» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
8 / 53
»»

Tomson ::

Xiaomi Ninebot Segway ES2 električni skiro s kodo: GBB5ES2FR iz 489€ na 372€ (EU Skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kleintank ::

Tomson je izjavil:

Xiaomi Ninebot Segway ES2 električni skiro s kodo: GBB5ES2FR iz 489€ na 372€ (EU Skladišče)


Lepa hvala! Cenim. :)

kuglvinkl ::

Ce bi hotu it ta teden po xu m365 b ljubljani, kam bi sel?
Your focus determines your reallity

ToniT ::

V Harvey Norman....

tomy5 ::

Telekom, je na 24 obrokov če si njihov naročnik.

Looka91 ::

Fantje, ki cakate na m365 iz gearbesta, preverite tracking. Meni kaze da je na carini...

barakus ::

Meni zadnji status pise 28 februar Parcel arrived at the Transfer warehouse

Looka91 ::

@barakus, koliko casa nazaj si narocil?

barakus ::

Naročeno 21/11/2018

Looka91 ::

Zanimivo. Transfer warehouse je torej misljen v sloveniji? Kdaj je bil status updatean?

barakus ::

2019-02-28 - Parcel arrived at the Transfer warehouse
Parcel in transit-To the Transfer warehouse
Customs clearance processing complete
Parcel arrived at the local customs
Parcel in transit to local customs via truck
Parcel arrived at the seaport
Parcel in transit
Parcel in transit
Parcel in transit
Parcel in transit
Parcel departed from seaport
Departure in Location Warehouse Sorting Centre
Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
Shipping Label Printed.
Order Created.

Looka91 ::

Ah jz mam sele arrived at local customs. Ocitno bo se trajal...

freesty ::

@Looka91 najin je zgleda v istem kontejnerju :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Karen ::

Tudi jaz imam na local customs, včeraj še ni bilo:-). Se bomo skupaj vozili iz tega kontejnerja,:) če ne bo sneg drug teden, hehe.

hotlips ::

Zgleda da bo ene par novih m365 vidt naokol :)

2019-02-28 22:25:29 Parcel arrived at the Transfer warehouse
...
2019-02-20 19:49:24 Parcel arrived at the local customs
...
...
2018-12-27 21:15:12 Order Created.

Zdej pa bi počasi lahko že dostavili.

Drugače pa se da m365 sedaj tudi v Petrol eshopu dobit, za slabih 400 € in to celo na obroke.
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/e-ski...

LP

freesty ::

Mah, moj zgleda zaostaja 14 dni :\

2019-03-05 12:10:09
Parcel arrived at the local customs
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kuglvinkl ::

A bi bil problem, ce bi prevaxal sebe in sina, ki skupaj tehtava okol 110kg? Max payload je namrec 100kg.
Your focus determines your reallity

SaraLj ::

Gregor P je izjavil:

Tole bi znalo biti problem:
končno hitrost do 30 km/h.
... ker je v Sloveniji omejitev 25 km/h.


Mislim, da za e skiroje tale omejitev ne velja, ker padejo v drugo kategorijo. Vsaj tako sem zasledila na njihovem spletu: https://www.robbo.si/ali-je-elektricni-...

SaraLj ::

gdjv je izjavil:

SaraLj je izjavil:

Tale zadeva se mi zdi super: https://www.robbo.si/izdelek/robbo-m1/
Robbo M1 je sicer malo dražji kot Xiaomi, ima pa večje in širše pnevmatike (10 in 10,5 inch), višji ročaj, močnejši motor (350W) v zadnjem kolesu, gas na nogo in še nekaj prednosti pred Xiaomi. Nima pa nekih aplikacij in teh dodatkov... Imam ga cca 2 meseca in je super. Udobje, vožnja, upravljanje, pospeški. Je pa res, da je tudi pogosto razprodan in je včasih treba čakati.


Kdo pa je proizvajalec tega skiroja? Robotix d.o.o. se ukvarja samo "z uvozom, distribucijo in prodajo".

Ker kakšnega review na googlu ne najdem oz. tega skiroja ni nikjer.


Gre za nov model, zato ni še review-ov. Mogoče pa jaz kakšnega posnamem. :D Robbo je blagovna znamka podjetja robotix, kakor jaz razumem. Kdo pa proizvaja pa ne bi vedela.

