» »

Prenosnik na bateriji crkne

Prenosnik na bateriji crkne

GummyBear ::

Za malo denarja sem kupil rabljen prenosnik, ki glede na ceno kar solidno dela, a ima en problem: Ko je na bateriji, pri okoli 50% napolnjenosti kar na lepem crkne. Če pritisnem gumb za vklop, se za nekaj sekund vklopi (glih toliko da pride skozi POST) in nato spet crkne. Če ga priklopim na polnjenje, se baterija začne polniti pri cca 50% (tam kjer je crknil). Če ga napolnem za nekaj procentov in spet pustim na bateriji, se zgodba ponovi. Pri nekem deležu napolnjenosti (to je malo nad 50%), se kar naenkrat brez opozorila ugasne. Če baterijo vzamem ven, dela brez problema.

Sklepam, da je problem v bateriji, ali pač? Novo lahko dobim za 50€, vendar moram biti prepričan, da ni problem kje drugje.

Miha 333 ::

Pri nekaterih prenosnikih je treba baterijo kalibrirati. Poskusi najti navodila ali poglej na začetni meni, tam ko greš v bios, če je kaka taka opcija.

GummyBear ::

Miha 333 je izjavil:

Pri nekaterih prenosnikih je treba baterijo kalibrirati. Poskusi najti navodila ali poglej na začetni meni, tam ko greš v bios, če je kaka taka opcija.


Že res, ampak zakaj se je problem pojavil šele zadnji mesec, prenosnik pa je prej 7 let delal v redu?

jukoz ::

Lenovo 3000 n200?

GummyBear ::

Ni Lenovo. Asus X501A1.

Han ::

Ne poznam baterije, ki bi delovala kot nova po toliko letih. V tvoji je fuč kar nekaj celic...

Invictus ::

Na ebayu kupoi novo baterijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

frke ::

Meni se je to dogajalo pri 20% napoljenosti baterije, ki je sicer zdržala več kot 2 uri.
Nastavil sem si, da me je sistem opozoril ko je bila baterije na 30%, kritično mejo in shudown pa na 22%.
To se je dogajalo v windows in linux sistemu, tako da je bil problem v bateriji, biosu ali hardwareu. Nikoli nisem uspel skalibrirati zadeve, da bi normalno delovala.

shintaro ::

kaj kupuješ te smeti

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6411996 (4192) int47
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612559 (10342) Kamran
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393606 (2574) solatko
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243644 (2613) Pyr0Beast
»

mobi

Oddelek: Loža
231848 (1435) Cokolesnik

Več podobnih tem