» »

Yashica oživljena - ali fake analogni fotoaparat za fake hipsterje;-)

Yashica oživljena - ali fake analogni fotoaparat za fake hipsterje;-)

Okapi ::

Evo, na Kickstarterju nova foto-uspešnica (že 1000+ kupcev, v prvem dnevu dosežen 2x finančni cilj), prva nova Yashica po kar precej letih. Čeprav je od stare slave ostalo samo ime, ki ga je pred par leti kupila neka kitajska firma.

Naredili so fotoaparat, ki je videti kot fotoaparat za film, v resnici pa je samo čisto preprost digitalec (brez zaslona LCD, fiksni objektiv brez ostrenja in zaslonke, 5 osvetlitvenih časov ...). Notri je treba dati fake "film" (rečejo mu digiFilm), ki je samo plastična škatlica s čipom, ki fotoaparatu pove, kako naj deluje (barvno ISO 100, črno-belo ISO 400 ...). Slike gredo sicer na običajno kartico SD.



https://www.kickstarter.com/projects/19...
  • spremenil: Okapi ()

Dr_M ::

Sem kar s strahom iskal ceno, pa vidim, da ni tako zelo hudo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Egidij88 ::

Naaaaaah, polaroid ftw :)

Okapi ::

Polaroid je za prave hipsterje, ne za fake hipsterje;-)

Pred kratkim sem nabavil tole in je v družbi prava uspešnica.



Pa tega bi tudi imel, samo je malo drag.


https://mint-camera.com/tl70/

no comment ::

Egidij88 je izjavil:

Naaaaaah, polaroid ftw :)

Impossible Project je nekaj časa nazaj kupil Polaroid. Pred kratkim so pa predstavili novo generacijo barvnih filmov in novo kamero:

 One Step 2

One Step 2



Fujijev Instax je tehnično bistveno boljši film, ampak je dolgočasen in format malo (pre)majhen. Sofort zgleda super, bi ga že zdavnaj kupil, če ne bi čakal na Fujijev kvadratni format (ki pa je spet komaj kaj večji od Instax Minija).

Yashica pa zgleda čist fajn igrača (za digitalca). Škoda, da je minimalna razdalja focusiranja 1 m.

Okapi ::

Eni smo se norca delali, ampak 7000 hipsterjev je skupno plačalo več kot milijon dolarjev za ta hecen fotoaparat.
https://www.dpreview.com/news/278693366...

Invictus ::

S tem se je Kodak že 1x ukvarjal.

Da bi dal v navaden fotoparat namesto filma kar celotno elektroniko za digitalca. Kakih 10 let nazaj.

Sam projekt ni bil uspešen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Yashica je drugačna. V bistvu čisto običajen poceni digitalec (kot ga lahko kupiš za 50 evrov ali manj) prirejen tako, da ga uporabljaš kot bi imel film.

borisk ::

s tem da imaš nastavitvi za instagram filte v plastični škatlici in jo moraš fizično menjat za drugačen filter!! Cena niti ni pretirana, če bo ohišje res takšno kot izgleda (kovinsko), ampak tele filtre bi pa lahko imeli en klasični vtljivi retro gumb na vrhu, kakšnih 5-8 presetov in 2-3, ki jih lahko sam nastaviš preko appa na telefonu ali računalniku. ker nima zaslona je res težko ločit od klasičnega RF, Če bi imel tele filtre kot sem opisal zgoraj, bi se mogoče postavil v vrsto.

Okapi ::

Meni se cena kar precej pretirana zdi (od oka 200 evrov, če kupiš vse "filme").

Dve možnosti se mi zdita precej boljši. Prva je, da še naprej fotografiraš s telefonom (slike bodo boljše), za hipstersko šminkiranje si pa nabaviš en klasičen aparat na filme. Delujoče ruske kopije Leice in Contaxa - Zorki in Kiev - dobiš za 50-100 evrov. In od časa do časa poslikaš kakšen film.

Druga je, da si nabaviš rabljen Fuji x100. Dobiš za kakšnih 400 evrov. Videti je bolje od te Yashice, narejen je bolje, slike so 100x boljše ... Še mene malo mika;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotografski fim se vrača - vsaj malo

Oddelek: Sedem umetnosti
479737 (5994) no comment
»

Konec filmov za polaroide

Oddelek: Novice / Ostale najave
125696 (3430) bluefish
»

Super 8 se vrača

Oddelek: Zvok in slika
61241 (1050) msjr
»

Kateri digitalni fotoaparat!

Oddelek: Kaj kupiti
131918 (1688) leonius

Več podobnih tem