» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
49 / 54
»»

bernikm ::

Kiwix je izjavil:

Vijak na balanci skripa, meni ze eno leto, dve strani nazaj je pogovor.

https://slo-tech.com/forum/t708648/p766...


Sem zategnil vijak pa še vedno nekaj poka, kot kaže je nekaj notri v motorju ?
Mimogrede, a za navaden PRO model (ne 2) obstaja tudi kak hitri polnilnik ? Nekaj sem bral, da tudi če daš veš kot 2A on potem ne fila ?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

hojnikb ::

bernikm je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Vijak na balanci skripa, meni ze eno leto, dve strani nazaj je pogovor.

https://slo-tech.com/forum/t708648/p766...


Sem zategnil vijak pa še vedno nekaj poka, kot kaže je nekaj notri v motorju ?
Mimogrede, a za navaden PRO model (ne 2) obstaja tudi kak hitri polnilnik ? Nekaj sem bral, da tudi če daš veš kot 2A on potem ne fila ?
Hvala

limit za te xiaomije je cca 2.5A, vse kar je vec bo ali bms blokiral al ti bo pa diodo skurl.

Kar se tiče pa skripanja; problem je v pregibu, kjer se aluminij riba in zato skripa. Pač ne pretirano dobra konstrukcija.
#brezpodpisa

bernikm ::

hojnikb je izjavil:

bernikm je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Vijak na balanci skripa, meni ze eno leto, dve strani nazaj je pogovor.

https://slo-tech.com/forum/t708648/p766...


Sem zategnil vijak pa še vedno nekaj poka, kot kaže je nekaj notri v motorju ?
Mimogrede, a za navaden PRO model (ne 2) obstaja tudi kak hitri polnilnik ? Nekaj sem bral, da tudi če daš veš kot 2A on potem ne fila ?
Hvala

limit za te xiaomije je cca 2.5A, vse kar je vec bo ali bms blokiral al ti bo pa diodo skurl.

Kar se tiče pa skripanja; problem je v pregibu, kjer se aluminij riba in zato skripa. Pač ne pretirano dobra konstrukcija.


Hvala. Kakšna je pa rešitev da nebi več škripalo se da kaka plastična podloška ali guma vmes ?

hojnikb ::

lahko daš gumo vmes, lahko vijake z locktite zalepiš
pa mogoče slediš temu
http://nelsonware.com/blog/2019/05/12/g...
#brezpodpisa

bernikm ::

hojnikb je izjavil:

lahko daš gumo vmes, lahko vijake z locktite zalepiš
pa mogoče slediš temu
http://nelsonware.com/blog/2019/05/12/g...


Hvala !

2dark ::

Jaz sm se sprijaznu da pač malo škripa občasno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Jaz pa, da mi balanca ostane v roki ... je kar doživetje :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Jaz pa, da mi balanca ostane v roki ... je kar doživetje :D


:O .. Kako se ti je pa to zgodilo? Načeloma se to ne more zgodit, saj je balanca oz. drog privijačen z več vijaki..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Tisti en vijak spodaj na pregibu, se je bodisi odvil ali počil, v glavnem v nekem momentu ga ni bilo več, jaz pa sem držal balanco z drogom v rokah in se "varno" zaustavil s težkim skejtom pod nogami8-) ... žice pa se niso pretrgale.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

sandmat ::

poleg mi pro2 gledam še segway ninebot. Cena je precej nižja, ima 10" kolesa. Je kdo primerjal kateri je bolj robusten (za 100kg človeka prevažat 5-10km)?

Hvala!

2dark ::

sandmat je izjavil:

poleg mi pro2 gledam še segway ninebot. Cena je precej nižja, ima 10" kolesa. Je kdo primerjal kateri je bolj robusten (za 100kg človeka prevažat 5-10km)?

Hvala!


Jaz sem si lani julija kupil Segway Ninebot D38E model. https://www.bigbang.si/segway-d38e-elek...

Do sedaj imam prevoženih 308 km. Imam približno 92 km in me skiro preveža brez težav.

Edina zamera je ta, da je domet pri moji teži max. 23-24 km .. Tovarna navaja ob primernih pogojih do 38 km z enim polnjenjem, ampak za to bi verjetno moral bit težek 75 kg.

Ni pretežek 16 kg, je robusten, lepo vidljiv zaslon.

