» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
22 / 53
»»

Urbano#Desno ::

Jaz ga tudi vzamem s sabo konec koncev otroških vozičkov z frocem ali brez se tudi ne pušča pred trgovino. :)

Kekec ::

Dokler ne bo nalepke skiroji prepovedani :)

Drugače pa kot je že nekdo napisal ključavnica za kolo pa zaklenem za stojalo za kolesa.

buttcrack ::

daleč od tega da bi bilo prepovedano, je pa sila štorasto gonit voziček/košaro + skirco in potem še kruh/sadje v vrečko.

če greš pa samo po pir, potem pa seveda ni nobene panike :)

freesty ::

Men je ekran v lidlu reku, da ne smem s skirojem po trgovini.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

c00L3r ::

Po FB sem videl uporabnike skirojev, kateri si košarico v trgovini dajo na skiro in tako ustvarijo svoj "nakupovalni voziček".

odgovornost ::

mam še 2 solid gumi za prodat 35EUR za obe
https://www.aliexpress.com/item/3290638...

pišite, da se jih čimprej znebim

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

freesty je izjavil:

Men je ekran v lidlu reku, da ne smem s skirojem po trgovini.

vozit se po štacun valda ne...

c00L3r je izjavil:

Po FB sem videl uporabnike skirojev, kateri si košarico v trgovini dajo na skiro in tako ustvarijo svoj "nakupovalni voziček".

pride hitro do padca oz. moraš še vedno košaro odložit, da v škrnicelj daš kruh.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

odgovornost ::

če bi meni kdo rekel, da ne smem v skirojem v trgovino, mu gladko rečem OK grem pa v sosednjo kjer lahko

Mare2 ::

Urbano#Desno je izjavil:

https://external-preview.redd.it/dugvRt...



Odlična ideja, za sprobat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

freesty ::

buttcrack je izjavil:

freesty je izjavil:

Men je ekran v lidlu reku, da ne smem s skirojem po trgovini.

vozit se po štacun valda ne...



Nisem se vozil, sem ga tiscal poleg.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

buttcrack ::

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

https://external-preview.redd.it/dugvRt...


kul!


Razvoj gre hitro naprej. Morda čez kako leto (glede na takšno rast števila e-skirojev) v trgovinah sploh ne bo več vozičkov. Samo take košare. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Oberyn ::

V večjih marketih ga lahko daš kar v voziček oz. na tisto polico pod košaro. Samo je dobro imeti račun s seboj, da ti ga na blagajni ne zaračunajo...

Nwanko ::

Kako bi se obnesel Xiaomi M365 za 10%~ težjo osebo od teh dovoljenih specifikacij? So kaki downgradi oz ma pol manj dometa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

Mare2 ::

Nwanko je izjavil:

Kako bi se obnesel Xiaomi M365 za 10%~ težjo osebo od teh dovoljenih specifikacij? So kaki downgradi oz ma pol manj dometa?


Za pro imaš tu video. :) Po mojem bi ga z navadnim polomil. Vzemi PRO verzijo. :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

c00L3r ::

Več uporabnikov Xiaomi M365 Pro modela poroča o Error 40, pregrevanju. Videl na FB in tukaj:
https://scootertalk.org/viewtopic.php?f...

BlaY0 ::

Ja očitno prešvoh baterije za tak navor. Katere celice pa so v bateriji?

Nwanko ::

Pro je predrag, navadnega dobim za 260€ skor novega,tolko sem še pripravljen dat enkrat več pa ziher ne.

reeves ::

c00L3r je izjavil:

Več uporabnikov Xiaomi M365 Pro modela poroča o Error 40, pregrevanju. Videl na FB in tukaj:
https://scootertalk.org/viewtopic.php?f...

Gre za napako senzorja ne dejansko pregrevanje kontrolerja. In ta napaka je v bistvu zelo redka glede na število uporabnikov.

