» »

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc

1 2
3
4

K0K0 ::

Gres v lj. delas v mcdonaldsu da si brez skrbi in zraven igras v kakem bandu da dobis izkusnje in veze. Ne sanjaj da imas dobre veze in kompetence, ker imas neko expres diplomo. Te stvari si bo treba prigarat. Btw kako lahko studiras v avstriji in se usput ne naucis nemscine ?

sandmat ::

Meizu je izjavil:

sandmat je izjavil:

op, diplomi iz katere zvrsti/inštrumenta imaš?


Bas/kontrabas, smer jazz ter moderna glasba, mam pa tudi kvalifikacijo za klasicno glasbo. Imam tako umetnisko kot tudi pedagosko diplomo.



Če ti je špilanje fulltime job, pa ja zaslužiš več kot 200€/mesečno? si razmišljal o zasebnih glasbenih šolah? Morda lahko za začetnike razširiš svoje delovanje na kitaro? V ljubljani je več večjih glasbenih šol, mogoče lahko tam povprašaš (sklepam, da še nisi)?

nurmaln ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Je pa tu še psihološki aspekt. Človek se mora imeti rad. Saj ni, da zdravnik nebi mogel prazniti kante ali greznice. En mesec takega dela, ga zagotovo ne bo ubil. Problem nastane, če se to vleče v dolžino in postane stalnica. Nehaš se ceniti, se prepričaš, da si očitno kaj boljšega takointako ne zaslužiš, padeš v depresijo...... in si na koncu še dlje od 'sanjske službe' kot si bil na začetku.

Vse to je res, ampak še vedno ne moreš pričakovat, da zato ker si pač izšolan za nek poklic po katerem ni dovolj povpraševanja, da te bodo pa drugi preživljali. Improvise. Adapt. Overcome.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Meizu ::

K0K0 je izjavil:

Gres v lj. delas v mcdonaldsu da si brez skrbi in zraven igras v kakem bandu da dobis izkusnje in veze. Ne sanjaj da imas dobre veze in kompetence, ker imas neko expres diplomo. Te stvari si bo treba prigarat. Btw kako lahko studiras v avstriji in se usput ne naucis nemscine ?


Kaksna ekspres diploma?

Meizu ::

sandmat je izjavil:

Meizu je izjavil:

sandmat je izjavil:

op, diplomi iz katere zvrsti/inštrumenta imaš?


Bas/kontrabas, smer jazz ter moderna glasba, mam pa tudi kvalifikacijo za klasicno glasbo. Imam tako umetnisko kot tudi pedagosko diplomo.



Če ti je špilanje fulltime job, pa ja zaslužiš več kot 200EUR/mesečno? si razmišljal o zasebnih glasbenih šolah? Morda lahko za začetnike razširiš svoje delovanje na kitaro? V ljubljani je več večjih glasbenih šol, mogoče lahko tam povprašaš (sklepam, da še nisi)?


200eur je fiksen dohodek (iz glasbene sole). Vcasih zasluzis veliko, vcasih zelo malo (s spili).

Refleksija na temo:
Sicer pa vidim, da je za vecino tukajsnjih forumasev karkoli izven njihove stroke precej tezek zalogaj za razumet. Vecina vidim, da so tudi posmehujoci iz drugih poklicev, oz. komaj cakajo videt cloveka, ki ima nek problem in nato to spekulirat in ga takoj oznacevat kot nesposobnega, ali celo izkoriscevalca (kar seveda sem, ker sem 3 leta nazaj delno kupil avto). Precej zanimivo oziroma lep dokaz obnasanja povprecnega cloveka in odraz danasnje druzbe. Zato pa smo tam kjer smo.

Pojma nimate fantje.
Ocitno najbolje, da dostudiram strojni faks (kar ocitno potem kao ne bo ekspres diploma) in grem delat v proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

sandmat ::

Meizu je izjavil:


200eur je fiksen dohodek (iz glasbene sole). Vcasih zasluzis veliko, vcasih zelo malo (s spili).

to je normalno v tem fohu, nimaš kaj. tudi največjim imenom v tej državi se to dogaja. Zato pa večina umetnikov nekje še uči, ker jim to daje nek minimalni fiksni prihodek.

Predlagam, da se popromoviraš malo tudi po FB skupinah in pri kolegih. Osebno vedno kličem najprej kolege če kdo lahko priporoči koga (če nam kdo manjka za špil).

