (sklepati), da grejo v Valinor - Deželo nesmrtnih. Tudi če ne povejo eksplicitno. Ali se motim?

To sam vem LOL, da gredo v Valinor - Deželo nesmrtnih saj to jim jasno povedo.
Samo ne vem kaj-kje je to. Kaj mislijo s tem. Predvidevam, da naj bi to bilo kot da gredo v "nebesa" čeprav se od tam ne bodo nikoli več vrnili. Ne vem zakaj taka nagrada.
Je pa že toliko časa odkar sem gledal filme, da sem že vse pozabil. Ja, bo treba še enkrat pogledat, da si malo osvežim spomin in povežem določene dele.
Čeprav bi določene stvari morali razložit, nam kateri nismo brali knjig oziroma tistim, ki niso gledali filmov.
Bo treba prebrat tisto knjigo od A do Ž:D

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak Galadriel nikdar ni šla v Valinor po tem ko je odšla iz njega protestno z Finarfinom in Fingolfinom ter potomci... Galadriel je šla v Valinor samo 1x in to je takrat ko gre po koncu LOTR...

Saj zdaj tudi ni šla, ker je prej dol skočila. Kakorkoli, ne poznam knjig in točnih dogodkov, tako da mi je serija kar ok.


Hočem povedat da Galadriel nikdar ni bila na ladji za Valinor razen ko je res odšla na koncu LOTR =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Hočem povedat da Galadriel nikdar ni bila na ladji za Valinor razen ko je res odšla na koncu LOTR =)

OK. Če si bral knjige (ali pa si to prebral nekje drugje), te to mogoče res moti. Mene ne, ker nikoli nisem bral knjig. Niti ne vem, ali je to za zgodbo kot celoto pomembno, ali je pač samo en način, kako so jo pripeljali v Numenor in kako je prišla do vojske.

Po drugi strani verjetno nikjer ne piše, da nikoli ni šla tja? Ali je prav posebej omenjeno, da tam zagotovo nikoli ni bila?

Tigi86 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hočem povedat da Galadriel nikdar ni bila na ladji za Valinor razen ko je res odšla na koncu LOTR =)

OK. Če si bral knjige (ali pa si to prebral nekje drugje), te to mogoče res moti. Mene ne, ker nikoli nisem bral knjig. Niti ne vem, ali je to za zgodbo kot celoto pomembno, ali je pač samo en način, kako so jo pripeljali v Numenor in kako je prišla do vojske.

Po drugi strani verjetno nikjer ne piše, da nikoli ni šla tja? Ali je prav posebej omenjeno, da tam zagotovo nikoli ni bila?


Po odhodu dela Vilinov (večina Noldorov) iz Valinorja (pred pričetkom 1. veka) zaradi Feanorjevega prekletstva Melkorja (Morgoth) in zasledovanju le-tega v Srednji svet (quest for Silmarills) je z njimi odšla tudi Galadriel. In se ni več vrnila v deželo bogov (Valarjev) do skupnega odhoda v 4. veku (Na koncu LOTR).
V Valinor ni mogel iti nihče s povratno karto (one way ticket), pa še to po padcu Morgotha (od 2. veka naprej).

sentiš ::

Kaj pravijo v slovenskem Tolkien društvu Gilgalad o tej seriji? Je Nova TV že imela intervju z njimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

Hatchback678 ::

Zakaj bi pa Nova TV imela intervju z njimi?

Drugače pa same smeti tukaj, dobro se vidi kako je politika zjebala vse pole in vse kar se je dalo.

Sovraštvo gonilo sveta.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hočem povedat da Galadriel nikdar ni bila na ladji za Valinor razen ko je res odšla na koncu LOTR =)

OK. Če si bral knjige (ali pa si to prebral nekje drugje), te to mogoče res moti. Mene ne, ker nikoli nisem bral knjig. Niti ne vem, ali je to za zgodbo kot celoto pomembno, ali je pač samo en način, kako so jo pripeljali v Numenor in kako je prišla do vojske.

Po drugi strani verjetno nikjer ne piše, da nikoli ni šla tja? Ali je prav posebej omenjeno, da tam zagotovo nikoli ni bila?