BlaY0 je izjavil:

Ja očitno prešvoh baterije za tak navor.

Navor je odvisen od baterije in ne obratno. Če je švoh baterija ni navora. Ko pade baterija pod 30% se to že dobro pozna. In baterija se ob praznenju ne pregreva. Poleg tega ima baterija svoj temperaturni senzor (error 39).

BlaY0 je izjavil:

Katere celice pa so v bateriji?

30 × 18650 2600mAh

BlaY0 ::

reeves je izjavil:


Gre za napako senzorja ne dejansko pregrevanje kontrolerja. In ta napaka je v bistvu zelo redka glede na število uporabnikov.

BlaY0 je izjavil:

Ja očitno prešvoh baterije za tak navor.

Navor je odvisen od baterije in ne obratno. Če je švoh baterija ni navora. Ko pade baterija pod 30% se to že dobro pozna. In baterija se ob praznenju ne pregreva. Poleg tega ima baterija svoj temperaturni senzor (error 39).

BlaY0 je izjavil:

Katere celice pa so v bateriji?

30 × 18650 2600mAh

Kje sem pa napisal, da je baterija odvisna od navora? Mišljeno je bilo, da za tak navor, ki ga želiš oziroma ki ga naj bi zmogel motor, ta baterija mogoče ni zadosti.

A pa si zihr da je temp senzor defunct? Lahko da se baterije dejansko pregrevajo, ko motor začne stall-at (recimo v klanec). A mogoče poznaš karakteristike motorja v prostem teku, pri maksimalnem izkoristku in v stall-u? A so kje kakšni podatki za to? A pa je 30A dejansko zadosti? Pri stall-anju lahko motor potegne tudi do 5x več štroma kot pri običajnem delovanju, in če baterija ne folga tega, se bo hitro segrela in jo bo temp. senzor na BMS-ju preventivno odklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

reeves ::

BlaY0 je izjavil:

Kje sem pa napisal, da je baterija odvisna od navora? Mišljeno je bilo, da za tak navor, ki ga želiš oziroma ki ga naj bi zmogel motor, ta baterija mogoče ni zadosti.

Motor zmore tak navor, kolikor moči mu lahko da baterija. Nima veze koliko ga ti želiš. Jaz sem enkrat izpraznil baterijo do 4%. Imel sem v sport mode in max. hitrost se je počasi zmanjševala iz 30km/h do 10km/h. Nato me enostavno ni več mogel vleči. Če sem ga dvignil se je motor vrtel to je bilo pa vse kar je še zmogel. Ni se ugasnil, ni se pregrel. Samo ustavil se je.

BlaY0 je izjavil:

A pa si zihr da je temp senzor defunct? Lahko da se baterije dejansko pregrevajo, ko motor začne stall-at (recimo v klanec).

Ne, nisem ziher. Ampak kot že rečeno, če bi se pregrevale baterije bi pokazalo error 39 (Temperature of the battery sensor is abnormal) in ne error 40 (Sensor temperature of the controller is abnormal).
Sam bi rekel ali okvara senzorja ali pa dejansko pregrevanje mosfetov, ki se radi skurijo sploh, ko je dlje časa v igri KERS po možnosti na strong.

BlaY0 je izjavil:

A mogoče poznaš karakteristike motorja v prostem teku, pri maksimalnem izkoristku in v stall-u? A so kje kakšni podatki za to? A pa je 30A dejansko zadosti? Pri stall-anju lahko motor potegne tudi do 5x več štroma kot pri običajnem delovanju, in če baterija ne folga tega, se bo hitro segrela in jo bo temp. senzor na BMS-ju preventivno odklopil.

Karakteristike lahko spremljaš z app-om, ki ti kaže real-time tok, moč, napetosti,...
Maximalne tokove lahko pogledaš v stock firmwaru. Lahko pa tudi po želji spreminjaš max. tokove za posamezne načine (eco, drive in sport) na motorju in bateriji. Lahko se igraš s pospeški in določiš, da dviguje tok hitreje kot privzetih 500mA/step.
Ampak to je dober recept, da kaj skuriš, zato jaz teh stvari nisem pipal.

