» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 53
»»

valdo ::

Zdravo!

Gledam tole


za kupiti

Spar je imel mesec in pol nazaj nekaj podobnega.


1.)Sprašujem za mnenje, kupiti je cena ok, ali doma(SLO) vzeti nekaj manj kvalitetnega, vozilo je za dvanajstletnika.

2.) Koliko so dajtve, na ta znesek340$ , davek in postopek carine?

Tema je tudi tu, ampak je ne vem prestaviti.
Lp
  • odklenil: Primoz ()

roCkY ::

To je prešvoh, če se boš tudi sam kaj peljal z njim! Vzemi kilovat močnega! Edino, če se bo res le mulc vozil z njim in bo šel čez kaki 2 leti na smeti.
Doseg računaj max kakih 5 km. Pa še to dvomim.

Imam enga kilovat starga cca. 4 leta. Pa je še to precej bogo. Prvih 10 min še gre nekam potem pa napetost v accuju mal pade pa... če ni trde podlage si pešec. Sicer se da tudi po travniku njivi peljat a je vseskup zelo podhranjeno. Res pa je težak okoli 30 KG kar je za nosit občutno preveč.

FrRoSt ::

Kolega ga je pred kratkim nabavil.
En mesec potoval iz Kitajske. Domet ima okoli 12 km. Ni drag, je pa vprašanje, koliko polnjenj zdrži baterija.
Za tako ceno dobiš zdaj v posezoni že kar solidno kolo. ;)
Tole pa mi bolj deluje kakor modna muga. :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Tomson ::

Električni skiro Xiaomi M365, ki je namenjen tudi odraslim (tvoj v linku je bolj za mladino) je glede na teste (poišči jih v članku) odličen. Si pa zamudil septembrsko akcijo, je bil znižan iz 450€ na 274€, kar je bila res ugodna cena glede na kvaliteto/performanse. Če se ti ne mudi, lahko preverim (imam eno vezo, ampak po 9.oktobru) če bi se še dal dobit po septembrski promocijski ceni ...

So pa imeli na Gearbest, kolikor se spomnim za tale Xiaomi skiro garantiran uvoz brez vseh dodatnih stroškov tako da je cena dejansko končna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

valdo ::

Tomson je izjavil:

Če se ti ne mudi, lahko preverim (imam eno vezo, ampak po 9.oktobru) če bi se še dal dobit po septembrski promocijski ceni ...

So pa imeli na Gearbest, kolikor se spomnim za tale Xiaomi skiro garantiran uvoz brez vseh dodatnih stroškov tako da je cena dejansko končna ...

Prosim ko boš vedel, mi sporoči, na pm.
ČE bi bil brez dajatev ga takoj vzamem,
skrbi me -->koliko bom še potem moral plačati dajatev,
ne vem koga klicati na carinsko izpostavo(mogoče napišem mail, da mi v grobem odgovorijo)

lp
Lp

Tomson ::

Ok, sporočim, če kaj izvem ...

Takole je. Do 22€ ni davka, ni carinske dajatve, pri vseh cenah pa lahko pride do stroškov carine zaradi preverjanja (5€). Nad 22€ je davek (22%), a ni carinske dajatve, nad 150€ pride še carinska dajatev (ki je glede na kategorije izdelkov med 0% in 5%). Pri nakupu nad 200€ torej v najslabšem primeru še 22% ddv in nekaj € carinskega postopka in nekaj % carinske dajatve.

V najboljšem primeru pa prideš skozi brez dodatnih stroškov. Pri Gearbest je npr. najboljša opcija poštnine Priority Line EU, kjer naj bi pošta prišla v eno od držav kjer je zelo ohlapna politika carinjenja, potem pa od tam naprej v Slovenijo. Do sedaj pri tej opciji še nisem imel nikoli dodatnih stroškov, a nikoli ni 100%. Pri teh skuterjih so imeli pa poseben deal, garantirano brez uvoznih dajatev, saj so pošiljali skiroje preko železnice, je zato trajala dobava do 1 meseca, a stroškov ni bilo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

valdo ::

Tomson je izjavil:

Ok, sporočim, če kaj izvem ...

