» »

Ali obstaja UV LED dioda??

Ali obstaja UV LED dioda??

e-jay ::

Zanima me ali se dobi kje UV led dioda in ce kje se dobi?? slisal še nisem za njo pa vseeno.. gledal sem UV palične žarnice (kot neonke) vendar imajo za rocno uv napravo premajhno moc. 30cm žarnica ima tako med 6 in 8W. za 800SIT se sicer dobi navadna žarnica za 220V vendar jaz rabim nekaj za prenašat, to pa pomeni na BATERIJE. vseh nasvetov sem vesel:)) ce me boste sprasevali zakaj to rabim evo odgovor-> v gone in 60 seconds ko prideta detektiva iskat dokaze. sicer pa sem imel 13cm UV svetilno cev ampak je prešvoh. ali ve kdo tudi kje se dobjo flumastri le z UV vidnim črnilom??
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

srakoper ::

Če v googlu vpišeš UV markers boš našel tega kolikor hočeš

recimo http://www.edlagman.com/dvsoria/blackli...

ali3n ::

Za tist UV flomaster poglej v kak Magic shop (BTC)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Highlag ::

Če se ne motim se dobi lampice za pregledovanje denarja (za iskanje ponaredkov) Lampice so sestavljene iz male neonke, ter visoko napetostnegai pretvornika in delujejo na baterije. UV LED diod razev v obliki laserja verjetno ne boš dobil. Pa še te so verjetno predrage za tvoj budget.

overman ::

Mogoce ce bi to stvar priklopu na baterije al pa nekako tako-mogoce je malo drago ampak poglej! A bos kaka tezka ljubezenska pisma pisu?;) >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

kihc ::

Mene pa zanima kam se ta stvar, do katere je overman dal link, namontira?

Namreč, predvidevam da na ohišje, čeprav mi tistile nastavek zgleda kot za v prazen slot odzadaj v ohišju.
Ima kdo to in bi pokazau kako zgleda?

Mamaplata ::

En zelo dober link o raznih LEDicah: http://ledmuseum.home.att.net/ledleft.h...

msmiha ::

Če se ne motim sem v Conradu nekje videl neko napravo, ki uporablja UV LED diodo, nisem pa 100% da sem to tam notri videl. Vem pa da sem nekje videl. Sedaj kakšna naprava je bila ne vem točno zdi pa se mi da je bil obesek za ključe, če se prav spomnim.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Brane2 ::

Uporabi majhno UV baktericidno neonko moči 20W in dolžine 50 cm. Če je to preveč, pač vzemi krajšo neonko.

Pred njo daj črn plexi, da zadrži vidno svetlobo.

Brane2 ::

On the second thought, poglej raje če dobiš kje "Black Lamp" za v diskače itd. Lahko da je celo v Osramovem prodajnem programu.

Gre za UV neonko, ki je prebarvana v črno.

Hmm. Mogoče bi se pa kljub temu navadna neonka z črnim plexijem bolje obnesla. Black Lamp verjetno seva manj UVja (verjetno ga barva kar nekaj popije), ker pač mora biti trajno varen za ljudi okrog sebe...

tx-z ::

v conradu prodajajo luč v obliki pisala, s tem da noter ni navadna žarnca ampak UV led dioda. Pol pa vprašam, če majo UV led diodo, pa me je tok čudn pogledu
tx-z

e-jay ::

ej sam men se zdi da ste me mal narobe zastopl.. jaz ne rabim UV lampe za v rač. ohišje al kam za okras:)) . bol za dnar pa kriminalce lovit>:D pa se ful hudo je ko lahk preveris kaka znamenja ki jih drgac ne vidis.
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

srakoper ::

Se pravi, da iščeš nekaj takega - komplet za ...

http://www.markitwise.co.uk/cpm/cpm_05....

e-jay ::

nekaj takega ja.. samo, kje se to v sloveniji dobi?
majo v papirnicah UV markerje? se bi kupo na e-bayu sam ni velik strani kjer je tak enostavno..
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

tx-z ::

Evo: Klikn sm pa počak da se stran naloži in pod iskanje vpiši: 750311

Pol naj mi pa še enkrat rečejo da ne obstaja UV led dioda.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Brane2 ::

e-jay ::

zadna 2 odgovora rulata;)) 2kSIT za obesk.. hm ni slabo sam bi si doma bolsga naredu.. dejte se povedat kje v slo se dobijo UV markeri? pa se to.. v konradu kupim blacklite zarnco (danes ob 4:30 PM) pa ni UV!! noben UV materijal ni delal na njo.. sam vijolcasto pofarbana zarnca!!
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

tx-z ::

a si kupu UV žarnco za 990SIT al UV reflektorsko žarnco za 1190, kr jst sm kupu taprvo pa tut ni kej preveč kazala na UV
tx-z

Pyr0Beast ::