Z drugimi modeli pa nimam izkušenj, ker sem iskal nekaj do 500€ in, da ima 10 colske pnevmatike.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Karen ::

Jaz imam Segway G30, 30kmh, domet je precej dober, prej 50 kot 40km. Pelje se ok.

sandmat ::

Zavore so na polžka zadajpri d38e, spredaj pa diski, sklepam? Kakšni drugi problemi (trajanje polnjenja, gume itd)?

2dark, hvala za link, ga grem danes pogledat in vzet. Karen, hvala, izgleda še boljši, ampak ne rabim tako velikega dosega, izgleda pa, da ima bolje izdelan zavorni sistem kot d38.

2dark ::

sandmat je izjavil:

Zavore so na polžka zadajpri d38e, spredaj pa diski, sklepam? Kakšni drugi problemi (trajanje polnjenja, gume itd)?

2dark, hvala za link, ga grem danes pogledat in vzet. Karen, hvala, izgleda še boljši, ampak ne rabim tako velikega dosega, izgleda pa, da ima bolje izdelan zavorni sistem kot d38.


Ko sem se odločal sem gleda, da skiro ni predrag, da ima dobro zasnovane gume, velike ...

Našel sem tale test na siolu in se morem strinjat, da je kar dosleden.


https://siol.net/digisvet/vtisi/kralj-m...

Spredaj je el. zavora. Minus bi izpostavil, da ima vgrajena luč preozek snop, zato je dobro dokupit dodatno luč , ki sveti nižje in širše.

S polnjenjem nimam težav.. Popolnoma prazen potrebuje malo več kot 6 ur, da se napolni..

Opažam, da je El. motor postal glasnejši. Ali to nakazuje na kakšno okvaro v prihodnosti ne vem.

Z gumami nimam zaenkrat težav. Pri Xiomiju se dobi zraven gume in zračnice? Pri tem modelu ni bilo zraven ne rezervnih zračnic in ne gum..

Z aplikacijo na talefonu se mi normalno poveže. Preko aplikacije se skiro lahko zaklene, da blokira sprenje kolo in piska, ampak ker je skiro lahek, to ne pomaga preveč.

Moja edina zamera je, da je domet z enim polnjenjem realno 20-24 km ( največ mi je uspelo 24 km in to na rezervi.). če se vozim 16-18 km /H, ker če bi se vozil s polno hitrostjo 25km/h bi bil pa verjetno 15 km..

Mogoče še tole.. Skiro ima polno moč dokler ni baterija na 5-6%..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Badwolff ::

$$?

Gregor P ::

Ta zgoraj od 500 evrov naprej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Karen ::

Uf, pol je precej drag. Jaz sem iz Gearbesta naročil dva G30 ninebota, pa je bil 534 eden po tistih popustih. Pa EU lager, ene 4 dni.

Gregor P ::

A pa sta mela 350W motor? Ker če vzameš tiste s šibkejšimi motorji so takoj za 100 evrov cenejši.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".


Zdaj sem malo zmeden. Imajo zračnice notri ali nimajo?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Voduore ::

2dark je izjavil:

sandmat je izjavil:

poleg mi pro2 gledam še segway ninebot. Cena je precej nižja, ima 10" kolesa. Je kdo primerjal kateri je bolj robusten (za 100kg človeka prevažat 5-10km)?

Hvala!


Jaz sem si lani julija kupil Segway Ninebot D38E model. https://www.bigbang.si/segway-d38e-elek...

Do sedaj imam prevoženih 308 km. Imam približno 92 km in me skiro preveža brez težav.

Edina zamera je ta, da je domet pri moji teži max. 23-24 km .. Tovarna navaja ob primernih pogojih do 38 km z enim polnjenjem, ampak za to bi verjetno moral bit težek 75 kg.

Ni pretežek 16 kg, je robusten, lepo vidljiv zaslon.

Z drugimi modeli pa nimam izkušenj, ker sem iskal nekaj do 500EUR in, da ima 10 colske pnevmatike.