Hvala za info,
mudi se mi ne, tako da ... bom čakal
Lp

franckranc ::

Tomson je izjavil:

Električni skiro Xiaomi M365, ki je namenjen tudi odraslim (tvoj v linku je bolj za mladino) je glede na teste (poišči jih v članku) odličen. Si pa zamudil septembrsko akcijo, je bil znižan iz 450€ na 274€, kar je bila res ugodna cena glede na kvaliteto/performanse. Če se ti ne mudi, lahko preverim (imam eno vezo, ampak po 9.oktobru) če bi se še dal dobit po septembrski promocijski ceni ...
So pa imeli na Gearbest, kolikor se spomnim za tale Xiaomi skiro garantiran uvoz brez vseh dodatnih stroškov tako da je cena dejansko končna ...


Tomson, prosim, če lahko sporočiš še meni. Hvala!

ČE dobro razumem, bi potem lahko bila cena: 274*(1+0,22+0,05)+5€= cca 350€

Glede "ohlapnosti" pa:
že nekaj časa nazaj sem naročil quadcopter - nič posebnega, cena cca 60€. Je prišel iz Kitajske preko "ohlapnega carinjenja" na Nizozemskem, pa sem pri nas vseeno plačal vse dajatve.
Sem se kar nekaj časa "hecal", da so povrnili te stroške - ker so oglaševali prodajo znotraj EU!

Tomson ::

Danes dobim info glede cene, če se še da kaj urihtat, sporočim. Mi je pa tale moj kontakt zagarantiral osebno posredovnje v primeru dodatnih stroškov pri tem Xiaomi skiroju, ker sem za nekoga že spraševal, sam pa sicer nisem naročal tega skiroja, tako da iz prve roke izkušnje nimam, lahko pa rečem da temu viru zaupam. Skratka, sporočim ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

damjan1980 ::

Če kdo spremlja akcije, bi prosil da javi v tej temi. Sam ga imam tudi že en čas nagledanega in ga nameravam preko zime kupit za naslednje leto.

Tomson ::

Ok, malo dlje je trajalo, ker sem moral malo zlobirat glede cene, pa ni pomagalo, potem pa še malo, kakšne akcije namreč več ni bilo v planu, ker so le še tistega Youth Edition promovirali za 270EUR, ki je precej slabši.

Torej, uspelo je, original Xiaomi M365 Electric Scooter za 297EUR (-38EUR). Verjetno ne bodo pustili dolgo, tako da kkdor ima namen kupit naj pohiti, potem bo spet 439EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

valdo ::

Zjutraj ob šestih in sedmih, je bilo še par kosov, ob 8h je konec, vse šlo
Lp

Tomson ::

Jah fantje, res škoda no, pa tako sem se potrudil ... Sedaj je ostal le še bel model Xiaomi M365 za 380€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

oemdzi ::

Ima kdo izkušnje s slednjim? Youtube je poln videov, vendar vse rusko, zgleda pa res že kot formulca, ki z lahkoto gre med 40 in 50 km/h.

Je za ta denar sploh kaj bistveno boljšega?

https://www.aliexpress.com/item/No-Tax-...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

TehDucky ::

Danes sem se peljal z Xiaomi M365 pa bom rekel, da je že 25km/h na taki zadevi več kot hitro, mi je pa všeč da ima tale spredaj manjši amortizer, ker te že rukne, ko greš iz tanizkega pločnika (za kolo) na cesto.

Tale tvoj res kaže top specifikacije, 45kmh, do 60km dosega, 500W motor, kar je vse 2x več kot xiaomi, težji tudi ni prav preveč 13kg, medtem ko xiaomi je 11kg če prav vem.

Pa eno vprašanje bi imel na zgoraj linkan gearbest, kakšna je bila potem čisto končna cena produkta, če je pisalo 297€ na spletni? Če razumem ti vrnejo, če imaš dodatne stroške kar je kul, ni mi pa jasno kako se jim to izplača.

