» »

Prenosni računalnik za študij strojništva

Prenosni računalnik za študij strojništva

hojc ::

Prosil bi za predloge za prenosni računalnik v vrednosti okoli 700€. Vpisujem se v prvi letnik strojništva in potrebujem računalnik za 3-5let, na katerem bodo solidno delali Solidworks in drugi programi. Velikost 15,6", lahko tudi večje.

Zaenkrat gledam: https://www.mimovrste.com/multimedijski...
in : https://www.mimovrste.com/multimedijski...

konspirator ::

Ustavi konje.
Preden boš ti kaj delal v SW bo preteklo še veliko vode.
--

Unknown_001 ::

Za SW ne rabiš neke grafike. Dobro če imaš eksterno NVIDIA zna bit ok če boš delal v RealwiewGraphics pogledu kar pa je za večinski del rabe BUTASTO in NEPRAKTIČNO. Namenskih renderjev ne boš delal.

Glej, da bo dober procesor i5 bo ok. 8GB rama zaželeno, pa SSD disk ki ti bo še najbolj koristil.

Pa če imaš že sedaj nekaj spodobnega ne kupuj na silo. Itak ko boš v resno firmo prišel boš verjetno dobil primeren služben računalnik.

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Tole pa nič drugega za ta denar ne glej. Probooki majo dost ok tipkovnice (tudi to šteje!) ACER odpiši ker so cheap roba. Ja saj res hardversko velik ponujajo za svoj denar sam... cenen občutek pri rokovanju je zadnje kar želiš prenašati ob redni rabi.

Ps. Windowse boš dubil original študentske ob vpisu. Fakulteta ti bo kreirala račun na katerem boš lahko pobral ves MS software ki ga boš rabil za študij.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

spet ena raptor cvetka.....cenen obcutek je ravno tista nepomembna stvar....funkcionalnost in cena sta pomembna....ne pa po defaultu acer je crap asus je top izjava.......ali kaksna druga v tem stilu.

Hp vsi pljuvajo...meni je spilal celih 5 let, dokler mi ga niso ukradli.....Lenovo je crap.....pa mi 2 delata odlicno, itd......


Nehajte ze nabijat in zavajat ljudi......

Laptop je v prvi vrsti odvisen od uporabnika samega, ce ga meces po tleh, pac ne bo dolgo delal, u know what i mean?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

spet ena raptor cvetka.....cenen obcutek je ravno tista nepomembna stvar....funkcionalnost in cena sta pomembna....ne pa po defaultu acer je crap asus je top izjava.......ali kaksna druga v tem stilu.

Hp vsi pljuvajo...meni je spilal celih 5 let, dokler mi ga niso ukradli.....Lenovo je crap.....pa mi 2 delata odlicno, itd......


Nehajte ze nabijat in zavajat ljudi......

Laptop je v prvi vrsti odvisen od uporabnika samega, ce ga meces po tleh, pac ne bo dolgo delal, u know what i mean?


Kako nepomembna? Zate mrbit, ker si škrt do sebe pa ne veš kaj je dobro. Če delaš veliko mora tipkovnica DELAT in bit udobna za tipkat. Ne pa da se vse zvija ko pritišneš.

Čez HP se itak najbolj repenč folk, ki si je lastil najcenejš CRAP budget linijo prenosnika ali pa so od drugih toliko zgodbic slišal da že seb verjamejo ko lažejo.

Ti si en cel teglc z rožam napram men.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

eric_cartman ::

Povejta mi vidva cvetke 1 predmet kjer mu bo laptop koristil? Matematika? Statika kinematika kjer emri zahteva da pises naloge z roko in jih oddajas na listih? Opisna geometrija kjer nic ne delas z racunalnikom? Za modeliranje pa tako ali tako ne ve kater program mu bo dodeljen. Imel sem dosti sosolcev kjer so ga imeli pa so ga uporabljali le za pdfje. Pa se to pri vseh predmetih ni slo ker je bila prevelika guzva v predavalnici. Torej poslovne linije della ne potrebuje. Rabi racunalnik ki bo funkcionalen. Acer ponuja najvec za svojo ceno..se vseen mas 2 let garancije.. ce se ti pa pol pokvar pa kups novega, ker itak laptop po cca. 3 letih odsluzi svojemu namenu.. torej lahk odbije za komp ceuga jurja pa ce ga bo bolsa kvaliteta tipk res pripeljala do orgazma potem super, naj ga kupi. Sicer pa je kasn acer aspire e15 z ssdjem supr varianta. Ce bi rd pa delavno masino z quadro pa nej pogleda rablene prenosnike pri brown bear teamu. Za cca. 750 € dobi ze hudo masino z garancijo vred.

