» »

Visoka hitrost, a nizka

Visoka hitrost, a nizka

mehh ::

Interneta imamo 10 mb/s, s tem da imamo priključena 2 tv-ja (2 x 3,5 mb/s) in ostalo kar pobere internet... Tv bi po predvidevanjih pobral 7 mb/s, ob tem bi mi moralo ostati vsaj 2-3 mb/s interneta, vendar temu ni tako. Prej sta bili lahko prižgani obe televiziji, in internet je bil dovolj hiter za igranje igric, sedaj pa ko sta prižgani obe televiziji, preprosto ne morem delati ničesar. najbolj kar me moti je to, da še klica preko whatsappa nemorem več opravljati, kajti prva stran ki jo bo bom odprla ob klicu, mi bo takoj rekonektalo. Ob kalkulaciji hitrosti interneta mi je prikinilo klic najmanj 4 krat. Kako mi lahko potem piše 9 mb/s. Prej ko sta bili prižgani televiziji, in če sem kaj downloadala so bile motnje na tvju, sedaj motej na tvju praktično nikoli ni, saj internet ne pride do tega levela.. kljub temu mi pokaže 9 mb/s...

Ps: zanimivo je tudi hidden network po ta novem... vse od takrat ko so prišli tehniki...menim da je to vzrok, saj težave pred tem ni bilo... Ruckus routerja (sprejemnik, oddajalnik) sem tovarniško ponastavila in ponovno reconnectala... vendar se hidden network še vedno pojavi.

*Ena televizija je brezžično prikloplena, druga pa žično*
*Zdi se mi da vsakič po opravljenem speedtestu, internet deluje bolje ... čudno?
  • spremenilo: mehh ()

hojnikb ::

tezave na liniji. Bo treba spet klicat tehnike da pofixajo.
#brezpodpisa

mehh ::

Klicala sem jih že 6 krat , vendar mi vseskozi govorijo težav pri nas ni, kot da jim pokaže da linija poteka pravilno, da so preverili... hmm

shadeX ::

Kdaj si nazadnje menjala modem?

mehh ::

Glih en teden nazaj in so težave še vedno enake...

shadeX ::

Kaj pa router (če ga imaš)? Mogoče opažaš če se to dogaja na WIFI-ju, preko kablja ali sploh ni važno?

...:TOMI:... ::

Kanal wifi omrezja in rockusa?
Tomi

mehh ::

Računalnik je povezan direktno z modemom, telefon pa preko WiFija.... Ne razumem kako me lahko reconnecta vsako sekundo na Whatsapp klicu; vsako aplikacijo, stran odprem, takoj me reconnecta... tega prej ni bilo.. tudi spletne strani včasih rabijo 100 let da se zloadajo...

Router imam od ruckusa, za brezžično televizijo.. (ena je brezžična druga je žična televizija)...

Router sem reseterala na tovarniške nastavitve (ozadi), vendar se skrita povezava še vedno kaže kar je predvidevam vzrok slabega interneta... ta povezava prej ni bila potrebna, saj se televizija poveže preko Home povezave..... nevem zakaj sta dve povezavi od rockusa po tanovem (Home, hidden network) ... to je vse od takrat ko so prišli tehniki na dom.. Home povezava pa je sedaj brez interneta, prej pa ga je imela vendar samo preko ethernet kabla.

...:TOMI:... je izjavil:

Kanal wifi omrezja in rockusa?


za ruckusa ne vem, za modem pa tudi ob spremembi kanala težava ostaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mehh ()

crniangeo ::

Torrente ugasni :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

mehh ::

Nimam nobenih torrentou prižganih, težava je prisotna tudi ko je računalnik izklopljen...

Enako se zgodi ko sem na whatsapp klicu in odprem stran/aplikacijo na telefonu...

