» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
47 / 54
»»

ales85 ::

GupeM je izjavil:

No, saj se mi je zdelo. Samo gor si nekomu napisal, da se ti 4 bare zdi malo za tako majhno gumo...

Saj se mi se vedno zdi malo. Ampak proizvajalec pac bolje ve za svoje gume. Je pa tudi razlika ali ma teh 2 barih prevazas 50 ali pa 100kg...

GupeM ::

Saj meni se tudi zdi malo. Treking kolo recimo na cca 4 bare filam. Specialke se celo na 8 fila, če se ne motim... Je pa res, da specialka ima zelo tanko kolo. Treking nekoliko širšo, ta se mi pa zdi še širša. Sploh del, ki ima stik s podlago. Bolj ravna je kot na kolesu.

Prevažam pa cca 85 kg ko grem v trgovino, iz trgovine pa nekaj kg več :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ales85 ::

Tudi pri specialkah se je ze trend obrnil (pri sirini gum, pritisku in tubeless postaja popularen; se nizjo pritisk).

85kg pa ni malo, plus teza skiroja in specerije.

jb_j ::

jaz sem osebnega mnenja, da bi lahko bile skiro pnevmatike veliko mehkejše.......

delajo jih praktično po standardizaciji kot so avtomobilske pnevmatike,
ki dosegajo 200km/uro,
in se menjajo na 30.000km......

(čeprav jih na skirojih menjajo po 2000-3000km)

hojnikb ::

trde so zarad kotalnega upora...
#brezpodpisa

GupeM ::

ales85 je izjavil:

Tudi pri specialkah se je ze trend obrnil (pri sirini gum, pritisku in tubeless postaja popularen; se nizjo pritisk).

85kg pa ni malo, plus teza skiroja in specerije.

Se strinjam. Skiro je sicer do 120 kg po papirjih.

bernikm ::

Gregor P je izjavil:

Jaz nisem dal polno gumo na sprednje kolo (zadnje je še vedno klasično z zračnico), ampak tisto z luknjicami vmes, kar naj bi bolje absorbiralo tresljaje. Težko sedaj ocenim, a je temu res tako, niti nimam s čim zares primerjat, a jaz sem zadovoljen.


Saj tole sem tudi sam mislil dati to z luknjicami te vidim da jih večina ki so menjali za polne gume

Ve kdo kakšna je razlika med spodnjima obe sta videti enako

https://www.mishop.si/pnevmatika-za-ele...

https://www.mishop.si/pnevmatika-za-ele...

fikus_ ::

V profilu gume, ena "letna" druga "zimska".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

musicfreak ::

vedno ko vidim po mestu te skiroje se spomnim te slike in do sedaj se se nisem spravil na to zadevo gor :D

https://ibb.co/BqBPwb6

Magic1 ::

musicfreak je izjavil:

vedno ko vidim po mestu te skiroje se spomnim te slike in do sedaj se se nisem spravil na to zadevo gor :D

https://ibb.co/BqBPwb6

Sej je smešen, sam prva je life style/hobi, druga je pa prevozno sredstvo. Ni glih primerjave. Kot da bi dal sliko dedija v kabrio oltimerju vs enga v novem Cliotu.
Magic

GupeM ::

musicfreak je izjavil:

vedno ko vidim po mestu te skiroje se spomnim te slike in do sedaj se se nisem spravil na to zadevo gor :D

https://ibb.co/BqBPwb6

Pa si na to izjemno ponosen?

Ales888 ::

Kiwix je izjavil:

Ima mogoče kdo za Xiaomi Pro 2 tak ključ oz dva (za vsako stran je potreben en)? :) Z navadim minus/ravnim ne uspem dovolj zategniti...



Na tistih majhnih rumenih nalepkah ti lepo piše "No service!". Z namenom! Ta vijačni spoj mora biti bolj rahel. Če te pa moti škripanje krmila, se težava rešuje drugače...

mihi666 ::

Mogoče malo čudnja prošnja...bi kdo na primorskem v soboto zvečer pa do nedelje zvečer rental skiro plačam po dogovoru seveda pustim avkcijo v vrednosti skiroja in osebno. Bi šel kupit novega pa ga imam v nemčiji. Bi šel peš po obali pa sem invalid...

Kiwix ::

Ales888 je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Ima mogoče kdo za Xiaomi Pro 2 tak ključ oz dva (za vsako stran je potreben en)? :) Z navadim minus/ravnim ne uspem dovolj zategniti...



