» »

BankaNet in plačilo v tujino

BankaNet in plačilo v tujino

kanko ::

Pozdravljeni.

Jaz (fizična oseba) moram nakazati drugi (fizični) osebi s slovenskim naslovom, a avstrijskim TRR.

Problem je, da preko UPN obrazca ne morem plačati zaradi neveljavne reference (prazna pa ne sme biti).
Zato izberem "Plačilo v tujino", kar je OK, ampak pred potrdivijo sem opazil, da je naslov pri razdelku "Podatki o prejemniku" napačen.

Napisan je namreč tipičen slovenski naslov, ampak pod državo pa piše "Avstrija" namesto "Slovenija".
Če želim spremeniti državo prejemnika, moram stopiti do tete za bančnim okencem, za kar mi bodo zaračunali provizijo 2,15EUR namesto 0,38EUR.
Na podpori so mi rekli, da državo prejemnika ne gre spreminjati preko BankaNet, ampak da načeloma ne bi smelo biti problema pri transakciji.

Je imel že kdo izkušnje s tem?
10EUR+ stroškov zaradi nepravilnih podatkov mi je preveč, da preverim, če "načeloma" pomeni, da so podatki vredu ali ne :D
  • spremenilo: kanko ()

madog ::

Uporabi SEPA nakazilo
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

kanko ::

Koliko razumem in vidim po stroških je opcija "Plačilo v tujino" SEPA nakazilo. Moti me bolj napačna država prejemnika.
Razen, če misliš kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

Miha 333 ::

Uporabi UPN nalog, pomembni so samo IBAN, BIC in znesek. Za državo se ne sekiraj. Pod referenco izberi NRC, druga dva polja reference pusti prazna. Če to ni opcija (morala bi biti), izberi SI, drugo polje 99, tretje prazno.

Edit: če sta samo dve polji za referenco, poskusi vpisati v prvega NRC, če to ne gre, pa SI99. Drugega pusti praznega v obeh primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

kanko ::

Sem že poskusil, ampak NRC ni opcija oz. napiše da sta veljavni referenci samo tipa SIxx in RFxx.
Poskusil sem tudi SI99, ampak piše, da je za IBAN AT referenca SIxx neveljavna. Potem me tudi preusmeri na "Plačila za tujino"

Miha 333 ::

Poskusi: RF21, drugo polje 0

nightrage ::

dej RF drugi dve cifri pa izračunaj po reference kalkulatorju

kanko ::

Hehe, RF21 finta bi zgleda da šla skozi, ampak BankaNet mi še vedno ne dovoli plačila po UPN obrazcu in me pošlje na "Plačilo v tujino".
Sem danes šel vprašat eno svetovalko kak je s tem, in je ponovila, da sta važna podatka IBAN in SWIFT/BIC ostalo pa niti ne. In da tudi v mojem primeru bo šlo skozi.

Hvala za pomoč! Še en razlog zakaj bi bil čas, da grem drugam s primarnim TRR...

DeusB ::

Plačaj preko tistega za plačilo v tujino. Vneseš podatke notri, Iban in BIC je važen kot so ti rekli, daš deljene stroške in je to to! Tudi plačila v tujino je provizija 0,38€. Zadeva preizkušena že večkrat. kar je V EU gre preko SEPE brez problema!

Miha 333 ::

Ja, ampak UPN nalog je bil uveden med drugim zato, da bo z njim možno plačevati v celotno SEPA območje.

kanko ::

Na spletni banki na Delavski hranilnici pa vidim da je NRC opcija pri UPN obrazcu.
Ne vem no... pri BankaNetu mi deluje, kot da so programerji dali odpoved pred petimi leti.

Ascendor ::

Kaj storite, če želite pri plačilu v tujino preko BankaNet-a dodati referenco? Domače plačilo (UPN), kjer lahko dodam referenco, ne spusti čez, ker javi neveljaven IBAN, pri "Plačilo v tujino" pa referenca sploh ni na voljo.

kloko ::

Referenca v obliki, kot jo imamo za plačila v Sloveniji, je menda precej unikatna zadeva in jo tuje banke ne poznajo. Če želiš vseeno kaj dopisati na nalog, poišči kakšno drugo polje, kamor lahko vpisuješ (poljubno) besedilo.
Druga stvar je izraz "tujina", v kakšno "tujino" pravzaprav nakazuješ? Če je račun, kamor nakazuješ, sicer v drugi državi, ampak pri banki v področju SEPA, ne gre za nakazilo v tujino, ampak se uporabljajo enaki nalogi, kot za plačilo doma. Torej boš npr. za nakazilo na račun na Cipru pravtako lahko vpisal referenco.

L.p., Kloko

Ascendor ::

kloko je izjavil:

Referenca v obliki, kot jo imamo za plačila v Sloveniji, je menda precej unikatna zadeva in jo tuje banke ne poznajo. Če želiš vseeno kaj dopisati na nalog, poišči kakšno drugo polje, kamor lahko vpisuješ (poljubno) besedilo.
Druga stvar je izraz "tujina", v kakšno "tujino" pravzaprav nakazuješ? Če je račun, kamor nakazuješ, sicer v drugi državi, ampak pri banki v področju SEPA, ne gre za nakazilo v tujino, ampak se uporabljajo enaki nalogi, kot za plačilo doma. Torej boš npr. za nakazilo na račun na Cipru pravtako lahko vpisal referenco.

L.p., Kloko

Oblika, ki jo uporabljam za tujino je RF, kar je OK, saj je za Slovenijo unikatna tista SIXX. In kot tujina je bilo mišljeno SEPA, saj RF velja za to območje, žal pa NKBM izgleda tega ne pozna več...
Kot sem povedal, sem želel uporabiti "Domače plačilo (UPN)", pa žal ne spusti z izpolnjenim IBAN-om iz EU območja. Pri Abanki to ni bil problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447065 (1714) M-XXXX
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108493 (36414) Andro457
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378099 (5878) valkyrie
»

Kako pravilno plačam Sepa v tujino

Oddelek: Loža
107739 (7471) tomaz88
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411302 (8753) Tilen

Več podobnih tem