Manwe, vsevišnji kralj Arde (Sveta) je izdal "odlok" da vis ki so sledili Feanorju v Srednji Svet lovit SIlmarille da se ne smejo vračati (prepoved)... sicer nikjer IZRECNO ne piše "Galadriel ni nikoli srečala Ar Pharazona" ampak to je tako, če se lovimo na te fore je to tako tako... Mi bi radi gledali to kar PIŠE da se je zgodilo, ne nekaj kar ne piše da se 100% ni zgodilo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Morison ::

Mato989 je izjavil:


...ampak to je tako, če se lovimo na te fore je to tako tako... Mi bi radi gledali to kar PIŠE da se je zgodilo, ne nekaj kar ne piše da se 100% ni zgodilo...

Kako pa potem veš, da se to ni zgodilo, če to nikjer ne piše.
Ja ti bi rad neke svoje fore. Mal preveč živiš v svojem domišljijskem svetu. Zbudi se.
Kaj bi ti rad gledal je tvoj problem. Nobeden te ne sili, da moraš gledat. Če si ugotovil, da ti serija ni všeč, je preprosto ni treba gledat. Posnemi si serijo s svojimi forami pa jo glej.
Povedal si, da ti ni všeč ok smo to pokapirali in konec ni ti treba več smetit teme. Adijo.

Mato989 ::

Morison je izjavil:

Mato989 je izjavil:


...ampak to je tako, če se lovimo na te fore je to tako tako... Mi bi radi gledali to kar PIŠE da se je zgodilo, ne nekaj kar ne piše da se 100% ni zgodilo...

Kako pa potem veš, da se to ni zgodilo, če to nikjer ne piše.
Ja ti bi rad neke svoje fore. Mal preveč živiš v svojem domišljijskem svetu. Zbudi se.
Kaj bi ti rad gledal je tvoj problem. Nobeden te ne sili, da moraš gledat. Če si ugotovil, da ti serija ni všeč, je preprosto ni treba gledat. Posnemi si serijo s svojimi forami pa jo glej.
Povedal si, da ti ni všeč ok smo to pokapirali in konec ni ti treba več smetit teme. Adijo.



Kako pa veš da Galadriel ni imela luleka??? Nikjer tega namreč ne piše!!!! Kako pa kreatorji vejo da se JE zgodilo če nikjer ne piše? 8-)

Če ne piše da se JE zgodilo in ne piše da se NI zgodilo se vzame da se je zgodilo samo to kar kreator napiše da se je, razen če je Tolkien prišel iz groba povedat Wokerjem na Amazonu da se je to zgodilo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tigi86 ::

Drugi vek časovnica:

Leto in Dogodek
1 Ustanova Sivih prisatnov in Lindona.

32 Edaini (Elros (Elrondov brat) s privrženci in družino) in nekaj Drúedainov doseže Númenor; Elros Tar-Minyatur postane prvi kralj Númenorja.

cca. 40 škratov iz klanov Ognjebradih in Širokoprovcev se preseli v Khazad-dum iz Modrega gorovja.

cca. 500 Sauron se vrne v Srednji svet na vzhodu.

600 Kapitan kraljevih ladij Vëantur opravi prvo númenórejsko potovanje nazaj v Srednji svet. Númenórejci srečajo može iz Eriadorja pri Tower Hillsu.

1000 Sauronov začne gradnjo na Barad-durju;
Númenórejci začnejo graditi stalna pristanišča v Srednjem svetu.

1350 Po tem času Galadriel in Celeborn (mož) zapustita Eregion in odideta v Lothlórien. In ustanovita svoje kraljestvo.

1.500 Prstani moči so skovani; Sauron zapusti Eregion.

1.590 Trije prstani vilinov so skovani.

1600 En prstan je skovan; Barad-dur dokončan; Sauron se odkrito razglasi za vladarja Srednjega sveta;

1693 Trije prstani so skriti; Začne se vojna vilinov in Saurona.

1695 Sauron vdre v Eriador.

1697 plenjenje Eregiona; Smrt Celebrimborja; Ustanovljen Rivendell (Elrond); Škrati napadejo Saurona od zadaj; Khazad-dum se zapre.