Tomson ::

Pa se je "varno" na skiroju peljat 50km/h ?!? :O
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

oemdzi ::

Ne ravno, vendar to bi kvečjemu upal po kakšni dolgi ravni, dobri cesti, ali pa tudi, če ne... Ker te luknja hitro vrže iz ravnotežja... Bolj se mi gre za to, da zmore tudi premagati kakšen vzpon, ne da bi ga rinil ali se jajcal 5 na uro, če bi sploh vleklo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Magic1 ::

Skiro verjetno ni narejen za hribe. Za večje vzpone tudi večina električnih koles ni pretirano primernih. Ali so prešvoh, ali pa se prehitro pregrejejo. Res se da kolesu enostavneje pomagat, samo 20km/h v klanc tudi ne bo šlo.
Magic

Tomson ::

Če komu prav pride:

Xiaomi M365 EU Version električni skiro s kodo: 1111EUVersion za 326 € ... (prvih 20-kom)

Preveril, ta hip koda deluje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

franckranc ::

Na tvojem linku ta hip 299,11€
https://www.gearbest.com/scooters-and-w...

Tomson ::

Jup, danes pa ta EU verzija Xiaomi M365 s kodo: Blackfridayhalf5 za 290€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

valdo ::

Tomson je izjavil:

Jup, danes pa ta EU verzija Xiaomi M365 s kodo: Blackfridayhalf5 za 290€ ...

Vprašanje: v čem je razlika, med:
- EU varianto kot si ti podal link in tole
- https://www.gearbest.com/skateboard/pp_...
Lp

Tomson ::

Verjetno samo v barvi, bela je že od štarta bila cenejša ...

Pa pri dodatni opremi je nekaj razlike:

EU paket:
1 x Original Xiaomi M365 Electric Scooter, 1 x Power Adapter, 1 x EU plug, 1 x Pair of Spare Tires, 1 x Extending Nozzle, 1 x T-shaped Wrench, 4 x Screw, 1 x English User Manual

In navadni paket pri belem:
1 x Original Xiaomi M365 Electric Scooter, 1 x Charger
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

valdo ::

hvala,
bom kupil EU varianto, 15$ velja tista oprema
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

Tomson ::

Zadnji link je že "out of stock", gre pa ista koda: Blackfridayhalf5 na tole skladišče iste M365 EU verzije isto za 290EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

RacMan007 ::

Tomson, glede na tvoje nekoliko boljše poznavanje teme.. ko gledam trenutno na GB, je cena precej ugodna, 297€, ampak med shipping methods je naveden "Priority Line".

https://www.gearbest.com/skateboard/pp_...

Nikjer ni označeno nič drugega. Se ti sanja kaj pomeni to potem za carino/DDV? Hvala za pojasnilo
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Tomson ::

PriorityLineEU Express za M365 China opcijo bi prišel 100€, tako da pozabi, PriorityLineEU Railroad pa je brezplačen, ampak traja kar okoli 2 meseca za dostavo, je pa s strani Gearbesta garantirano brez dodatnih stroškov ... Tale M365 HK pa ima PriorityLineEU Express opcijo brezplačno in pride v 8-18 dnevih. To je ta standardni PriorityLineEU Express, ki glede na izkušnje tudi praviloma nikoli nima dodatnih stroškov, ni pa 100% garancije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

EC9 ::

Prosim za pomoč: Če tukaj označiš EU-3, potem je cena 356 EUR in shipping iz EU?

Je trenutno kje mogoče dobiti še ceneje?

Je kdo ta xiaomi scooter že sprobal?