Na tistih majhnih rumenih nalepkah ti lepo piše "No service!". Z namenom! Ta vijačni spoj mora biti bolj rahel. Če te pa moti škripanje krmila, se težava rešuje drugače...




Odgovor iz servisa... Kot sem zapisal, sem na prvi generaciji kjer je bil imbus vijak to uredil sam...

Pozdravljeni,
serviserji so vaš skiro pregledali in ugotovili, da je bilo potrebno zgolj zaviti vijake in jih zalepiti, kar je poseg vzdrževanja.
Tokrat smo storitev izvedli brez dodatnih stroškov, v prihodnje pa vas prosimo da se ob podobnih primerih, ko gre zgolj za vzdrževanje, obrnete na splošni servis, saj ne gre za popravilo v sklopu garancije, zato vam bomo morali podobne posege zaračunati.

Keyser Soze ::

Meni je pa crknila (no, samo parcialno) dobro leto stara, ne tako zelo rabljena (mogoče 30 ciklov od oka) dodatna baterija(NEB1002-H1) za Ninebota - se fila po lastnem preudarku, pa še to samo, če jo odmontiraš s skiroja.

A mogoče obstaja kakšen servis v LJ za te zadeve? Da ti zalaufajo diagnostiko pa pogledajo kje je problem.
OM, F, G!

bambam20 ::

sds je izjavil:

D

Dejansko se sprasujem zakaj za vraga bi kdo sploh kupil el. skiro?

Edina prednost, ki sem jo nasel je, da ga lahko das na hitro v prtljaznik od avtomobila.


Prednost je v tem, nisi utrujem, preznojen, na cilj prispeš spočit. Skiro zlozis in ga neses. Kolo je za nosenje neprakticno.

Normalen skiro ima 10 colske zracnice napolnjene na zrak in v nasprotju s tvojim prepričanjem je vožnja zadovoljiva.

Lahko se ti peljes 25 -30 km/h oz. bi te rad videl,kaksna bo tvoja žena , ko bi prevozila s konstantno hutrostjo 25km/h

Lonsarg ::

Spocit si tudi na elektricnem kolesu.

Kar se pa nosenja tice pa to tudi pri skirojih za vecino populacije ne pride v upostev in se v praksi tudi skiroje v kolesarnicah pusca.

Edina realna prednost skirojev proti elektricnim kolesom ki ostane je tako cena. Ampak da bi tvegal zivljenje zato da bo malce ceneje ni lih pametno, voznja s skirojem je precej nevarna zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Ocitno ne zivis v stanovanju. Ce ga imas v kolesarnici vsak dan vrzes stran nekaj minut zivljenja. Glavna prednost je point to point transport, ker je danes prakticno povsod ze infrastruktura za invalide, drsna vrata itd. Ni hitrejsega transportnega sredstva za kratke razdalje. Jaz ga recimo tudi nikoli ne zaklepam s kljucavnico. Elektricno kolo pa je najvecja neumnost za po mestu. Ker vsak clovek v kondiciji, tudi 60 let star, lahko z dobrim navadnim kolesom razvije 25km/h brez tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Holedino ::

kow je izjavil:

Ocitno ne zivis v stanovanju. Ce ga imas v kolesarnici vsak dan vrzes stran nekaj minut zivljenja. Glavna prednost je point to point transport, ker je danes prakticno povsod ze infrastruktura za invalide, drsna vrata itd. Ni hitrejsega transportnega sredstva za kratke razdalje. Jaz ga recimo tudi nikoli ne zaklepam s kljucavnico. Elektricno kolo pa je najvecja neumnost za po mestu. Ker vsak clovek v kondiciji, tudi 60 let star, lahko z dobrim navadnim kolesom razvije 25km/h brez tezav.


