» »

Kateri digitalni fotoaparat!

Kateri digitalni fotoaparat!

Windi ::

Imam nagledanega Kodak EasyShare CX6330 in HP Photosmart 735 ampak zdaj sem v dilemi kaj vzeti!
Eni pravite da je tudi vredu Canon A60, a se ga kje dobit v Grazu?
Mi mogoče vi katerega do 200 Evrov priporočate, samo da je v Grazu ali pa na po tja trgovina?

Hvala za odgovore
lp Borut

||_^_|| ::

splača se ti v Metroju pogledat sam zdele trenutno mislm da nimajo nč pametnega v akciji.

Windi ::

Sem našel še en fotoaparat namreč Fujifilm FinePix S3000!
A je ta tudi dober?
Prosim, če bi mi lahko kdo pomagal, ker res več ne vem katero kupiti :(
Hvala

leonius ::

Sam imam Fujifilm S5000, ki mi dosedaj odlično služi ( imam ga 3 mesce), mislim da je S3000 malo okrnjen S5000.

Sicer pa so IMO trenutno najboljši digitalni fotoaparati Canoni, ki pa jih hitro dohiteva Nikon, ki so najboljši klasični fotoaparati.

Za lastno odločitev pa malo preglej reviewe na www.megapixel.net ali www.dpreview.com.

Tvoj dnar in tvoja odločitev:)

Dr_M ::

sicer ce si prpravlen dat se 50€ zravn, dubis pr majdicu za 250€ Minolta Dimage S 414. mislm da je kr uredu fotic z 4M pixlov in 4x opticnim zoomom. pa se CF kartice uporablja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Windi ::

Majdic je v Grazu al ni?
No v ožji krog so prišli ti trije Canon A60, Fuji S3000 in MINOLTA DIMAGE E323, katerega torej vzet? Prosim za pomoč! :( :(
Nekaj me še zanima S3000 nima ISO 400, je to ful pomembno?

Hvala za odgovore!
lp Borut

leonius ::

ISO 100/200/400/800 so samo oznake za občutljivost filma, pač, v analogni fotografiji pomeni večjo občutljivost na svetlobo in s tem lažje slikanje ponoči oz. v bolj temnih prostorih. Pač, odvisno od tipa fotografa, jaz kot čisti amater ga ne uporabljam, ker dobim dovolj dobre rezultate z nastavitvami zaslonke in flasha, kakemu profesionalcu pa so te oznake zelo pomembne.

Sicer pa, pomoje vsak izmed teh fotoaparatov ima to nastavitev ( verjetno samo 200/400), tak da, še enkrat pravim da poglej megapixel.com ali dpreview.com.

leonius ::

Sam bi vzel S3000, predvsem zaradi optičnega zooma(6x)

Vrag ::

mam a60 pa je zakon, kupo sm ga pa kar prek neta za 54 tisoč sit. slike se super, aparat je vzdržliv, kompakten... ni kja v glavnem.. stvarca je super
če pa hočeš kaj več luksuza pa kar na a70, kr mislim da se canon dobro spozna na digitalce, po mojem trenutno najbolša firma za njih!...

Buggy ::

Tudi jaz razmisljam o PhotoSmart HP 735, ima kdo kaksne izkusnje z njim. Baje, da je zelo dober aparat za svojo ceno okoli 200 evrov. Lahko kdo potrdi to?

Caligula ::

HP je poceni in OK. Samo se da ze kaj boljsega dobit. Pozresni so z baterijami pa pri temnih okoljih brez flasha so za ostalimi proizvajalci. Drugace pa dela kvalitetne slike.

Windi ::

Husler ti imaš S5000 in se lahko glede na tvoje izkušnje kosa z A70?
Odločam sem med tema dvema in bi te prosil, če mi lahko poveš kakšne so kaj slike in vzdržljivost baterij in kje imaš zoom ali na objektivu ali zadaj na digitalcu?

Hvala za odgovor!

lp Borut

Sami ::

Že 2 meseca imam Canon A70 in je enostavno super. Optiko ima super in je totalno primerljiv s frendovim Nikonom Colpix 4300, ki je 150k8-O Slike dela res super tudi na najmanjši resoluciji in kvaliteti...:D Veliko ponuja za ta denar(85k).8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

leonius ::

Pomoje se kosa z A70 brez problema.

Izkušnje so zaenkrat le pozitivne:)

S5000 je najmanj požrešen digitalec po testu ki sem ga bral na netu. So naredili z 2100 mA baterijami celih 500 slik brez flasha. Link

Nevem kaj ti naj rečem, najboljše da pregledaš specializirane revije na netu. Tam piše vse in še več.

Aja, pa ne pozabi da na S5000 lahko daš dodatne leče! Mislim da na A70 ne gre.

Test Fujifilm S5000: Link

Sploh pa mi je všeč ta SLR look na Fujiju.

Testne slike preglej na megapixel.net, slike pri testiranju in tudi slike uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leonius ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462298 (1813) leonius
»

A70 vs EOS-300D vs Minolta Z1

Oddelek: Kaj kupiti
202000 (1771) frenk
»

Kater digitalni fotoaparat do 40000sit

Oddelek: Kaj kupiti
241719 (1395) frenk

Več podobnih tem