Edit: ce se hoce pa profesionalno ukvarjat z modeliranjem naj si pa stacionarca nabau. Laptop naj bo za net, pdfje in word. Vse ostalo se ne splaca.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

najcenejši, še raje desktop

Unknown_001 ::

eric_cartman je izjavil:

Povejta mi vidva cvetke 1 predmet kjer mu bo laptop koristil? Matematika? Statika kinematika kjer emri zahteva da pises naloge z roko in jih oddajas na listih? Opisna geometrija kjer nic ne delas z racunalnikom? Za modeliranje pa tako ali tako ne ve kater program mu bo dodeljen. Imel sem dosti sosolcev kjer so ga imeli pa so ga uporabljali le za pdfje. Pa se to pri vseh predmetih ni slo ker je bila prevelika guzva v predavalnici. Torej poslovne linije della ne potrebuje. Rabi racunalnik ki bo funkcionalen. Acer ponuja najvec za svojo ceno..se vseen mas 2 let garancije.. ce se ti pa pol pokvar pa kups novega, ker itak laptop po cca. 3 letih odsluzi svojemu namenu.. torej lahk odbije za komp ceuga jurja pa ce ga bo bolsa kvaliteta tipk res pripeljala do orgazma potem super, naj ga kupi. Sicer pa je kasn acer aspire e15 z ssdjem supr varianta. Ce bi rd pa delavno masino z quadro pa nej pogleda rablene prenosnike pri brown bear teamu. Za cca. 750 € dobi ze hudo masino z garancijo vred.

Edit: ce se hoce pa profesionalno ukvarjat z modeliranjem naj si pa stacionarca nabau. Laptop naj bo za net, pdfje in word. Vse ostalo se ne splaca.


Mfg...

1. Računalnik mu bo koristil za pisarniško rabo in izdelavo poročil v katera bo treba vključiti tudi dokumentacijo zrisano na računalnik -> primer SE1 SE2 (ja ne boš verjel modernizirajo se). Pravtako zaželen pri prof. Duhovniku za domače naloge iz MPST.

Če tebi nobena stvar ni nič sveta in ti je kul da je računalnik po 3 letih ničvreden ... ne vem. Kak butasto eni razmišljate. Nekih preskokov v hardware u že lep čas ni bilo. Ravno zato je prejšnji 17 colski HP bil odličen za rabo celih 5 let, pa še zdaj bi ga imel če ne bi imel potrebe po nečem manjšem s hitrejšim diskom. Tako sem ga dal naprej bratu kateremu odlično služi. Torej. Računalnik v vsakem primeru izgubi ceno in če po izgubi cene še vedni deluje je to KRASNO. Če ti za svoji rabo na vsake 3 leta kupiš nov računalnik za 700 si v 6 letih fuknu stran 1400 namest 750. Kje ti je ekonomska logika.

Kvalitetna tipkovnica pomeni udobje med delom.

Pravtako je eden od atrubutov kvalitetne izdelave odvajanje toplote iz notranjosti prenosnika. Imel en tak "super deal prenosnik" pred probooki ... to je bila pečica. Blazno zoprno za rokovat. Saj zmogljiv je že bil sam plastika in šparanne sta naredila svoje. Prenosnik je neuporaben.

Za profi rabo bo on v firmi itak dobil služben računalnik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MostWanted ::

Unknown_001 je izjavil:

Za SW ne rabiš neke grafike. Dobro če imaš eksterno NVIDIA zna bit ok če boš delal v RealwiewGraphics pogledu kar pa je za večinski del rabe BUTASTO in NEPRAKTIČNO. Namenskih renderjev ne boš delal.

Glej, da bo dober procesor i5 bo ok. 8GB rama zaželeno, pa SSD disk ki ti bo še najbolj koristil.