RacMan007 ::

Tomson, preverjam če sem dobro razumel:

* prva varianta, M365 China, 297€, Europe Railway Priority Mail (free), čas dostave tudi 2 meseca, garantirano ni davka/carine
* druga varianta, M365 HK, 323€, Express for Electric Scooter Only (free), čas dostave cca mesec dni, kako je s carino/davkom?
* tretja varianta, M365 EU-3, 356€, Expedited Shipping (34€), čas dostave cca teden dni, garantirano brez davka/carine

Sem prav povzel? Me zanima predvsem glede zagotovil okoli carine/davka, ker čas dostave mi iskreno s tem, da je zima šele pred nami, ni pomemben. Do pomladi pa bi že prispelo :D
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

morosito ::

če koga zanima

http://www.nilox.com/en/DOC-Scooter/doc...

na zalogi v centralnem skladišču v SLO...garancija 1 leto..cena 250

več na ZS

tigrr ::

Valdo: mnenje glede xiaomija M356 - skiro je res lepo izdelan, moj tipičen domet je dobrih 10 km, odvisno od povprečnega naklona trase in temperature, poleti je domet ca. 20% daljši.

Glede izbire e-skiroja za 12-letnika ti svetujem, da malo razmisliš, e-skiro je v mestu kljub max hitrosti 25 kmh lahko za tamale precej nevaren, ker jim preventivna varnost ne pomeni veliko dokler ne izkusijo posledic.. Čelada je obvezna.
Če tamali dela razdalje pod 3 km, je pomoje bolj varno in zdravo, da se vozi na navadnem skiroju. Na Petkovškovem nabrežju je trgovina Sempatja, kjer lahko poleg el. skirojev Xiaomi in Egret in stestiraš tudi navadne skiroje Micro.
lpT

Tomson ::

RacMan007 je izjavil:

Tomson, preverjam če sem dobro razumel:

* prva varianta, M365 China, 297€, Europe Railway Priority Mail (free), čas dostave tudi 2 meseca, garantirano ni davka/carine
* druga varianta, M365 HK, 323€, Express for Electric Scooter Only (free), čas dostave cca mesec dni, kako je s carino/davkom?
* tretja varianta, M365 EU-3, 356€, Expedited Shipping (34€), čas dostave cca teden dni, garantirano brez davka/carine

Sem prav povzel? Me zanima predvsem glede zagotovil okoli carine/davka, ker čas dostave mi iskreno s tem, da je zima šele pred nami, ni pomemben. Do pomladi pa bi že prispelo :D


Točno tako, le za zadnjo EU opcijo je dostava v 2-3 delovnih dnevih ... Pri drugi opciji pa pa glede na moje osebne izkušnje in izkušnje mnogih slo-techovcev pride tudi brez dodatnih stroškov, a tukaj ni 100% garancije.

@SilverFlow:

Drži, za EU skladišče je dostava znotraj EU in pride v 2-3 dnevih.

Sicer pa je za otroke mogoče boljša tale malo manj zmogljiva (počasnejša) opcija, Xiaomi ES808 za 238€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

RacMan007 ::

Tomson, ali kjerkoli na GB strani kaj piše glede zagotovila da pri Europe Railway Priority Mail varianti pošiljanja ne bo prišlo do carinjenja in posledično še dodatnega stroška z DDv-jem in pribitka poštnih storitev? Ker za 100€ razlike zlahka počakam 2 meseca na dostavo...
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Tomson ::

Na strani nisem zasledil, uradno jasno tega ne smejo zapisat, sem pa v nekem dokumentu (kakšen mesec nazaj, sporočim, ko izvem če še drži) zasledil, da v primeru, da se pri tej opciji pojavijo dodatni stroški jih Gearbest povrne. Očitno so precej sigurni v to opcijo dostave brez stroškov, sicer pa tudi z navadnim PriorityLineEU (ne Railway) uspešno čarajo, se prav ne spomnem, da bi kdorkoli omenil kakšne dodatne stroške pri tej opciji ...

Tole je tudi na to temo:

So far, the specific shipping method for scooters and other products has always been duty-free. GearBest points out, however, that customs costs are always the responsibility of the purchaser.