Kayzon ::

A naredi kdo dnevno vec kot 12km? Se splaca bolj kot kolo?

Razmisljam o nakupu Xiaomi M365,za vsakodnevno 15 km relacijo v obe smeri,pa bi raje sprobal skiro preden vidim ce je res to zame. Je mozna proba kje v Ljubljani?

Gregor P ::

Če misliš 15 km skupaj, potem gre, če pa je 15 km le v eno smer, potem pa najbrž ne bo šlo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlaY0 ::

Saj napolniš v službi...

Čeprav se mi zdi vseeno svojevrsten mazohizem stat na skiroju 15 km...

Mare2 ::

Gregor P je izjavil:

Če misliš 15 km skupaj, potem gre, če pa je 15 km le v eno smer, potem pa najbrž ne bo šlo.

Je napisal: "za vsakodnevno 15 km relacijo v obe smeri". PO kilometrih bo šlo, sicer tudi odvisno od njegove teže.

Je pa treba vedeti, da je PRO verzija poleg močnejše baterije tudi malo popravljen. Ja, pa dražji tudi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

S skirojem po mestu? Pazite, kje in kako! Delijo kazni po 500 evrov (Itak: Slovenske novice.)

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Gregor P ::

To sedaj je pač neka zmeda. Kot rečeno v praksi je moj znanec plačal kazen za vožnjo po kolesarski stezi (ker je očitno zmotno menil, da je tako bolj varno za ostale), ker so mu policisti razložili, da bi moral voziti po površinah za pešce (tudi lahko vozi čez prehod za pešce - torej mu ni treba sestopiti in hoditi ob skiroju- in ne sme voziti čez kolesarki prehod!) ali pa po kolesarski poti.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

buttcrack ::

Gregor P je izjavil:

To sedaj je pač neka zmeda. Kot rečeno v praksi je moj znanec plačal kazen za vožnjo po kolesarski stezi (ker je očitno zmotno menil, da je tako bolj varno za ostale), ker so mu policisti razložili, da bi moral voziti po površinah za pešce (tudi lahko vozi čez prehod za pešce - torej mu ni treba sestopiti in hoditi ob skiroju- in ne sme voziti čez kolesarki prehod!) ali pa po kolesarski poti.:|

je to res?
meni se namreč zdi, da je bolj( varno) se obnašati s skirojem kot kolesar, ne kot pešec. Če ni kolesarske, vozim po cesti.

Kekec ::

Gregor P je izjavil:

To sedaj je pač neka zmeda. Kot rečeno v praksi je moj znanec plačal kazen za vožnjo po kolesarski stezi (ker je očitno zmotno menil, da je tako bolj varno za ostale), ker so mu policisti razložili, da bi moral voziti po površinah za pešce (tudi lahko vozi čez prehod za pešce - torej mu ni treba sestopiti in hoditi ob skiroju- in ne sme voziti čez kolesarki prehod!) ali pa po kolesarski poti.:|

Koliko pa je plačal?

Killermode ::

Gregor P je izjavil:

To sedaj je pač neka zmeda. Kot rečeno v praksi je moj znanec plačal kazen za vožnjo po kolesarski stezi (ker je očitno zmotno menil, da je tako bolj varno za ostale), ker so mu policisti razložili, da bi moral voziti po površinah za pešce (tudi lahko vozi čez prehod za pešce - torej mu ni treba sestopiti in hoditi ob skiroju- in ne sme voziti čez kolesarki prehod!) ali pa po kolesarski poti.:|

Glede na to, da je znanec. Ali je možno brisat osebne podatke in slikat plačilni nalog?