Se strinjam s pointom skiroja, je super priročen. Se pa ne bi lih strinjal glede električnega kolesa. Treba je gledat realno, ne idealno: glede na lenobo ljudi bo večina raje vozila avto, kot pa da bi se vzedla na navadno kolo ob sedmih zjutraj za v službo. Električno kolo to reši, ne prideš "zadihan" in poten v službo, tudi če greš hitreje (recimo 35 km/h, kot imaš na voljo razna "odprta" električna kolesa). Električno kolo omogoča zmanjševanje uporabe avta/je nadomestilo za avto za 70 % voženj. Čas potovanja krajši kot z avtom po mestu. Poleg tega statistike kažejo da tisti ki imajo električno kolo opravijo veliko več kilometrov letno kot tisti z navadnim kolesom. Ker to je v stilu, uporabnik navadnega kolesa: "danes se mi ne da gonit, bom raje ležal in gledal tale film". Uporabnik električnega kolesa: "pa pejmo na tale strm hrib, ko mi bo težko bom samo pomoč elektromotorja vklopil na maksimum in bo šlo kot po maslu". Približno nekako tako, medtem ko uporabniki navadnega kolesa ležijo notr v stanovanju, uporabniki električnih koles delajo kilometre in obiščejo vse hribe v okolici. Ker ko enkrat električno kolo že imaš, potem se zapelješ na izlete tudi izven mesta. :) Kar se pa tiče tega koliko ti da same fizične kondicije, je 1 ura na električnem kolesu približno enako kot 1 ura na navadenem kolesu, utrip je isti, le hitrost je pri električnem kolesu višja. TO so testirali v spodnjem testu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kow ::

Zato sem napisal "po mestu". Po mestu med 25km/h in 35km/h ni bistvene razlike v casu transporta. Ce imas do sluzbe 5km, prakticno ne bo razlike, ker bos vecino casa izgubil na semaforjih, prehodih itd. Ce pravis, da statistika potrdi da vecina ljudi dejansko potem opravi vec kilometrov, ti dam seveda prav in se posipam s pepelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Holedino ::

Ja, ampak tud po mestu večina ljudi ne bo pripravljenih kolesarit na navadnem kolesu ob 7 zjutraj za na šiht. Z električnim kolesom pa bodo. Glede hitrosti, tako nekako ja. Glede semaforjev: če dobro poznaš Ljubljano je dosti "bližnjic" kjer je dosti manj ali pa skoraj nič semaforjev (kolega dela na Woltu pa vse pozna). Sicer pa semaforji so tako: se ustaviš, pogledaš levo desno, nazaj naprej 2x in če je vse frej pač greš, pa nima veze kaj sveti. Sam moraš vedet kaj delaš. Če ne veš, pol je bolj da čakaš. Ogromno cajta lahko prišparaš na semaforjih na ta način. Sam ni to za vsakega, moraš bit ekstra pozoren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kow ::

Holedino je izjavil:

Ja, ampak tud po mestu večina ljudi ne bo pripravljenih kolesarit na navadnem kolesu ob 7 zjutraj za na šiht.


Ce te prav razumem, se zaradi mraza ljudje toplo oblecejo in na elektricnem potem vseeno ne zasvicajo? Na navadnem kolesu pa? Mozno, da smo res v povprecju taki debeluhi.

Holedino ::

Na električnem ne zašvicaš, na navadnem pa večina pa, če gre 25 km/h. Jst sicer ne zašvicam tudi na navadem ker imam kondicijo, ampak tle ni važn kaj jst, tle je važna večina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kow ::

Fair enough. Ti dam prav.

d4vid ::

Julija sem si kupil Egoni S14. Sedaj mi zadeva sameva v kotu, ker nimam zadeve razen za dopust in res redko kdaj po mestu, kaj rabit. Razmišljam, da bi ga prodal.

Koliko bi lahko iztržil za skiro? Ker ni ravno iskana znamka, vem, da bo tezko prodat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ahim ::

d4vid je izjavil:

Julija sem si kupil Egoni S14. Sedaj mi zadeva sameva v kotu, ker nimam zadeve razen za dopust in res redko kdaj po mestu, kaj rabit. Razmišljam, da bi ga prodal.

Koliko bi lahko iztržil za skiro? Ker ni ravno iskana znamka, vem, da bo tezko prodat.

Nov je ocitno dobrih 300 EUR (link na trgovca, ki ni ravno znan po najugodnejsih cenah: https://www.merkur.si/elektricni-skiro-... ), probaj 200-250 EUR?

Badwolff ::

kaj je best buy za tam 400 evrov?
Je Xiaomi Mi 1S OK?
Rabim nekje do konca meseca.
Za mulca 177/80kg za po Ljubljani.

Ahim ::

Badwolff je izjavil:

kaj je best buy za tam 400 evrov?
Je Xiaomi Mi 1S OK?
Rabim nekje do konca meseca.
Za mulca 177/80kg za po Ljubljani.

