» »

Družba in njeno pojmovanje "otročjega"

Družba in njeno pojmovanje "otročjega"

1
2
»

vostok_1 ::

NikolormousB je izjavil:

Trmoglavost je eden od znakov, da še nisi odrasel.


Ti je že najmanj 5 uporabnikov v tej temi napisalo, da se prenehaj obnašati otročje.


Ja, otročji ste, da tako trmoglavo ponavljate.

Odrasel si, ko veš, da imaš prav in od tega ne odstopiš. Otročji ljudje pa se zanašajo na kompromise in vedno iščejo potrditev vrstnikov.


Not sure if troll or just fucktard...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

NikolormousB ::

Not sure if troll or just fucktard...


Vem da si trol, ampak kaj sem pa jst?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

gus5 ::

ales85 je izjavil:

Ocena na pamet, "čez palec", pa je, da je najbrž manj kot 50% odraslih dejansko "odraslih".
Za Kanta je nezrela oseba tista, ki si ne upa misliti z lastno glavo in svoje mnenje prilagaja mnenju drugih, največkrat mnenju večine ali neke družbene avtoritete. Torej: oportunisti so infantilni, oportunizem je manifestacija infantilnosti. Večina ljudi je oportunističnih, kajti, tako Darwin, naravne selekcije ne preživijo najpametnejši (avtonomno razmišljujoči) ali najmočnejši, pač pa tisti, ki se najbolje prilagajajo. Torej oportunisti… 8-)

Več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Unknown_001 ::

gus5 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ocena na pamet, "čez palec", pa je, da je najbrž manj kot 50% odraslih dejansko "odraslih".
Za Kanta je nezrela oseba tista, ki si ne upa misliti z lastno glavo in svoje mnenje prilagaja mnenju drugih, največkrat mnenju večine ali neke družbene avtoritete. Torej: oportunisti so infantilni, oportunizem je manifestacija infantilnosti. Večina ljudi je oportunističnih, kajti, tako Darwin, naravne selekcije ne preživijo najpametnejši (avtonomno razmišljujoči) ali najmočnejši, pač pa tisti, ki se najbolje prilagajajo. Torej oportunisti… 8-)

Več...


Ni glih vedno dobr scat proti močnemu vetru
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IkeaAi ::

Vidim, da ste načeloma večinsko Slo-techovci zelo odprti (vsaj kar zadeva to temo) do raznoraznih izkustev in ne obsojate kar vse povprek, kar je vsekakor pohvalno! Mene je namreč šokiralo kako je dober kolega, katerega mnenje sicer cenim, tako hitro animirani film označil s pridevnikom "otroški" in zavrnil skupen ogled zaradi teh predsodkov.

@jype Se strinjam. Slovenija je očitno precej zaplankana, kljub temu, da hočemo izpasti napredni. Vseeno upam, da se bodo v prihodnosti stvari nekoliko spremenile na bolje.

@Magic1, @Grey in @Cervantes Dober point, resnično so to stvari, ki se spreminjajo glede na zorni kot opazovalca.

@RejZoR Tudi same sem to pri Američanih precej cenil, čeprav imajo pa precej ostalih težav, ki tarejo tamkajšnjo družbo in zavirajo razvoj. (pa je to debata za kakšno drugo temo)

@Smurf Ja, ponavadi so takšni najbolj "pametni"!

@Raptor F16 Ostati otrok mentalo je zagotovo problematično že z medicinskega stališča. Se pa ne strinjam čisto s temle: "Ni narobe biti otrok v srcu." Sliši se malo posredno podcenjevalno v stilu, da je torej gledanje animiranih filmov, igranje iger, ipd. vseeno "otroška" aktivnost, ki to jo sicer družba dovoli, če izpadeš potem nekakšen "zabaven stric". Ali sem te narobe razumel? Ne vem pa zakaj bi "lepa beseda lepo mesto našla", če nekdo podcenjuje vrhunske umetniške ali drugačne stvaritve zgolj zaradi medija v katerem so nastale. Takšnega človeka žal ne morem resno jemati.

@kingsix Se strnijam. Jaz sicer rad kupim kvalitetne izdelke, ki so trajnostni in dobim dobro vrednost glede na ceno. Ampak mi je še vedno smešno, da kvalitetna majica deluje lahko bolj "otročje" kot neka čisto nepraktična umetna "plastična" srajca bistveno nižje kvalitete. Se pa tako ali tako naj vsak oblači kakor mu paše, osebno me tudi golota ne moti, če je slučajno kdo ljubitelj Adamovega ali Evinega kostuma.

@Heavy Verjetno predvsem s strani starejših? Mlajši mi delujejo precej bolj odprti.

@matobeli To je tudi zanimiv pogled na to pojmovanje.

@[D]emon Še vedno preveč rustikalno razmišljamo na žalost. Sicer nimam nič proti sinhornizacijam ob dejstvu, da omogočajo ogled ljudem, ki jezika recimo ne poznajo. Vendar imam sam rad predvsem orginalen avdio in podnapise (če gre recimo za Japonščino).

@NinjaMig21 S tem se pa definitivno ne morem strinjati. Ekstremna trma ob spoznanju nasprotnih empirično dokazanih argumentov je stvar popolne nezrelosti.

@Glugy Definitivno bi morali gledati predvsem na to kakšna je neka objektivna kakovost medijskega izdelka in ne osnov v katerem mediju je nastal ja. Tudi z tvojim zadnjim stavkom se strinjam.

Unknown_001 ::

Avtor, enostavno je.

Otrok po srcu je človek, ki je razigran, premore zvrhano mero domišljije, ustvarja, uživa v majhnih rečeh, ostaja pozitiven, raziskuje, je radoveden... povej mi kako je to lahko slabo?

Lepa beseda vedno lepo mesto najde. Če nekdo podvomi v tvojo "odraslost" je zelo pomembno kako se odzoveš. Če se boš iz lastne nesigurnosti odzval trmasto defenzivno te bodo res imeli za otročaja ki ni prerasel določenih reči.

Če se boš odzval z "to sem jaz" in dodal nasmeh te bodo zagotovo drugače gledali. Gre se za to da ostaneš pozitiven in prijeten za ostale. Tako ljudem priraseš k srcu ker kot prijeten sogovorec kvečjem dvigneš razpoloženje in koga soraviš v dobro voljo. Ženskam se sploh to dopade ;) .

Dejstvo je, da težkih ljudi nihče ne mara.

Samo pravim da ni treba bit driska. Ne vzameš si k srcu in to je to. Ni ti treba izigravati dežurnega zabavljača. Samo ne bit ratoboren in iskat problem kjer ga ni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

IkeaAi ::

Unknown_001 je izjavil:

Avtor, enostavno je.

Otrok po srcu je človek, ki je razigran, premore zvrhano mero domišljije, ustvarja, uživa v majhnih rečeh, ostaja pozitiven, raziskuje, je radoveden... povej mi kako je to lahko slabo?

Lepa beseda vedno lepo mesto najde. Če nekdo podvomi v tvojo "odraslost" je zelo pomembno kako se odzoveš. Če se boš iz lastne nesigurnosti odzval trmasto defenzivno te bodo res imeli za otročaja ki ni prerasel določenih reči.

Če se boš odzval z "to sem jaz" in dodal nasmeh te bodo zagotovo drugače gledali. Gre se za to da ostaneš pozitiven in prijeten za ostale. Tako ljudem priraseš k srcu ker kot prijeten sogovorec kvečjem dvigneš razpoloženje in koga soraviš v dobro voljo. Ženskam se sploh to dopade ;) .

Dejstvo je, da težkih ljudi nihče ne mara.


Se strinjam s tabo. S tem, da je nekdo otrok po srcu ni nič narobe. Razen če ni v tem pojmovanju skrita precejšna mera podcenjevanja, kar se tudi že večkrat doživel.

Osebno sem precej "sčilirana" oseba, tako, da se načeloma ne prepiram z ljudmi vse povprek samo zato, ker drugače mislijo. Verjetno bi bilo precej dolgočasno, če bi vsi imeli o vsem isto mnenje. Je pa res, da težko prenašam, da se recimo animiran film podcenjuje, samo zaradi "orodja", ki ga je avtor izbral. Ker nisem diplomat imam to pravico in to ljudem tudi jasno povem. Mislim, da je pomembno, da se človek ravna po svojih načelih in preprečuje krivico, če je le to mogoče. Če poenostavim, če mi nekdo reče, da je animiran film za otroke in ob predstavitvi objektivnih dokazov še vedno trmasto ohranja isto stališče, imam pravico, da se z njim ne strinjam. Namesto, da bi mu slepo prikimaval in mu še naprej nemoteno omogočal širjenje njegovega "srednjeveškega" pogleda na svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Unknown_001 ::

Napaka!

Ne se dokazovat. To je isto kot vegani ki hočejo potem pojasniti svoje razloge in postanejo rahlo vsiljivi ker jih prevzame argumentiranje za svoj prav. Potem je pa le na tem kdo bo popustil. Prepričaj ga z dejanji, ne besedami. Če boš pustil ori miru bo s časom spoznal da ni tako slabo. Če se boš spustil v debato argumentov se bo oseba oddaljila. Raje predlagaj kak anime (mogoče bo na skrivaj pogledal, tudi jaz sem ko sem bil mal tko ...meh... ni mi bilo sicer nič posebnega a je bilo zanimivo )

Pusti pač pri miru. Saj v bistvu se boš v končni fazi na koncu sam bolj obremenjeval s tem kot nekdo drug.

Ni se ti treba strinajti sam skregat se ti pa tudi ni treba :)

In nobenega podcenjevanja ni v tem, da si otrok po srcu. Vidi se ti da te je strah izgube dostojanstva. Ampak kot sem ti rekel. Dostojanstva ti ljudje lahko ne nakažejo tudi če boš po ISO, dovolj je da ti niso naklonejni. Si bodo pa nekaj drugega izmislili. Tega se zavedaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

In nobenega podcenjevanja ni v tem, da si otrok po srcu.


Čist otročja izjava.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

In nobenega podcenjevanja ni v tem, da si otrok po srcu.


Čist otročja izjava.


:)) hecen si

Preveč ste nesigurni vase. Zakaj ne sprejmete da ste drugačni od povprečja? Oz. da ste po svoje posebni. Kakšen bi bil svet z generičnimi ljudmi po enekm standardu? Dull and boring.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gus5 ::

V OŠ je bila učiteljica slovenščine, ki je ob zaplenjenem 'Alan Fordu' ponosno razglasila tole: 'Stripi so hitro branje za počasne glave.' Jao, če bi zaplenila Disneyjev strip ali Mustrove risarije dogodivščin Zvitorepca, Trdonje in Lakotnika, bi ji celo prikimal, ampak... Zaplenila je legendarnega, vedno rahlo ciničnega in družbeno-kritičnega 'Alana Forda'! Še danes je mrzek spomin na omejenost te učiteljice.

Unknown_001 ::

Nije važno sudjelovati, važno je pobijediti :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IkeaAi ::

Unknown_001 je izjavil:

Napaka!

Ne se dokazovat. To je isto kot vegani ki hočejo potem pojasniti svoje razloge in postanejo rahlo vsiljivi ker jih prevzame argumentiranje za svoj prav. Potem je pa le na tem kdo bo popustil. Prepričaj ga z dejanji, ne besedami. Če boš pustil ori miru bo s časom spoznal da ni tako slabo. Če se boš spustil v debato argumentov se bo oseba oddaljila. Raje predlagaj kak anime (mogoče bo na skrivaj pogledal, tudi jaz sem ko sem bil mal tko ...meh... ni mi bilo sicer nič posebnega a je bilo zanimivo )

Pusti pač pri miru. Saj v bistvu se boš v končni fazi na koncu sam bolj obremenjeval s tem kot nekdo drug.

Ni se ti treba strinajti sam skregat se ti pa tudi ni treba :)

In nobenega podcenjevanja ni v tem, da si otrok po srcu. Vidi se ti da te je strah izgube dostojanstva. Ampak kot sem ti rekel. Dostojanstva ti ljudje lahko ne nakažejo tudi če boš po ISO, dovolj je da ti niso naklonejni. Si bodo pa nekaj drugega izmislili. Tega se zavedaj.


Prvo je fino, da se naučiš, da je debata dobra predvsem takrat ko predstaviš tehtne protiargumente in se poizkušaš izogibati t.i. Ad hominem napadom, ker izpadeš kot nekdo, ki mu je zmanjkalo tehtnih idej.

Čeprav bo tole kar bom napisal v nadaljevanju izpadlo nekoliko ironično glede na prejšnji odstavek, mislim, da je pomembno, da te seznanim z nekaterimi ključnimi prednostmi konflikta. Priporočam ti tudi, da ne delaš nekih amaterskih psiholoških analiz, sploh če o teh stvareh očitno nimaš pojma (tole leti na tole cvetko: "Vidi se ti da te je strah izgube dostojanstva."). Nadalje bi bilo tako dobro, da si prebereš kaj od Carla Gustava Junga, da vidiš kakšne posledice ima skrivanje svoje t.i. sence. Dobro življenje je sicer najverjetneje pogojeno z neko mero diplomacije, vendar moraš vseeno stati za svojimi načeli. To ne po meni, da se "kregaš" za vsako malenkost, ampak, da izbereš svoje bitke. V primeru, da jih ne in oportunistično misliš, da boš lahko deloval po načelih Vladarja Niccola Machiavellija, trpi tvoja podzavest. Te težave se potem manifestirajo drugje. Razen, če imaš antisocialne osebnostne motnje/-o, kar pa dvomim.

Kot vidim si še šolo obvezen študent, kar je pohvalno. Samo ne misli, da boš imel manj problemov, če se boš v življenju izogibal vsem konfliktom, kot mogoče to laufa na faksu. V prvi resni službi boš tako v primeru, da boš "požrl" vse kar ti bodo ostali rekli, svetovali ali pa zgolj vsiljevali, hitro videl, kako pomembno je, da stojiš za nekimi stvarmi in od njih ne odstopaš, razen seveda v primeru nasprotnih (glede na tvoje prepričanje) empiričnih dokazov. Zagotovo ni potrebno iskati konfliktov na vsakem mestu, samo izključno izogibanje konfliktov, z namenom kratkotrajnejše ugodne situacije, prinaša precej težav na dolgi rok.

gus5 je izjavil:

V OŠ je bila učiteljica slovenščine, ki je ob zaplenjenem 'Alan Fordu' ponosno razglasila tole: 'Stripi so hitro branje za počasne glave.' Jao, če bi zaplenila Disneyjev strip ali Mustrove risarije dogodivščin Zvitorepca, Trdonje in Lakotnika, bi ji celo prikimal, ampak... Zaplenila je legendarnega, vedno rahlo ciničnega in družbeno-kritičnega 'Alana Forda'! Še danes je mrzek spomin na omejenost te učiteljice.


Upajmo, da jo z vozičkom zbil Broj 1!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Unknown_001 ::

Ne OP ne razuneš. Če vidiš, da človek ni pripravljen na argumentirano debato se športnega pogovarjanja izogni.

Borba za svoj orav v službi je eno, borba za svoj prav glede osebnih preferenc pa drugo.

Dobro opazuješ a razen tega da študiram bi ti priporočil manj profiliranja, ker zaenkrat veš izjemno malo o moji situaciji, ki je malo drugačna kot pri povprečnemu študentu.

Ako ne ide milom ide silom. I ako treba, samo udri gdje najviše boli. Ne skrbi zame. Znam se postaviti zase, ko je RES treba. Za take brezvezarije kot je zbadljivka se pa ne mislim bockat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Superboyy ::

Otročje je, da oseba komaj čaka vsak vikend, da se ga lahko napije.

IkeaAi ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne OP ne razuneš. Če vidiš, da človek ni pripravljen na argumentirano debato se športnega pogovarjanja izogni.

Borba za svoj orav v službi je eno, borba za svoj prav glede osebnih preferenc pa drugo.

Dobro opazuješ a razen tega da študiram bi ti priporočil manj profiliranja, ker zaenkrat veš izjemno malo o moji situaciji, ki je malo drugačna kot pri povprečnemu študentu.

Ako ne ide milom ide silom. I ako treba, samo udri gdje najviše boli. Ne skrbi zame. Znam se postaviti zase, ko je RES treba. Za take brezvezarije kot je zbadljivka se pa ne mislim bockat.


Gre za podcenjevanje nekaterih medij/področji, ki so ti nikakor ne zaslužijo. To za seboj potegne številne negativne posledice tako za ustvarjalce kot tudi njihovo cilno publiko. Takšne stvari pač niso banalne.

Glede podton tretjega odstavka je pa zdaj zate idealna priložnost, da pogledaš katerega koli od teh dveh animiranih filmov: Colorful, The Girl Who Leapt Through Time ali pa odigraš prvo epizodo Life is Strange, ki je sedaj brezplačno dostopna pri Steamu in potem poročaš o svoji izkušnji (bo zagotovo pozitivna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Unknown_001 ::

Ohooooooo športno pogovarjanje v igri.

In kaj KONKRETNO bi rad dosegel? Trenutno se mi bere kot "rant" nad javnostjo, brez konkretnih točk, KAJ je potrebno spremeniti. Zdaj v splošnem smislu namen teme razumem tako: Prepričati ljudi, da te bodo razumeli za vsako ceno? Se zavedaš da se v tem pogledu to razmišljanje lahko že postavi ob bok ideji pokristjanjevanja?

Mimogrede, da ti pomagam razjasniti odpor do animejev skozi moje oči.

Animejev tudi sam nisem imel nikoli preveč rad. Problem leži v tem, da mi je novodobna japonska kultura vsemogočih fantazijskih pogruntavščin odbijajoča in jo slabo prenašam. Tudi nasploh je njihova kultura totalno nenormalna v določenih pogledih. Predvsem način prikazovanja določenih stvari je za moje pojme preveč moteč in se ob gledanju počutim nelagodno. I KNOW, imaš tudi quality work brez wierdo scen, kjer se res lahko pogovarjamo o umetnosti, na drugi strami pa imaš dobesedno cringeworthy shit, primeren le za čudake z blazno bolano domišljijo. Predvsem slednji animeji so se razpasli in spravili celoten žanr na slab glas. Zato je že v podzavest vtisnjeno, da boš naletel na bolano sceno. Blazno me s tira spravijo razne khm scene kjer se vidi da je namerno ustvarjen nek neprimeren seksualni podton.

Še en zanimiv članek zate:
http://en.rocketnews24.com/2014/01/30/g...

Sicer pa žal za videoigre in filme nimam časa. Ne gre, ne morem. Čedalje bolj se tudi oddaljujem od rabe računalnika in digitalnih naprav, ker mi gredo na živce in sem jih sit z izjemo kar po telefonu dopišem na ST (excuse for typos). Na trenutke si želim, da bi spet imeli analogno tehniko v vsakdanjem življenju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

IkeaAi ::

Unknown_001 je izjavil:

Ohooooooo športno pogovarjanje v igri.

In kaj KONKRETNO bi rad dosegel? Trenutno se mi bere kot "rant" nad javnostjo, brez konkretnih točk, KAJ je potrebno spremeniti. Zdaj v splošnem smislu namen teme razumem tako: Prepričati ljudi, da te bodo razumeli za vsako ceno? Se zavedaš da se v tem pogledu to razmišljanje lahko že postavi ob bok ideji pokristjanjevanja?

Mimogrede, da ti pomagam razjasniti odpor do animejev skozi moje oči.

Animejev tudi sam nisem imel nikoli preveč rad. Problem leži v tem, da mi je novodobna japonska kultura vsemogočih fantazijskih pogruntavščin odbijajoča in jo slabo prenašam. Tudi nasploh je njihova kultura totalno nenormalna v določenih pogledih. Predvsem način prikazovanja določenih stvari je za moje pojme preveč moteč in se ob gledanju počutim nelagodno. I KNOW, imaš tudi quality work brez wierdo scen, kjer se res lahko pogovarjamo o umetnosti, na drugi strami pa imaš dobesedno cringeworthy shit, primeren le za čudake z blazno bolano domišljijo. Predvsem slednji animeji so se razpasli in spravili celoten žanr na slab glas. Zato je že v podzavest vtisnjeno, da boš naletel na bolano sceno. Blazno me s tira spravijo razne khm scene kjer se vidi da je namerno ustvarjen nek neprimeren seksualni podton.

Še en zanimiv članek zate:
http://en.rocketnews24.com/2014/01/30/g...

Sicer pa žal za videoigre in filme nimam časa. Ne gre, ne morem. Čedalje bolj se tudi oddaljujem od rabe računalnika in digitalnih naprav, ker mi gredo na živce in sem jih sit z izjemo kar po telefonu dopišem na ST (excuse for typos). Na trenutke si želim, da bi spet imeli analogno tehniko v vsakdanjem življenju.


Konkretno bi rad dosegel, da se ne podcenjuje določenih medijev ali stvari/zanimanj, ki jih zarobljena javnost označuje s pridevnikom "otročji", klub temu, da gre za kakovostno objektivno primerljive stvaritve.

Sicer je pa to forum in ne politični manifest kjer bom v 95 tezah obsodil slovensko javnost. Če še ne veš forum služi izmenjavi mnenj, izkušenj, nasvetov, etc. In ne služi kot zbiranje referendumskih podpisnikov, zato žal tudi ne najdeš svoje preljube strukturirane obsodbe.

V politične/religiozne debate pa se raje ne bi spuščal, ker iz izkušenj vem, da ljudje to jemljejo smrtno resno, imajo Stockholmski sindrom zaradi "prave" vzgoje in največkrat dojemajo potem vse skupaj brez zrna razuma.

Razumem lahko, da si imel slabo izkušnjo z animiranim filmom. Vendar ni smiselno, da posplošiš in zreduciraš vse na neke negativne skupne faktorje. Da ti ponazorim s primerom, ki ti bo glede na tvoj podpis bolj razumljiv: VW je zacvetel za čas temačnega obdobja druge svetovne vojne pod taktirako nacistov. Se pravi lahko rečemo, da je VW oz. kar Evropski avto nacistični avto. Se pravi bolje, da se z avti ne vozimo, ker so nacistični (sta pa itq verjetno javni prevoz in kolo bolj zdrava izbira za okolje in telo). Vidiš, da tako razmišljanje ni povsem logično?

Mislim, da bi spremenil mnenje, če bi si pogledal enega od tistih dveh animejev, ki sem ti jih predstavil. Lahko pa tudi kakšnega drugega, saj imaš Google. To, da pa nimaš časa pogledat en 90 minuten film ti pa nikakor ne verjamem. Napiši pač, da ti te zadeve ne prestavljajo posebnega interesa. Mogoče si pa Elon Musk? Pa vodiš SpaceX, Teslo in OpenAi? Samo glej ga zlomka celo Elon ima nekaj prostega časa, igra namreč številne video igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Unknown_001 ::

Zakaj se mi zdi da govorim steni?

Prvo kot prvo ne jemlji vsega kar napišem osebno. Moj slog pisanja je pač skoraj kot da bi se v živo pogovarjal. Večkrat izpostavim problem tekstovne komunikacije kjer se izgubi občutek za sogovornika, saj se dobesedno sporazumevaš v plaintext obliki. Deloma se to pokriva s smejkoti ipd. a po mojem se uporabljajo pretirano. Hello! I am your friend, not an enemy. Evo roka!

1. Kaj te briga kaj si drugi mislijo. Zdaj ti že X krat povem. Če bo kdo hotel misliti slabo za to ne potrebuje razloga. In nehaj se s tem obremenjevati. To kar opisuješ je tipičen medgeneracijski konflikt. In kaj je tu čudnega? Samo počakaj da se zamenjajo generacije pa bo problem rešen, ne pa tu jamrat kako so drugi zaplankani. Po svoje so in po svoje niso. Živeli so druge čase in drugače vrednotijo stvari. Če se je vzorec prenesel na potomce... pač bo pa naslednja generacija bolj odprta.

2. Nimam pojma o kakšnih obsodbah ti to.

3. Bad things to talk about: Money, Politics, Faith

4. Saj ne posplošujem, če bi se potrudil razumeti napisano bi videl da se zavedam da obstaja tudi Quality stuff. In nekaj tega sem si pogledal. Mi je bil všeč na nek način. Primerjava je pa tudi mimo. VW se časovno oddaljuje od nacističnega madeža, Animeji pa se vsako leto bolj utapljajo v Otaku sranju. Eno leze ven iz dreka (slab glas) drugo pa tone not. (če izvzamemo emisijsko goljufanje a na koncu so itak ugotovili da nihče ni svetnik)

5. Ne, mnenja samo zaradi dveh animejev zagotovo ne bi spremenil, ker je izoblikovano.

6. Škoda ker nisem Elon Musk. E! ŠALA ! Prosti čas namenjam učenju stvari ki me zanimajo in jaganju bab. Videoigric sem naveličan. End of the story.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

In kaj KONKRETNO bi rad dosegel?


OP v svojih "odraslih" letih še vedno gleda risanke in igra računalniške igrice. Globoko v sebi mu je sicer jasno, da je to početje otročje in primerno kvečjemu za 12 letnike, ampak bi vseeno rad neko potrditev, da opraviči svoje otročarije.

Unknown_001 ::

Bolj zanimivo bi bilo vedeti kakšna dejanska osebnost je OP. Deluje mi načitan a na nek način smotan. Smotan zato, ker res na vsak način išče samopotrditev. Če odgovor ni zadovoljiv začne vrtat upanju da bo sogovorec dal zeleno luč, češ: "vse je v redu". Ne razume da smo ljudje različni in ga ne morejo vsi razumeti, čeprav želi ravno to. Kot sem rekel, preveč idejno napredno razmišlja glede na trenutnoe generacije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IkeaAi ::

NikolormousB je izjavil:

In kaj KONKRETNO bi rad dosegel?


OP v svojih "odraslih" letih še vedno gleda risanke in igra računalniške igrice. Globoko v sebi mu je sicer jasno, da je to početje otročje in primerno kvečjemu za 12 letnike, ampak bi vseeno rad neko potrditev, da opraviči svoje otročarije.


No tudi jaz se grem lahko to "igro" (psiho)analize.

Skupaj z Velociraptorjem se ne zavedaš, da je ta tema širša. Družbeno obsojanje in zaplankanost ni omejena le na pojmovanje "otročjega". Jutri bo to lahko kaj drugega. In rešitev je edino v odprtosti in povezovanju, ne v zaprtosti in izolaciji. Mene ne gane, če mi nekdo reče, da se otrok, se pa zavedam kakšne posledice ima takšna srednjeveška miselnost za družbo in njen razvoj.

Vzemimo na primer tvoj primer odgovornega družinskega očeta z "otročjim" imenom NinjaMig. Zakaj si nisi za nadimek izbral kaj bolj odraslega? Recimo PijaniLovec? Verjetno bi to storil težko. Videti je namreč, da imaš do živali in okolja spoštljiv ter znanstveno upravičen odnos. Preko številnih tem moraš opravičevati stvari, ki so ti zaradi kakovostnih empiričnih dokazov jasne. Ampak naletiš na ljudi, ki se s tabo ne pogovarjajo razumsko temveč izhajajo iz nekih predsodkov in izkrivljenjih izkušenj, tako kot ti in velociraptor v tej temi.

@Velociraptor Zanimivo je kako trdiš, da iščem samopotrditev. Sploh pa, če to prihaja od osebe, ki se na Slo-techu javno opravičuje zaradi svojih napak, namesto, da bi naziv, ki ga je s tem pridobil nosil s ponosom (večinoma si pač imel drugačno mnenje). Prav tako je videti, da razmišljaš in se vedeš drugače kot ti to zapoveduje družba in prav je tako. Vendar to kaj kmalu pozabiš, ko ti nekdo predstavi nekakšen drugačen pogled kot si ga vajen (ta tema). Namesto, da bi se spomnil, da tudi sam ne maraš klasičnega petkovega opijanja in imaš raje dobro družbo ter kljub ruralnemu okolju iz katerega izhajaš razmišljaš o doktoratu, ki je skrajno akademske sfere, to pozabiš in raje kritiziraš drugačen pogled. Čeprav se podzavestno verjetno zavedaš, da je odločitev kaj in kako bomo nekaj počeli izključno naša izbira. Obsojanje in predsodki nas držijo nazaj, kar je očitno, da si izkusil tudi na lastni koži.

Nolite oblivisci!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Unknown_001 ::

@Ikeapohištvenisalon IQ-artificialis (če se že gremo igrico prekrstitve;))
:)
Samo pravim ti, da ljudi ne boš spremenil. Lahko opozarjaš na napake a spremenil jih ne boš. Ne kritiziram tvojega pogleda, prej se strinjam z njim. Kritiziram tvoj način prezentacije. Vse je v tem kako predstaviš stvar. Trust me... idealen primer je marketing. Kdo bo kupil, če ne bo predstavljeno na pravi način ? :P Naredimo prevod: Kdo te bo poslušal, če ne boš predstavil na pravi ton? Tam kjer ti vidiš oviro jaz vidim bližnjico, ki je tebi nelogična. OGROMNO svari v življenju je enostavno nelogičnih, sploh pa v medosebnih odnosih. Delovati strogo logično privede do težav, če odnos ni strogo profesionalen. Verjemi da sem to najbolj kislo občutil pri ženskah (brezčuten prasec, sociopat, psiho, ... vse sem že bil, čeprav sem vedano deloval strogo po logiki, saj na koncu sem vedno dobil priznanje da imam prav a kaj sem s tem naredil? En kup jokanja in slabe volje, ker je bila logika pred čustvenimi potrebami, ki sem jih zanemarjal.)

Verjemi, da znam biti zelo razumevajoč, dokler ne naletim na moralno oviro (pa pustimo zdaj kretenizme "za otroke gre" itd. ) . Kot rečeno v tej temi name glej kot zaveznika, oz. osebo iz istega tabora.

p.s mimgrede dobro analiziraš. Izgleda da si tudi ti eden izmed ljudi ki so nagnjeni k analiziranju, razčlenjevanju stvari dokler jih ne razmejo do prafaktorjev natančno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

looser ::

pa boli te k*, kako te kdo gleda... če kaj sika, je že favš...
ti pa bodi (ali pa ne) otročji, kolikor ti paše...
še posebej, če si lahko privoščiš...