Gregor P ::

Kot sem že pisal, prišlo je do nesreče, ko je avto na prehodu zbil e-skiro in je potem policija začela talati kazni (torej niso stali in čakali na morebitne žrtve). Ne spomnim se točne kazni, mislim da 80 evrov in polovička 40?! Če pridem do plačilnega naloga, ga prilepim.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

Gregor P je izjavil:

Kot sem že pisal, prišlo je do nesreče, ko je avto na prehodu zbil e-skiro in je potem policija začela talati kazni (torej niso stali in čakali na morebitne žrtve). Ne spomnim se točne kazni, mislim da 80 evrov in polovička 40?! Če pridem do plačilnega naloga, ga prilepim.

Kazen katero bi lahko dali samo zaradi uporabe skiroja je 500€ oz. 250€ polovička. Tvoj prijatelj je dobil kazen zaradi kakšnega prekrška.
Uporaba skiroja se ne sankcionira.

Gregor P ::

Dobil je kazen ker je vozil po kolesarski stezi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

Gregor P je izjavil:

Dobil je kazen ker je vozil po kolesarski stezi.

Taka kazen ne obstaja (za skiro). Kot si že sam povedal trenutno nimamo zakonodaje, ki bi urejala področje skirojev in edina kazen, ki jo lahko dobiš je zaradi uporabe. Edina stvar katere se spomnim je nevarna vožnja, ki najbrž velja za vse kar se vozi.

Me zanima katere člene zakona je policist navedel v zapisniku.

tomy5 ::

reeves je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Dobil je kazen ker je vozil po kolesarski stezi.

Taka kazen ne obstaja (za skiro). Kot si že sam povedal trenutno nimamo zakonodaje, ki bi urejala področje skirojev in edina kazen, ki jo lahko dobiš je zaradi uporabe. Edina stvar katere se spomnim je nevarna vožnja, ki najbrž velja za vse kar se vozi.

Me zanima katere člene zakona je policist navedel v zapisniku.


Obstaja,obstaja, preberi praivlnike. Skiro spada pod poseban prev ozna sredstva in je trenutno še prepovedan - enako kot rolerji na kolesarski na primer.
Policija ne kaznuje če se znaš obnašati, če si tepec pa dobiš kazen.

Zakonodaja ki bo legalizirala vožnjo eskiroja na kolesarskih in cestah se sprejema. Ni pa še sprejeta in ni še veljavna.

kalorijagr ::

V bistvu nisi prebral posta, ki ga citiraš in komentiraš.

reeves ::

tomy5 je izjavil:

Obstaja,obstaja, preberi praivlnike. Skiro spada pod poseban prev ozna sredstva in je trenutno še prepovedan - enako kot rolerji na kolesarski na primer.
Policija ne kaznuje če se znaš obnašati, če si tepec pa dobiš kazen.

Zakonodaja ki bo legalizirala vožnjo eskiroja na kolesarskih in cestah se sprejema. Ni pa še sprejeta in ni še veljavna.

Se pravi, vozil se je s prepovedanim vozilom po površini, po kateri se prepovedana vozila ne smejo voziti. Dobil je kazen za to in nato mu je bila dovoljena nadaljna vožnja s prepovedanim vozilom po površini, ki je določena za prepovedana vozila?

Opaziš paradoks?

A lahko link do teh pravilnikov, prosim.

Gregor P ::

Evo dobil informacijo: prekršek po 6. odstavku 97. člena ZPrCP, ker se je oseba z električnim skirojem oz. s posebnim prevoznim sredstvom peljala po kolesarski stezi; izreče se globa v znesku 40,- evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Groot ::

Gregor P je izjavil:

Evo dobil informacijo: prekršek po 6. odstavku 97. člena ZPrCP, ker se je oseba z električnim skirojem oz. s posebnim prevoznim sredstvom peljala po kolesarski stezi; izreče se globa v znesku 40,- evrov.