Jaz imam Mi 1S in sem enake kilaze. Vozim se po Ljubljani, skiro ni nic modificiran (tovarniska omejitev hitrosti). Ce bi kupoval se enkrat v tistem casu, bi vzel "Pro 2" verzijo ker:
- je malo daljsi tam kjer stojis, Mi 1S je krajsi in zato nekoliko manj udoben
- domnevam da Proju baterija kasneje opesa, ker ima ze v startu vecjo kapaciteto
- ko ni polna baterija najbrz vseeno lepse spelje klancke (npr. telezniski podvozi, kjer mojemu kar zmanjka sape ce ga nisem ravnokar odklopil s polnilca)

Takrat nisem vzel Proja ker se mi je zdelo dve dodatni kili ogromno za prenasat ... pa se mi zdaj ze 1S zdi cisto pretezak in se prenasanju izogibam kolikor se le da :))

Zdaj obstajajo se neki novi modeli ...

SoulMan ::

Koliko bi bil vreden tale skiro? https://www.robbo.si/izdelek/robbo-smar...

Kupljen 18.7.2022, prevozenih 181 kilometrov. Vse na njemu je original. Zraven škatla in račun.

Gregor P ::

600 evrov (ker je rabljen)? Ne poznam firme, je pa videti kar kakovosten, robusten ter težak (najmanj 22 kg), torej manj prenosen, in dovolj močan skiro tudi za te ljubljanske klance.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mare2 ::

SoulMan je izjavil:

Koliko bi bil vreden tale skiro? https://www.robbo.si/izdelek/robbo-smar...

Kupljen 18.7.2022, prevozenih 181 kilometrov. Vse na njemu je original. Zraven škatla in račun.


Tako kot pravi Gregor.

Seveda je razlika, koliko je vreden in koliko lahko dobiš zanj. Če si kupec, zagotovo lahko še kaj zglihaš. Rabljen je pač rabljen. Takoj ko ga pripelješ iz trgovine, dobiš zanj 20% manj.

Lahko se obrneš tudi raje na nov npr. https://www.markoshop.si/elektricni-ski...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SoulMan ::

Hvala obema za odgovore.

Prodajam, ker sem misli, da se bom lahko več vozil, pa žal ni časa.

Če bi koga zanimal, lahko tudi ZS.

Mare2 ::

SoulMan je izjavil:

Hvala obema za odgovore.

Prodajam, ker sem misli, da se bom lahko več vozil, pa žal ni časa.

Če bi koga zanimal, lahko tudi ZS.


Če ne bo šlo, malo spustiš ceno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fikus_ ::

Sedaj še ni sezona za prodajo/nakup, bo pa čez kakšen mesec in več, ko bo topleje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mare2 ::

Danes je lep sončen dan.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

2dark ::

fikus_ je izjavil:

Sedaj še ni sezona za prodajo/nakup, bo pa čez kakšen mesec in več, ko bo topleje.


ZDajle se že počasi kaže zanimanje kupcev.

SoulMan je izjavil:

Hvala obema za odgovore.

Prodajam, ker sem misli, da se bom lahko več vozil, pa žal ni časa.

Če bi koga zanimal, lahko tudi ZS.



Kakšen imaš pa realen domet z enim polnjenjem?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

SoulMan ::

Pozdravljen. Tam od 20-23 kilometrov. Odvisno kje se vozim. Imam pa 75 kg.

flameir ::

Je kdo kle skril airtag v skiro? Izkušnje?
Al pa, ga kdo zaklepa, je to sploh smiselno al ga moraš met vedno pod nadzorom, npr. v centru mesta, kjer je veliko ljudi?

ToniT ::

Sam ga zaklepam z mini ključavnico Kryptonite.

hojnikb ::

flameir je izjavil:

Je kdo kle skril airtag v skiro? Izkušnje?
Al pa, ga kdo zaklepa, je to sploh smiselno al ga moraš met vedno pod nadzorom, npr. v centru mesta, kjer je veliko ljudi?


namontiraj si nek GPS slednilnik in daj not simkartico. Baterijo maš ogromno, tko da bo delal dolg :)
#brezpodpisa

flameir ::

To sem tud razmišljal, da bi vzel eno sim na bob 4cente in po potrebi poslal sms, da zahtevam podatke o lokaciji.
Sam katerega izbrati, da bo res delal samo na sms (in mi ne kuril centov) + da se ga da priklopit na baterijo.. ?