IkeaAi ::

Unknown_001 je izjavil:

@Ikeapohištvenisalon IQ-artificialis (če se že gremo igrico prekrstitve;))
:)
Samo pravim ti, da ljudi ne boš spremenil. Lahko opozarjaš na napake a spremenil jih ne boš. Ne kritiziram tvojega pogleda, prej se strinjam z njim. Kritiziram tvoj način prezentacije. Vse je v tem kako predstaviš stvar. Trust me... idealen primer je marketing. Kdo bo kupil, če ne bo predstavljeno na pravi način ? :P Naredimo prevod: Kdo te bo poslušal, če ne boš predstavil na pravi ton? Tam kjer ti vidiš oviro jaz vidim bližnjico, ki je tebi nelogična. OGROMNO svari v življenju je enostavno nelogičnih, sploh pa v medosebnih odnosih. Delovati strogo logično privede do težav, če odnos ni strogo profesionalen. Verjemi da sem to najbolj kislo občutil pri ženskah (brezčuten prasec, sociopat, psiho, ... vse sem že bil, čeprav sem vedano deloval strogo po logiki, saj na koncu sem vedno dobil priznanje da imam prav a kaj sem s tem naredil? En kup jokanja in slabe volje, ker je bila logika pred čustvenimi potrebami, ki sem jih zanemarjal.)

Verjemi, da znam biti zelo razumevajoč, dokler ne naletim na moralno oviro (pa pustimo zdaj kretenizme "za otroke gre" itd. ) . Kot rečeno v tej temi name glej kot zaveznika, oz. osebo iz istega tabora.

p.s mimgrede dobro analiziraš. Izgleda da si tudi ti eden izmed ljudi ki so nagnjeni k analiziranju, razčlenjevanju stvari dokler jih ne razmejo do prafaktorjev natančno.


Vsi ljudje bi morali biti nekje na isti strani glede odprtosti, fleksibilnosti in nezaplankanosti, pa bi šla naša civilizacija in s tem človeštvo naprej s svetlobno hitrostjo.

Marketing ponavadi temelji bolj na izkoriščanju naših "neandertalskih" možganov (napr. strah) in kratkotrajnemu izpolnjevanju umetno ustvarjenih želja ali navideznemu zadovoljevanju podzavestnih potreb. Seveda obstaja tudi kvaliteten in družbeno odgovoren marketing, vendar opažam, da je v večini pač nekakšno nujno zlo. Skratka predstavitve je do neke mere pomembna, pa če nam je to všeč ali ne.

Ja, moram reči, da me učenje novih stvari, analiziranje in študiranje gradnikov veseli! Mislim, da ravno s takšnim pristopom lahko pomagamo družbi k hitrejšemu razvoju, saj namesto s predsodki, gledamo kar se da objektivno na stvari.

Iatromantis ::

Otrok ali otročje je ena od mnogih vlog, ki jih igramo v tem življenju. Ko fizično odrastemo, se od nas pričakuje, da se obnašamo "svojim letom primerno" - če se ne, smo otročji - kar pomeni, da ne igramo pričakovane vloge odraslosti, zato nam pripisujejo vlogo otročjosti.

A ker se družba spreminja, danes vloga odraslosti ni več tako ostro zarisana, kot je bila nekaj generacij nazaj - v starih časih je bil kulturni pritisk precej večji - tako se je npr. od fantov pričakovalo odraslost v oziru na njihovo udejstvovanje v vojski, poroko v rosnih dvajsetih letih in spočetjem lastnih otrok - dandanes ko smo npr. priča fenomenu "hotela mama", so se te zahteve umilile, a pritisk kulturne zgodovine je še vedno dovolj močan, da so takšni osebki pod velikim pritiskom okolice, naj že vendar začnejo igrati pričakovano vlogo odraslosti, a je ta pritisk drugačen, kot je bil v zgodovini.

Zato pa imamo kup novih kvalifikatorjev 'otročjosti', ki jih OP omenja, igrice (že sama beseda je pomanjševalnica beseda 'igra' in s tem gotovo nekaj kaže), risanke in druge aktivnosti, ki smo jih povezovali z otroškimi aktivnostmi, a se v moderni dobi z njimi ukvarjajo tudi odrasli ljudje.

Kot vse vloge je tudi ta vloga samo simbolična - simbole pa potrebujemo, da se lahko razumemo med seboj - ta simbol se uporablja predvsem za kazanje na pomanjkanje vrlin določenega osebka, ki naj bi zaradi svoje otročjosti 'zaostal' v razvoju - zdaj ali je namen takšnega obtoževanja potrjevanje lastne večvrednosti ali pa iskrena želja pomagati nekomu, je pravzaprav vseeno - dejstvo pa je, da se mnogi simboli v moderni družbi lomijo in simbolna vloga odraslosti ni nobena izjema, še več, zaradi tega modernega fenomena lomljenja simbolov so nekateri ljudje precej prestrašeni, saj ko stvari niso več rigidno definirane, fluidnost preseže namišljeno trdnost.

jype ::

Predvsem je zanimivo, da so igre in risanke za otroke, tudi ko so bistveno bolj podobne grozljivkam, kot katerakoli grozljivka, posneta kot film.

Potem pa rečejo, da igre in risanke niso za otroke in niso za odrasle.

bambam20 ::

jype je izjavil:

Predvsem je zanimivo, da so igre in risanke za otroke, tudi ko so bistveno bolj podobne grozljivkam, kot katerakoli grozljivka, posneta kot film.

Potem pa rečejo, da igre in risanke niso za otroke in niso za odrasle.


