» »

Joker (DC) Film

Joker (DC) Film

Temo vidijo: vsi
««
7 / 10
»»

maaatt ::

FlyingBee je izjavil:

Točno tako, mojstrovina v celoti, umestitev v Gotham oziroma Batman zgodbo pa je najboljša njihova odločitev v vsem tem. Ravno to ga reši pred preveč zateženim filmom, ki bi ga zato po krivici manj ljudi videlo. Upam, da nadaljujejo tudi pri razvoju Batman lika, zares kvalitetna opcija, ki se ponuja v taki obliki.


Se strinjam in se ne. Menim, da je povezava z Batmanom zgolj za promocijo sporočila. Režiser je dejal, da v morebitnem nadaljevanju ne bo nastopal Batman. Če pa film ne bi imel nobene povezave, bi ga res manj ljudi (po krivici) videlo.

@Cruz Joker v čisto neznanem okolju bi tudi bil odličen film, vendar ga ne bi gledalo niti približno toliko ljudi, kakor ga je zdaj. Sporočilo ne bi bilo slišano in mojstrovina bi najbrž šla v nič.

oo7 ::

maaatt je izjavil:


Joker v čisto neznanem okolju bi tudi bil odličen film, vendar ga ne bi gledalo niti približno toliko ljudi, kakor ga je zdaj. Sporočilo ne bi bilo slišano in mojstrovina bi najbrž šla v nič.


Se strinjam 100% film bi bil popolnoma spregledan.

Cruz ::

Ja, to imata prav, takšen kulturni fenomen prav gotov ne bi postal.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FlyingBee ::

Sploh ni fenomen, ker je dober film zaradi igralca in postavitve le-tega v pravi svet, kar bi morali filmi kot taji tudi predstavljati. Če snemajo filme, kar zgoraj našteto niso, potem še ne pomeni, da je Joker, kot dober film, zato fenomen.

FlyingBee ::

@maaat, del s katerim se ne strinjaš, verjetno nisem dober obrazložil, mislil sem na to, da tudi nam, ki smo večino Batman filmov videli, paše umestitev v Batman zgodbo, ker smo končno dobil kvalitetno pojasnilo/prequel ozadja, ki naredi arch nemesisa Batmanu in zakaj je sploh Gotham kot tak in kaj je MO Batmanu. Tak reboot zelo cenim, če bi še za druge stripovske filme tako naredili, bi bilo vredno ogleda vseh.

FlyingBee ::

Seveda je bil zaslužek prvi v mislih producenta, ampak film je narejen zares dobro in med in po ogledu nisem začutil money graba na to foro. Sem pa prepričan, da so Jokerja naredili zaradi Jokerja in ne kot načrtovan subtitut za psiho triler brez pedigreja.

oo7 ::

Celotna skripta za film Joker - https://pmcdeadline2.files.wordpress.co...

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

Celotna skripta za film Joker - https://pmcdeadline2.files.wordpress.co...


Tnx tole si bom pa skopiral. Poznaš morda kakšno dobro stran s skriptami v PDF obliki z pravilno strukturo in obliko?

Cruz ::

WallSreet je izjavil:

oo7 je izjavil:

Celotna skripta za film Joker - https://pmcdeadline2.files.wordpress.co...


Tnx tole si bom pa skopiral. Poznaš morda kakšno dobro stran s skriptami v PDF obliki z pravilno strukturo in obliko?
Tukaj velikokrat objavljajo: https://www.reddit.com/r/Screenwriting/

Filmi od Coen Brothersov se odlično berejo. Pa recimo WALL-E je must.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WallSreet ::

Cruz je izjavil:

WallSreet je izjavil:

oo7 je izjavil:

Celotna skripta za film Joker - https://pmcdeadline2.files.wordpress.co...


Tnx tole si bom pa skopiral. Poznaš morda kakšno dobro stran s skriptami v PDF obliki z pravilno strukturo in obliko?
Tukaj velikokrat objavljajo: https://www.reddit.com/r/Screenwriting/

Filmi od Coen Brothersov se odlično berejo. Pa recimo WALL-E je must.


Tnx bom pogledal, skripto sem pa že kopiral.

Gregor P ::

Jack Nicholson je še vedno filmski Joker številka 1.