Blinder ::

@Meizu

Zdej je situacija dosti boljsa. Pred leti je bilo tezje dobit job.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zobnik ::

Jaz poleg obstojče zaposlitve iščem še eno in so me vabil na razgovore pa tud vzel bi me, sam žal se ne ujamemo pri delovniku.

to ko folk piše, da ni zaposlitve je pa taka laž. Plače tud niso min. men so rekli nekje 700-800 evrov neto. Imam srednjo šolo.
Okolica LJ

kuall ::

zobnik je izjavil:

Jaz poleg obstojče zaposlitve iščem še eno in so me vabil na razgovore pa tud vzel bi me, sam žal se ne ujamemo pri delovniku.

Tebi pa tudi ni nič jasno.
Ti bom narisal:
Obstaja konkurenca med firmami. Koliko je firma konkurenčna je najbolj odivisno od delavcev, ki v njej delajo, saj bistvo firm je delo, delo pa delajo delavci.
Tista firma, ki bo zaposlovala zanič delavce ne bo več konkurenčna. Zato firme raje iščejo delavce v obstoječih firmah kot pa iz zavoda, ker pač to z zelo veliko verjetnostjo pomeni, da tak je delavec bolj produktiven.
Zarad tega imaš situacije, ko firme ne morejo dobit delavcev, delavci pa ne morejo dobit služb.
Saj jaz tudi ko nisem bil v službi sem jo težko dobil zarad predsodkov ker sem bil pač nezaposlen, potem pa sem bil kar naenkrat zanimiv, ko sem bil v službi.
Firme ne obstajajo zato, da bodo dajale zaposlitev ampak zato, da bodo boljše kot konkurenčne firme in da bodo dale najboljšo možno storitev svojim strankam. Vem da si je to težko vbit v glavo s to slovensko komunistično miselnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

zobnik ::

mešaš delavce in vodilne v firmi.

kuall ::

heh ja to je tudi značilna slovenska miselnost, da so samo vodilni odgovorni za uspeh firme. sploh ni res, oni samo opravljajo svoj del v firmi, ki je res bolj pomemben, odvisno od firme.

solatko ::

kuall - To ni miselnost, vodilni so prepričani, da je uspeh firme odvisen od njih in ne od podrejenih, to pa je komunistična miselnost vodilnih. V sistemih, ki delujejo ima pač vsak svojo nalogo, ki jo mora opravit v roku in kvalitetno, pri nas pa zelo malo dajejo povdarek na organizaciji dela in zato so podjetja večinoma v statusu anarhije, kjer noben ne ve, kakšne korake je potrebno sprejeti, da bo firma uspešna.
Itak pa se v SLO dela lon posle, z nizko dodano vrednostjo, tako, da se vrtimo v krogu in lovimo lasten rep.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Meizu je izjavil:


Refleksija na temo:
Sicer pa vidim, da je za vecino tukajsnjih forumasev karkoli izven njihove stroke precej tezek zalogaj za razumet. Vecina vidim, da so tudi posmehujoci iz drugih poklicev, oz. komaj cakajo videt cloveka, ki ima nek problem in nato to spekulirat in ga takoj oznacevat kot nesposobnega, ali celo izkoriscevalca (kar seveda sem, ker sem 3 leta nazaj delno kupil avto). Precej zanimivo oziroma lep dokaz obnasanja povprecnega cloveka in odraz danasnje druzbe. Zato pa smo tam kjer smo.

Hej, bodi srečen, da ti noben ni grozil s smrtjo. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ShowDown ::

Ta tema je rak. Pa ne zaradi avtorja, ampak zaradi kretenov, ki s ponosom delajo za minimalca, samo da ne "smrdijo doma in vlečejo socialne". Obenem očitno precej izobraženega človeka zaničujejo, ker ni študiral strojništva ali informatike. Počakajmo še kakih 20 let, ko bodo tudi ti ljudje marsikje odveč. Marsikaj na svetu ni ok zaradi kopičenja bogastva manjšine in ne zaradi ljudi na socialni. (stroški izplačila socialnih pomoči so pljunek v morje v primerjavi z vsem denarjem, ki ga posamezniki in korporacije vozijo v davčne oaze, da se izognejo davkom)

In ja, debilno bi bilo prodati (verjetno spodoben) avto za 9k in potem kupiti slabši avto, ki te na dolgi rok lahko stane še več. Razlika je, če je nekdo prejšnji mesec kupil avto za 15k, in če je pred nekaj leti kupil/dobil avto za enako vrednost. Ampak ja, CSD to ne zanima, ker so pravila jasna in oni ne delajo izjem.

Sestra je glasbenica in trenutno študira v Freiburgu na Hochschule für Kunst, Design und Populäre Musik, obenem pa tam tudi privat poučuje petje. Njeno znanje nemščine ni na nekem hudem nivoju, a shaja. Glede na tvojo izobrazbo, predlagam da se učiš nemščino. Vsak dan, kolikor gre. Drugače pa vso srečo, ne dovoli da ti idioti iz interneta vzamejo voljo do glasbe in življenja.

zobnik ::

Če proda avto CSD upoševa dohodek dobljen iz prodaje avta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

shadeX ::

Eh avto je najmanjši problem. Pač prepišeš na sorodnika, ki mu zaupaš. Brat je kupil nov avto, dal za njega 22k. Po pol leta so se v podjetju v katerem je delal začeli kazat problemi in čez 3 mesece so ga odpustili (poleg 20 drugih). Kader so pač zmanjšali za polovico.

Torej ostal je brez denarja (dost prihrankov ni mel, ker je ravno nekaj mesecev prej avto kupoval). Najprej je bil na zavodu nekaj mesecev (službe vmes ni dobil). Vedel je da bo moral zaprosit za socialo.. in je. Še prej je avto prepisal na fotra.

Socialo je dobil sprejeto in iskal službo po tem še nekje 7 mesecev. Sedaj je že 4 leta nazaj zaposlen.

Idiot bi bil, če bi prodal avto (po nekaj mesecih že par jurjev manj vreden), za čas ko je potreboval socialo. Itak je vedel, da bo dobil službo, je pa res da ni vzel vsake ponudbe, ki jo je dobil.

Avto je sicer še danes pisan na fotra. :))

Okapi ::

Prav res, bolje je biti goljuf kot pošten.;(( V resnici je prav to problem, zaradi katerega imamo kot družba probleme. Ker ljudje mislijo, da je bolje goljufati in vleči socialno pomoč, kot po svojih najboljših močeh z lastnimi sredstvi poskrbeti zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

solatko ::

Vse te nagativnosti imamo v zakonodaji.
Delo krepa človeka

St235 ::

normalno, vedno je najlažje iskat krivdo v nekom ali nečem tretjem.

kuall ::

Okapi je izjavil:

Prav res, bolje je biti goljuf kot pošten.;(( V resnici je prav to problem, zaradi katerega imamo kot družba probleme. Ker ljudje mislijo, da je bolje goljufati in vleči socialno pomoč, kot po svojih najboljših močeh z lastnimi sredstvi poskrbeti zase.

mislim da ni to prav nobeno goljufanje, če poleg socialne delaš še za par sto evro na črno, velikokrat iz tega pol rata služba. v resnici veliko bolje to, kot pa da gniješ doma in NIČ ne delaš. spet držanje zakonov kot pijanc plota tukaj narobe.

Okapi ::

Goljufanje je, če avto prepišeš na fotra in podobni "nasveti". Če si v stiski in imaš avto za devet jurjev, je edino pošteno, da ga prodaš, kupiš avto za dva jurja in imaš 7 jurjev, s katerimi lahko živiš eno leto in v tem času rešuješ svoj problem, ne da bi parazitiral na državnem denarju.

shadeX ::

Goljufanje je, če avto prepišeš na fotra in podobni "nasveti".


Zakaj? A kje je kakšen člen v zakonu, kjer to izrecno prepoveduje?

Če si v stiski in imaš avto za devet jurjev, je edino pošteno,


"Poštenost" je tukaj prisotna samo v primeru, dokler se to tebi ne zgodi.

kupiš avto za dva jurja in imaš 7 jurjev


In imaš s staro gajbo več stroškov kot s tistim za devet.

in v tem času rešuješ svoj problem, ne da bi parazitiral na državnem denarju.


Kaj pa je narobe, če nekdo "parazitira" na državnem denarju in istočasno rešuje svoj socialni problem (in ima avto za 9 jurjev)? Če plačujem davke ima da mi država pomaga kadar sem v finančni stiski - to se lahko mimogrede zgodi vsakemu.


In resno? Okapi in podobni pacienti se znašate zarad nekaj več kot 200EUR sociale na mesec? Slovenski narod - največje govno te države, ki vidijo "poštenost" samo z ene plati, z druge pa nočejo pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Če proda avto CSD upoševa dohodek dobljen iz prodaje avta


Kako pa? :). Treba ta znesek nakazat na bančni račun. Kar ni prikazano pa ne obstaja. Oni ne morejo upoštevat nečesa, kar ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MrStein ::

Kar je spet problem.
Če imaš doma 10 000 EUR keša, si revež, ki zasluži pomoč, če jih imaš na računu, si tajkun, ki se še obdavči.
Pa je isti drek.