Je velika razlika med risanko in animiranim filmom se ti ne zid?

ahac ::

Tudi če kdo slučajno igra igre (za omenjene kmete, ki niti nimajo računalnika, je jasno da ne), boš to zelo težko izvedel, ker je to tabu tema.
Tole sem tudi jaz opazil (pa ne samo med kmeti). O igrah se govori šele, ko je jasno da so vsi udeleženci debate gamerji.

Zanimivo mi je tudi da pri nekaterih na Facebooku vidiš cel kup slik na raznih hudih motorjih, kolesih, itd. in čisto nič o gamingu. Ampak, ko pa odprem npr. battle.net pa vidim, da so veliko online v WoW in ostalih igrah.
Z nobenim od teh hobijev ni nič narobe, ampak je pa zanimivo kako se z enim pohvalijo, drugi je pa skrivnost.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

jype ::

bambam20 je izjavil:

Je velika razlika med risanko in animiranim filmom se ti ne zid?
V čem? A je Sneguljčica (1937) risanka ali animirani film? A je Another (2012 in naprej) animiran film ali risanka? Če je zgolj stvar dolžine, je potem Alma (2009) risanka ali animirani film?

Unknown_001 ::

ahac je izjavil:

Tudi če kdo slučajno igra igre (za omenjene kmete, ki niti nimajo računalnika, je jasno da ne), boš to zelo težko izvedel, ker je to tabu tema.
Tole sem tudi jaz opazil (pa ne samo med kmeti). O igrah se govori šele, ko je jasno da so vsi udeleženci debate gamerji.

Zanimivo mi je tudi da pri nekaterih na Facebooku vidiš cel kup slik na raznih hudih motorjih, kolesih, itd. in čisto nič o gamingu. Ampak, ko pa odprem npr. battle.net pa vidim, da so veliko online v WoW in ostalih igrah.
Z nobenim od teh hobijev ni nič narobe, ampak je pa zanimivo kako se z enim pohvalijo, drugi je pa skrivnost.


To be honest... highscore v neki igrici ni glih blazno zanimiva reč. Motorja pa tudi nima vsak ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Berserker ::

Zanimiva tema, naj povem da smo Slovenci res hud ekstrem v tej zadevi.

Danes se je tabu pogovarjat s folkom o čem drugem kot pa o ligi prvakov, prestopih znanih nogometašov, športne stave,zajeban vsakdanjik/služba, avtomobilizem, pijančevanje, popoldansko fušanje in bolniška.

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

To be honest... highscore v neki igrici ni glih blazno zanimiva reč. Motorja pa tudi nima vsak ;)
Meni ni bilo nikoli nerodno pokazat svojega največjega življenskega uspeha:

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

To be honest... highscore v neki igrici ni glih blazno zanimiva reč. Motorja pa tudi nima vsak ;)
Meni ni bilo nikoli nerodno pokazat svojega največjega življenskega uspeha:



To že. A komu to toliko pomeni kot na primer tebi? Oziroma, drugače rečeno na kratko. Na družbenih omrežjih se objavlja takole: VSE ZA LAJKE ! If you know what I mean. Building a virtual self image za druge.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

A komu to toliko pomeni kot na primer tebi?
Who cares? Saj ne živiš za druge, menda?

Aja, otročji, saj res! *pat on the head*

Unknown_001 ::

ahac je izjavil:


Z nobenim od teh hobijev ni nič narobe, ampak je pa zanimivo kako se z enim pohvalijo, drugi je pa skrivnost.


Ni nobena skrivnost. Le field of interest ni enak pri vseh posameznikih. Nad motošportom in podobnim večina "moških" najde skupen jezih zato je logično, da se za socializacijo v krogih najprej potipa te tematike. Vse drugo pride na vrsto šele, ko ugotoviš da tudi sogovorca zanima podobno. Tako, kot ne slišiš vsak dan pogovorov med moškimi o budizmu in spiritualnosti ali pa med ženskami o tem, kdo je bil prvi v F1 na prejšnji dirki...


Enako je z družbo na splošno. Če se hočeš socializirati na "safe way" je najbolje načeti debato o vsem prej naštetem in potem mogoče ugotoviš sklzi pogovor kdo je bolj odprt še za kaj drugega.

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

A komu to toliko pomeni kot na primer tebi?
Who cares? Saj ne živiš za druge, menda?

Aja, otročji, saj res! *pat on the head*


Nene, nisi me razmel. Pravim da zakaj bi se s tem pohvalil nekomu ki mu to nič ne pomeni? I mean... to je tko ko da bi se župnku hvalil kok bab si spravil v posteljo medtem ko je on v prostovoljnem celibatu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

I mean... to je tko ko da bi se župnku hvalil kok bab si spravil v posteljo medtem ko je on v prostovoljnem celibatu.
Ta primer je švoh, ker se ti on zelo težko pohvali, koliko otrok je spravil v posteljo.

Unknown_001 ::

...

Ok gremo drugače. Ehem ... je enako kot bi veganu razlagal kako pripraviti prvovrstna rebrca na žaru.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stranger Things (2016) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10518647 (3375) Voss
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797665 (5746) gruntfürmich
»

Deadpool 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15027159 (12562) M.B.
»

V Veliki Britaniji bi v kioskih začeli prodajati dovolilnice za dostop do internetne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7520169 (15630) [D]emon

Več podobnih tem