Gregor P ::

SaraLj je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Tole bi znalo biti problem:
končno hitrost do 30 km/h.
... ker je v Sloveniji omejitev 25 km/h.


Mislim, da za e skiroje tale omejitev ne velja, ker padejo v drugo kategorijo. Vsaj tako sem zasledila na njihovem spletu: https://www.robbo.si/ali-je-elektricni-...


25 km/h je v bistvu maksimalna hitrost za kolesarje, za skiroje pa piše: "ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci". Morda bi lahko šel v interpretacijo, da tehnično gledano ima sicer skiro lahko tudi višjo hitrost, ampak jo v prometu nikoli ne sme uporabiti oz. voziti hitreje od največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci (je to mišljeno maksimalno pri teku 44-45 km/h?).

3. člen
(pomen izrazov)
(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:
13. »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;
30. »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;

97. člen
(pogoji za uporabo posebnih prevoznih sredstev v cestnem prometu)
(1) ... Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci.
(4) Za promet posebnih prevoznih sredstev se uporabljajo predpisi, ki se uporabljajo za pešce oziroma kolesarje.
(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zagarb ::

kuglvinkl je izjavil:

A bi bil problem, ce bi prevaxal sebe in sina, ki skupaj tehtava okol 110kg? Max payload je namrec 100kg.


Ne bo težave, jaz sina vozim z M365 v šolo, skupaj imava tudi 110kg, najbrž še več skupaj s torbo.

tomy5 ::

zagarb je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

A bi bil problem, ce bi prevaxal sebe in sina, ki skupaj tehtava okol 110kg? Max payload je namrec 100kg.


Ne bo težave, jaz sina vozim z M365 v šolo, skupaj imava tudi 110kg, najbrž še več skupaj s torbo.


Problem bo s časom lahko, večja teža in posledično močnejši udarci i, vibracije in poškodbe kontaktov, obilajno baterije.

Antip ::

hotlips je izjavil:

Zgleda da bo ene par novih m365 vidt naokol :)

2019-02-28 22:25:29 Parcel arrived at the Transfer warehouse
...
2019-02-20 19:49:24 Parcel arrived at the local customs


8 dni je bil na local customs, potem pa je šel v Transfer Warehouse...
A to pomeni, da je bil na carini npr nekje v Španiji in je zdaj na poti v SLO?
Ali so local customs mišljeni FURS?

darkolord ::

Local customs je carina na strani pošiljatelja.

sandmat ::

Gregor P je izjavil:



25 km/h je v bistvu maksimalna hitrost za kolesarje, za skiroje pa piše: "ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci". Morda bi lahko šel v interpretacijo, da tehnično gledano ima sicer skiro lahko tudi višjo hitrost, ampak jo v prometu nikoli ne sme uporabiti oz. voziti hitreje od največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci (je to mišljeno maksimalno pri teku 44-45 km/h?).


kje je definirana hitrost 25km/h za kolesarje? :)

specing ::

Naročil 30.11 in včeraj dobil. Pripeljal je GLS. Še kdo?

Navdušenje ni trajalo dolgo. Po razpakiranju in sestavljanju sem opazil, da je disk od zavore zvit proti kolesu in se posledično zatika ob vsakem obratu. Ima kdo izkušnje z ravnanjem diskov? Po podrobnejši inšpekciji je postalo jasno, da so na kontroli kakovosti tisti trenutek spali - dva šraufa, ki nosita jekleno ojačitev pri osi, sta všraufana poševno, poleg tega pa sta na obeh straneh levi ojačitvi. Ali lahko kdo potrdi, da se ojačitvena kosa morata razlikovati?

Disk zavora je po mojem mnenju slabo projektirana - ne stisne z obeh strani, ampak samo z zunanje.

bosslipxx ::

Tukaj je govora o m365 zavori, samo je v nemščini:

yt

Orodje za ravnanje diskov: tukaj
Lahko kakšne papagajke uporabiš
slo-fishing.si

joze67 ::

sandmat je izjavil:

Gregor P je izjavil:

25 km/h je v bistvu maksimalna hitrost za kolesarje,

kje je definirana hitrost 25km/h za kolesarje? :)
V njegovi (in še nekaterih) glavi.

mailer ::

Če je govora o kolesarskih stezah je omejitev 25km/h, na cesti je omejitev enaka ostalim vozilom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

tomy5 ::

specing je izjavil:

Naročil 30.11 in včeraj dobil. Pripeljal je GLS. Še kdo?

