» »

Kako prevesti datoteko ki ima koncnico *.jar

Kako prevesti datoteko ki ima koncnico *.jar

robinzon ::

Zanima me kako prevesti in pognati datoteko ki ima koncnico *.jar, vem da je to nekaj z javo, to pa je zal tudi vse.

?

kopernik ::

*.jar so v bistvu zip fajli, ki vsebujejo že skompajlane razrede (ni pa to nujno. V jar lahko daš karkoli ti paše).

V konzoli poženi tale ukaz:

java -jar tvoj_file.jar

Če je bil pravilno zapakiran, bo java pognala glavni razred... najbrž ni odveč opozorilo, da moraš imeti nameščen java sdk.
Če ne bo delovalo, najprej odzipaj file in poglej, kaj imaš sploh znotraj.

wind ::

kolikor jaz vem so v .jar formatu java igre za nokio (mogoce tudi za druge)

torej nalozis na GSM in zazenes.

kopernik ::

jar fajli _so_ javanske "knjižnice" (Ker so to zip fajli, imaš lahko noter zapakirano karkoli). Jar fajli so lahko torej vse, kar je napisanega v javi. Od igric za GSM do web serverja (kot npr. dll-ji v Windowsih ali so-ji v Linuxu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

robinzon ::

res je.
ko odzipam je polno enih classov not, to so eni programcki, vendar mi jih ne uspe izvajat. ko dam ukaz java imeClassa mi zajamra da ne najde tega in onega...

ce pa dam ukaz java -jar tvoj_file.jar pa mi izvede samo en programce kako pa naj dostopam do ostalih, ki so se v jaru?

Sci-Fi ::

class ni enako programček

en program je lahko sestavljen oz. ponavadi tudi je sestavljen iz več classov oz. razredov.
Torej Če ti izvede en programček je v jar fajlu pač en programček, ki je zgrajen iz več classov.

osnove programiranja pač :)
Sci-Fi is the best way to dream

kopernik ::

Ni nujno, da ima vsak razred main metodo (kar pomeni, da ga lahko direktno poženeš z ukazom java). Če sumiš, da je znotraj več razredov (classov) takih, ki bi jih lahko zagnal, poskusi naslednje:

java -cp tvoj_file.jar ime_razreda

Torej, če imaš v jaru datoteko Nekaj.class, je ukaz tak:

java -cp tvoj_file.jar Nekaj

Tisti switch (-cp) pomeni, da v class-path (poseben path, s katerim Javi poveš, kje se nahajajo tvoji razredi) naložiš tvoj jar file.

kopernik ::

Še en popravek. Možno je, da so fajli v jaru organizirani v direktorijih (package-ih po javansko). Kar pomeni naslednje:

če imaš fajl v jaru takole:

com/company/product/Nekaj.class

(torej neka direktorijska struktura)

moraš razred pognati takole:

java -cp tvoj_file.jar com.company.product.Nekaj

s čimer Javi poveš, v katerem direktoriju (package-u po javansko) se nahaja razred.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java]Problem z zaganjanjem aplikacije na sterzniku

Oddelek: Programiranje
121545 (1354) KernelPanic
»

Java vprasanje - kako spraviti v *.exe datoteko

Oddelek: Programiranje
193809 (158) killa bee
»

Kako vključiti v jar dodaten jar

Oddelek: Programiranje
6787 (653) jeryslo
»

zagon Java aplikacije

Oddelek: Programiranje
51024 (886) l0g1t3ch
»

namizna aplikacija v javi

Oddelek: Programiranje
371783 (1296) urosz

Več podobnih tem