1699 Sauron premaga Eriador.

1.700 Poraz Saurona s strani Númenórejcev pod kraljevim dedičem Minastirjem.

1.701 Sauron pregnan iz Eriadorja; Prvi Beli svet; Galadriel in Celeborn odideta v Belfalas.

2.280 Umbar je bil spremenjen v veliko trdnjavo Númenor.

2.350 Zgrajenih je Pelargir. Postane glavno zatočišče zvestih Númenórejcev.

3.117 Rojstvo Míriel; Vilini niso več dovolili vstopa v Númenor; Vilinski jezik je prepovedan v Númenorju.

3.118 Rojstvo Pharazôna.

3.119 Rojstvo Elendila.

3.177 državljanska vojna v Númenorju; Podana prerokba o belem drevesu.

3.209 Rojstvo Isildurja.

3.219 Rojstvo Anáriona (Isildurjev brat).

3.255 Smrt Tar-Palantirja; Ar-Pharazôn zgrabi žezlo.

3.261 Ar-Pharazôn pristane v zavetišču Umbar.

3262 Saurona odpeljejo v Númenor kot ujetnika. Sauron prične s spletkami na dvoru.

3310 Velika oborožitev Numenorja: začne se graditi ladjevje, ki bo popeljalo Numenorce z Al-Pharzonom v boj prosti Valinorju (pobudnik Sauron).

3316 Amandil odpluje k Amanu po pomoč (Valinor). Izgine.

3319 Numenorci odplujejo proti Valinorju. Padec Númenorja; Spreminjanje sveta; Smrti Ar-Pharazôna in Míriel; Sauron pobegne nazaj v Srednji svet kot duh.

3.320 Ustanovitev Arnorja in Gondorja s strani Elendila in zvestih.

3429 Sauron zavzame Minas Ithil (Minas Morgul).

3.430 Ustanovljeno zadnje zavezništvo med vilinci in ljudmi.

3.431 Zadnje zavezništvo koraka v Imladris.

3.434 Bitka pri Dagorladu; Obleganje Barad-durja;

3.440 Anárionova smrt (Isildurjev brat).

3.441 Smrti Gil-galada in Elendila; poraz Saurona; Isildur vzame En prstan.

Morison ::

Mato989 je izjavil:

Morison je izjavil:

Mato989 je izjavil:


...ampak to je tako, če se lovimo na te fore je to tako tako... Mi bi radi gledali to kar PIŠE da se je zgodilo, ne nekaj kar ne piše da se 100% ni zgodilo...

Kako pa potem veš, da se to ni zgodilo, če to nikjer ne piše.
Ja ti bi rad neke svoje fore. Mal preveč živiš v svojem domišljijskem svetu. Zbudi se.
Kaj bi ti rad gledal je tvoj problem. Nobeden te ne sili, da moraš gledat. Če si ugotovil, da ti serija ni všeč, je preprosto ni treba gledat. Posnemi si serijo s svojimi forami pa jo glej.
Povedal si, da ti ni všeč ok smo to pokapirali in konec ni ti treba več smetit teme. Adijo.



Kako pa veš da Galadriel ni imela luleka??? Nikjer tega namreč ne piše!!!! Kako pa kreatorji vejo da se JE zgodilo če nikjer ne piše? 8-)

Če ne piše da se JE zgodilo in ne piše da se NI zgodilo se vzame da se je zgodilo samo to kar kreator napiše da se je, razen če je Tolkien prišel iz groba povedat Wokerjem na Amazonu da se je to zgodilo


Če bi rad videl luleka boš moral gledat kakšno drugo serijo. Očitno imaš take fetiše, da bi sedaj že rad videl, da ima Galadriel luleka. V svetem pismu tudi marsikaj piše pa ti verjameš, da se je to zgodilo, kar so kreatorji zapisali.
Če Tolkien ni napisal še ne pomeni, da to ne more obstajat.
Ojoj kam smo prišli. Tole te je pa čist "zmedlo":))
Božček.

Morison ::

Tigi86 je izjavil:

Drugi vek časovnica:

Leto in Dogodek
1 Ustanova Sivih prisatnov in Lindona.

32 Edaini (Elros (Elrondov brat) s privrženci in družino) in nekaj Drúedainov doseže Númenor; Elros Tar-Minyatur postane prvi kralj Númenorja.

cca. 40 škratov iz klanov Ognjebradih in Širokoprovcev se preseli v Khazad-dum iz Modrega gorovja.

cca. 500 Sauron se vrne v Srednji svet na vzhodu.

600 Kapitan kraljevih ladij Vëantur opravi prvo númenórejsko potovanje nazaj v Srednji svet. Númenórejci srečajo može iz Eriadorja pri Tower Hillsu.

1000 Sauronov začne gradnjo na Barad-durju;
Númenórejci začnejo graditi stalna pristanišča v Srednjem svetu.

1350 Po tem času Galadriel in Celeborn (mož) zapustita Eregion in odideta v Lothlórien. In ustanovita svoje kraljestvo.

1.500 Prstani moči so skovani; Sauron zapusti Eregion.

1.590 Trije prstani vilinov so skovani.

1600 En prstan je skovan; Barad-dur dokončan; Sauron se odkrito razglasi za vladarja Srednjega sveta;

1693 Trije prstani so skriti; Začne se vojna vilinov in Saurona.

1695 Sauron vdre v Eriador.

1697 plenjenje Eregiona; Smrt Celebrimborja; Ustanovljen Rivendell (Elrond); Škrati napadejo Saurona od zadaj; Khazad-dum se zapre.

1699 Sauron premaga Eriador.

1.700 Poraz Saurona s strani Númenórejcev pod kraljevim dedičem Minastirjem.

1.701 Sauron pregnan iz Eriadorja; Prvi Beli svet; Galadriel in Celeborn odideta v Belfalas.

2.280 Umbar je bil spremenjen v veliko trdnjavo Númenor.

2.350 Zgrajenih je Pelargir. Postane glavno zatočišče zvestih Númenórejcev.

3.117 Rojstvo Míriel; Vilini niso več dovolili vstopa v Númenor; Vilinski jezik je prepovedan v Númenorju.

3.118 Rojstvo Pharazôna.

3.119 Rojstvo Elendila.

3.177 državljanska vojna v Númenorju; Podana prerokba o belem drevesu.

3.209 Rojstvo Isildurja.

3.219 Rojstvo Anáriona (Isildurjev brat).

3.255 Smrt Tar-Palantirja; Ar-Pharazôn zgrabi žezlo.

3.261 Ar-Pharazôn pristane v zavetišču Umbar.

3262 Saurona odpeljejo v Númenor kot ujetnika. Sauron prične s spletkami na dvoru.

3310 Velika oborožitev Numenorja: začne se graditi ladjevje, ki bo popeljalo Numenorce z Al-Pharzonom v boj prosti Valinorju (pobudnik Sauron).

3316 Amandil odpluje k Amanu po pomoč (Valinor). Izgine.

3319 Numenorci odplujejo proti Valinorju. Padec Númenorja; Spreminjanje sveta; Smrti Ar-Pharazôna in Míriel; Sauron pobegne nazaj v Srednji svet kot duh.

3.320 Ustanovitev Arnorja in Gondorja s strani Elendila in zvestih.

3429 Sauron zavzame Minas Ithil (Minas Morgul).

3.430 Ustanovljeno zadnje zavezništvo med vilinci in ljudmi.

3.431 Zadnje zavezništvo koraka v Imladris.

3.434 Bitka pri Dagorladu; Obleganje Barad-durja;

3.440 Anárionova smrt (Isildurjev brat).

3.441 Smrti Gil-galada in Elendila; poraz Saurona; Isildur vzame En prstan.


Kje dobiš te podatke? To je v knjigi ali kje?

sentiš ::

Hatchback678 je izjavil:

Zakaj bi pa Nova TV imela intervju z njimi?



Ja, kot vidim so pravi fani Lotra zelo rasistično usmerjeni, NovaTV pa daje platformo takim izmečkom, zato se mi je zdelo edino primerno, da jih bodo oni povabili na intervju.

111111111111 ::

sentiš je izjavil:

Ja, kot vidim so pravi fani Lotra zelo rasistično usmerjeni, NovaTV pa daje platformo takim izmečkom, zato se mi je zdelo edino primerno, da jih bodo oni povabili na intervju.

SWJ-ji pa ste kot ponavadi napadalni, čeprav ne berete literature, veste da v filmu vse štima, ker je pač woke. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tigi86 ::

Da, iz knjig. So pa zbrane tudi na različnih platformah, ki so posvečene Tolkienu oz. njegovemu loru.
Te konkretno sem pa prevedel (in zreduciral na pomembne) iz te strani (wiki verzija za Tolkiena):
https://tolkiengateway.net/wiki/Second_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tigi86 ()

BT52 ::

Enak šmorn je bil pri TLJ. Mi starci smo se zmrdevali nad neuokusnotjo karakterjev. Enako je tuki zdaj z tem. Povsem brez sramu. Koliko sem do zdaj videl preko meje dobrega okusa.

sentiš ::

Zakaj taka jeza, ker so končno naredili svet tako kot si ga je Tolkien predstavljal in je tako kot si ga je Peter Rasist Jackson.

Adar je zelo dober lik, ker dokaže da so tudi belci lahko orki, da so tudi belci zlobni, in ne samo črni orki.

111111111111 ::

sentiš je izjavil:

Zakaj taka jeza, ker so končno naredili svet tako kot si ga je Tolkien predstavljal in je tako kot si ga je Peter Rasist Jackson.

Adar je zelo dober lik, ker dokaže da so tudi belci lahko orki, da so tudi belci zlobni, in ne samo črni orki.

Heh, amater.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jazon ::

Adar je transork.

Prvi vilinec, ki je zamenjal raso, zato da dokaže gledalcem, da niso samo črni orki zlobni in da obstajajo tudi zlobni beli transorki.

Paralele v resničnosti: Postaneš transženska, da povečaš kvoto žensk v politiki.

meho7 ::

Moras biti totalen idiot, ce ne opazis tako neumnih dialogov ter katastrofalne igre Galadriel, da ne govorim o sami zgodbi :))
Sama serija mi deluje kot nek big budget Hercules/Xena izpred 25 let

scipascapa ::

Dokler je free :)

oo7 ::

Res ne vem kdo je bil tako nor ali pa optimist pri Amazonu, da je dal 1 miljardo $ dvema amaterjema brez kilometrine, da sta pisala zgodbo za TV serijo ROP ? :))

cias ::

scipascapa je izjavil:

Dokler je free :)


Malo dražji izdelki in poštnina na Amazonu.

BaTeMaN ::

oo7 je izjavil:

Res ne vem kdo je bil tako nor ali pa optimist pri Amazonu, da je dal 1 miljardo $ dvema amaterjema brez kilometrine, da sta pisala zgodbo za TV serijo ROP ? :))


ne bi bilo prvič a ne :), ampak drugi so vsaj za nekaj let mel source material,..p reden so zaj***l vse kar se da :)

Tu so Harfoot hobbiti in Galadriel bolj "evil" od orcov/saur-halbrand-ona, vsaj majo kanček empatije :) medtem ko... je pa lepo za gledat :)... kičasto
less then zero

Tigi86 ::

meho7 je izjavil:

Moras biti totalen idiot, ce ne opazis tako neumnih dialogov ter katastrofalne igre Galadriel, da ne govorim o sami zgodbi :))
Sama serija mi deluje kot nek big budget Hercules/Xena izpred 25 let


Drugi stavek je zadetek v polno! Eden najboljših komentarjev na to temo.
Za čisto 10! Bravo, poklon!!:)
««
22 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

House of the Dragon (TV serija) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
51775466 (440) oo7
»

Lord of the Rings (filmska franšiza WB/Embracer group)

Oddelek: Sedem umetnosti
161111 (125) oo7
»

The Hobbit (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28576982 (55016) Alamar
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
377000 (5006) Tear_DR0P

Več podobnih tem