» »

fosili

fosili

bistro ::

Pozdravljeni
Dve leti nazaj smo z bagrom naredili terase za vinograd.Opazil sem že takrat posebno kamenjeČe to prijavim pristojnim-krogle školjkice, prod v kamnih....Pred nekaj tedni pa mi je sin med igranjem rekel da je nekaj podobno kosti.In zgledalo je kot okamenela hrbtenjača .Potem sem šel gledat enake barve kamenje in našel sem razne okamenele kosti .Z prekopavanjem teras se je veliko uničilo.
Zanima me če bi lahko to bilo kaj pomembnega.če to prijavim pristojnim kaj bo?mi bodo pekopali parcelo in naredili arheološko najdišče?

janezvalva ::

bistro je izjavil:

Pozdravljeni
Dve leti nazaj smo z bagrom naredili terase za vinograd.Opazil sem že takrat posebno kamenjeČe to prijavim pristojnim-krogle školjkice, prod v kamnih....Pred nekaj tedni pa mi je sin med igranjem rekel da je nekaj podobno kosti.In zgledalo je kot okamenela hrbtenjača .Potem sem šel gledat enake barve kamenje in našel sem razne okamenele kosti .Z prekopavanjem teras se je veliko uničilo.
Zanima me če bi lahko to bilo kaj pomembnega.če to prijavim pristojnim kaj bo?mi bodo pekopali parcelo in naredili arheološko najdišče?


ja, prekopali bodo ziher.
če bo najdba pomembna bo tvoja parcela postala javno dobro.

tako da, sam pri sebi oceni, kaj ti je v interesu.

SimplyMiha ::

Mislim, da je to relevanten zakon:
Zakon o ohranjanju narave (ZON-NPB7)

Fizična ali pravna oseba, ki izvaja poseg ali dejavnost, med katero je prišlo do najdbe minerala ali fosila, mora začasno ustaviti dela, najdbo zaščititi in o najdbi nemudoma obvestiti organizacijo, pristojno za ohranjanje narave.


Vprašanje je samo, katera je pristojna organizacija. Najbolje da vprašaš kakšno arheološko društvo za nasvet.

PRST ::

Arheološko najdišče iz tega ne bo nastalo. Fosili so namreč v domeni geologije.

Pravi naslov, da ti povedo kaj imaš je Prirodoslovni muzej Slovenije.

branc ::

bistro je izjavil:

Pozdravljeni
Dve leti nazaj smo z bagrom naredili terase za vinograd.Opazil sem že takrat posebno kamenjeČe to prijavim pristojnim-krogle školjkice, prod v kamnih....Pred nekaj tedni pa mi je sin med igranjem rekel da je nekaj podobno kosti.In zgledalo je kot okamenela hrbtenjača .Potem sem šel gledat enake barve kamenje in našel sem razne okamenele kosti .Z prekopavanjem teras se je veliko uničilo.
Zanima me če bi lahko to bilo kaj pomembnega.če to prijavim pristojnim kaj bo?mi bodo pekopali parcelo in naredili arheološko najdišče?


Dej malo poslikej, prosim.

fosil ::

Če si našel kosti potem to niso fosili, ampak novejša zadeva, kosti sčasoma preperijo.
Fosili se ohranijo znotraj kamnin.
Tako je!

Tarzan ::

Piše da je okamenela in da je v barvi sedimentne kamenine. Jaz vsekakor mislim, da zadevo prijaviš. Če drugega ne, na tem terenu mislim da tovrstnih najd praktično ni in ni hudič, mogoče bodo na sosedovi parceli našli kak lepo ohranjen skelet. Bodo pa lahko precej prebrskali posamezne plasti in pocahnali vse kar bodo našli. Če gre res za okamenele kosti je to po mojem zelo pomembna najdba.

drekodovce ::

Preden prijaviš arheološko najdišče preveri kdo plača žličkarje.

Enkrat sem slišal, da to počnejo na račun lastnika parcele, potem pa ne vem.. In pa to se zna zavleči par let...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612533 (5095) misticnimrk
»

Minerske kartice - goljufivci

Oddelek: Kaj kupiti
334116 (2615) Furbo
»

Na morje v Grčijo

Oddelek: Loža
207780 (6365) Pithlit
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826597 (23284) estons
»

Kopanje jarka

Oddelek: Loža
4712415 (10598) Bananovec

Več podobnih tem