Sem 90 % da je težava v tem na nimaš ustezno napolnjenih gum (sploh z oziroma na dejstvo da sprašuješ če tvoj skiro sploh ima zračnice, potem to pomeni da gum nisi napolnil). Guma je sicer lahko videt/čutit trda, vendar je v njej lahko sam 2 bara, kar je precej premalo (vsi skiroju out of the box pridejo z premalo nafilanimi gumami zaradi varnosti pri transportu). Nafilej gume na 3,8 bara sprednjo, 4,4 bara zadnjo in se ti bo doseg močno povečal. Pa vedi tudi to da ko filaš gume moraš vedno nafilat tolk več kot ti guma zraka spusti ko ventilček odstraniš. To lahko na približno potestiraš: napolni gumo do določenega tlaka, odvij ventilček dol, nato pa še enkrat gor. Sedaj še enkrat odčitaj tlak in izračunaj koliko se je znižal, ter cifro deli z 2 (ker si dvakrat šraufal ventilček). Recimo da je vrednost 0,5 do 1 bar. Za toliko več moraš gumo nafilat da boš imel v gumi dejansko tistih 3,8 bara spredaj in 4,4 bara zadaj po tem ko boš odstanil ventilček. Ko boš nafilal gume na ustezno vrednost boš imel doseg precej preko 30 km.

Sem za foro izračunal tvojo in mojo porabo glede na tvojo in mojo kapaciteto baterije in število kilometrov in stvar je taka: tvoja poraba je 15,4 Wh na km, moja poraba tako da skos tiščim full gas z precej podobnim skirojem je pa 10,4 Wh na km. Torej cca 50 % VEČ porabiš od mene, s tem da se ti cijaziš, jaz pa skos furam z polnim gasom. Nafilaj gume.

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".


Zdaj sem malo zmeden. Imajo zračnice notri ali nimajo?

Iz tvojega linka BigBang.si ven: "Serija D ima velike 10-palčne zračne pnevmatike z zračnico, ki vam nudijo udobje in stabilno vožnjo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voduore ()

Gregor P ::

Voduore je izjavil:


2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".


Zdaj sem malo zmeden. Imajo zračnice notri ali nimajo?

Iz tvojega linka BigBang.si ven: "Serija D ima velike 10-palčne zračne pnevmatike z zračnico, ki vam nudijo udobje in stabilno vožnjo".
... to sem jaz "zakuhal", ker sem očitno gledal Ninebot D38E in ne SEGWAY D38E. Se opravičujem za nastalo zmedo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Voduore je izjavil:


2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".


Zdaj sem malo zmeden. Imajo zračnice notri ali nimajo?

Iz tvojega linka BigBang.si ven: "Serija D ima velike 10-palčne zračne pnevmatike z zračnico, ki vam nudijo udobje in stabilno vožnjo".
... to sem jaz "zakuhal", ker sem očitno gledal Ninebot D38E in ne SEGWAY D38E. Se opravičujem za nastalo zmedo.


To je isti model. Samo meni se zdi, da imajo narobe napisano na big bangovi strani in nimajo zračnice notri.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

2dark ::

Voduore je izjavil:



Sem 90 % da je težava v tem na nimaš ustezno napolnjenih gum (sploh z oziroma na dejstvo da sprašuješ če tvoj skiro sploh ima zračnice, potem to pomeni da gum nisi napolnil). Guma je sicer lahko videt/čutit trda, vendar je v njej lahko sam 2 bara, kar je precej premalo (vsi skiroju out of the box pridejo z premalo nafilanimi gumami zaradi varnosti pri transportu). Nafilej gume na 3,8 bara sprednjo, 4,4 bara zadnjo in se ti bo doseg močno povečal.

Sem za foro izračunal tvojo in mojo porabo glede na tvojo in mojo kapaciteto baterije in število kilometrov in stvar je taka: tvoja poraba je 15,4 Wh na km, moja poraba tako da skos tiščim full gas z precej podobnim skirojem je pa 10,4 Wh na km. Torej cca 50 % VEČ porabiš od mene, s tem da se ti cijaziš, jaz pa skos furam z polnim gasom. Nafilaj gume.



GUme so dodatno napolnjenje, vendar ne na te vrednosti, ker men piše na gumah, da se polni obe na 3.6 bara.

Nisi napiral, koliko tehtaš in kateri ekisor imaš. Teža na skiroju je zelo velik faktor.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Voduore ::

2dark je izjavil:

Voduore je izjavil:



Sem 90 % da je težava v tem na nimaš ustezno napolnjenih gum (sploh z oziroma na dejstvo da sprašuješ če tvoj skiro sploh ima zračnice, potem to pomeni da gum nisi napolnil). Guma je sicer lahko videt/čutit trda, vendar je v njej lahko sam 2 bara, kar je precej premalo (vsi skiroju out of the box pridejo z premalo nafilanimi gumami zaradi varnosti pri transportu). Nafilej gume na 3,8 bara sprednjo, 4,4 bara zadnjo in se ti bo doseg močno povečal.

