» »

Windows 2000 v VirtualBoxu

Windows 2000 v VirtualBoxu

poweroff ::

V VirtualBox bi rad namestil Windows 2000. Imam originalni CD, žal pa računalnik kjer naj bi bila nameščena virtualka nima CD enote... Host računalnik bo Ubuntu (17.04).

Torej, grem do nekega računalnika s CD enoto, dam notri Windows 2000 CD in rečem naj naredi ISO... to ga res naredi, ampak ko ta ISO v Ubuntuju odprem z dvoklikom, ima notri mapo z imenom pika ("."). V tej mapi je celotna vsebina CDja in spet ta mapa "."... skratka, če hočem vsebino skopirati se vse skupaj ujame v zanko in kopira samega sebe v nedogled...

Torej, ne vem ali je to problem odpiranja ISOta z dvoklikom, ali ustvarjanja ISOta...

Kakorkoli. V Windows 2000 naredim novo virtualno mašino in ji dodam ISO kot CD. Ko zadevo hočem zbootat pa pravi "Fatal: no bootable medium found! System Halted".

V VBox logu sem našel tole:

00:00:04.349353 VMMDev: Guest Log: BIOS: CDROM boot failure code : 0004
00:00:04.349451 VMMDev: Guest Log: BIOS: Boot from CD-ROM failed
00:00:04.349994 VMMDev: Guest Log: Could not read from the boot medium! System halted.
sudo poweroff

jukoz ::

Lahko da je težava v originalnem CDju, da ima zaščito proti kopiranju. S čem si pa delal ISO? dd?

Poizkusi ISO naredit s braserom ali kakšnim drugim programom.

Če boš vedno dobil iste rezultate, lahko na ubuntuju probaš s sledečim:

#genisoimage -o slika.iso -V BACKUP -R -J /direktorij/s/podatki

poweroff ::

Zagnal Brasero in naredil ISO 9660 odtis. Opcije so še cdrdao, cue, Redcd/Readom. Zaženem - isto.

Aja, še tole... ko ISO ročno mountam (sudo mount -o loop WIN2KPROO.iso /mnt/), pa ni tistega "." imenika. Očitno je to neka fora Foobuntu GUI-a...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

poweroff ::

Rešil zadevo. V bistvu sem imel dva CD-ja, en je bil z Windowsi 2000, drugi pa je bil zraven nek Microsoftov "interaktivni" vodič po Win2k... pač, takrat so to prilagali zraven. Valjda sem poscrapal napačnega... ;(

No, ko sem naredil ISO pravega, je seveda instalacija takoj uspela. Nato pa sem namestil PGP Personal Security 7 (jup, tudi original, prvi software, ki sem ga dejansko kupil!), nato pa sem iz backupa potegnil prastare ključe in nato priklopil 15 let star PGPDisk, ki je ležal v nekem dd imageu... 8-)
sudo poweroff

jukoz ::

Ha, brskanje po arhivih =)

Smo iskali geslo za 25 let stari ZIP arhiv... fcrackzip to the rescue =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32-64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
352991 (2283) 4ever
»

Boot ključek se noče več butati

Oddelek: Pomoč in nasveti
182264 (1974) Oldi
»

VirtualBox

Oddelek: Pomoč in nasveti
341684 (1089) fosil

Več podobnih tem