Da bo jasno o čem je govora, preden spet kdo širi napačne informacije:

97. člen (pogoji za uporabo posebnih prevoznih sredstev v cestnem prometu)

(1) Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci.

(2) Posebnih prevoznih sredstev ni dovoljeno uporabljati na vozišču ceste, namenjene prometu motornih vozil.

(3) Ne glede na prejšnji odstavek je dovoljena uporaba invalidskih vozičkov na vozišču ceste, namenjene prometu motornih vozil, na kateri ni druge primerne prometne površine, ločene od vozišča.

(4) Za promet posebnih prevoznih sredstev se uporabljajo predpisi, ki se uporabljajo za pešce oziroma kolesarje.

(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

(7) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena.


Torej glede na navedeni člen, je tvoj prijatelj kazen dobil, ker je električni skiro uporabljal bodisi na vozišču (cesti) bodisi je vozil prehitro/neprilagojeno razmeram. Definitivno pa kazni ni dobil zaradi vožnje z eletričnim skirojem po kolesarski stezi, kot si trdil sam, ker prvi odstavek člena slednje jasno dovoljuje.

EDIT: če pa v zapisniku oziroma plačilnem nalogu piše tako, kot si navedel (ker se je oseba z električnim skirojem oz. s posebnim prevoznim sredstvom peljala po kolesarski stezi), pa je obrazložitev napačna in bi se prijatelj lahko pritožil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Gregor P ::

Ne vem če te prav razumem, ampak samo toliko, kolesarska steza ni enako kolesarska pot.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Groot ::

Gregor P je izjavil:

Ne vem če te prav razumem, ampak samo toliko, kolesarska steza ni enako kolesarska pot.


Drži, ampak v praksi je razlikovanje precej nesmiselno oziroma mestoma nemogoče, ker če slediš definicijam iz Pravilnika o kolesarskih površinah hitro ugotoviš, da se npr. v LJ steza konstantno spreminja v pot in obratno:

4. člen (kolesarska pot)
(1) Kolesarska pot je s predpisano prometno signalizacijo označena cesta, ki je namenjena prometu koles in drugih uporabnikov, pod pogoji, določenimi s pravili cestnega prometa in predpisi, ki urejajo ceste.
(2) Drugi uporabniki kolesarskih poti so lahko pešci, jahači, kmetijska mehanizacija, vozila za vzdrževanje razne javne infrastrukture, ipd..

5. člen (kolesarska steza)
(1) Kolesarska steza je del cestišča, ki ni v isti ravnini kot vozišče ali je od njega ločena kako drugače. Namenjena je prometu koles in mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h.
(2) Kolesarska steza je lahko enostranska dvosmerna ali dvostranska enosmerna.
(3) Kolesarska steza mora biti od vozišča za motorna vozila in od pločnika, v kolikor poteka neposredno ob vozišču ali pločniku, vertikalno ločena. V višini vozišča je lahko le ob ustreznem varnostnem odmiku, v višini pločnika pa ob ločitvi z zelenim pasom.


Torej, če te prav razumem po tvoje ZPrCP dovoljuje vožnjo z električnim skirojem zgolj po kolesarskih poteh, ne pa tudi po stezah? No sam mislim, da je to nesmiseln, kajti že iz zgornjih definicij je jasno, da je po kolesarskih stezah med drugim dovoljena tudi vožnja z mopedi do 25 km/h. Posledično bi logično sem spadal tudi električni skiro.

Definitivno se tako kot vsi ostali strinjam, da je ureditev zastarela in se zato hvala bogu sprejema nova. Vendar pa tudi ob logični uporabi sedanje ureditve se da prideti do popolnoma smiselnih zaključkov. Je pa res, da policisti praviloma te logike nimajo. Kot sem rekel, če bi sam dobil takšno kazen bi se že iz principa pritožil.