Sem za foro izračunal tvojo in mojo porabo glede na tvojo in mojo kapaciteto baterije in število kilometrov in stvar je taka: tvoja poraba je 15,4 Wh na km, moja poraba tako da skos tiščim full gas z precej podobnim skirojem je pa 10,4 Wh na km. Torej cca 50 % VEČ porabiš od mene, s tem da se ti cijaziš, jaz pa skos furam z polnim gasom. Nafilaj gume.



GUme so dodatno napolnjenje, vendar ne na te vrednosti, ker men piše na gumah, da se polni obe na 3.6 bara.

Nisi napiral, koliko tehtaš in kateri ekisor imaš. Teža na skiroju je zelo velik faktor.


Teža na skiroju je velik faktor samo če gum ne nafilaš zadost, drugače pa ni tolk velik faktor. Skiro Xiaomi M365 full gas skos, teža 75 kg, naredil z original baterijo ki je precej manjša od tvojega skiroja 27 km.

Sicer pa že 3,6 bara bo ful bolj kot tistih 2 bara kot si mel do zdej, lahko pa greš tud mal čez, nov nč narobe, loh greš do dobre 4 bare, ni panike. Si nafilal toliko več kot se sprazni ko odšraufaš ventilček dol? Ker če nisi, potem imaš manj kot toliko v gumi, lahko tudi precej manj kot toliko (tudi do 1 bar manj, odvisno kako hitro odšraufaš ventilćek dol in koliko zraka ti ven spusti vmes).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voduore ()

2dark ::

Voduore je izjavil:



Teža na skiroju je velik faktor samo če gum ne nafilaš zadost, drugače pa ni tolk velik faktor. Skiro Xiaomi M365 full gas skos, teža 75 kg, naredil z original baterijo ki je precej manjša od tvojega skiroja 27 km.




Pisanje , da teža ni faktor se men zdi čudno. Razlika med nama znaša 17 kg, kar ni zanemarljivo. Na teh osnovnih skirojih..

Verjemi, da če bi ti imel 92 kg, da z XiamomijemM365 na full gas ne bi nikoli naredil 27 km.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Voduore ::

Pisanje , da teža ni faktor se men zdi čudno. Razlika med nama znaša 17 kg, kar ni zanemarljivo. Na teh osnovnih skirojih..

Nikjer nisem napisal da ni faktor, seveda je faktor, vendar bolj kot nafilaš gume, manjši faktor je (ker če si težak, pa še prazne gume, potem se gume bolj "vdirajo" in je kotalni upor visok, če pa nafilaš gume je zadeva tolk trda da tud večja teža nima takega negativnega efekta).

Takole ti bom povedal, en je na Facebook skupini za M365 skiroje jamrov da pozim naredi samo 12 km s skirojem pozimi. Sem mu rekel naj gume nafila, pa mi ni vrjel. Sem strajal da nej jih res nafila in po cca 1 tednu se mi ves vesel zahvaljuje da je iz 12 km povečal doseg na 24 km, tip je težak skoraj 100 kg. SKratka tip je samo z nafilanjem gum povečal doseg za 2 krat! Ja 27 km jih ne bi naredu če bi imel 92 kg, bi jih pa ene 25 km.

2dark je izjavil:

Voduore je izjavil:



Teža na skiroju je velik faktor samo če gum ne nafilaš zadost, drugače pa ni tolk velik faktor. Skiro Xiaomi M365 full gas skos, teža 75 kg, naredil z original baterijo ki je precej manjša od tvojega skiroja 27 km.




Pisanje , da teža ni faktor se men zdi čudno. Razlika med nama znaša 17 kg, kar ni zanemarljivo. Na teh osnovnih skirojih..

Verjemi, da če bi ti imel 92 kg, da z XiamomijemM365 na full gas ne bi nikoli naredil 27 km.


Dej napiš kako si nafilal gume in kolk ti je kazal na manumetru preden si odstanil ventilček?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voduore ()

sandmat ::

jaz rabim tole kot igraco, ki naredi vec kot 10km med polnjenji. Še vedno kolebam med d38e in mi pro2, nagibam se bolj k prvemu zaradi večjih gum, drugi pa ima izgleda bolj posrečeno prenašanje (ne na zvonec) in zavore, če prav vidim. Cena je pa tam-tam, okoli 500.