Pa še ta komentar bom kar postal vseeno:

Okapi je izjavil:

Prav res, bolje je biti goljuf kot pošten.;(( V resnici je prav to problem, zaradi katerega imamo kot družba probleme. Ker ljudje mislijo, da je bolje goljufati in vleči socialno pomoč, kot po svojih najboljših močeh z lastnimi sredstvi poskrbeti zase.

"Goljufal" je izključno zato, ker ga je država v to prisilila s svojimi bedastimi pravili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meizu ::

ShowDown je izjavil:

Ta tema je rak. Pa ne zaradi avtorja, ampak zaradi kretenov, ki s ponosom delajo za minimalca, samo da ne "smrdijo doma in vlečejo socialne". Obenem očitno precej izobraženega človeka zaničujejo, ker ni študiral strojništva ali informatike. Počakajmo še kakih 20 let, ko bodo tudi ti ljudje marsikje odveč. Marsikaj na svetu ni ok zaradi kopičenja bogastva manjšine in ne zaradi ljudi na socialni. (stroški izplačila socialnih pomoči so pljunek v morje v primerjavi z vsem denarjem, ki ga posamezniki in korporacije vozijo v davčne oaze, da se izognejo davkom)

In ja, debilno bi bilo prodati (verjetno spodoben) avto za 9k in potem kupiti slabši avto, ki te na dolgi rok lahko stane še več. Razlika je, če je nekdo prejšnji mesec kupil avto za 15k, in če je pred nekaj leti kupil/dobil avto za enako vrednost. Ampak ja, CSD to ne zanima, ker so pravila jasna in oni ne delajo izjem.

Sestra je glasbenica in trenutno študira v Freiburgu na Hochschule für Kunst, Design und Populäre Musik, obenem pa tam tudi privat poučuje petje. Njeno znanje nemščine ni na nekem hudem nivoju, a shaja. Glede na tvojo izobrazbo, predlagam da se učiš nemščino. Vsak dan, kolikor gre. Drugače pa vso srečo, ne dovoli da ti idioti iz interneta vzamejo voljo do glasbe in življenja.


Hvala ti za povzetek te teme in za nekaj frisnega lufta. Saj me ne ganejo te opazke, bolj mi je fascinantno koliko hudobije in zlehtnobe je tu. Folk komaj caka da se spravi na cloveka v slabsem polozaju iz cistega uzitka. Pa tudi izgleda da ce nimas tehnicne diplome je to ekspres diploma. Hehe pajaci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Aja in ta hecanja z avti so tudi bolj tako. Vsak prepis lastnistva se steje v evidenco. Kako bom jaz objasnu nekomu ko bom avto dejansko hotel prodat, da ima x lastnistev, ker smo si avto podajali med zlahto zaradi sociale? Koliko vas bi taksnemu argumentu verjelo? :)

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Kar je spet problem.
Če imaš doma 10 000 EUR keša, si revež, ki zasluži pomoč, če jih imaš na računu, si tajkun, ki se še obdavči.
Pa je isti drek.



Kakšno je to razmišljanje? Če imaš na računu dokazanih 10.000€ nisi revež in imaš sredstva za preživljanje. Če tega denarja nimaš na računu si revež,čeprav ga imaš nekje shranjenega. Denarna pomoč je za tiste, ki nimajo prikazano nič. Koliko imajo dejansko denarja pa to nikogar ne briga. Če ti po strani zaslužiš mesečno 800€ in to ni prikazano dobiš brez problema socialno pomoč. In tako dela marsikdo. 700€-800€ na roke in 297€ od države.

Meizu je izjavil:

Aja in ta hecanja z avti so tudi bolj tako. Vsak prepis lastnistva se steje v evidenco. Kako bom jaz objasnu nekomu ko bom avto dejansko hotel prodat, da ima x lastnistev, ker smo si avto podajali med zlahto zaradi sociale? Koliko vas bi taksnemu argumentu verjelo? :)



Kaj ima to veze? Sicer pa večina rabljenih vozil je imela več lastnikov pa se jih vseeno kupuje. Večina ne vpraša koliko lastnikov je imelo vozilo prej, ker večina ne pogleda v evidenco.

Tako je to.

Meizu je izjavil:

Pa tudi izgleda da ce nimas tehnicne diplome je to ekspres diploma. Hehe pajaci.