*Prav tako je zanimivo, da povezava direktno do routerja sploh nima ip naslova

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mehh ()

...:TOMI:... ::

Kateri operater? Telekom?
Tomi

mehh ::

T2

...:TOMI:... ::

Prijavi napako.
Tomi

111111111111 ::

Imaš optiko ali ADSL? Če imaš oba TV-ja ugasnjena ti deluje povezava tako kot mora?

ToniT ::

Naj tehniki preverijo, s kakšno hitrostjo se ti sinhronizira modem. Pri Telekomu lahko sam preveriš, kako pa je na T2, pa ne vem.

ST-777 ::

mehh je izjavil:

T2
Pri Telekomu imam paket, kjer je oglaševana hitrost 10/2 Mbps. Ob vključeni TV, je izmerjeni download 9,8 Mbps. Ko poleg TV vključim še računalnik z dostopom do interneta, izmerjeni download ostane enak in povezava z internetom poteka normalno.

Pri T2 bi moralo biti podobno, če so se odločili za znižani download, bi te morali o tem obvestiti.

konspirator ::

ST-777
Ti imaš še vsaj 4-5 mbit rezerve na liniji, ki jo uporablja tv, op je očitno nima.
--

ST-777 ::

@konspirator, res je tako. Ko je tehnik Telekoma priključeval TV na modem preko omrežja 220V, me je vprašal, kakšno hitrost imam v paketu in ko sem mu povedal, da je download 10, je rekel, da je to več kot dovolj za TV.

mehh ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imaš optiko ali ADSL? Če imaš oba TV-ja ugasnjena ti deluje povezava tako kot mora?

Imam ADSL, tu kjer živim imamo na žalost še bakreno povezavo ...

...:TOMI:... je izjavil:

Prijavi napako.

Napako sem prijavila že naštetokrat, oni pa meni vedno odgovorijo, da napak na njihovi strani ni, češ da so preverili....

...:TOMI:... je izjavil:

Ti imaš še vsaj 4-5 mbit rezerve na liniji, ki jo uporablja tv, op je očitno nima

Tako bi moralo biti, vendar mi ko sem na klicu ob vsakrkšni spletni strani ki jo odprem med tem ko sem na liniji prekine, pa lahko je čisto navadna stran.... Včasih mi tudi stran nalaga dlje kot bi moralo, tudi brez klica...

...:TOMI:... je izjavil:

Pri T2 bi moralo biti podobno, če so se odločili za znižani download, bi te morali o tem obvestiti.

Točno tako, vendar meni oni pravijo, češ da ni napak, da vse deluje tako kot bi moralo... hmm

...:TOMI:... je izjavil:

Naj tehniki preverijo, s kakšno hitrostjo se ti sinhronizira modem. Pri Telekomu lahko sam preveriš, kako pa je na T2, pa ne vem..

Včeraj ko sem klicala je zaposlena rekla, da hitrosti nemorejo izmeriti, ter da jo naj sama merim večkrat na dan ter jim potem sporočim... problem je v tem, da mi pokaže napačne podatke, vsako sekundo so čisto drugačni rezultati, ki se razlikujejo vsaj za 1 mb/s ali več...

ST-777 ::

mehh je izjavil:

... problem je v tem, da mi pokaže napačne podatke, vsako sekundo so čisto drugačni rezultati, ki se razlikujejo vsaj za 1 mb/s ali več...
Izmeri hitrost še z https://fast.com/ Prednost te meritve je v tem, da je zelo hitra.

ToniT ::

Še enkrat: najbolj pomembno je, s katero hitrostjo se sinhronizira modem. Če je ta hitrost premala, ti televizija pobere pasovno širino, ki jo drugače uporabljaš za internet. Da pa speedtest pokaže zmeraj drugačno hitrost, pa je normalno. Izklopi vse naprave, razen tvojega računalnika, izklopi vse update in potem izmeri hitrost.