Pa če imaš že sedaj nekaj spodobnega ne kupuj na silo. Itak ko boš v resno firmo prišel boš verjetno dobil primeren služben računalnik.

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Tole pa nič drugega za ta denar ne glej. Probooki majo dost ok tipkovnice (tudi to šteje!) ACER odpiši ker so cheap roba. Ja saj res hardversko velik ponujajo za svoj denar sam... cenen občutek pri rokovanju je zadnje kar želiš prenašati ob redni rabi.

Ps. Windowse boš dubil original študentske ob vpisu. Fakulteta ti bo kreirala račun na katerem boš lahko pobral ves MS software ki ga boš rabil za študij.


si pa res talent, za isti denar mu braniš vzet i7 pa bolšo grafično??? ka je
z vami tukaj?? a morte res drugim na podlagi sebe sodit pa dajat take nasvete???

Unknown_001 ::

MostWanted je izjavil:



si pa res talent, za isti denar mu braniš vzet i7 pa bolšo grafično??? ka je
z vami tukaj?? a morte res drugim na podlagi sebe sodit pa dajat take nasvete???


Saj ne bo igric igral.

Vi sploh berete kaj drugega kot kataloge, da si potem merite kdo ma daljšega na papirju?

Pravi da rabi računalnik ZA ŠTUDIJ. Torej primeren za dosti pisarniškega dela.

Kaj vam ni jasno da se išče nekaj za dolgotrajno delo. Tu je treba v obzir vzeti še druge kvalitete kot specse za drkanje igric.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

poceni računalnik, ki bi utegnil zadostovat vsem pogojem, je:

thinkpad x230 - 12', slabša resolucija, boljši portability
thinkpad t430 - 14', boljša resolucija, soliden portability
thinkpad w530 - 15', full hd, slab portability

v t430 in w530 lahko menjaš procesorje, i7 3rd gen je še vedno super proc. v x230/t430 lahko upgradaš ram na 16gb, v w530 do 32gb, notri imaš lahko do 3 diske (v x230 do 2). obstaja gora rezervnih delov, lahk se jih spimpa, so vzdržljivi in imajo najboljše tipkovnice med laptopi. med ceno in uporabnostjo so to pomoje najboljši laptopi.

Unknown_001 ::

Tudi zelo dober predlog. Na thinkpad linijo sem popolnoma pozabil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

magha ::

Predlog:

- Laptop s čim boljšo tipkovnico (da tipkovnica lahko dohaja tebe).
- Backup zapiskov, ki jih boš "produciral" med predavanji/vajami.

Morda sem že star, ampak dvomim, da bo laptop odigral bistveno vlogo.

Veselo v študij :)

otago ::

Tole spominja na ono debato na ST, ko je bodoca brucka hotela imeti macbooka, ker to se rabi na arhitekturi.

Kakrsenkoli 15/17', 4 ali 2jedrni laptop bo zadoscal za pdf-je, word, excel. Po enem letu pa bo videl, kako dalje. Vsekakor je PC na long run cenejsa in zmogljivejsa moznost. Razen, ce se misli veckrat seliti, morebiti v tujino, potem je laptop mobilnejsa izbira.

Plus je, ce bo laptop/pc manj zmogljiv, bo manj volje/nezmoznosti za igranje iger. Prvi letnik faksa je sito. Marsikateri ne prezivi nove doze svobode, miksa zurk in solskih obveznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

knesz ::

Pa če bi kupil kakšen rabljen workstation, recimo pri BBT?

Unknown_001 ::

otago je izjavil:

Tole spominja na ono debato na ST, ko je bodoca brucka hotela imeti macbooka, ker to se rabi na arhitekturi.

Kakrsenkoli 15/17', 4 ali 2jedrni laptop bo zadoscal za pdf-je, word, excel. Po enem letu pa bo videl, kako dalje. Vsekakor je PC na long run cenejsa in zmogljivejsa moznost. Razen, ce se misli veckrat seliti, morebiti v tujino, potem je laptop mobilnejsa izbira.

Plus je, ce bo laptop/pc manj zmogljiv, bo manj volje/nezmoznosti za igranje iger. Prvi letnik faksa je sito. Marsikateri ne prezivi nove doze svobode, miksa zurk in solskih obveznosti.