Ampak Joaquin Phoenix je vrhunski igralec in s pomočjo njegove igre in te drame smo uspeli pridobiti neprecenljiv vpogled v um psihopata. Slučajno je to Joker. Lahko bi bila pa katerakoli druga hudo duševno motena oseba, ki se ji družba odpove in ji ne nudi nobene pomoči.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

That is just like...your opinion.

Ve se da je heath ledger 12 let kasneje se vedno najboljši joker, the dark knight pa se vedno najboljši film tega žanra.

Goat rest in piece.

c3p0 ::

The Dude says: Heath > Joaquin > Nicholson, kak Leto niti ne sme biti omenjen hkrati s to trojico.

Gregor P ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ve se da je heath ledger 12 let kasneje se vedno najboljši joker,
... do današnjega dne ne razumem, kako je lahko ta povprečen igralec bil tako popularen; sploh pa kot Joker, kjer res ni izstopal v ničemer. Saj verjamem, da je imel velik potencial (napram množici ostalih igralcev, ki so se prav tako trudili za preboj v Hollywoodu), da bi imel odlično igralsko kariero, sploh ko bi dozorel kot igralec, a žal mu zaradi prezgodnje smrti to ni uspelo. :8) Igralci kot so Jack Nicholson ali Joaquin Phoenix so pač svetlobna leta pred Ledgerjem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sp3m ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

That is just like...your opinion.

Ve se da je heath ledger 12 let kasneje se vedno najboljši joker, the dark knight pa se vedno najboljši film tega žanra.

Goat rest in piece.


Tudi tole je samo opinion, sicer je res, da ima kar nekaj ljudi tak opinion, a na koncu je samo to - OPINION!

Meni recimo Heath Ledger ni všeč kot Joker, enako kakor mi ni všeč Joaquin Phoenix, niti mi ni The Dark Knight najboljši film tega žanra.

Mi je pa zanimiva recimo ta primerjava Joker-jev.

Vazelin ::

Mislim da Ledgerjev Joker noro paše v koncept Nolanove trilogije. Težko primerjat. Nicholsonov Joker je na drugi strani norčav. Ledger bi takrat dobil oskarja tudi, če ne bi umrl. Tudi povečini je konsenz, da je pač Ledger najboljši Joker, malo verjetno tudi zato, ker igra v enem najboljšem akcijskem trilerju ever.

Gregor P: glede na število nagrad je Ledgerja smešno imenovati povprečnež!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Sp3m ::

Vazelin je izjavil:

Mislim da Ledgerjev Joker noro paše v koncept Nolanove trilogije. Težko primerjat. Nicholsonov Joker je na drugi strani norčav. Ledger bi takrat dobil oskarja tudi, če ne bi umrl. Tudi povečini je konsenz, da je pač Ledger najboljši Joker, malo verjetno tudi zato, ker igra v enem najboljšem akcijskem trilerju ever.

Gregor P: glede na število nagrad je Ledgerja smešno imenovati povprečnež!


No glede njegovih nagrad, sta samo dva filma, kjer je dobil nagrade: Brokeback Mountain in Dark Knight.

Je bilo pa leto v katerm je dobil Oskarja za najboljšo stransko vlogo tudi relatiivno švoh pri stranskih vlogah.

Sicer glede na nominirance bi verjetno dobil tudi brez smrti Oskarja, vsaj glede na konkurenco, sem pa skoraj 100%, da je njegova smrt pripomogla k Oskarju in tudi vsem hvalam, ki jih je dobil.

Tole so bili recimo nominiranci:

Heath Ledger – The Dark Knight as The Joker posthumous award[A])
Josh Brolin – Milk as Dan White
Robert Downey Jr. – Tropic Thunder as Kirk Lazarus
Philip Seymour Hoffman – Doubt as Father Brendan Flynn
Michael Shannon – Revolutionary Road as John Givings Jr.

c3p0 ::

Josh Brolin bi lahko bil easy choice, zaradi tematike filma Milk.

Vazelin ::

Robert Downey Jr. - Tropic Thunder as Kirk Lazarus
8-)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Sp3m ::

Vazelin je izjavil:

Robert Downey Jr. - Tropic Thunder as Kirk Lazarus
8-)


Če bi že glasoval bi glasoval za "(I am) the dude playing the dude disguised as another dude".

Pa še ene legendarna Lazarusa.

Lazarus: "Everybody knows you never do a full retard."

Speedman: "What do you mean?"

Lazarus: "Check it out. Dustin Hoffman, 'Rain Man,' look retarded, act retarded, not retarded. Count toothpicks to your cards. Autistic, sure. Not retarded. You know Tom Hanks, 'Forrest Gump.' Slow, yes. Retarded, maybe. Braces on his legs. But he charmed the pants off Nixon and won a ping-pong competition. That ain't retarded. You went full retard, man. Never go full retard."

Gregor P ::

Vazelin je izjavil:

Mislim da Ledgerjev Joker noro paše v koncept Nolanove trilogije.
Morda lahko paše k Nolanu, kar bi nekako bilo logično, ampak zaradi tega še ne pomeni, da je bil njegova uprizoritev Jokerja kaj posebnega. Jaz se njegove igre sploh ne spomnim več, skupaj z Nolanovi Batmani vred. Medtem ko se Burtonovega Batmana (+ še kar nekaj ostalih vlog poleg Jokerjeve) skorajda v celoti spominjam, pa sem si film ogledal le dvakrat v vseh teh desetletjih.

Podobno kot se spominjam Supermana iz leta 1978 in tedanje igralce še dandanes. To pa zato, ker jim je praktično uspelo narediti film o superheroju, kjer se dejansko nisi smejal igralcu v modrih pajkicah in rdečih kopalkah.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ripmork ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ve se da je heath ledger 12 let kasneje se vedno najboljši joker, the dark knight pa se vedno najboljši film tega žanra.

That is just like...your opinion. :>

Men so vsi trije Jokerji dobri, vsak po svoje; Jack je pač Jack in bolj po stripu, Nolan je imel svojo vizijo, ta zadnja verzija prav tako odlična.
Suicide squad nisem gledal - trailer je obetal, a po videnih izsekih je Leto res fail-al.

IL_DIAVOLO ::

Gregor P je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ve se da je heath ledger 12 let kasneje se vedno najboljši joker,
... do današnjega dne ne razumem, kako je lahko ta povprečen igralec bil tako popularen; sploh pa kot Joker, kjer res ni izstopal v ničemer. Saj verjamem, da je imel velik potencial (napram množici ostalih igralcev, ki so se prav tako trudili za preboj v Hollywoodu), da bi imel odlično igralsko kariero, sploh ko bi dozorel kot igralec, a žal mu zaradi prezgodnje smrti to ni uspelo. :8) Igralci kot so Jack Nicholson ali Joaquin Phoenix so pač svetlobna leta pred Ledgerjem.


Haha what?



Heath je odigral tako dominantno, da je folk pozabil, da se gre za film o batmanu, kot osrednji figuri in ne jokerju.

Bale je izgledal, kot nek tretjerazredni igralec napram ledgerju.

How can you not see that?

Ps: link ne dela, poglej na YouTube heath ledger joker incredible acting.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Haha what?



Heath je odigral tako dominantno, da je folk pozabil, da se gre za film o batmanu, kot osrednji figuri in ne jokerju.
Ok kaj točno dominantnega naj bi videl v tej igri? Tukaj Joker zgleda dejansko povsem normalen človek; še da je navaden kriminalec po tej sceni ne bi mogel reči. To je kar hud "fail" za igralca bi rekel.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vazelin ::

Dark Knight je eden redkih filmov, kjer je stranski igralec zasenčil sicer odličnega Balea - lahko bi tudi tako rekli
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

IL_DIAVOLO ::

Gregor P je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Haha what?



Heath je odigral tako dominantno, da je folk pozabil, da se gre za film o batmanu, kot osrednji figuri in ne jokerju.
Ok kaj točno dominantnega naj bi videl v tej igri? Tukaj Joker zgleda dejansko povsem normalen človek; še da je navaden kriminalec po tej sceni ne bi mogel reči. To je kar hud "fail" za igralca bi rekel.:|


Imas obrise jokerja. Bolj ko ti clovek dopoveduje nekaj, bolj se mu smejis v faco.

Psycho the new normal? :|

Gregor P ::

Kaj je v tej sceni nenormalnega, razen da imaš enega človeka v smešnem kostumu, drugega pa s poslikanim obrazom? Predstavljal si to sceno kot tipično ameriško filmsko zaslišanje na policijski postaji, kjer so vsi normalno oblečeni, pa mi povej, kaj te je tako impresioniralo? Še nikoli nisi videl človeka, ki se nekomu smeji v obraz, ko mu ta nekaj govori, ali skuša dopovedati (sploh če se ne marata, ali sta v kakšnem konfliktu)? Ker če se tebi to zdi psiho, pol imamo v družbi že kar nekaj "psihopatov". :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Poglej cel film.

Sp3m ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Poglej cel film.


The Dark Knight Plot holes

Sp3m ::





oo7 ::

Men je Jack Nicklson izvrsten igralec ampak kot Joker mi pa ni bil preveč všeč.

Vazelin ::

Jokerja je on igral bolj zaradi penzije in položnic
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Phantomeye ::

Sp3m je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Mislim da Ledgerjev Joker noro paše v koncept Nolanove trilogije. Težko primerjat. Nicholsonov Joker je na drugi strani norčav. Ledger bi takrat dobil oskarja tudi, če ne bi umrl. Tudi povečini je konsenz, da je pač Ledger najboljši Joker, malo verjetno tudi zato, ker igra v enem najboljšem akcijskem trilerju ever.

Gregor P: glede na število nagrad je Ledgerja smešno imenovati povprečnež!


No glede njegovih nagrad, sta samo dva filma, kjer je dobil nagrade: Brokeback Mountain in Dark Knight.

Je bilo pa leto v katerm je dobil Oskarja za najboljšo stransko vlogo tudi relatiivno švoh pri stranskih vlogah.

Sicer glede na nominirance bi verjetno dobil tudi brez smrti Oskarja, vsaj glede na konkurenco, sem pa skoraj 100%, da je njegova smrt pripomogla k Oskarju in tudi vsem hvalam, ki jih je dobil.

Tole so bili recimo nominiranci:

Heath Ledger – The Dark Knight as The Joker posthumous award[A])
Josh Brolin – Milk as Dan White
Robert Downey Jr. – Tropic Thunder as Kirk Lazarus
Philip Seymour Hoffman – Doubt as Father Brendan Flynn
Michael Shannon – Revolutionary Road as John Givings Jr.


Hoffman je tudi dober igralec, te vloge sicer ne poznam, škoda edino, ker je žalosten konec storil.

oo7 ::

Will 'Joker' Start Its Own Movie Universe? Todd Phillips Wants Batman Film Set in Same World

https://www.indiewire.com/2020/01/todd-...

BigWhale ::

Welcome to the wonderful world full of reboots.

Ze s stripi je tezko lovit korak, zdej pa se miljon filmov? :))

Horas ::

ja men je prav fajn, da se dogaja. pa da se križajo svetovi. super

IL_DIAVOLO ::

"I had an interesting experience with it the first couple of times," Tarantino said of the film. "The first time I saw it, I don't know what I was thinking the first time. I just dealt with the spectacle of it all. I couldn't deal with anything else but the spectacle of it all. I liked the movie, but the spectacle almost numbed me to the experience. I don't think I felt anything emotional. I was awed by it. But I didn't know what I was awed by. ... It wasn't until the third time that I could see past the spectacle and into the people the story is about. I finally could see through the trees a little bit."


Ce tarantino rabi nekaj ogledov filma dunkirk, da dojame briljantnost filma, potem ni nobena sramota, ce si se enkrat aki dvakrat pogledam jokerja :D

Horas ::

pravkar pogledal film.

kako dober film! kako zblojen film! čudn da v tej temi še noben ni omenil da je arthur brat bruca wayna. scena ko je bral pismo in izvedel :O

moji zaključki: art fleck je brat betmena, foter betmena je bil prasec. črnske sosede ni bilo nikdar.

scena ko je pospravil omarico in odhajal ter se vrnil in rekel da se je pozabil odštemlpjat :)) bang bang 8-) scena ko je onega zaklal z škarjami. uf. se mi je smilil oni mali, pa ga je potem spustil. pa na koncu ko ga jokerji spravijo iz avta in mu govorijo naj vstane češ da je on njihov vodja. film bi kamot lahko bil dalši za 20-30min.