Meni se npr. modem sinhronizira s hitrostjo 17 Mbit/s in imam maksimalno hitrost interneta do 15 Mbit/s.Sem precej oddaljen od centrale in je to maksimum, kar so tehniki po 6 mesečnem tečnarjenju izvlekli iz linije. (Upload je samo 768 kbit/s). Običajno imam hitrost 12 Mbit/s z vključeno eno televizijo. Če pa imam priključenih več televizij, pa hitrost interneta pač pade.

mehh ::

ToniT je izjavil:

Še enkrat: najbolj pomembno je, s katero hitrostjo se sinhronizira modem. Če je ta hitrost premala, ti televizija pobere pasovno širino, ki jo drugače uporabljaš za internet. Da pa speedtest pokaže zmeraj drugačno hitrost, pa je normalno. Izklopi vse naprave, razen tvojega računalnika, izklopi vse update in potem izmeri hitrost.

Meni se npr. modem sinhronizira s hitrostjo 17 Mbit/s in imam maksimalno hitrost interneta do 15 Mbit/s.Sem precej oddaljen od centrale in je to maksimum, kar so tehniki po 6 mesečnem tečnarjenju izvlekli iz linije. (Upload je samo 768 kbit/s). Običajno imam hitrost 12 Mbit/s z vključeno eno televizijo. Če pa imam priključenih več televizij, pa hitrost interneta pač pade.


Je ta sinhronizacija povezana z nastavitvami s strani tehnikov/operaterja ali je to preprosto fizična zmogljivost ?

ST-777 je izjavil:

mehh je izjavil:

... problem je v tem, da mi pokaže napačne podatke, vsako sekundo so čisto drugačni rezultati, ki se razlikujejo vsaj za 1 mb/s ali več...
Izmeri hitrost še z https://fast.com/ Prednost te meritve je v tem, da je zelo hitra.


Super hvala, bom uporabila še to spletno stran, da vidim če bo kaj razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mehh ()

ToniT ::


Je ta sinhronizacija povezana z nastavitvami s strani tehnikov/operaterja ali je to preprosto fizična zmogljivost ?


Sinhronizacija je povezana z nastavitvami s strani operaterja. Običajno izmerijo, kolikšna je najvišja možna hitrost, pri kateri se modem sinhronizira, potem pa nastavijo na neko vrednost, pri kateri je povezava še stabilna. Če je ta prenizka, nimaš rezerve, da bi lahko TV delala in bi kljub temu še imela hitrost interneta, ki ti jo ponudnik ponuja (max. hitrost interneta - kajti zmeraj imajo napisano do toliko in toliko Mbit/s)

mehh ::

ToniT je izjavil:


Je ta sinhronizacija povezana z nastavitvami s strani tehnikov/operaterja ali je to preprosto fizična zmogljivost ?


Sinhronizacija je povezana z nastavitvami s strani operaterja. Običajno izmerijo, kolikšna je najvišja možna hitrost, pri kateri se modem sinhronizira, potem pa nastavijo na neko vrednost, pri kateri je povezava še stabilna. Če je ta prenizka, nimaš rezerve, da bi lahko TV delala in bi kljub temu še imela hitrost interneta, ki ti jo ponudnik ponuja (max. hitrost interneta - kajti zmeraj imajo napisano do toliko in toliko Mbit/s)


Torej jih bom jutri povprašala o tem in sporočila kaj so povedali... "haha" da ne govorim o steamu, kako počasi mi nalaga vse skupaj, da bi želela igrati bi bil moj ping sigurno 1000 ali pa me sploh notri nebi spustil sistem ... sej nevem več kaj da naredim ker so tako nesposobni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo počasen internet

Oddelek: Omrežja in internet
171958 (1610) nsa_ag3nt
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395972 (4802) MadMax
»

Siol Internet

Oddelek: Omrežja in internet
221924 (1436) ivan01
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294549 (3308) Veron
»

Amis hitrost interneta samo do 990 kbs/s!

Oddelek: Pomoč in nasveti
235807 (5411) itsjure

Več podobnih tem