» »

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus

««
11 / 18
»»

Furbo ::

shadeX je izjavil:

Že prihajajo prvi problemi za developerje v povezavi z iPhonom X na račun novega dizajna. Google že zahteva popravke na obstoječih appih, ki uporabljajo banner ade.

Briga nas za težave nadležnih reklamarjev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pirlo ::

Furbo je izjavil:

shadeX je izjavil:

Že prihajajo prvi problemi za developerje v povezavi z iPhonom X na račun novega dizajna. Google že zahteva popravke na obstoječih appih, ki uporabljajo banner ade.

Briga nas za težave nadležnih reklamarjev.

Ko moraš Applu plačevat 100$ letno, da maš lahko app gor, nekako moraš denar dobit.

Furbo ::

Če ga noben noče kupit, potem tudi če ga nimaš gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pirlo ::

Furbo je izjavil:

Če ga noben noče kupit, potem tudi če ga nimaš gor.

Se pravi da ne uporabljaš free appov? Dober uporabnik si ti.

shadeX ::

Na mimovrste lahko že naročiš iPhone X. Najcenejša varianta (64GB) 1200€, najdražja (256GB) pa 1380€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

Več kot 30 jih ne gre v košaro. Sad.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Machete ::

To bi moral biti Ip8 haha. Samo potem ne bi mogli limat gor 1000$ plus cen. X = 8. 8 = 7+.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MrStein ::

Kaj, a mislite da Samsung računa manj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

iPhone X Displayreparatur : 312 EUR
Samsung Note 8 Displayreparatur : 350 EUR (ni uradni servis, tam je mogoče še več)

Ah ja, spet twiteraši pljuvajo nekaj,kjer je ajfon dejansko boljši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M-XXXX ::

No no, ne primerjat zaobljenih robov z ravnimi.

Približna primerjava bi bila z LG20 (ni pravokoten zaslon) http://www.repairsuniverse.com/lg-v20-l... cca 100€
Najbližja primerjava s samsungom bi bila z S7 (ne edge), ki je tudi ranga 100€, vendar spet pa ni fer ker je S7 zgolj pravokotni zaslon.

Sem še kakšen tak telefon pozabil?

MrStein ::

S7 -> 200 EUR
i7/i8 -> 181 EUR

Pa še enkrat: to je neki servis, lahko pa kdo cene uradnega Samsung servisa prilepi.

N-tič: kritizirajte dejanske napake (jih je več kot dovolj), ne pa namišljene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

M-XXXX ::

Jaz sem na uradnem servisu za S6 Edga plus dal pol leta nazaj 200€ za zaslon + zadnje steklo + okvir. Tako da ne, za S7 zaslon je manjm, če se ne motim je za S7 edga pa cca 250€, razlika med edge pa navadnim je pa več kot 50€..

MrStein ::

Torej ta servis, ki ga gledam, ima lažne cene ? ;)

-> https://handyreparatur123.de/shop/samsu...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

MrStein je izjavil:

S7 -> 200 EUR
i7/i8 -> 181 EUR

Pa še enkrat: to je neki servis, lahko pa kdo cene uradnega Samsung servisa prilepi.

N-tič: kritizirajte dejanske napake (jih je več kot dovolj), ne pa namišljene.



samsung ima boljši zaslon;)

hojnikb ::

uff bolsi zaslon, ki kaze stvari tudi pri beli podlagi :))
#brezpodpisa

MrStein ::

Mimogrede, a kateri iPhone že podpira USB 3.0 (Superspeed) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Podpira celo USB 3.1, samo kabla ne dobiš zraven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrStein ::

Kabel pač kupiš.

A lahko s čim podpreš svojo trditev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Fast charge deluje le preko USB-C. V kolikor ne bi bil podprt, ne bi bilo potrebe po tem kablu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MrStein ::

Sprašujem po prenosu podatkov, ne pa polnjenju baterije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Podpira, ker je Apple kul in ima Lightning speed, ne samo USB!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tim13 ::

Mene zanima kje je razlika med iphone 7 plus in iphone 8 plus??
Kaj je na 8-ki boljsega od 7-ke?

LeQuack ::

tim13 je izjavil:

Mene zanima kje je razlika med iphone 7 plus in iphone 8 plus??
Kaj je na 8-ki boljsega od 7-ke?


Je dražji, in ker ljudje to vedo, te potem bolj cenijo ko vidijo, da imaš iphone 8, ali pa sploh iphone X.
Quack !

Egidij88 ::

Proc in brezžično polnjenje.

shadeX ::

in ker ljudje to vedo, te potem bolj cenijo ko vidijo, da imaš iphone 8,


Vso srečo pri ločevanju obeh modelov.

Tilen ::

tim13 je izjavil:

Mene zanima kje je razlika med iphone 7 plus in iphone 8 plus??
Kaj je na 8-ki boljsega od 7-ke?


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dober dan ::

shadeX je izjavil:

in ker ljudje to vedo, te potem bolj cenijo ko vidijo, da imaš iphone 8,


Vso srečo pri ločevanju obeh modelov.



Predlagam, da se pusti stock wallpaper..:))

blackbfm ::

in ker ljudje to vedo, te potem bolj cenijo ko vidijo, da imaš iphone


niso več leta 2010

shadeX ::

Sicer to drži do ene mere. iPhone je še vedno izjemno "uveljavljen" pri mlajših uporabnikih.

Razmišljam že nekaj dni o točno tej problematiki in si že par dni želim odpret novo temo prav iz tega področja, ampak nimam časa da se razpišem.

Enkrat v kratkem recimo da bo.

4knative ::

Da bi te ljudje cenili, se boš fantič moral malce bolj potrudit. Tu ti ne pomaga ne avto za 100 jurjev, ne ročna ura za 20 jurjev, še najmanj pa fakin telefon za jurja.

Tilen ::

shadeX je izjavil:

Sicer to drži do ene mere. iPhone je še vedno izjemno "uveljavljen" pri mlajših uporabnikih.

Vir? Kdo so to mlajši uporabniki? Cca 50% uporabnikov je starejših od 35 let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Cca 50% uporabnikov je starejših od 35 let.


Vir, ali spet trolaš v tri dni, kot je to v navadi pri tvojih postih zadnje čase?

Vir? Kdo so to mlajši uporabniki?


Ne bomo o tem smetili te teme. Čičaj pa čakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

shadeX je izjavil:

Cca 50% uporabnikov je starejših od 35 let.


Vir, ali spet trolaš v tri dni, kot je to v navadi pri tvojih postih zadnje čase?

Vir? Kdo so to mlajši uporabniki?


Ne bomo o tem smetili te teme. Čičaj pa čakaj.


 x

x



Prvi stolpec. Trol si očitno ti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

1. Tvoji podatki so stari najmanj 5 in največ 10 let. Takrat je namreč Admob zadnjič imel logo iz slike, ki si jo prilimal. Na netu seveda lahko dobiš katerekoli podatke, ki "potrjujejo" tvoje trditve, ne veš pa da se trend z leti obrača.

2. Ker vidim, da si neučakan, novejših podatkov pa nisi sposoben poiskati sem to jaz naredil namesto tebe



Iz slike je razvidno, da ljudje od 18-24 leta uporabljajo iOS (35%), kar jih uvršča v drugo skupino z največ uporabniki. Prehitela jo je samo starostna skupina 65+ (za 6%).

3. Po moji analitiki in uporabi lastnih aplikacij, se je število med mladimi userji v starostni skupini med 18 in 24 povečalo za 9% v zadnjem letu (na IOS sistemu), kar potrjuje, da je vedno več iOS uporabnikov v tej starostni skupini.

Po kakšnih vezah si sploh prišel do naziva moderator na tem forumu? Nižaš integriteto foruma s trolanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

shadeX je izjavil:




Iz slike je razvidno, da ljudje od 18-24 leta uporabljajo iOS (35%), kar jih uvršča v drugo skupino z največ uporabniki. Prehitela jo je samo starostna skupina 65+ (za 6%).


No, največja starostna skupina uporabnikov iPhone je torej starejših od 65 let. To v bistvu samo potrjuje tvoj nepotreben senzacionalizem, da je uveljavljen med mladimi.

Najbolj je uveljavljen med starejšimi! Sam to dokazuješ in potrjuješ moj "edu" link. Hvala ti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Nikjer nisem napisal,

1. da je med mladimi najbolj uveljavljen, ampak
2. da se vedno bolj uveljavlja med mladimi,

kar potrjuje časovna razlikamed tvojim grafom in grafom ki sem ga nalimal. Ter seveda moji podatki, ki sem jih v zadnjem letu in pol pridno zbiral.

Seveda, je velika razlika med 1 in 2 točko (ti tega nisi sposoben razumet) To pomeni , da se trend med mladimi veča in bo lahko v prihodnosti tudi prehitel 65+ starostno skupino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

Ne, ne drži. Se uveljavlja ne pomeni, da je uveljavljen, kar si ti napisal. Sicer pa, čeprav si rudi, bi lahko realno razmislil. Najdražji telefoni za najmlajše pač niso tako dosegljivi, kot za tiste z rednimi prihodki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tim13 ::

8-ka je tezja in slabso baterijo ima od 7-kr kje je tu logika??
Nwm jst razmisljam med nakupom iphone 7+ ali 8+ ali samsung galaxy note 8?
Kaj bi blo boljs??

Tilen ::

8 ima steklo na zadnji strani in dodatek za brezžično polnjenje. Razlika je 14 gramov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tim13 ::

Kaj je boljs da si kupim iphona 8 plus ali samsung galaxy note 8?

tim13 ::

Pa tud po lastnostih je note8 boljsi od iphona 8+ a ne?

Tilen ::

GSMArena je super stran za primerjave. Poglej kar tam.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

Meni osmica zadaj deluje malce cheap.

pirlo ::

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.

DeeJay ::

pirlo je izjavil:

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.

A delaš freeware appe? Če ja, pol se strinjam, če pa z njimi služiš, pol pa ne jamrat.

leiito ::

pirlo je izjavil:

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.


Letna naročnina za appstore? Appstore sam je zastonj, za posamezne plačljive app-e lahko pa vedno togglaš plačila na off, če nočeš več plačevati mesečne naročnine in zaradi tega se ti app ne zbriše.

shadeX ::

pirlo je izjavil:

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.


Delavec, ki ti pregleda app je pa zastonj? Prav tako strežniki na katerih hostaš kolikor appov želiš? (Google ima drugačen poslovni model, kjer načeloma vsak monetizira app z njihovimi reklamami, ali pa uporablja Adwords storitve).

Če app samo montenziraš z reklamami, Apple nima nič od tega.

Meni je super, ker je to ena majhna varovalka, da ne pride gor vsak trol in posledično spama App Store z nekvalitetnimi appi.

(Če pa 100EUR ne uspeš zaslužiti v nekaj dneh, potem pa tako ali tako App Store ni zate) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

pirlo ::

leiito je izjavil:

pirlo je izjavil:

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.


Letna naročnina za appstore? Appstore sam je zastonj, za posamezne plačljive app-e lahko pa vedno togglaš plačila na off, če nočeš več plačevati mesečne naročnine in zaradi tega se ti app ne zbriše.

Govorim za developer account.

shadeX je izjavil:

pirlo je izjavil:

Jaz samo upam, da se počasi EU komisija vsede na te jabolčnike in jih prisili v odstranitev letne naročnine za app store in malo večjo odprtost za razvoj na drugih platformah. Prav bolano je, ko veš da moreš dat app za obe platformi (android in ios), samo da za ios moraš vsako leto plačat 100$, če nočeš da ti jo zbrišejo.


Delavec, ki ti pregleda app je pa zastonj? Prav tako strežniki na katerih hostaš kolikor appov želiš? (Google ima drugačen poslovni model, kjer načeloma vsak monetizira app z njihovimi reklamami, ali pa uporablja Adwords storitve).

Če app samo montenziraš z reklamami, Apple nima nič od tega.

Meni je super, ker je to ena majhna varovalka, da ne pride gor vsak trol in posledično spama App Store z nekvalitetnimi appi.

(Če pa 100EUR ne uspeš zaslužiti v nekaj dneh, potem pa tako ali tako App Store ni zate) :)

Ker ne zaslužijo od prodaje telefona nič ne? Pa če je plačljiv app tudi ne poberejo 30% ne? Pa od prodanega maca, ki je obvezen tudi ne zaslužijo nič ne? Lupijo uporabnike in razvijalce na vsakem koraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

shadeX ::

Ker ne zaslužijo od prodaje telefona nič ne? Pa od prodanega maca, ki je obvezen tudi ne zaslužijo nič ne?


To je isto kot da bi se eno podjetje ukvarjalo z dvema različnima storitvama:

- Prodaja čistil
- Čistilni servis

Prodaja jim gre super, številke vedno nad pričakovanji. Po drugi strani bi s čistilnim servisom delali minus (večji stroški) in bi ta minus morali kriti iz prodaje čistil? Ni logike. Podjetje ima tukaj dve možnosti:

1. Zapreš čistilni servis in ne delaš več minusa
2. Dobiš rešitev, kako boš s čistilnim servisom še dodatno zaslužil in ne bremenil dobička iz prodaje.

App store je pač podobna zadeva.

Pa če je plačljiv app tudi ne poberejo 30% ne?


Seveda. Ampak 70% appov na App Storu ne zasluži niti centa.

Apple pač ni dobrodelna ustanova in normalno, da bojo "lupili", kjer je pač mogoče. Jaz bi tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()
««
11 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76508 (2896) oiwedfhjweif
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790607 (76475) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202664 (167412) shadeX
»

Apple iPhone 8

Oddelek: Mobilne tehnologije
203179 (2093) Machete
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795572 (84670) amacar

Več podobnih tem