Gregor P ::

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Voduore je izjavil:


2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Najbrž zraven ni dodatnih gum ipd. ker: "10" nenapihljive pnevmatike".


Zdaj sem malo zmeden. Imajo zračnice notri ali nimajo?

Iz tvojega linka BigBang.si ven: "Serija D ima velike 10-palčne zračne pnevmatike z zračnico, ki vam nudijo udobje in stabilno vožnjo".
... to sem jaz "zakuhal", ker sem očitno gledal Ninebot D38E in ne SEGWAY D38E. Se opravičujem za nastalo zmedo.


To je isti model. Samo meni se zdi, da imajo narobe napisano na big bangovi strani in nimajo zračnice notri.

... to je sicer načeloma isti model, ampak so lahko manjše razlike med blagovnima znamkama in na uradni strani od Segwayja piše "air tyres with inner tube" in če se ne motim, pomeni to v prevodu "zračne pnevmatike z zračnico".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

2dark ::

Gregor P je izjavil:




... to je sicer načeloma isti model, ampak so lahko manjše razlike med blagovnima znamkama in na uradni strani od Segwayja piše "air tyres with inner tube" in če se ne motim, pomeni to v prevodu "zračne pnevmatike z zračnico".


Če je na obeh povezavah isti model. Ne vem kje ti vidiš dve blagovni znamki.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Ta model prodajajo pod različnimi blagovnimi znakami Segway in Ninebot, čeprav gre v bistvu za isto podjetje (Ninebot je - delno tudi z denarjem Xiaomija - kupil Segway). Tako se lahko zgodi, da na trgu ponujajo v bistvu isti model z malo različnim paketom opreme - v tem specifičnem primeru ima en polne gume, ta drug pa gume z zračnico ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sandmat ::

Vzel sem ninebot, ki je bil na zalogi. Voznja je ok, zaslon, luc in bremzanje tudi. Speljevanje je pa polno razocaranja. Pozenes z nogo do 10kmh, nato pa motor izgleda ne zmore speljati z zadostno mocjo in ga je treba zopet vzpodbuditi. 25kmh je cez glavo hitro za taksno kompozicijo, predvsem se pozna kratkost medosne razdalje. Gume so zadostne, je pa voznja cez nizke robnike kolesarske steze kar malo groba in klice po amortizerjih. Gume so napihljive, poleg dobis distancnik za polnjenje.

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Ta model prodajajo pod različnimi blagovnimi znakami Segway in Ninebot, čeprav gre v bistvu za isto podjetje (Ninebot je - delno tudi z denarjem Xiaomija - kupil Segway). Tako se lahko zgodi, da na trgu ponujajo v bistvu isti model z malo različnim paketom opreme - v tem specifičnem primeru ima en polne gume, ta drug pa gume z zračnico ipd.



Ne obstaja dva modela. Tukaj gre za zmedo. Uradno obstaja samo Ninebot KickScooter D38E Powered by Segway, s tem da si po naših trgovinah prirejajo polno ime.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

2dark ::

sandmat je izjavil:

Vzel sem ninebot, ki je bil na zalogi. Voznja je ok, zaslon, luc in bremzanje tudi. Speljevanje je pa polno razocaranja. Pozenes z nogo do 10kmh, nato pa motor izgleda ne zmore speljati z zadostno mocjo in ga je treba zopet vzpodbuditi.


V tem primeru je nekaj narobe in moraš reklamirat. Če bi bilo vse v redu s tvojim skirojem, bi motor začel delovat , ko se poženeš do 5 km/H , kar je takoj.

Drugo pa ne razumem.. Ko enkrat skiro spraviš v pogon ima motoro dovvolj moči, da se premakne tudi ko hitrost pade na 4-5 km/H..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

GupeM ::

Se strinjam. Po mojih izkušnjah, sicer z drugim skirojem, bi ta moral pognati vsaj od 5 km/h naprej, če ne manj. Če je zgoraj napisano res, potem je nekaj narobe s skirojem. Tvojega modela sicer ne poznam, ampak glede na dokaj dobre reviewe, se mi to ne zdi normalno.