Rešitev je bila pri meni preprosta. Žurk ni bilo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Saul Goodman ::

knesz je izjavil:

Pa če bi kupil kakšen rabljen workstation, recimo pri BBT?


tole. oz glej za rabljenimi bussines grade laptopi, starimi do 3. generacije i7/i5 procesorjev.

zakaj business grade laptopi? to consumer sranje, ki se danes poceni prodaja po slovenskih trgovinah, res postaja krš roba. tudi lenovo (z nekaj izjemami).

če hočeš kvalitetnejšo izdelavo ohišja, večji durability, boljše komponente notri, vzameš lahko nekaj od Lenovo Thinkpad serija X, T, ali W, HP probook serijo, kak Dellov XPS, ipd. Jaz prisegam na thinkpade, in za *30 serijo menim, da lahko komot še en faks da skozi, praktično za 500e investicije (kakšno nadgradnjo opraviš lahko še kasneje).

Jaz osebno bi se izogibal predvsem ACER prenosnikov, naslednji v vrsti bi bil ASUS.

t430/x230 lahko dobiš za slabih 300e, potem pa po potrebi upgrejdaš rame/ssd, kot rabiš. T430 ima celo socket CPU, kar pomeni, da lahko na laptopu menjaš celo procesor. skratka, no brainer.

stara mama ::

konspirator je izjavil:

Ustavi konje.
Preden boš ti kaj delal v SW bo preteklo še veliko vode.

Sj veš, faks je dober izgovor za privoščit si mal boljše igrače. Je pol bolj fino igrat igre med predavanjem :D
Na strojnem sem si kupil prenosnik šele v 4 letniku, pa še takrat do 5 letnika sem ga na faks nesel ene 3X.
Ni bilo potrebe, ker.. ne boš verjel.... tudi tam imajo računalnike :O in to celo z licenčnim solidworksom in catio že naloženo :O
Za vse ostalo poskrbijo oblaki.

V rangu 700EUR je pa vse podobno, ne glede na firmo.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Tisti računalniki so sedaj že predpotopni.

Gets wotk done a je bolj priročno imeti svojega za domače delo. Ni point v tem da ti nosiš na oredavanja. To je največja bedarija. Na predavanja prineseš natisnjeno skripto predavanj in vanjo pišeš izpiske.

Računalnik rabiš vsaj za poročila in domače naloge. Namreč dosti profesorjev se je v zadnj3m času zamenjalo in tudi asistenti na vajah že težijo v to smer da so poročila računalniško oblikovana. No izjema so biki Grum (gre v penzijo) , Emri (že v penziji), ter izdelovalne tehnologije, kjer si bolj izpolnneval delovne liste in pa seveda OG TD kjer se zahteva osvojiti vsaj osnovno veščino risanja na roke da dobiš občutek za razmerja.

Pri strojnih elementih, numeričnih metodah, modeliranju prostora, plus še kakšnem predmetu, kjer dopuščajo delo z računalnikom pa le ta pride dokaj prav.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

stara mama ::

Ja, ker razvoj gre zadnja leta tako nenormalno hitro naprej ;((
Vrjetno nisva hodila na enak faks. Kar se modeliranja in numeričnih metod tiče je tam že poskrbljeno, za poročila, oblikovanje in podobne stvari je pa dosti tudi prenosnik za 300EUR.
Skratka noben problem ni naredit faks tud s cenejšim, če pa OP hoče dat več, pač naj da.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

stara mama je izjavil:

Ja, ker razvoj gre zadnja leta tako nenormalno hitro naprej ;((
Vrjetno nisva hodila na enak faks. Kar se modeliranja in numeričnih metod tiče je tam že poskrbljeno, za poročila, oblikovanje in podobne stvari je pa dosti tudi prenosnik za 300EUR.
Skratka noben problem ni naredit faks tud s cenejšim, če pa OP hoče dat več, pač naj da.


Pa to pravim. Če že daje denar naj si vsaj nekaj poštenega kupi. Biznis grade prenosniki služijo zelo dolgo in za navadno delo ti lahko zdržijo po 10 let. Doma imam 12 let starega MSI iz časov, ko je ta firma še delala biznis grade laptope. Dela suoer le disku se malo pozna da ne dohaja več. En poceni SSD ter nadgradnja rama bi iz njega naredila povsem uporaben pisarniški stroj še za vsaj naslednjih pet let.

p.s.

