» »

jbuilder

jbuilder

pro549 ::

Začel sem se učit javo in imam knjigo od DEITEL-a: How to program. zraven imam še CD s primerami itd. Te primere mi vedno uspe skompajlat, če so brez packagov. Zdaj me zanima kako zaženem v jbuilderju primer, če imam več fajlov (primer1.java, primer2.java), ki so navezujeta drug drug drugemu?

kopernik ::

jbuilderja sicer ne uporabljam, toda en class (razred) lahko kličeš iz drugega, če sta v istem paketu (direktoriju), sicer moraš posebej dati import stavek na začetek in povedati, kje se določen class nahaja. Class lahko "zaženeš". če ima main metodo. Kako se v jbuilderju to naredi, ne vem (najbrž kar klikneš na Run ali kaj podobnega in določiš class, ki ima main metodo).

pro549 ::

sem poskusil pa mi ne uspe. A ve kdo kaj treba točno naredit? a moram kak projekt prvo ustvarit al kaj?

YuLcE ::

@pro549:

glej pri javi sistem deluje tako:

Ko ti napišeš vse *.java datoteke, jih shrani v isti direktorij. Najprej skompiliraj vse tiste datoteke (tj. da dobiš .class), ki ti služijo kot zunanji oz. pomožni razredi (beri: nimajo metode public static void main). Na koncu skompiliraj še tisto datoteko .java, ki vsebuje main metodo. to naredi iz enega preprostega razloga:
- vsi razredi bodo tako posodobljeni v .class datotekah
- tako boš zagotovo imel skompilirane vse razrede, ki jih tvoj program (objekt) potrebuje

aja,... z jbuilderjem nimam nekih izkušenj. poskusi v command promptu: javac *.java, pa more delat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java aplikacija

Oddelek: Programiranje
111771 (1292) kunigunda
»

java(netbeans)

Oddelek: Programiranje
81444 (1313) l0g1t3ch
»

[Java] Zmešnjava

Oddelek: Programiranje
462047 (1552) ]Fusion[
»

Java

Oddelek: Programiranje
71603 (1501) LukaVi
»

Kako prevesti datoteko ki ima koncnico *.jar

Oddelek: Programiranje
71294 (1226) kopernik

Več podobnih tem