Nekdo te je vprašal, kako to, da ne znaš nemško tekoče, če si študiral v avstriji? tega mu pa nisi odgovoril. Pri tebi se vidi, da nisi ravno pošten osebek in se delaš ubogega, zamolčiš pa marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

shintaro ::

Meizu je izjavil:


Pojma nimate fantje.
Ocitno najbolje, da dostudiram strojni faks (kar ocitno potem kao ne bo ekspres diploma) in grem delat v proizvodnjo.


umiram od smeha...

Preprosto slabši avto moreš met če hočeš jih izigrat. Javno poveš da jih bi rad obrnil okoli, še avto maš in potem tle ti ni všeč reakcija!

Kaj si pa pričakoval da bo folk rekel? Bedna država k ne daje dnar đabe in da maš ti prav?

Od glasbe je težko živet btw kot sm že rekel.

bambam20 ::

shintaro je izjavil:



Od glasbe je težko živet btw kot sm že rekel.


Samo,če igraš napačen inštrument in nimaš posluha za petje.

zobnik ::

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če proda avto CSD upoševa dohodek dobljen iz prodaje avta


Kako pa? :). Treba ta znesek nakazat na bančni račun. Kar ni prikazano pa ne obstaja. Oni ne morejo upoštevat nečesa, kar ni.


Kupoprodajna pogodba.

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če proda avto CSD upoševa dohodek dobljen iz prodaje avta


Kako pa? :). Treba ta znesek nakazat na bančni račun. Kar ni prikazano pa ne obstaja. Oni ne morejo upoštevat nečesa, kar ni.


Kupoprodajna pogodba.


Ja in? Kaj CDS zanima tvoja kupoprodajna pogodba? Njih zanima samo, če si trenutno lastnik kakšnega vozila in ne kaj si si nekoč lastil.

nurmaln ::

MrStein je izjavil:


"Goljufal" je izključno zato, ker ga je država v to prisilila s svojimi bedastimi pravili.


V kaj ga je država prisilila? Država pravi, da če res nimaš nobenih drugih sredstev in prihodkov, ti bomo pomagali preživeti. In OP ta sredstva več kot očitno ima. Odločil se je da bo davkoplačevalce nategnil kolikor je le mogoče.
Če država nima učinkovitega načina preveriti koliko denarja ima doma v nogavici, to še ne pomeni da ga država sili v to da skriva in laže glede sredstev.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Meizu ::

Haha pa vi ste carji :)

bambam20 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kar je spet problem.
Če imaš doma 10 000 EUR keša, si revež, ki zasluži pomoč, če jih imaš na računu, si tajkun, ki se še obdavči.
Pa je isti drek.



Kakšno je to razmišljanje? Če imaš na računu dokazanih 10.000EUR nisi revež in imaš sredstva za preživljanje. Če tega denarja nimaš na računu si revež,čeprav ga imaš nekje shranjenega. Denarna pomoč je za tiste, ki nimajo prikazano nič. Koliko imajo dejansko denarja pa to nikogar ne briga. Če ti po strani zaslužiš mesečno 800EUR in to ni prikazano dobiš brez problema socialno pomoč. In tako dela marsikdo. 700EUR-800EUR na roke in 297EUR od države.

Meizu je izjavil:

Aja in ta hecanja z avti so tudi bolj tako. Vsak prepis lastnistva se steje v evidenco. Kako bom jaz objasnu nekomu ko bom avto dejansko hotel prodat, da ima x lastnistev, ker smo si avto podajali med zlahto zaradi sociale? Koliko vas bi taksnemu argumentu verjelo? :)



Kaj ima to veze? Sicer pa večina rabljenih vozil je imela več lastnikov pa se jih vseeno kupuje. Večina ne vpraša koliko lastnikov je imelo vozilo prej, ker večina ne pogleda v evidenco.

Tako je to.

Meizu je izjavil:

Pa tudi izgleda da ce nimas tehnicne diplome je to ekspres diploma. Hehe pajaci.


Nekdo te je vprašal, kako to, da ne znaš nemško tekoče, če si študiral v avstriji? tega mu pa nisi odgovoril. Pri tebi se vidi, da nisi ravno pošten osebek in se delaš ubogega, zamolčiš pa marsikaj.


Ja seveda. Ne, definitivno nobenega ne zanima, zakaj ima avto npr. ze 4. lastnistvo :) ne ga srat no.