Gregor P ::

Glej je pravilnik o tem, kaj je to kolesarska steza, kaj je kolesarska pot itd. policisti so vse lepo izmerili, pravilno ugotovili, da gre za kolesarko stezo (in ne pot) in oglobili voznika e-skiroja oz. posebnega prevoznega sredstva (ker se ta lahko pelje po kolesarski poti, ne sme pa po kolesarski stezi). Meni se to tudi zdi butasto, ker tudi sam menim, da je bolj varno, če se pelje po kolesarski stezi, ampak tako je in s pritožbo ne bi nič dosegel.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

Gregor P je izjavil:

Evo dobil informacijo: prekršek po 6. odstavku 97. člena ZPrCP, ker se je oseba z električnim skirojem oz. s posebnim prevoznim sredstvom peljala po kolesarski stezi; izreče se globa v znesku 40,- evrov.

Seveda v nobenem omenjenem členu ni omenjenega skiroja. To si malo sam od sebe dodal.

Vozila omenjena v 1. odstavku so npr. invalidski vozički, ki imajo hitrost pešca ali pa tisti nakupovalni za starejše.

Električni skiroji spadajo pod 5. odstavek.

Tvoj kolega je dobil kazen, ker se je z invalidskim vozičkom (lahko so to tudi tisti nakupovalni za starejše) po kolesarski stezi. Uradno. Ker za električni skiro take kazni ne more dobiti.

Gregor P ::

Ok torej vi ste dejansko mnenja, da si znanec izmišljuje stvari?!?8-O LOL ste pa res mal težki fantje 8-)

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

Ne, da si izmišljuje. Jaz sem samo pojasnil, da za skiro ne more dobiti take kazni.

In pri tem bom v bistvu vztrajal. Če si opazil je že v nalogu kontradikcija. Najprej piše, da ni dovoljeno, nato pa, da je dovoljeno pa pločnikih itd.

Po tej logiki, bi jaz dobil kazen za preveliko hitrost, če bi se s tankom vozil skozi naselje prehitro, nato bi me pa pustil dalje.

To kar piše v nalogu je neumnost. Po drugi strani pa če bi policist ravnal v skladu z zakonom, bi skiro zaplenil in dal 500€ kazni.

Kekec ::

Kako je pa z vožnjo kjer ni pločnika, se lahko pelješ? Kakšne vaške ceste.

Gregor P ::

reeves je izjavil:

Ne, da si izmišljuje. Jaz sem samo pojasnil, da za skiro ne more dobiti take kazni.

... kar očitno ni res (glej zgoraj).

reeves je izjavil:

In pri tem bom v bistvu vztrajal. Če si opazil je že v nalogu kontradikcija. Najprej piše, da ni dovoljeno, nato pa, da je dovoljeno pa pločnikih itd.

Lepo piše, kje sme voziti (pločniki, kolesarske poti itd.) in kje ne (kolesarske steze); kot rečeno naša zakonodaja pozna razliko med kolesarko potjo in stezo (pravilnik o kolesarskih površinah).

reeves je izjavil:

Po tej logiki, bi jaz dobil kazen za preveliko hitrost, če bi se s tankom vozil skozi naselje prehitro, nato bi me pa pustil dalje.
Sem skoraj prepričan, da imamo pravila za tovrstne težave.

reeves je izjavil:

To kar piše v nalogu je neumnost. Po drugi strani pa če bi policist ravnal v skladu z zakonom, bi skiro zaplenil in dal 500€ kazni.

Torej je le bolje 40 oz. polovička 20 evrov kazni kot pa 500 evrov? Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Killermode ::

Haha. Ja policaj je dejansko napisal pravilno kazen.
Je pa res glupo, da če bi se pripeljal po pločniku nebi dobil kazni :))
Od sedaj naprej vedno po pločniku, dokler se zakonodaja ne spremni.
««
22 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911042 (8253) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817449 (5101) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824588 (4417) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613226 (7640) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem