» »

brisanje in združevanje particij

brisanje in združevanje particij

kretze ::

dober dan jas mam eno vprašanje zanima če se da kako kako zbrisati particije in posledično združiti particije tudi če ti komp negre v windowse in sicer ko prižgem računalnik se mi na ekranu pojavi ta napis(rebbot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press enter)...potem pa ko hočem naložiti winse pa mi se na ekranu pojavi to(ta slika ni moja ampak z googla)...zanima me če se sploh da naredit kaj ali mi je dokončno crknil disk...hvala vsem za odgovore

 problem

problem

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

kretze ::

kaj pa če pod instal windows zbrišem obe particiji in ustvarim eno veliko in mi še vedno piše enako kot na sliki??

ngc2392 ::

no, najprej preveri, če je res disk šel po gobe. potem pa, če ne potrebuješ podatkov na disku (če je ok), zaženi kak live cd (acronis) in zbriši vse particije. in na novo namesti sistem.
United We Stand, Divided We Fall

kretze ::

ja samo kako pa naj preverim če je res šel po gobe?? po čem se to ve??

ngc2392 ::

crystal disk info. priklopi na delujoč pc ali prek usb ohišja.
ali pa zaženi kak hirens, kjer imaš tudi proizvajalčevo diagnostiko (wd, seagate ipd...). vendar načeloma že disk info pokaže napake...
United We Stand, Divided We Fall

kretze ::

zdravo majstri jas mam še eno vprašanje...amm jas sem si zdaj bootal arconis true image na usb in ga zagnal sedaj pa me zanima kaj moram narest backup al recovery?? mi lahko kdo razloži nadalnji postopek??

ngc2392 ::

seveda backup. kam ga boš pa naredil? na zunanji disk? če si mislil pobrisati vse particije, potem si verjetno že shranil vse važno? zato ne potrebuješ backup-a?
no, ko imaš backup, pa z istim cedejem narediš recovery (programu pokažeš pot do arhiva/backup datoteke)
United We Stand, Divided We Fall

kretze ::

pol ko pa back up pa recovery naredim pa lahko gor naložim windows?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kretze ()

Mare2 ::

kretze je izjavil:

pol ko pa back up pa recovery naredim pa lahko gor naložim windows?


To te je nekdo na finto. To nima veze z nalaganjem windowsev. .)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Kot prvo, kater windows hoces nalozit? Nekako sumim da poskusas Windows 7, ki ne podpira EFI particij in bos moral disk spravit v MBR. Lahko pa nalozis Windows 10.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ngc2392 ::

kot prvo...potrebuješ acronis disk director (boot) in ne acronis image. slednji je namenjen izdelavi backupa. to boš potreboval kasneje. sedaj najprej z disk directorjem pobriši particije in "shrani" stanje. nič ne delaj particij. nato pa namesti windows, ki bodo sami znali zrihtati vse potrebno.
United We Stand, Divided We Fall

kretze ::

sen naredil zbrisal particijo (piše unallocated spare) pa mi še vedno piše windows cannot be instaled to disk (o windows 7 je govora pa imam narejeno MBR)ko kliknem show details mi napiše enako kot tisti prvi sliki zgoraj če pa probam kilkniti next pa mi napiše setup was enable to create a new system partition or locate an existing system partition

ngc2392 ::

potem imaš verjetno nekaj narobe nastavljeno v biosu. verjetno način uefi, ki ga sedmica ne podpira kot boot način. probaj kakšen legacy boot način vklopit...
United We Stand, Divided We Fall

RC37 ::

Nared si ubuntu live usb, odpri gparted, zbris vse particije in stisn apply. Pa zazen razna orodja iz biosa (ce jih ma) za diske. Pol pa spet probej pa prever da mas verzijo windowsa kompatibilno s tvojim biosom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183104 (2740) MIHAc27
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354673 (3803) solatko
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282667 (1839) drejc
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
628020 (7104) buneech
»

Partition Magic ... prosim za par nasvetov

Oddelek: Programska oprema
111197 (1061) Ch4N93

Več podobnih tem