The experiences so far, however, show that no customs problems arise via this shipping method. Only the long shipping time of over a month and the lack of tracking must be taken into account.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

RacMan007 ::

Sicer gre tudi pri ostalih shippmentih marsikaj skozi brez kontrole Fursa. Ampak na drugi strani imamo recimo varianta v stilu Banggood, ki pa garantira dostavo brez dodatnih stroškov... Zato sprašujem če je kje kaj dejansko napisano..
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Invictus ::

tigrr je izjavil:

Na Petkovškovem nabrežju je trgovina Sempatja, kjer lahko poleg el. skirojev Xiaomi in Egret in stestiraš tudi navadne skiroje Micro.
lpT

Fak, a so ti normalni?

A ti prodajajo zlate skiroje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

Očitno res, za 250W jajc 700 eur, damn.

Aliexpress, z doplačilom za to, da oni poskrbijo za stroške carinjenja oz. necarinjenja, sem dal 610 eur za 500W Minimotors Speedway Mini, armortizer spredaj, 2 zadaj, luči, boben zavore z zavorno lučjo, z regenerativnim zaviranjem... Max speed po ravnem čez 50 kmh, v rahle klančke gre tudi 30, domet za 100 kilske nekaj čez 40km, lažje kategorije pa do 60 ali celo 70 km.

Osebno o manj kot 500W sploh ne bi razmišljal... Kvečjemu o še malce močnejšemu, morda s prestavami, da zmore kakšne konkretne vzpone...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

@oemdzi

Daj link :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

RacMan007 ::

Tomson, si uspel morda najti tisti dokument glede zagotavljanja Gearbesta da pri morebitnem carinjenju pri Europe Railway Priority Mail povrnejo stroške? Da naročim brez strahu :D
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Tomson ::

Dokumenta ne, mi je pa znanc na GB sporočil sledeče: Europe Railway Priority Mail have no import duties. Jasno, tega ne smejo nikamor zapisat, ker ni EU skladišče. Sicer kot gledam so trenutno vse opcije spet blizu 500€, tole sem edino našel Xiaomi M365 EU Version, z nekaj dodatne opreme za 297€. Poštna opcija sicer Priority Mail for Electric Scooter Only, predvidevam da gre za isto stvar, ker je dobava enako do 40dni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RacMan007 ::

Evo, ena lepa akcija.. 283EUR, free shipping via Priority line. Zdaj me sam skrbi al pride čez brez carine al ne? Ker bi ravno do pomladi prišel in bil lahko v akciji :D

https://www.gearbest.com/scooters-and-w...
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

valdo ::

dobil skiro, 2 tedna nazaj, vtis na hitro, polnil ga še nisem ker se vozi minimalno
- hitrost vožnje :-) lepo "leti", celo prehitro
- ne "štartaš" iz nule, ampak se moraš odriniti in potem "gasa", ostala moja E-vozila štartajo iz mirovanja, tako da se moram privaditi
- kvaliteta izdelave solidna, edino preklopni zglob jim je v "sramoto" ker tudi ko ga zategneš še vedno "hodi" in daje "slab" občutek(moram dodelati)
- od mnogih Xiaomi naprav, ki jih imam(telefon, poverbank, avto polnilec ...) je ta najslabši, tu mislim zunanjost-varnost-izdelavo
- ni rešeno zaklepanje oz. preprečen vklop 3 osebe
Lp

RacMan007 ::

Za "prosti hod" zložljivega zgloba obstaja že množica rešitev. Če imaš možnost kje prit do 3d printerja se zadeva reši precej hitro:

https://www.thingiverse.com/thing:24366...

Daš nekomu da ti sprinta vse tri verzije pol pa vidiš katera ti najbolj ustreza. Enako narediš tudi za zaščito zadnje luči.

https://www.thingiverse.com/thing:24826...

Drugače pa se ravno spravljam naročit svojega zato me zanima kaj te moti ko si omenjal zunanjost-varnost-izdelavo?