Navdušenje ni trajalo dolgo. Po razpakiranju in sestavljanju sem opazil, da je disk od zavore zvit proti kolesu in se posledično zatika ob vsakem obratu. Ima kdo izkušnje z ravnanjem diskov? Po podrobnejši inšpekciji je postalo jasno, da so na kontroli kakovosti tisti trenutek spali - dva šraufa, ki nosita jekleno ojačitev pri osi, sta všraufana poševno, poleg tega pa sta na obeh straneh levi ojačitvi. Ali lahko kdo potrdi, da se ojačitvena kosa morata razlikovati?

Disk zavora je po mojem mnenju slabo projektirana - ne stisne z obeh strani, ampak samo z zunanje.


Pojdi na kak kolesarski servis, bolje da nardi to kdo ki ima iskusnje in pač plačaš.

Pa se splača čakat 3 mesece za brez garancije ? Cena v Slo z garancijo je 399

freesty ::

specing je izjavil:

Naročil 30.11 in včeraj dobil. Pripeljal je GLS. Še kdo?

Navdušenje ni trajalo dolgo. Po razpakiranju in sestavljanju sem opazil, da je disk od zavore zvit proti kolesu in se posledično zatika ob vsakem obratu. Ima kdo izkušnje z ravnanjem diskov? Po podrobnejši inšpekciji je postalo jasno, da so na kontroli kakovosti tisti trenutek spali - dva šraufa, ki nosita jekleno ojačitev pri osi, sta všraufana poševno, poleg tega pa sta na obeh straneh levi ojačitvi. Ali lahko kdo potrdi, da se ojačitvena kosa morata razlikovati?

Disk zavora je po mojem mnenju slabo projektirana - ne stisne z obeh strani, ampak samo z zunanje.


Lahko skopiras tracking info?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kuglvinkl ::

specing je izjavil:

Naročil 30.11 in včeraj dobil. Pripeljal je GLS. Še kdo?

Navdušenje ni trajalo dolgo. Po razpakiranju in sestavljanju sem opazil, da je disk od zavore zvit proti kolesu in se posledično zatika ob vsakem obratu. Ima kdo izkušnje z ravnanjem diskov? Po podrobnejši inšpekciji je postalo jasno, da so na kontroli kakovosti tisti trenutek spali - dva šraufa, ki nosita jekleno ojačitev pri osi, sta všraufana poševno, poleg tega pa sta na obeh straneh levi ojačitvi. Ali lahko kdo potrdi, da se ojačitvena kosa morata razlikovati?

Disk zavora je po mojem mnenju slabo projektirana - ne stisne z obeh strani, ampak samo z zunanje.


Koliko si pa plačal?
Your focus determines your reallity

specing ::

bosslipxx je izjavil:

Orodje za ravnanje diskov


Hvala za info o orodju. Tisti nemški video je samo o nastavljanju zavore, nič o krivih diskih.

@tomy5 Seveda se splača, sedaj lahko šraufam po njem brez izgube garancije :). Hvala za idejo, bom vprašal kolesarski servis.

@freesty trenutno ne, je pa zadnja postaja bila transfer warehouse.

@kuglvinkl okoli 320

Karen ::

Update: danes dobil mail da so mi skiro "reshipp-ali" in bo prišel v 3-7. delovnih dneh, ter tracking link. Tako da do zvončkov bo:-).

freesty ::

Tudi jaz, iz Spanije :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ToniT ::

Ne pozabite preveriti ali gume dovolj napolnjene, de ne bo prehitro gumidefektov.

WarMaker ::

Pozdravljeni, mi lahko kdo razloži ali je npr. električni skiro "Ninebot by Segway KickScooter ES2" (Uradna SLO stran) ista stvar kot "Ninebot Segway ES2 Folding Electric Scooter from Xiaomi Mijia - Black 2" (Gearbest link)?