Moj e-goni od 3 km/h naprej sam požene. Lahko pa celo nastaviš, da požene iz nule. Nisem pa tega nikoli sprobal.

sandmat ::

Če je kdo iz Lj, mu z veseljem dam za preizkusit. Morda jaz delam kaj narobe, morda je 100kg problem. Ko enkrat potegne, potegne super do 25kmh. Ampak pri poganjanju je pa čuden občutek, ko se odženeš z nogo, stisneš gas (morda ga stisnem prezgodaj?) in se začneš ustavljat. Imam pa rekuperacijo nastavljeno na strong, morda to vpliva?

GupeM ::

S katerega dela Lj pa si? Lahko na ZS.

Lahko pa pogledaš, če imajo v kakšni trgovini razstavljene, pa da lahko sprobaš, pa potem tam probaš.

2dark ::

sandmat je izjavil:

Če je kdo iz Lj, mu z veseljem dam za preizkusit. Morda jaz delam kaj narobe, morda je 100kg problem. Ko enkrat potegne, potegne super do 25kmh. Ampak pri poganjanju je pa čuden občutek, ko se odženeš z nogo, stisneš gas (morda ga stisnem prezgodaj?) in se začneš ustavljat. Imam pa rekuperacijo nastavljeno na strong, morda to vpliva?


Rekuperacija ni krivec. Imam enako nastavljeno na strong. Dvomim, da je krivec 8 kg več od mene. Zna bit, da povzroča težave ročka za gas.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ahim ::

sandmat je izjavil:

(morda ga stisnem prezgodaj?) in se začneš ustavljat. Imam pa rekuperacijo nastavljeno na strong, morda to vpliva?

Mogoce je res to? Se mi zdi da moj tudi ne naredi prav nic ce imam "gas" prej stisnjen kot se odzenem. Jaz se odzenem, ko naredi pol metra (stevec kaze neko nizko hitrost, zagotovo ne 10) dam gas in gre normalno.

Prvo daj zacasno to rekuperacijo na minimum (samo za cas testiranja - da ti bo manj zaviral), tako da ko se z nogo odzenes, se dejansko peljes vsaj meter, dva po ravnem. In potem sele v tem casu ko se ze peljes daj gas.

sandmat ::

V zadnjih parih dneh sem naredil še dve furi. Izgleda, da sem ročko za gas prehitro stisnil, preden sem se premikal nad 5kmh. Če najprej poseben nad 5kmh in nato stisnem, je ok. Sicer skiro ne registrira stisnjene rocke dokler je ne spustim in še enkrat pritisnem.

Pospešek je sicer pri okoli 60% baterije zanimiv: pospeši do cca 15kmh in nato potegne do 25kmh. Morda je to kak safety feature, morda je to posledica 100kg obremenitve. Sicer je zaenkrat skiro zelo robusten, 10 colske gume pa so za ljubljanske kolesarske steze morda še premajhne, a to je tradeoff kompaktnosti/zlaganja v avto napram udobju.

Doseg pri 25kmh je pri moji kolaži in trenutnem vremenu približno 20 km (5% na kilometer), kar je zadovoljivo za moje potrebe. Oglasevan doseg 38km je pri 22 stopinjah, 75kg obremenitve in 16kmh, tako da je odstopanje logično zaradi višje hitrosti in obremenitve.

Hvala vam za nasvete in pomoč pri debugganju! :)

Mare2 ::

Probaj, verjetno ima tudi tempomat. :) Natimaš v aplokaciji. 5 sekund držiš gas na isti hitrosti in malo zapiska.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

2dark ::

Mare2 je izjavil:

Probaj, verjetno ima tudi tempomat. :) Natimaš v aplokaciji. 5 sekund držiš gas na isti hitrosti in malo zapiska.


Ta model nima tempomata.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Voduore ::

sandmat je izjavil:

V zadnjih parih dneh sem naredil še dve furi. Izgleda, da sem ročko za gas prehitro stisnil, preden sem se premikal nad 5kmh. Če najprej poseben nad 5kmh in nato stisnem, je ok. Sicer skiro ne registrira stisnjene rocke dokler je ne spustim in še enkrat pritisnem.

Pospešek je sicer pri okoli 60% baterije zanimiv: pospeši do cca 15kmh in nato potegne do 25kmh. Morda je to kak safety feature, morda je to posledica 100kg obremenitve. Sicer je zaenkrat skiro zelo robusten, 10 colske gume pa so za ljubljanske kolesarske steze morda še premajhne, a to je tradeoff kompaktnosti/zlaganja v avto napram udobju.