Kar pa zadeva carine in ostalega: sem se uradno obrnil na FURS in dobil razveseljujoč odgovor. Električni skiro iz Kitajske je po nomenklaturi pod oznako TARIC 9503 00 10 00: "V primeru, da je dobavljeni električni skiro po poreklu iz Kitajske (CN), velja trenutno za to blago carinska stopnja (Carina za tretje države ) v višini 0 %."

Ostaja torej le še osnovna državna dajatev - DDV. Je treba upoštevat, da se poštnina prišteje v vrednost artikla, vendar ker je v mojem primeru, ki sem ga objavil v zgornjem linku, prevoz zastonj, ostaja cena enaka kot je nabavna.

"Torej se v tem primeru obračuna le DDV po splošni stopnji 22% od davčne osnove."

Tako da, tudi če sploh pride do carinskega nadzora, same carine ni, končna cena, pri trenutnih 279€ pride pri uradnem uvozu z DDV-jem vštetim 341€! No, če pride brez tega bi bilo še bolje, ni pa konec sveta tudi če ga ustavijo na meji.

Na srečo so električni skiroji uvrščeni v svojo kategorijo in niso kot el. kolesa, kjer ostaja 6% davek, pa 0.5% davek na motorna vozila... potem pa obstaja še nevarnost, da ocenijo, da gre za dampinški uvoz, ki bi industriji EU povzročil škodo, zaradi česar ti lahko naložijo še plačilo dodatne "uravnilovke".. ampak o tem enkrat drugič..
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

valdo ::

RacMan007 je izjavil:

Drugače pa se ravno spravljam naročit svojega zato me zanima kaj te moti ko si omenjal zunanjost-varnost-izdelavo?

da je kljub novi stvari, potrebno nekaj dodelovat in popravljat je sr...(se opravičujem na izrazu),
vsi ostali xiaomi produkti so BP, kot se to tudi pri novem izdelku pričakuje
Lp

EC9 ::

RacMan007 je izjavil:

Evo, ena lepa akcija.. 283EUR, free shipping via Priority line. Zdaj me sam skrbi al pride čez brez carine al ne? Ker bi ravno do pomladi prišel in bil lahko v akciji :D

https://www.gearbest.com/scooters-and-w...


Meni kaže ceno 338 EUR. Se da trenutno kje dobiti ceneje / iz EU warehouse?
Hvala!

Uporabnix ::

Valdo, čist tko, da lažje razumem poglede novodobnih staršev, ki namesto navadnega skiroja 12-letniku kupijo zelo drago lenobno prevozno sredstvo: Za kakšne namene ga bo imel? Kakšne razdalje?

valdo ::

Uporabnix je izjavil:

da lažje razumem poglede novodobnih staršev,

človek lahko napačno vidi, če gleda samo iz enega zornega kota :-) in ni to edino električno vozilo ki ga uporabljamo ... sicer ... se tudi jaz z njim, ob nedeljah zapeljem na pivo :-)
Tu bolj rešujemo tehnične detajle, kot pa moralno - vzgojne
Lp

RacMan007 ::

Akcije pridejo in grejo, par procentov razlike v popustu pa je takoj kar nekaj razlike. Počakaj še malo pa pride spet kaj mimo :D Je fajn sledit maile od Gearbesta..

EC9 je izjavil:

RacMan007 je izjavil:

Evo, ena lepa akcija.. 283EUR, free shipping via Priority line. Zdaj me sam skrbi al pride čez brez carine al ne? Ker bi ravno do pomladi prišel in bil lahko v akciji :D

https://www.gearbest.com/scooters-and-w...


Meni kaže ceno 338 EUR. Se da trenutno kje dobiti ceneje / iz EU warehouse?
Hvala!
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

valdo ::

RacMan007 je izjavil:

fajn sledit maile od Gearbesta..

se strinjam, pa ne samo GB tudi BG, cena 25.11.2017, cena 177,50$ ,toliko za občutek da se vidi kolika je lahko razlika

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()
««
«
1 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911042 (8253) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817449 (5101) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824588 (4417) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem