» »

Age of empires IV

Age of empires IV

«
1
2

galu ::

8-O

It's... It's real.



AGE OF EMPIRES IV! #AgeOfEmpiresIV is officially in the works! Keep an eye out for more info soon ageofempires.com
Tako to gre.

oo7 ::

Hudo :)

Kdo pa dela to igro? Ensemble Studios, ki je naredil prve tri igre je zaprl studijo leta 2009.

galu ::

@1:30 piše relic.
Tako to gre.

oo7 ::

Imaš prav ja Relic dela to igro.

Relic Entertainment @ Wikipedia


To so igre, ki so jih naredili pri Relicu.

1999 Homeworld
2003 Impossible Creatures
2003 Homeworld 2
2004 Warhammer 40,000: Dawn of War
2005 Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault
2006 The Outfit
2006 Company of Heroes
2006 Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade
2007 Company of Heroes: Opposing Fronts
2009 Warhammer 40,000: Dawn of War II
2009 Company of Heroes: Tales of Valor
2010 Company of Heroes Online
2010 Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising
2011 Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution
2011 Warhammer 40,000: Space Marine
2013 Company of Heroes 2
2014 Company of Heroes 2: The Western Front Armies
2014 Company of Heroes 2: Ardennes Assault
2015 Company of Heroes 2: The British Forces
2017 Warhammer 40,000: Dawn of War III
TBD Age of Empires IV

galu ::

Glede na to, da so si naslovi sledili po numeričnem vrstnem redu, kot po kronološkem, bo AOE IV setting najverjetneje nekdaj po letu 1800 (do tedaj nekje je pokrival AOE3). In glede na to, da je developer Relic... morda "modern-times" (par desetletij gor al dol :P) AOE? :mixed-feelings:
Nekako si ne predstavljam letal v AOE. :D

Ali je bilo tako predvideno že od nekdaj? :)

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

mikhail ::

Najbrž bo čas imperija segal dlje v 'prihodnost' kot le do Imperial Age.

Ciklamen ::

Vse kar upam je, da bo špil dober.
- End of the Post ->

dj_uro ::

jp, ker trojka je bila PODN...
vw-klub.si

Berserker ::

Modern times nima kaj iskat v takšni strategiji, razen v obliki Coh po kateri je Relic znan.

Malce sem skeptičen ker so zadnji dve igri zelo povprečni in polni mikrotransakcij, govorim o Coh2 in Dow3.

oo7 ::

Če bi kdo rad pred štirico malo treniral 19 oktober 2017 remaster verzija Age of Empires

14 Minutes of Age of Empires Definitive Edition PC Gameplay

galu ::

Hm, glede na to, da so napovedali remaster I, II in III, bi si skoraj zaslužili svojo temo. Zgleda pa kot konkreten remaster. :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Twixz ::

Yeah, je real, 1 leto nazaj se je debata za ta del igre "začela" na redditu https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/...

Kakorkoli, igra mojega otroštva..
Nekih pričakovanj nimam, z II sem začel in II mi je do danes top 3 strateških iger. Preprosta, a hudičevo zanimiva. Relic entertainment ima dobro zgodovino delanja strategij, par jih moram še probat.

COD WWII in tole je obvezen nakup. Cannot wait.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

drekodovce ::

Kako kaže s AOE IV? :)

Ascendor ::

Nimam pojma o AOE IV, pride pa februarja ven AOE Definitive Edition... Nekakšen remaster AOE1, meni osebno najboljšega AOEja :)

MasterTade ::

Kolk sm jz AOE I preigral v otroštvu se mi je še sanjalo po njem :)

pero50 ::

AEO je zunaj že cca mesec :) Cena 20€, kar je ugodna, dobi se jo pa tudi ceneje. khmm...

Han ::

Deluje le na zadnjem Win10 z odprtim "Windows štacuna" računom ter 'Xbox Identity' aplikacijo. Jao... ;((

Minimum system requirements:
CPU: 1.8 Ghz+ Dual Core or greater i5 or AMD equivalent
RAM: 4 GB
VIDEO CARD: Intel HD 4000 or better (16 or more Execution Units), nVidia GPU scoring 500 or more on Passmark G3D Mark; AMD GPU scoring 500 or more on Passmark G3D Mark

Recommended system requirements:
CPU: 2.4 Ghz i5 or greater (4 HW threads)
RAM: 16 GB
VIDEO CARD: Nvidia GTX 650; AMD HD 5850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dj_uro ::

pero50 je izjavil:

AEO je zunaj že cca mesec :) Cena 20€, kar je ugodna, dobi se jo pa tudi ceneje. khmm...

? -kje?
vw-klub.si

next3steps ::

dj_uro ::

ja, ampak to NI štirica... le remake tastare...
vw-klub.si

tt2 ::

O štirici še ni znanega nič. Morda bo kaj novic na E3 pa še to težko. Development bo trajal ša kar nekaj časa. Morda bo izid 2020, ali pa še to ne.

galu ::

2020 se mi zdi najhitreje možno.

2017 - I (ampak je bil delayed na 2018, zato bo morda vse ostalo +1).
2018(+1?) - II
2019(+1?) - III
2020(+1?) - IV
Tako to gre.

tt2 ::

Mene žalosti, da AOE 2: HD nima matchmaking sistema, ker baza igralcev je izredno velika.

juroz ::

Meni se pa ne zdi. Razlike med igralci so ogromne, večino časa (razen zvečer) pa tudi ni prav veliko igralcev. Mogoče globalno gledano bi šlo vendar AOE ima čudno net kodo in že pri 300 pinga zna bit da se ne da igrat. Na vooblyu je to malo drugače, tam pri 300 pinga še gre.

oo7 ::

Age of Empires 4 is 'making good progress', and Microsoft will talk about it later this year

https://www.pcgamer.com/age-of-empires-...

oo7 ::

Age of Empires IV reveal teased for next week

https://www.kitguru.net/gaming/matthew-...

oo7 ::

Age of Empires IV - X019 - Gameplay Reveal

Shields ::

Nice, srednjeveška scena

LunKi ::

Very nice.

oo7 ::

Zaenkrat še ni potrjeno ampak igra bi lahko izšla enkrat v sredini leta 2021.

Berserker ::

Meh.

Men ne ugaja tale risankasta grafika. Just another medieval age rts. AOE II DE videz mi bolj ustreza.

Kurzweil ::

Berserker je izjavil:

Meh.

Men ne ugaja tale risankasta grafika. Just another medieval age rts. AOE II DE videz mi bolj ustreza.


Pri Settlersu se tole ni dobro končalo... pri novejših Civilization pa sem lahko prebavil to... za probat bo, gre vendarle za Age of Empires...

Konlov ::

Ali ima katera igra v tem stilu SLO podporo (meni,,,)

Kurzweil ::

Konlov je izjavil:

Ali ima katera igra v tem stilu SLO podporo (meni,,,)


Pomoje ne, drugače pa pogooglaj... zakaj pa rabiš tistih par besed po Slovensko ?

Konlov ::

Ma dobro, meniji ravno ne. Hint, opisi, vse to...

Kurzweil ::

Konlov je izjavil:

Ma dobro, meniji ravno ne. Hint, opisi, vse to...


V slovenščini ne boš našel nobene izmed teh iger, vsaj kolikor sem "pogooglal". Saj pa ni neke znanosti, drugače pa si vrži tekst v google translate, kontekst boš že razumel, pa še kakšno angleško besedo se boš poleg tega naučil.

Mimogrede, imaš pa preveden Transport Tycoon oz. OpenTTD, če te zanima...

Konlov ::

Majhen korak za slovenski jezik. Ah, bo že...

Berserker ::

Kurzweil je izjavil:

Berserker je izjavil:

Meh.

Men ne ugaja tale risankasta grafika. Just another medieval age rts. AOE II DE videz mi bolj ustreza.


Pri Settlersu se tole ni dobro končalo... pri novejših Civilization pa sem lahko prebavil to... za probat bo, gre vendarle za Age of Empires...


Pri teh novih RTS dobiš občutek, da se špil sploh ne jemlje resno in te bolj kot ne, pelje za roko. Sem privrženec starega 2D art dizajna, ki mi deluje bolj pristno in se lepše stara, (Stronghold Crusader in Cossack, pri novejšem delu mi je všeč da so združli stari izgled z HD teksturami in ohranili zasnovo).

Kurzweil ::

Berserker je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Berserker je izjavil:

Meh.

Men ne ugaja tale risankasta grafika. Just another medieval age rts. AOE II DE videz mi bolj ustreza.


Pri Settlersu se tole ni dobro končalo... pri novejših Civilization pa sem lahko prebavil to... za probat bo, gre vendarle za Age of Empires...


Pri teh novih RTS dobiš občutek, da se špil sploh ne jemlje resno in te bolj kot ne, pelje za roko. Sem privrženec starega 2D art dizajna, ki mi deluje bolj pristno in se lepše stara, (Stronghold Crusader in Cossack, pri novejšem delu mi je všeč da so združli stari izgled z HD teksturami in ohranili zasnovo).


Se strinjam ja... res ni nobene potrebe po raznih preobrazbah iz 2D v 3D, isto velja za te cartoonish teksture... starim strategijam ne manjka popolnoma nič, razen podpore (če ni kakšen GoG) in pri nekaterih adaptacija na razmerje slik 16:9, v kolikor to ni mogoče natavit v kakšnem .cfg file-u.

Sicer ni RTS, ampak arkada/FRP,... ampak isto je bilo pri Trine, prva dva dela odlična in oni gredo potem zadevo spreminjat v 3D oz. če sem bolj natančen v 2,5D kakor se temu reče... in je seveda bila napaka, pri 4. delu je pogled spet iz strani in tako, kot je bilo v 1. in 2. delu folku všeč...

Twixz ::

Razn AoE in pa Empire Earth sag ni daleč (vsaj zame) dobre strategije. :D

#hyped

branc ::

No, no, noooo...C&C :)

Berserker ::

Company of Heroes in Supreme Commander

Konlov ::

Kurzweil ::

Twixz je izjavil:

Razn AoE in pa Empire Earth sag ni daleč (vsaj zame) dobre strategije. :D

#hyped


Kaj ne? What about Age of Mythology, Stacraft, Warcraft and most of all Civilization, Colonization, Settlers, Dune, C&C/Red Alert,...

Berserker ::

Konlov je izjavil:

No, ajde: https://trac.wildfiregames.com/wiki/Loc...


A so pošlihtali kaj lag, ki nastane pri veliko številu enot na mapi? Zaradi tega sem povsem opustil interest za igro, čeprav mi je antična tematika precej boljša kot srednji vek.

oo7 ::

Igra naj bi izšla enkrat v jesen letos.

Age of Empires IV - Gameplay Trailer

avani ::

AoE4 sem se res veselil, ampak to zgleda isto kot AoE2... Ali sem kaj spregledal?

AoE3 se je vsaj potrudil pripeljati novo dobo not, z mušketami in topovi, in iskreno sem pričakoval od štirke, da bo šla korak naprej in zajela 20stoletje...

BorutO ::

Meni je od vseh serij AO2 najboljša, plus tega, da so mi zelo všeč igre, kjer se borijo s sabljami, loki in sulicami ... cannonov pa mušketirke mi niso všeč ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

oo7 ::

Age of Empires IV - Official Gameplay Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2021



28 oktober 2021

oo7 ::

Age of Empires IV: Gamescom 2021 Trailer

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611158 (652) mtosev
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536634 (14653) msms
»

Po dveh desetletjih velika vrnitev Age of Empires 2

Oddelek: Novice / Igre
408979 (4960) GupeM
»

Dobra strategija?

Oddelek: Igre
212837 (2046) GabrieLeo
»

Katera strateška igra ti je najboljša?

Oddelek: Igre
438179 (7109) DiaMonDer

Več podobnih tem