Doseg pri 25kmh je pri moji kolaži in trenutnem vremenu približno 20 km (5% na kilometer), kar je zadovoljivo za moje potrebe. Oglasevan doseg 38km je pri 22 stopinjah, 75kg obremenitve in 16kmh, tako da je odstopanje logično zaradi višje hitrosti in obremenitve.

Hvala vam za nasvete in pomoč pri debugganju! :)


Na kakšen pritisk si napolnil gume? Glede na doseg (kljub večji teži in hitrosti) sumim da jih maš tudi ti premalo polne.

2dark ::

Voduore je izjavil:



Na kakšen pritisk si napolnil gume? Glede na doseg (kljub večji teži in hitrosti) sumim da jih maš tudi ti premalo polne.


Če misliš, da teža ne igra vloge si daj na hrbet narbtnik in v njega dodatnih 25 kg pa boš videl , kako boš imel dometa na tvojem super duper skiroju samo še 20 km.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

sandmat ::

Voduore je izjavil:

sandmat je izjavil:

V zadnjih parih dneh sem naredil še dve furi. Izgleda, da sem ročko za gas prehitro stisnil, preden sem se premikal nad 5kmh. Če najprej poseben nad 5kmh in nato stisnem, je ok. Sicer skiro ne registrira stisnjene rocke dokler je ne spustim in še enkrat pritisnem.

Pospešek je sicer pri okoli 60% baterije zanimiv: pospeši do cca 15kmh in nato potegne do 25kmh. Morda je to kak safety feature, morda je to posledica 100kg obremenitve. Sicer je zaenkrat skiro zelo robusten, 10 colske gume pa so za ljubljanske kolesarske steze morda še premajhne, a to je tradeoff kompaktnosti/zlaganja v avto napram udobju.

Doseg pri 25kmh je pri moji kolaži in trenutnem vremenu približno 20 km (5% na kilometer), kar je zadovoljivo za moje potrebe. Oglasevan doseg 38km je pri 22 stopinjah, 75kg obremenitve in 16kmh, tako da je odstopanje logično zaradi višje hitrosti in obremenitve.

Hvala vam za nasvete in pomoč pri debugganju! :)


Na kakšen pritisk si napolnil gume? Glede na doseg (kljub večji teži in hitrosti) sumim da jih maš tudi ti premalo polne.

Nisem dodatno filal, so mi za voznjo dovolj trde in dodatne trdote ne bi niti zelel. Bom pa preveril koliko so trenutno.

Razmisljam, da bi vzrl kaksno rezervno zracnico in morda poskusil polne gume. Ima kdo izkusnje?

GupeM ::

sandmat je izjavil:


Nisem dodatno filal, so mi za voznjo dovolj trde in dodatne trdote ne bi niti zelel. Bom pa preveril koliko so trenutno.

Razmisljam, da bi vzrl kaksno rezervno zracnico in morda poskusil polne gume. Ima kdo izkusnje?

Če imaš premalo polne, lahko kar grdo poškoduješ tako plašč kot zračnico. V skrajnilem primeru celo feltno. Sem govoril z enim serviserjem, je rekel da jih folk fila na en bar, namesto na 4, ker drugač so preveč trde. Mene je tudi pokazal, kako takšna zračnica in plašč izgledata. Ni lepo :)

Magic1 ::

Seveda, na 1bar imaš že praktično "vzmetenje". Na 4 pa je trdo, ko kamen in čutiš vse. Verjetno je napumpana guma na 4 Bare že zelo primerljiva polni.
Magic

Voduore ::

2dark je izjavil:

Voduore je izjavil:



Na kakšen pritisk si napolnil gume? Glede na doseg (kljub večji teži in hitrosti) sumim da jih maš tudi ti premalo polne.


Če misliš, da teža ne igra vloge si daj na hrbet narbtnik in v njega dodatnih 25 kg pa boš videl , kako boš imel dometa na tvojem super duper skiroju samo še 20 km.


2dark, žal mi je za direktnost, ampak očitno je da si fukcionalno nepismen. A sem kje rekel da teža ne igra vloge?! NISEM! Torej zakaj mi v usta polagaš nekaj, kar nikjer nikoli nisem rekel? Seveda da teža igra vlogo, vendar kljub večji teži in hitrosti bi še vedno dosegel večji doseg če bi imel gume ustrezno napolnjene. Sicer pa 25 kilski ruzak sem že mel, doseg je bil pa precej večji kot 20 km. Skratka nafilaj gume in nehaj jamrat nad dosegom, you are doing it wrong.