Precej starih profesorjev je šlo papa... bilo bi čudo da se ne bi godile spremembe. Sedaj bodo pri gradivih končno nehali strašiti z grafoskopom in 30+ let starimi prosojnicami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

Unknown_001 je izjavil:


Pa če imaš že sedaj nekaj spodobnega ne kupuj na silo. Itak ko boš v resno firmo prišel boš verjetno dobil primeren služben računalnik.

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Tole pa nič drugega za ta denar ne glej. Probooki majo dost ok tipkovnice (tudi to šteje!) ACER odpiši ker so cheap roba. Ja saj res hardversko velik ponujajo za svoj denar sam... cenen občutek pri rokovanju je zadnje kar želiš prenašati ob redni rabi.


Si imel ti morda tale konkretni model že v uporabi? Saj tipkovnica je še nekako, medtem ko taouchpad je pa ena velika chip-šit plastična katastrofa.
Zgleda res vse super fajn, dokler ne začneš delat z njim

Unknown_001 ::

Imel probooka prej. Dobra stvar. Zdaj imam elitebooka. Nimam pripomb.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LenartB ::

Še en glas za refurb prenosnik. Vzel svojega HP-ja na altstore.si in sem zadovoljen že zadnje cca 2leti, vse dela tipi topi, priporočam!

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LenartB ()

jero_no1 ::

Kot sem napisal, znal bi bit problem v konkretno tej seriji, da ima 'vgrajeno miš' tako zanič narejeno.

Invictus ::

Če bo refurbished noebook, naj kupi Thinkpad. Zadevo je dovolj robustna, da preživi tudi kako žurko...

A ni dovolj cel kup problemov s HPji?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Problemov? A so to tisti problemi, ki jih uporabnik, katerega boli K* za nestrokovno forumsko mnenje ne opazi?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Saj so serviserji tukaj objavljali koliko problemov je s HPji...

Zame kot prenosnik obstaja samo Thinkpad v eni od opcij, ki mi trenutno ustreza za delo, ali pa MacBook pro.

Vse ostalo ni na istem nivoju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hojc ::

Hvala vsem za nasvete!
Najverjetneje se bom odločil za nekoliko cenejšo varianto in vzel: https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Han ::

krneki0001 ::

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...


To je dober Deal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

igor0203 ::

Svetujete mu 5-6 let star Thinkpad s 1600x900 resolucijo? 8-O

r3dkv1c4 ::

Unknown_001 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

spet ena raptor cvetka.....cenen obcutek je ravno tista nepomembna stvar....funkcionalnost in cena sta pomembna....ne pa po defaultu acer je crap asus je top izjava.......ali kaksna druga v tem stilu.

Hp vsi pljuvajo...meni je spilal celih 5 let, dokler mi ga niso ukradli.....Lenovo je crap.....pa mi 2 delata odlicno, itd......


Nehajte ze nabijat in zavajat ljudi......

Laptop je v prvi vrsti odvisen od uporabnika samega, ce ga meces po tleh, pac ne bo dolgo delal, u know what i mean?


Kako nepomembna? Zate mrbit, ker si škrt do sebe pa ne veš kaj je dobro. Če delaš veliko mora tipkovnica DELAT in bit udobna za tipkat. Ne pa da se vse zvija ko pritišneš.

Čez HP se itak najbolj repenč folk, ki si je lastil najcenejš CRAP budget linijo prenosnika ali pa so od drugih toliko zgodbic slišal da že seb verjamejo ko lažejo.

Ti si en cel teglc z rožam napram men.

Daj za uvod si razjasni pojme, kaj je cenen občutek tipkovnice, ki dela in dela in dela in dela.....kaj pa je crap tipkovnica, ki crkne po mesecu dni uporabe.

Drugo, ne sodi ljudi po sebi, če si škrt sam, še ne pomeni, da so ostali tudi.

HP je pač na slabem glasu, sam sem imel dobre izkušnje z njim, zelo dobro mi služi tudi Lenovo....