D3m ::

Mali je bil edin dobr do njega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

Ja samo dokler mu art ni rekel se nisem spomnil.

ja pa to ko je poknil de nira sred oddaje tega pa res nisem pričakoval :O sem pričakoval da bo potegnil pištolo pa začel terorirzirat gledalce...

FTad ::

Horas je izjavil:

pravkar pogledal film.

kako dober film! kako zblojen film! čudn da v tej temi še noben ni omenil da je arthur brat bruca wayna. scena ko je bral pismo in izvedel :O

moji zaključki: art fleck je brat betmena, foter betmena je bil prasec. črnske sosede ni bilo nikdar.

scena ko je pospravil omarico in odhajal ter se vrnil in rekel da se je pozabil odštemlpjat :)) bang bang 8-) scena ko je onega zaklal z škarjami. uf. se mi je smilil oni mali, pa ga je potem spustil. pa na koncu ko ga jokerji spravijo iz avta in mu govorijo naj vstane češ da je on njihov vodja. film bi kamot lahko bil dalši za 20-30min.



Glede na duševno stanje njegove matere, bi prej rekel, da si je ona to domišljala. Torej nista brata.

Horas ::

ja tako je predstavljeno, ampak moji zaključki sem napisal. js verjamem da sta brata zato je tako še bolj jezen na bruca

oo7 ::

Horas je izjavil:

Ja samo dokler mu art ni rekel se nisem spomnil.

ja pa to ko je poknil de nira sred oddaje tega pa res nisem pričakoval :O sem pričakoval da bo potegnil pištolo pa začel terorirzirat gledalce...


You Get What You Deserve >:D

FlyingBee ::

Art je bil posvojen.

Gregor P ::

... in to je ta glavno vprašanje, kako je to sploh mogoče? Glede na slišano v filmu, ga Penny nikoli ne bi mogla posvojiti, a ga je :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Horas ::

Gregor P je izjavil:

... in to je ta glavno vprašanje, kako je to sploh mogoče? Glede na slišano v filmu, ga Penny nikoli ne bi mogla posvojiti, a ga je :|


ja evo good point! kot sm reku je thomas wayne prasec.

starboi ::

Horas je izjavil:

ja tako je predstavljeno, ampak moji zaključki sem napisal. js verjamem da sta brata zato je tako še bolj jezen na bruca


Kar seveda ni res... nista brata, mati si je vse domišljala in Joker je bil posvojen. Tako da ne vem od kje takšen zaključek.

FlyingBee ::

Posvojila ga je pred norišnico, v katero je šla, ko so ugotovili, da prepušča fantka mučenju svojemu dečku.

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

... in to je ta glavno vprašanje, kako je to sploh mogoče? Glede na slišano v filmu, ga Penny nikoli ne bi mogla posvojiti, a ga je :|


Ena od teorij je, da sta Penny in Thomas imela razmerje in da so jo potem prisilili, da podpiše papirje za posvojitev za lastnega otroka, da ne bi bilo nobenih povezav, da bi bil lahko Thomas od Arthurja oče.

IL_DIAVOLO ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

"I had an interesting experience with it the first couple of times," Tarantino said of the film. "The first time I saw it, I don't know what I was thinking the first time. I just dealt with the spectacle of it all. I couldn't deal with anything else but the spectacle of it all. I liked the movie, but the spectacle almost numbed me to the experience. I don't think I felt anything emotional. I was awed by it. But I didn't know what I was awed by. ... It wasn't until the third time that I could see past the spectacle and into the people the story is about. I finally could see through the trees a little bit."


Ce tarantino rabi nekaj ogledov filma dunkirk, da dojame briljantnost filma, potem ni nobena sramota, ce si se enkrat aki dvakrat pogledam jokerja :D


Ok se popravljam, tole sploh ni slab Joker, dalec od tega.

Od tistega incidenta z deckom se napetost res lepo stopnjuje.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joker 2 (DC)

Oddelek: Sedem umetnosti
202896 (1388) oo7
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16435326 (15519) meho7
»

Oscars 2020 [Nominations Out Now]

Oddelek: Sedem umetnosti
314056 (2760) oo7
»

The Dark Knight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11117244 (12378) Nikec3

Več podobnih tem