Izgleda da nobeden od vas ni studiral v tujini kaj? :) jaz se vedno nisem dobil odgovora, kaksno ekspres diplomo naj bi jaz imel, glede na to da je diplomski studij tam 5 let ne pa bolonjski 3 letni ekspres :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

petrus ::

Da diploma ni vrednostni papir je kruta lekcija za nekatere.
stati inu obstati

Meizu ::

Edit: pa to, da se na tak nacin rabis jajcat zato, da se ti kao koncno "prikazes reven" je zalostno do kraja. Glede na to, da sem studiral v avstriji in tam posledicno zivel zadnjih 5 let in uzival precej znatno visji standard kot tu v tej luknji od drzave bi si mogli vsi pogledat kako tam socialni sistem deluje. Avstrijce sploh ne zanima kaj imas ti v lasti, niti jih ne zanima tvoje premozenje na racunu. Zanima jih izkljucno tvoj trenutni dohodek.

Pri nas pa npr. Bajta ne steje, pa cetudi bi imel v lasti grad kromberk, ampak le pazi da avto ne presega 8500 eur. Ker s tem dnarjem ne mores prezivet, z 9000eur od vrednosti pa absolutno. To so take buce da glava pece.

petrus je izjavil:

Da diploma ni vrednostni papir je kruta lekcija za nekatere.


Kaj si zelel s tem povedat? Mogoce nekaj novega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

petrus ::

Mahaš s to diplomo kot da je partijska knjižica, ampak ni.
stati inu obstati

Meizu ::

petrus je izjavil:

Mahaš s to diplomo kot da je partijska knjižica, ampak ni.


Od kje si pa ti to zdaj pobral? :)

Alien123 ::

posledično živel v avstriji 5 let.. a enga jezika pa se nisi mogel naučit. majster

hvala bogu da diploma ni merilo za takojšni job, ampak znanje in kaj imaš pokazat delodajalcu. Jaz mislim da si ti nesposoben. Sorry

Meizu ::

Alien123 je izjavil:

posledično živel v avstriji 5 let.. a enga jezika pa se nisi mogel naučit. majster

hvala bogu da diploma ni merilo za takojšni job, ampak znanje in kaj imaš pokazat delodajalcu. Jaz mislim da si ti nesposoben. Sorry


Ma svaka ti cast buraz.

Ti z srednjo solo pa res nisi odraz neke prehude inteligence.
Oz. bom reku drugace. Fovsija is a thing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Alien123 ::

buraz z službo..

ko boš šel jutri v trgovino, plačaj stvari z inteligenco ne z denarjem ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Meizu ::

Alien123 je izjavil:

buraz z službo..

ko boš šel jutri v trgovino, plačaj stvari z inteligenco ne z denarjem ok?


Sluzbo, ki jo s srednjesolsko izobrazbo lahko dobim jaz, brat, sosolec, whoever. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Alien123 ::

glavno da ti veš kje delam :D

idi ti lepo špilat malo na činele al kaj špilaš

Meizu ::

Alien123 je izjavil:

glavno da ti veš kje delam :D

idi ti lepo špilat malo na činele al kaj špilaš


Sori ampak z srednjesolsko izobrazbo kam dalec nisi prisel in to ves tudi sam. Drugace se ne bi tule pestal na tak nacin in svojo fovsijo stresal na tiste, ki smo v zivljenju dejansko postavili visje cilje. Resnica boli jebiga.

Alien123 ::

in kam si ti prišel s svojo diplomo pametnjakovič? :D Kolko vidim ti ne more niti plačat taksija do socialne..

če maš diplomo iz glasbe ni to neka baš diploma veš.. Isto je kot srednja, sam da si več časa zapravil :P.. Bo treba malo ven s svoje riti prilezt in pogledat na življenje bolj realno.

Glej nimam nič proti tebi, samo ti pač resnico povem ker ti jo noben noče.

IL_DIAVOLO ::

ShowDown je izjavil:

Ta tema je rak. Pa ne zaradi avtorja, ampak zaradi kretenov, ki s ponosom delajo za minimalca, samo da ne "smrdijo doma in vlečejo socialne". Obenem očitno precej izobraženega človeka zaničujejo, ker ni študiral strojništva ali informatike. Počakajmo še kakih 20 let, ko bodo tudi ti ljudje marsikje odveč. Marsikaj na svetu ni ok zaradi kopičenja bogastva manjšine in ne zaradi ljudi na socialni. (stroški izplačila socialnih pomoči so pljunek v morje v primerjavi z vsem denarjem, ki ga posamezniki in korporacije vozijo v davčne oaze, da se izognejo davkom)

In ja, debilno bi bilo prodati (verjetno spodoben) avto za 9k in potem kupiti slabši avto, ki te na dolgi rok lahko stane še več. Razlika je, če je nekdo prejšnji mesec kupil avto za 15k, in če je pred nekaj leti kupil/dobil avto za enako vrednost. Ampak ja, CSD to ne zanima, ker so pravila jasna in oni ne delajo izjem.

Sestra je glasbenica in trenutno študira v Freiburgu na Hochschule für Kunst, Design und Populäre Musik, obenem pa tam tudi privat poučuje petje. Njeno znanje nemščine ni na nekem hudem nivoju, a shaja. Glede na tvojo izobrazbo, predlagam da se učiš nemščino. Vsak dan, kolikor gre. Drugače pa vso srečo, ne dovoli da ti idioti iz interneta vzamejo voljo do glasbe in življenja.


Ti si rak rana druzbe.

Jaz bom vedno bolj spostoval cloveka, ki dela na minimalcu, kot pa enega izobrazenega lenuha, ki mu je pod cast delat za 700 evrov.

Meizu ::

Alien123 je izjavil:

in kam si ti prišel s svojo diplomo pametnjakovič? :D Kolko vidim ti ne more niti plačat taksija do socialne..

če maš diplomo iz glasbe ni to neka baš diploma veš.. Isto je kot srednja, sam da si več časa zapravil :P.. Bo treba malo ven s svoje riti prilezt in pogledat na življenje bolj realno.

Glej nimam nič proti tebi, samo ti pač resnico povem ker ti jo noben noče.


Ti se kar tolazi :) nic narobe s tem, nekako pa moras potolazit svoj ego. Pametnjakovic je pa tipicna zaljivka za nekoga, ki je bil nedavno uzaljen. Ne se dat!

IL_DIAVOLO je izjavil:

ShowDown je izjavil:

Ta tema je rak. Pa ne zaradi avtorja, ampak zaradi kretenov, ki s ponosom delajo za minimalca, samo da ne "smrdijo doma in vlečejo socialne". Obenem očitno precej izobraženega človeka zaničujejo, ker ni študiral strojništva ali informatike. Počakajmo še kakih 20 let, ko bodo tudi ti ljudje marsikje odveč. Marsikaj na svetu ni ok zaradi kopičenja bogastva manjšine in ne zaradi ljudi na socialni. (stroški izplačila socialnih pomoči so pljunek v morje v primerjavi z vsem denarjem, ki ga posamezniki in korporacije vozijo v davčne oaze, da se izognejo davkom)

In ja, debilno bi bilo prodati (verjetno spodoben) avto za 9k in potem kupiti slabši avto, ki te na dolgi rok lahko stane še več. Razlika je, če je nekdo prejšnji mesec kupil avto za 15k, in če je pred nekaj leti kupil/dobil avto za enako vrednost. Ampak ja, CSD to ne zanima, ker so pravila jasna in oni ne delajo izjem.

Sestra je glasbenica in trenutno študira v Freiburgu na Hochschule für Kunst, Design und Populäre Musik, obenem pa tam tudi privat poučuje petje. Njeno znanje nemščine ni na nekem hudem nivoju, a shaja. Glede na tvojo izobrazbo, predlagam da se učiš nemščino. Vsak dan, kolikor gre. Drugače pa vso srečo, ne dovoli da ti idioti iz interneta vzamejo voljo do glasbe in življenja.


Ti si rak rana druzbe.

Jaz bom vedno bolj spostoval cloveka, ki dela na minimalcu, kot pa enega izobrazenega lenuha, ki mu je pod cast delat za 700 evrov.


Dejmo ukinit fakse. Ne rabmo mi izobrazbe, tisti ki pa pricakuje oziroma zeli pozet rezultate glede na vlozeno delo, ki je bilo po oceni fakultete ocenjeno kot najmanj zadostno oz. te predstavi kot usposobljenega delavca je pa itak idiot in naj si gre solit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

K0K0 ::

Glede na to da delavci v proizvodnji zaslužijo 600€ ti pa 200 se jim lahko samo klanjaš, ker so vsaj 3x bolj sposobni kot ti! :) Ne mislit da si nekaj več če imaš diplomo in bogate starše. Nekateri so bolj inteligentni kot ti sam pač niso imeli istih pogojev za študij.

Problem je v tem da ti nisi reven ampak len in bi se zato rad šlepal na račun drugih. Socialna pomoč je za ljudi, ki se ne morejo sami preživet. Proračun za socialno pomoč se polni iz prispevkov zaposlenih (tud tistih na minimalcu) in ni neomejen zato ga ne morejo delit kot bonbone. Misliš da si nekaj več in se delaš norca iz ljudi z nižjo izobrazbo, ki delajo za minimalca. Potem pa bi brez sramu vzel njihov denar. Še jezen si ker ti ga država noče dat. Mene bi blo sram.
Sicer pa se ne rabiš jajcat in dokazovat, da si reven. Greš malo delat in je. V dveh mesecih na minimalcu zaslužiš za celo leto sociale. Delaš 2 meseca in potem lahko celo leto ustvarjaš glasbo. Če se ne motim lahko samo 12 mesecev vlečes socialo. Kar je več moraš nekoč vrnit, tko da to ni neka trajna rešitev. Če za tvoh profil ni dela se boš moral pač prešolat al pa it v tujino če je tam kej bolš.
Expres sem napisal zato, ker predvidevam da gre za neko privatno glasbeno šolo in ne za visokošolski študij. Enostavno ne verjamem, da se v petih letih ne naučiš nemščine. Jaz sem sam risanke gledal pa sem se tolk naučil da me je že več nemcev vprašalo če sem nemec.
Nisem mislil nič slabega, sam nekdo te mora postavit na realna tla.

Meizu ::

K0K0 je izjavil:

Glede na to da delavci v proizvodnji zaslužijo 600€ ti pa 200 se jim lahko samo klanjaš, ker so vsaj 3x bolj sposobni kot ti! :) Ne mislit da si nekaj več če imaš diplomo in bogate starše. Nekateri so bolj inteligentni kot ti sam pač niso imeli istih pogojev za študij.

Problem je v tem da ti nisi reven ampak len in bi se zato rad šlepal na račun drugih. Socialna pomoč je za ljudi, ki se ne morejo sami preživet. Proračun za socialno pomoč se polni iz prispevkov zaposlenih (tud tistih na minimalcu) in ni neomejen zato ga ne morejo delit kot bonbone. Misliš da si nekaj več in se delaš norca iz ljudi z nižjo izobrazbo, ki delajo za minimalca. Potem pa bi brez sramu vzel njihov denar. Še jezen si ker ti ga država noče dat. Mene bi blo sram.
Sicer pa se ne rabiš jajcat in dokazovat, da si reven. Greš malo delat in je. V dveh mesecih na minimalcu zaslužiš za celo leto sociale. Delaš 2 meseca in potem lahko celo leto ustvarjaš glasbo. Če se ne motim lahko samo 12 mesecev vlečes socialo. Kar je več moraš nekoč vrnit, tko da to ni neka trajna rešitev. Če za tvoh profil ni dela se boš moral pač prešolat al pa it v tujino če je tam kej bolš.
Expres sem napisal zato, ker predvidevam da gre za neko privatno glasbeno šolo in ne za visokošolski študij. Enostavno ne verjamem, da se v petih letih ne naučiš nemščine. Jaz sem sam risanke gledal pa sem se tolk naučil da me je že več nemcev vprašalo če sem nemec.
Nisem mislil nič slabega, sam nekdo te mora postavit na realna tla.


E vidis, povdarek na predvideval. Slabo si predvideval.

MrStein ::

Meizu je izjavil:

Glede na to, da sem studiral v avstriji in tam posledicno zivel zadnjih 5 let in uzival precej znatno visji standard kot tu v tej luknji od drzave bi si mogli vsi pogledat kako tam socialni sistem deluje.

Čak mal, a namiguješ, da naš socialni sistem ni dober? A šimfaš!?
Pri nas je vse popolno!
Kdor trdi drugače (pa čeprav zgolj posredno s predlogom za izboljšavo), je praktično domači izdajalec! Notranji sovražnik!
Pri nas je vse popolno in nič ni treba spreminjat !!!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

MrStein je izjavil:

Meizu je izjavil:

Glede na to, da sem studiral v avstriji in tam posledicno zivel zadnjih 5 let in uzival precej znatno visji standard kot tu v tej luknji od drzave bi si mogli vsi pogledat kako tam socialni sistem deluje.

Čak mal, a namiguješ, da naš socialni sistem ni dober? A šimfaš!?
Pri nas je vse popolno!
Kdor trdi drugače (pa čeprav zgolj posredno s predlogom za izboljšavo), je praktično domači izdajalec! Notranji sovražnik!
Pri nas je vse popolno in nič ni treba spreminjat !!!


Ne vem, res ne vem, kako si drznem. Bom kar sam sebe strafal.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332016 (12810) St235
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528338 (6751) Meizu
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320418 (14560) tikitoki
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620060 (16255) cegu
»

Smešno nizka socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19332878 (28704) sidd

Več podobnih tem