Se s lahko nardiš pretvornik 12-220V
Pa lampo prključš s potenciometrom pa moč reguliraš.:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-jay ::

ja sej vem kr mam pretvornik v mali lampisi za dnar preverjat... tuljavica je pa tranzistor..

tista zarnca za 990 je pa ZANIC.. mogoc bom kupu se reflektorsko sam nevem ce bo kaj iz tega.
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

tx-z ::

pol jim pa reč da naj jo vklopjo pa boš vidu če dela dobr
tx-z

jest10 ::

Raje kupi neonko. Bo vsaj 100% delalo

Pudding ::

Navadne zarnice z zarilno nitko niso dobri viri UV. Najbolj stroskovno ucinkovita je 'neonka' brez UV zascite. Dobri viri so tudi halogenke brez UV zascite. Najbul je pa kar cestna svetilka brez UV zascite :D

Hmm... za namen recimo preverjanja pristnosti EURA je najbolsa blacklight, ker ne oddaja dosti vidne svetlobe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

e-jay ::

ja sm jim reku naj pokazejo pa ni hoto v konradu..
CESTNA svetilka??? pa ja.. najbol je ko ma malo vidne svetlobe.. cist malo plavkasto je ok.. sam velik UV zarkov mora met.. UV neonke so super:))
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

jest10 ::

Ja veš pri cestni svetilki moraš prvo razbiti zunanje steklo.
Boš imel še preveč UVja:D

e-jay ::

KAJ je to cestna svetilka? taka na telegraf stengi?
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

Pyr0Beast ::

Točn taka.;((
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matias ::

naj te potolažim.... OBSTAJA UV-LED dioda - tudi v Sloveniji :D ... mam 3 v ohišju...
Njihova slaba lastnost je to, da ta ultravijolična svetloba iz ledice ne potuje ravno daleč... efekt je npr. na denarju viden le še na kakšnih 20. cm ... od tam naprej sveti le še vijolično :)
js sem zadevo kupil v cool-pc.. in sicer so tri ledice vgrajene v takšno majhno ohišje, katerega ni nujno, da obdržiš :D Meni je mogoče malo žal... raje bi (bom) kupil UV hladno katodo

Pyr0Beast ::

jST VAM PRPOROČAM, da si kupte fluo žarnce za 720SIT 4W UV-B, za lampe za prženje komara:D ca
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-jay ::

kje se pa se dajo kupit UV svetilne cevi? js sm jih isku u osram trgovini pa niso mel.. v konradu so pa multi predrage pa se sam v lj majo, v kk nikol nc.
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

Brane2 ::

MENAS d.o.o.

Telefonske nimam (pri roki).

Poglej si na website www.menas.si pa poklic tipa (Stane Plestenjak)

Aja, pa povej da si zanj slisal v "casopisu AVTOMATIKA" ;)


Pri njemu sem kupu dve neonki 20 W UV- baktericidni. Stvar dela. Ceprav je boljsa za brisanje EPROMov kot za osvetljevanje tiskanin, za katere je boljsa zivosrebrna lampa (taka kot v ulicnih svetilkah).

No, z neonko kljub temu dela. Se moram se malo poigrat. Mogoce se da ob majhnih spremembah ucinke neonke se bistveno izboljsat. Moram probat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

e-jay ::

kako dolga pa je 20w zarnica ki si jo kupil? koliko si jo placal in ce mogoce ves kaksno valovno dolzino ima? js jo rabim bolj za denar, znamke, uv reaktivne materijale pa to...
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

c3p0 ::

Na http://www.photonlight.com imajo "pure UV" zadevo. Glede na kvaliteto dveh lučk, ki jih že imam bi rekel da pri UV tudi ne šepa, a cena za le-to je 45$ 8-O Čakamo na X-ray LEDice :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Brane2 ::


kako dolga pa je 20w zarnica ki si jo kupil? koliko si jo placal in ce mogoce ves kaksno valovno dolzino ima? js jo rabim bolj za denar, znamke, uv reaktivne materijale pa to...


Mislim da 50 cm. Seveda lahko dobiš tudi manjšo, vendar bo moč manjša. O valovni dolžini ti ne vem povedat prav veliko. Povprašaj pri Menasu, sicer pa mora imeti to tudi proizvajalec (OSRAM) na svojih straneh.

Kar se cene tiče, mislim da je bil nek drobiž (parsto sit ali še toliko ne)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je LED razsvetljava res tako škodljiva

Oddelek: Loža
428696 (6665) gruntfürmich
»

UV žarnica ali UV led

Oddelek: Kaj kupiti
53619 (478) Brane2
»

osvetljevanje TIV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
475147 (4497) Brane2
»

Kaj pocne balast pri neonki?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173929 (3477) Pyr0Beast
»

UV lučka

Oddelek: Strojna oprema
244182 (3878) burekar

Več podobnih tem