Zanimivo, kakšen črv si, ki prebiva v sobni rastlini.

igor0203 je izjavil:

Svetujete mu 5-6 let star Thinkpad s 1600x900 resolucijo? 8-O


Pač to je višek raptorjeve ponudbe;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

krneki0001 ::

igor0203 je izjavil:

Svetujete mu 5-6 let star Thinkpad s 1600x900 resolucijo? 8-O


Jap. Sej ima vse, kar OP potrebuje. I7(4C/8T), 16GB rama, USB 3.0,... in garancijo (brez problema se zmeni tudi za 1 leto garancije, ker na te prenosnike vsi prodajalci upajo dat toliko garancije z razlogom)


Seveda zelo verjetno nihče ni prebral zadnjih parih vrst v oglasu:
Zaloga 6 kosov, na zalogi tudi modeli z Q2000 in FHD zaslonom.


Torej lahko dobi tudi 1920X1080 resolucijo in še quadro 2000 grafiko z 2GB rama, ki pa spet ne bo tok dražji.

igor0203 ::

Ok, pa še vseeno, 500€ za 6 let star prenosnik?

Za 650€ dobi npr. kaj takega: Lenovo Thinkpad E570

krneki0001 ::

Pravi thinkpad ima oznake X, T, P ali W, vse ostalo so približki, ki ne bodo nikoli pravi thinkpadi. P (15.6" ali 17") in W (15.6") modela sta Workstation modela, X je 12" ali 13", T pa 14" ali 15.6". P in W modela imata tudi 4 slote za ram, prostor za vsaj 2 2.5" diska, ostali pa imajo za en 2.5" disk in M.2 disk.

Thinkpad E je nekje kot da bi primerjal cliota z mercedesom. Ko bo taprav thinkpad še vedno delal, od E modela ne bo ostalo nič. In če že 570 serijo, potem T570, ki pa je nekje za 1000 evrov dražji, je pa pravi thinkpad.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Thinkpad E je meni zdržal 3 leta. Potem je crknil, ker se je zlomilo ohišje. Bil non stop na terenih. Pri pravih Thinkpadih se to ne bo zgodilo...

No, mogoče po 10 letih, ko pač marsikaj crkne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

igor0203 ::

Jaz nisem nikjer zasledil, da bo OP prenosnik nosil na teren in ga zlorabljal. Za študij strojništva bo E serija popolnoma dovolj.

Se pa strinjam, da se E serija ne more primerjati z ostalimi.

krneki0001 ::

Ne, ne bo, ker ne bo zdržal do konca študija. Ne bo sicer na terenih, ga bo pa nosil s sabo. Po dveh letih bo odletela baterija, potem se bo pa polomilo ohišje, kjer se ekran drži.

Nehajte sranje od prenosnikov kupovat, pa bodo proizvajalci prisiljeni tudi razne E, Y, Z in ostale zanič modele izdelovati bolje, ker drugače ne bodo nič prodali.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, ne bo, ker ne bo zdržal do konca študija. Ne bo sicer na terenih, ga bo pa nosil s sabo. Po dveh letih bo odletela baterija, potem se bo pa polomilo ohišje, kjer se ekran drži.

Nehajte sranje od prenosnikov kupovat, pa bodo proizvajalci prisiljeni tudi razne E, Y, Z in ostale zanič modele izdelovati bolje, ker drugače ne bodo nič prodali.

Meni je baterija zdržala (še drži :D), ampak seje polomilo ohišje pri desnem pantu, in posledično mi je tako polomilo še osnovno ploščo, ki ima tam "attach point", da ne dela več grafika. Oz. dela, če je plošča prav "ukrivljena"...

Ampak, glede na to, da je bil nov 900 EUR z SSD in 16 GB RAMa, mi je dobro služil (e320).

V 3 letih sem ga večkrat odplačal, on pa mi je vrnil z lahko težo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Miha 333 ::

Se niso za strojništvo včasih kupovali Dell Precision prenosniki? Med drugim ker navadne grafične kartice naj ne bi bile dovolj natančne pri raznem risanju in modeliranju, tile pa imajo nVidia Quadro... To ne drži več?

M-XXXX ::

Miha 333 je izjavil:

Se niso za strojništvo včasih kupovali Dell Precision prenosniki? Med drugim ker navadne grafične kartice naj ne bi bile dovolj natančne pri raznem risanju in modeliranju, tile pa imajo nVidia Quadro... To ne drži več?

Za študij strojništva je vsak prenosnik za 200€ s celeronom 10x preveč.

igor0203 ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, ne bo, ker ne bo zdržal do konca študija. Ne bo sicer na terenih, ga bo pa nosil s sabo. Po dveh letih bo odletela baterija, potem se bo pa polomilo ohišje, kjer se ekran drži.

Nehajte sranje od prenosnikov kupovat, pa bodo proizvajalci prisiljeni tudi razne E, Y, Z in ostale zanič modele izdelovati bolje, ker drugače ne bodo nič prodali.


Sodelavec programira na E540 že cca. 3 leta, ga vsak dan odpira/zapira, nosi v torbi in še zmeraj dela. Tudi odlomljeno ni nič.
Za strojništvo ne potrebuje polnokrvnega Thinkpada.

krneki0001 ::

igor0203 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne, ne bo, ker ne bo zdržal do konca študija. Ne bo sicer na terenih, ga bo pa nosil s sabo. Po dveh letih bo odletela baterija, potem se bo pa polomilo ohišje, kjer se ekran drži.

Nehajte sranje od prenosnikov kupovat, pa bodo proizvajalci prisiljeni tudi razne E, Y, Z in ostale zanič modele izdelovati bolje, ker drugače ne bodo nič prodali.


Sodelavec programira na E540 že cca. 3 leta, ga vsak dan odpira/zapira, nosi v torbi in še zmeraj dela. Tudi odlomljeno ni nič.
Za strojništvo ne potrebuje polnokrvnega Thinkpada.


Moj otrok ima 13 let starega thinkpada T60, pa na njem še vse deluje kot prvi dan. Tudi panti za ekran so še prvi. Celo windows 10 (32bitni) delajo brez problemov. Ob tem da ga muči že 3 leta in da vsake tok časa pade tudi na tla, se kaj polije po njem,.... Pred tem pa je bil to moj službeni, ki je bil 10 let z mano povsod (na dopustu, potovanjih, premetavanjih po letalih,...) in da sem delal na njem vse kar je bilo potrebno za službo.

Polnokrvni thinkpad je prenosnik, ostalo so samo približki.

Miha 333 je izjavil:

Se niso za strojništvo včasih kupovali Dell Precision prenosniki? Med drugim ker navadne grafične kartice naj ne bi bile dovolj natančne pri raznem risanju in modeliranju, tile pa imajo nVidia Quadro... To ne drži več?


thinkpadi W imajo nvidio quadro notri.

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

V praksi so v modelirnikih (Solidworks, Catia, NX, Creo...) profi kartice quadro (nvidia) ali firepro (AMD) hitrejše od navadnih gaming grafičnih. To se potrebuje v službi, ko se dela na kompleksnih kosih in velikih sestavih.

Za potrebe faksa bo vsaka eksterna kartica dovolj zmogljiva. V primeru Solidworksa bi lahko še z integrirano vse opravil, ker so vsi sestavi in kosi enostavni.

Jaz sem na netbooku (atom procesorju z integrirano gravično) v Solidworksu zmodeliral reduktor in naredil vse načrte za projektno pri strojnih elementih. V sestavu je malo štekalo, sami parti in načrti pa so čisto normalno delovali. 8-)

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pri modelirnikih obvezno preveriti, katero verzijo OpenGL potrebujejo in katero podpira grafična kartica. Le-ta naj podira vsaj tisto verzijo, ki je podprta s strani modelirnika ali višjo. Gledano iz stališča modelirnikov so par let stare prenosne delovne postaje lahko zelo dobra izbira, imajo pa navadno težavo z avtonomijo, ko delajo na bateriji. Moja izkušnja je z dvema HP Elitebook prenosikoma, kjer noben ni imel avtonomije več kot dve uri.

Moja izkušnja pri profi grafičnih karticah (Quadro, Firepro) je ta, da je z Quadro grafikami manj težav (izkušnja s kombinacijo Firepro Creo).

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup prenosnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
51373 (1297) Stari89
»

Je ta prenosnik dober?

Oddelek: Kaj kupiti
152514 (1955) hojnikb
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110725 (9483) MTB
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387470 (6309) 34054

Več podobnih tem