Na prvi pogled sta zadevi zelo podobni? Gre samo za različen brand glede na market ali je to kitajska kopija? Namreč je tudi v ceni kar velika razlika (upoštevajoč popusta na gearbestu).

Hvala za pojasnila

c3p0 ::

Ista stvar.

Tomson ::

@WarMaker:
Drži, Xiaomi Segway Ninebot je podjetje ki izdeluje omenjeni model, trgovci pa včasih glede na trg malo po svoje poimenujejo (dodan je naziv KickScooter), če pa pogledaš še v kakšno Slo trgovino pa zopet samo Ninebot Segway ES2. Podobno kot je v tujini npr. robotski sesalnik Roborock S50, v Slo pa Roborock S5, pa gre za isti model.

v Fast-29 skladišču več ni zaloge, je pa še aktualna koda za Fast-08 EU skladišče:
- Xiaomi Ninebot Segway ES2 električni skiro s kodo: GBB5ES2FR iz 489€ na 373€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WarMaker ::

@Tomason:
Hvala za obrazložitev. Kolikor mi je uspelo pogooglati, je Fast-08 skladišče locirano na Poljskem. To pomeni, da ni nobenih dodatnih stroškov glede carine, saj je že znotraj EU, drži? Kako pa glede garancije?

Tomson ::

Drži, vsa EU skladišča so defenitivno brez dodatnih stroškov (Fast-08 je Poljska), garancija pa je 1-leto z možnostjo uveljavljanja preko Španije.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WarMaker ::

Very nice... torej je skorajda no brainer. Ste ga že prejeli? Shipping time resnično 3-5 dni? Da ne bo pomote, gre za nov artikel? (ne morem verjeti, da je taka razlika v ceni, zato sprašujem) :)

Tomson ::

Konkretnega skiroja osebno ne, sicer pa marsikaj iz omenjenih EU skladišč. V praksi računaj nekje 5-8 dni od naročila do dostave, 3-5dni je čista pošta, pa še prej kak dan, da gre pošiljka v ShipOut. Nov artikel, drži! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WarMaker ::

Super. Naročen Xiaomi Ninebot Segway ES2. Good luck to me, sporočim experience, ko dobim zadevo :)

Ponovno hvala za vse informacije.

c3p0 ::

Nabavi še dodatno baterijo, razlika je očitna (pospeški, range, 30km/h).

buttcrack ::

Karen je izjavil:

Update: danes dobil mail da so mi skiro "reshipp-ali" in bo prišel v 3-7. delovnih dneh, ter tracking link. Tako da do zvončkov bo:-).

v kranju so zvončki že skoraj mesec dni zunaj ;)

barakus ::

Ali ste tisti, ki ste čakali skiro od gearbesta iz kitajske, tega že prejeli? Jaz ga še vedno nisem, ne vem kaj je to. Še vedo pa piše 2019-02-28 Parcel arrived at the Transfer warehouse, naročil pa sem ga 21/11/2018

freesty ::

2019-03-11 17:23:36
Parcel arrived at the Transfer warehouse

Potem pa sem dobil nov tracking..

2019-03-15 01:19:08
Neuenstein,Germany, The parcel has reached the parcel center and was sorted manually.
2019-03-14 20:21:00
Neuenstein,Germany, The parcel has reached the parcel center and was sorted manually.
2019-03-14 20:20:59
Neuenstein,Germany, The parcel has reached the parcel center.
2019-03-14 00:41:30
Santa Perpetua de Mogoda,Spain, The parcel has left the parcel center.
2019-03-13 12:30:56
Santa Perpetua de Mogoda,Spain, The parcel has left the parcel center.
2019-03-12 16:37:33
San Fernando de Henares (Madrid),Spain, The parcel has left the parcel center.
2019-03-12 16:37:33
San Fernando de Henares (Madrid),Spain, The parcel was handed over to GLS.
2019-03-12 10:24:36
San Fernando de Henares (Madrid),Spain, The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.

Pricakujem naslednji teden :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

barakus ::

Kje/kako pa si dobil nov tracking?

zee ::

Neumno vprašanje: Je ta skiro ob prazni bateriji še vedno uporaben?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
8 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9511987 (466) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817673 (5325) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824785 (4614) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613474 (7888) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186632 (5940) bluefish

Več podobnih tem