» »

Carina na Brniku

Carina na Brniku

Nevron ::

Mene pa zanima, kako podrobno te pregledajo nasi vrli
cariniki na Brniku, ko priletis iz kaksne druge drzave?

boštjan ::

če ličiš na bin ladna,bi rekel kar podrobno:D

jc ::

sploh ne gledajo, vsaj mene še niso

Matty ::

Gledajo gledajo...

Ko sem pred par leti prisel iz juzne amerike po 3 mesecih so se zapicili v mojo pritljago, vse so dali skozi skener... Na koncu sem moral rukzak razpakirat, saj sta jih notri motile dve strani, tezili so mi zaradi fotoaparata, ki ga nisem prijavil pred odhodom... (carinika so motili tudi filmi, ki jih je na vsak nacin hotel dati skozi skener, samo sva se nekako skregala, pa sem jih le resil...)... Priletel pa sem iz Frankfurta...

Res pa, da sem po treh mesecih res bil podoben Bin Ladnu, ki pa leta 2000 se ni bil tako znan... Verjetno jih je motil rukzak, ki je bil "varnostno" zapakiran v vreco od kave (podobna vreci krompirja)

ps: v drugih 15-20 primerih pa me niso pogledali... Z isto "vreco kave" sem pristal se trikrat na brniku pa nikdar ni bila sumljiva... Vse je odvisno od dneva, carinika, tvojega izgleda, ...

ssitcm ::

Na Brniku sta dva izhoda: Nič za prijaviti(Nothing to declare) in prijava ...
Na koncu prvega izhoda včasih stoji/čaka carinik, včasih ga pa ni. Kadar je, včasih kaj vpraša/ne vpraša.
Po 1.5.2004 pa jih ne bo več(če boš prihajal iz EU).

andrej ::

nikdar se me niso pregledali. res pa je, da nikdar nisem primeletel iz "sumljivih" destinacij kot matty.

boštjan ::

mogoče so mislili, da je prišo iz Kolumbije in so ga zato tako pod drobnogled vzeli.:))

Matty ::

andrej... kako pa so vedeli, da sem prisel iz sumljive destinacije? Let je bil iz Frankfurta. OK, prisel sem z malo bolj "eksoticnim" rukzakom in dejstvo je bilo, da sem bil sredi zime rjav kot bi bil v sloveniji poleti :) Po moje je bilo cariniku dolgcas, pa je mogu dosect normo pregledov na dan...

Bostjan... Leto kasneje, ko sem bil med drugim tudi v Kolumbiji me niso niti povohali :) In vedno grem skozi izhod "nothing to declare"... By the way, na letaliscu Marco Polo (Benetke)te vedno pri izhodu pricaka policist s psom, ki prevoha tvojo pritljago, tudi ce prides samo iz Pariza :)

Glede carinikov... Res je, naslednje leto carinikov ne bo vec (oziroma bodo, saj bodo pristajala letala tudi izven EUja), tudi policisti te naceloma ne bodo pregledali ce bos prisel iz EUja... Samo dokler SLO ne bo v obmocju schengena bodo policisti se vedno lahko tezili za identifikacijo - in verjetno bosta dva izhoda - en za drzavljane EU in drugi za tiste iz ne EU drzav... Podobno kot v UK sedaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252586 (1864) djfixme
»

kaj lahko in kaj nesmeš nesti na letalo ?

Oddelek: Loža
309365 (6001) ShowDown
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146231 (3630) Invictus
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821162 (18149) Tomi
»

Stuff from USA

Oddelek: Loža
131363 (1013) iNooby

Več podobnih tem