Gregor P ::

Skiro sicer zaklepam zunaj s to zajlo, ampak to za max 5 minut, toliko da nekam skočim hitro not in ven - ker ta zajla je mišljena le toliko, da ga eden ne more takoj potegniti oz. odnesti; če ima pa klešče pri sebi, potem je pa to to. Za vse ostalo ga imam vedno nekje poleg oz. na vidnem mestu znotraj prostorov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

GupeM ::

Tudi jaz ga zaklepam z eno cheap dokaj tanko zajlo. Toliko, da ga ne more ravno vsak mimoidoči vzeti in odnesti in bi se moral vsaj malo pomatrat. Pa vedno samo na hitro, da skočim v Hofer po kruh recimo. Pa Hofer ima še toliko stekla, da ga imam lahko skoraj ves čas na očeh. Za dlje časa ga pa nikoli ne pustim in ga nesem s sabo. Če jim kaj ni prav, da je skiro z mano, pa kaj več kot da me ven vržejo itak ne morejo naredit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

2dark ::

flameir je izjavil:

Je kdo kle skril airtag v skiro? Izkušnje?
Al pa, ga kdo zaklepa, je to sploh smiselno al ga moraš met vedno pod nadzorom, npr. v centru mesta, kjer je veliko ljudi?


Seveda je smiselno. verjetnost, da ti bo skiro kdo odpeljal - odnesel je prevelika, glede na ceno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

GupeM ::

2dark je izjavil:

flameir je izjavil:

Je kdo kle skril airtag v skiro? Izkušnje?
Al pa, ga kdo zaklepa, je to sploh smiselno al ga moraš met vedno pod nadzorom, npr. v centru mesta, kjer je veliko ljudi?


Seveda je smiselno. verjetnost, da ti bo skiro kdo odpeljal - odnesel je prevelika, glede na ceno.

Smiselno je z na hitro ga pustit. Za dlje časa pa ne, ker ga bojo prej al slej odnesli. Ga je lažje ukrasti kot kolo. Takšno je moje mnenje. Lahko pa, da se motim.

2dark ::

GupeM je izjavil:


Smiselno je z na hitro ga pustit. Za dlje časa pa ne, ker ga bojo prej al slej odnesli. Ga je lažje ukrasti kot kolo. Takšno je moje mnenje. Lahko pa, da se motim.


Jaz ga vedno zaklenem s konretno debelo ključavnico. Ni šans, da ga kar pustim, če ga nimam na očeh. Sicer ga dodatno zaklenem še preko aplikacije na teleofnu, da je blokiran pogon in se ne da odplejati ampak odnese mi ga lahko z lahkoto, saj 18 kg ni nobena resna teža.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

GupeM ::

Saj jaz ga tudi ne pustim odklenjenega, če na hitro nekam skočim. Cel dan ga pa ne pustim niti odklenjenega, niti zaklenjenega. Ne s tanko zajlo, ne z debelo verigo, ne z ničemer. Gre pač z mano.

Likalnik ::

pa v praksi dejansko redno uporabljate skiro? jaz se pripravljam že ene dve tri sezone, da bi si ga kupil...pa na koncu ugotovim, da bi ga mogoče uporabljal samo na začetku ob nakupu...potem pa vedno manj.
Verjamem, da je pomembno tudi kje živiš...če si nekje v mestu se ga uporablja več...če si nekje na vasi kjer imaš določene vzpone in spuste je pa spet druga stvar....mogoče kolo skoraj bolj uporabno....po drugi strani pa s svojimi 90kg vprašanje kako daleč bom prišel.

Pa še cene so šle gor:(

Reaper ::

Jaz imam Mi Pro2, iskreno ga ne bi potreboval, ker ni veliko v uporabi. Ga pa izkoristim vedno, ko moram sam skočiti kaj po mestu, da ne hodim z avtom in mi je iz tega vidika super priročen in upravičen nakup.

Likalnik ::

Reaper je izjavil:

Jaz imam Mi Pro2, iskreno ga ne bi potreboval, ker ni veliko v uporabi. Ga pa izkoristim vedno, ko moram sam skočiti kaj po mestu, da ne hodim z avtom in mi je iz tega vidika super priročen in upravičen nakup.



Tudi jaz sem gledal oziroma gledam Mi Pro2....pa so šle cene kar v nebo...nov je cca 400€...rabljen se dobi nekje za pol cene
««
47 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9513195 (1674) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
818166 (5818) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7825165 (4994) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613923 (8337) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186787 (6095) bluefish

Več podobnih tem