Voduore ::

sandmat je izjavil:

Voduore je izjavil:

sandmat je izjavil:

V zadnjih parih dneh sem naredil še dve furi. Izgleda, da sem ročko za gas prehitro stisnil, preden sem se premikal nad 5kmh. Če najprej poseben nad 5kmh in nato stisnem, je ok. Sicer skiro ne registrira stisnjene rocke dokler je ne spustim in še enkrat pritisnem.

Pospešek je sicer pri okoli 60% baterije zanimiv: pospeši do cca 15kmh in nato potegne do 25kmh. Morda je to kak safety feature, morda je to posledica 100kg obremenitve. Sicer je zaenkrat skiro zelo robusten, 10 colske gume pa so za ljubljanske kolesarske steze morda še premajhne, a to je tradeoff kompaktnosti/zlaganja v avto napram udobju.

Doseg pri 25kmh je pri moji kolaži in trenutnem vremenu približno 20 km (5% na kilometer), kar je zadovoljivo za moje potrebe. Oglasevan doseg 38km je pri 22 stopinjah, 75kg obremenitve in 16kmh, tako da je odstopanje logično zaradi višje hitrosti in obremenitve.

Hvala vam za nasvete in pomoč pri debugganju! :)


Na kakšen pritisk si napolnil gume? Glede na doseg (kljub večji teži in hitrosti) sumim da jih maš tudi ti premalo polne.

Nisem dodatno filal, so mi za voznjo dovolj trde in dodatne trdote ne bi niti zelel. Bom pa preveril koliko so trenutno.

Razmisljam, da bi vzrl kaksno rezervno zracnico in morda poskusil polne gume. Ima kdo izkusnje?


Ti pa si komediant, v isti sapi omenjaš da so ti gume z 2 baroma zadosti trde in nočeš it na priporočen pritisk proizvajalca (3,5 do 4 bare), a hkrati bi imel POLNE GUME ki so ranga 100x bolj neudobne za vožnjo kot pa gume nafilane na 4 bare.

Če nisi dodatno filal to pomeni da imaš v gumah okrog 2 bara in voziš z PRECEJ MANJŠIM pritiskom kot ga priporoča proizvajalec, takšna vožnja z napol praznimi gumami rezultira v:

a) manjšem dosegu glede katerega jamraš
b) ribanju gume in zračnice, kar kmalu privede do zluknjane zračnice kot omenja še furumaš zgoraj.

Skatka odloči se, bi imel raje 25 km dosega in menjaval zračnico 1x na 2 leti ali bi raje imel 20 km dosega in menjaval zračnico enkrat na mesec? Če drugo, potem se še naprej vozi z napol praznimi gumami, če pa prvo, potem pa NAFILAJ ŽE TE FUCKING GUME!

ps: Še nekaj, gume so ob nakupu skiroja nafilane na 2 bara ne zato bi bil to ustrezen pritisk, ampak zaradi varnosti pri transportu. Uporabnik gumo MORA nafilat ko kupi skiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voduore ()

Voduore ::

Magic1 je izjavil:

Seveda, na 1bar imaš že praktično "vzmetenje". Na 4 pa je trdo, ko kamen in čutiš vse. Verjetno je napumpana guma na 4 Bare že zelo primerljiva polni.


Ne, niti podrazno ni. Polna guma je trda za popizdit in ti možgane preruka, 4 bare je pa povsem normalna vožnja, ni nič posebej trda, sploh pa ne pri 100 kg kot ima ta forumaš o katerem razpravljamo. Še več: celo jaz ki imam 75 kg imam gume nafilane na 3,8 bara sprednjo in 4 bare zadnjo in je čisto ok kar se udobja vožnje tiče. Velja namreč nekaj: večja kot je teža, večji mora biti pritisk v gumi.

Tole je sicer za M365 skiro, ampak je zelo podobno za njegov skiro, to so priporočeni pritiski, torej VSAJ TOLIKO, lahko greš pa še malo čez za še boljši doseg:


Vozit se z 2 baroma tako kot skiro pride ob nakupu kar dela sandmat je debilizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voduore ()
««
49 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9513034 (1513) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
818078 (5730) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7825106 (4935) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613903 (8317) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186773 (6081) bluefish

Več podobnih tem