» »

best bang for buck telefon ta trenutek

best bang for buck telefon ta trenutek

««
«
1 / 7
»»

ramiz?! ::

Sam si ogledujem recimo nokia 6, ki jo sedaj ponujajo pri A1 in pa xiaomi mi6, ki bi ga kupil na gearbestu za 350€ z zastonj poštnino. Nokia pač zaradi nokie same in ne toliko specifikacij, ker za flagshipe se mi ne da denarja stran metat (800€+), xiaomi mi6 pa ma kr solidne specifikacije in seveda svoje pomankljivosti. Imate še vi kakšne ideje?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

bambam20 ::

Sploh nisem vedel, da že imajo nove Nokije v ponudbi.

PO testih na YT sodeč NOKIA 6 ponuja precej.

next3steps ::

Leto dni stare flagshipe.

blackbfm ::

ne štekam, primerjaš dva telefona čist različnega ranga .. nokia ima low end procesor. če uporabljaš razne aplikacije več kot 5 minut dnevno potem vzami mi6

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ishmael ::

Rabljen flagship iz bolhe.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

ramiz?! ::

blackbfm > ne štekam, primerjaš dva telefona čist različnega ranga .. nokia ima low end procesor. če uporabljaš razne aplikacije več kot 5 minut dnevno potem vzami mi6

ja nista ravno primerljiva ... nokia mi je všeč zaradi izgleda in cene, ki je res nizka 200€+, z dobrim fotoaparatom in pač nekaj pomankljivostmi ... mi6 pa ma novo/najboljšo tehnologijo ta trenutek, pa spet nekej pomankljivosti, je pa za 2/3 nižja cena od ostalih flagshipov ...

3much5me > Leto dni stare flagshipe.

se strinjam, samo ne vem kateri rabljen flagship dobim za 300€+ na bolhi, pa še ko pride nova verzija ven vsaj pri android telefonih cena strmo pade in ga lahko čez eno leto samo šenkam

sem včasih kupoval večinoma flagshipe, pa zdej z leti pač ne igram več igric ipd. in se mi zdi, da že vsi telefoni skor poganjajo dobro appe kot so navigacija, socialna omrežja ipd., zato bolj gledam na sam izgled, baterijo in fotoaparat
Never regret anything, there's always a reason things happen.

blackbfm ::

Nov s7 je 400-450 iz tujine, sam sem kaksne dva mesca nazaj vzel za 300 rabljenega, postena cena recimo :p

Jz gledam tako tako, vsebine/appi s casom postajajo vse bolj zahtevnejse, tel pa kupuješ za npr 2-3 leta naprej, ne nazaj. Zato je smiselno vzet nekaj zmogljivejsega

Magic1 ::

Imaš še tretjo možnost, kakšen cenejši model xiaomi, ki ponuja mnogo več od Nokie, stane pa isto.
Magic

smacker ::

Če ti ni problem "založit" malo več, potem so tud flagshipi kul: https://geizhals.eu/samsung-galaxy-s8-g... Po dveh letih ga pa prodaš za 250eur na bolhi ;)
Drugače je pa za 300eur to dober deal (8jeder, 3gb ram in odličen FHD zaslon - razni kitajčki se lahko skrijejo pri svetilnosti): https://geizhals.eu/samsung-galaxy-a5-2...

issak ::

Dr_M je izjavil:

LG G6.
https://geizhals.eu/lg-electronics-g6-h...


https://www.eglobalcentral.eu/product/l...

Korejska verzija s 64GB in Hi-Fi Quad DAC, jaz sem ga kupil par tednov nazaj iz tukaj. Super telefon, edino stereo zvočnik mu manjka, drugače pa nimam pripomb.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

b4d ::

Wileyfox
b4d.sablun.org

Half-Saint ::

Jst bom nabavu Moto G5 za 200€ in bmk.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

ramiz?! ::

smacker je izjavil:

Če ti ni problem "založit" malo več, potem so tud flagshipi kul: https://geizhals.eu/samsung-galaxy-s8-g... Po dveh letih ga pa prodaš za 250eur na bolhi ;)
Drugače je pa za 300eur to dober deal (8jeder, 3gb ram in odličen FHD zaslon - razni kitajčki se lahko skrijejo pri svetilnosti): https://geizhals.eu/samsung-galaxy-a5-2...

Lepa cena za S8 ja, potem pa pogledam na bolho, pa so rabljeni po isti ceni kot novi v nemčiji za 550€ ... sam ne verjamem, kako ga bi lahko po 2 letih še prodal za 250€, ko bosta že 2 novi seriji vmes ven prišli

Half-Saint je izjavil:

Jst bom nabavu Moto G5 za 200€ in bmk.

Ja Nokia je par € dražja, telefona pa sta po specifikacijah tam-tam, tako da, če bi izbiral, bi se odločil za nokio
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

H` ::

Huawei? Za Honor9 se govori, da bo v kratkem pri parih ponudnikih v akciji, če špekuliram, za 250€, bi bil to dober nakup.
so be it

XS!D3 ::

Xiaomi Note 4X Global (S625, 3GB RAM) za slabih 160€ dostavljen v Slo (oz 140€, če ti je OK zlata barva) preko Goldwaya vrjetno ni švoh za ta denar.

link_up ::

o cem govorite? ce se kupi flagship se ga ima 5+ let...kaj vam ni jasno?
In and Out

mikhaair ::

Kaj pa logika flagship, prodaš ko pride nov model ven in greš na nivega. Močna začetna investicija, pol pa kizka doplačila za bit vedno in.

link_up ::

ne ni to logika najmocnejsih modelov...
In and Out

blackbfm ::

o cem govorite? ce se kupi flagship se ga ima 5+ let...kaj vam ni jasno?


tok časa smo imel telefone 15 let nazaj ko ni blo nobenga napredka:))

Drugače je pa za 300eur to dober deal (8jeder, 3gb ram in odličen FHD zaslon - razni kitajčki se lahko skrijejo pri svetilnosti): https://geizhals.eu/samsung-galaxy-a5-2...


Pri amoledu je svetilnost samo na papirju, praktično je pa boljše imet na minimum ker sicer uničuje displej, prekomerno troši energijo, če imaš nastavljen autobrightess ga na soncu lahko nabije čisto preko zdrave meje (zdrave za telefon :D )..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Karen ::

Tole izgleda "na papirju" best buy za ta denar, vprašanje je pa kako se obnese v praksi:
https://www.banggood.com/UMIDIGI-Crysta...

DeusB ::

Kaj pa ponudba A1? Sony Xperia XZ premium + Playstation 4 SLim za 24 x 22,5EUR na Svobodni M? Tole se mi zdi kr dober deal če malo gledaš po PS4 pa telefon je tud kr dober!

https://www.a1.si/sony-xperia-xz-premiu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

smacker ::

(24,99+22,5)*24 = 1140€ za dve leti. Telefon je vreden 600eur, paket okoli 300eur (telemach/hot/bob... pride isti paket 10-15eur na mesec), PS4 pa 250eur. Ko sešteješ vrednosti , koliko si zares prihranil? Torej si se vezal za 2 leti za đabe.

DeusB ::

smacker je izjavil:

(24,99+22,5)*24 = 1140€ za dve leti. Telefon je vreden 600eur, paket okoli 300eur (telemach/hot/bob... pride isti paket 10-15eur na mesec), PS4 pa 250eur. Ko sešteješ vrednosti , koliko si zares prihranil? Torej si se vezal za 2 leti za đabe.



Nekateri smo že na A1, imamo ta paket Svobodni M po 12,5€ ( kar plačaš v vsakem primeru pri kateremkoli operaterju). Torej te pride GSM + PS4 za 24 x 22,5 = 540€! To pa je ugodno če ti pravis da telefon pride samo 600€!

OvCa77 ::

Half-Saint je izjavil:

Jst bom nabavu Moto G5 za 200€ in bmk.

Ne vem kje ti kupuješ vendar moto g5 je 133€ na amazonu.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Fritz ::

DeusB je izjavil:

Kaj pa ponudba A1? Sony Xperia XZ premium + Playstation 4 SLim za 24 x 22,5EUR na Svobodni M? Tole se mi zdi kr dober deal če malo gledaš po PS4 pa telefon je tud kr dober!

https://www.a1.si/sony-xperia-xz-premiu...

Izogibaj se sony mobilcem. Imaš po drugih temah in na netu dovolj razlogov zakaj...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

smacker ::

Če je tako, potem je dobra ponudba. Ampak žal ne velja za vse. Sem bil 10 let na A1(simobil) pa mi niso hoteli dat niti 10% popusta.
Si preveril če je možno sploh? Piše v da se popusti ne seštevajo in tudi v preteklosti si lahko samo eno ugodnost hkrati koristil - npr. pri akcijah z nižjo naročnino nisi mogel vnovčit orto keša pri nakupu telefona.

rook912 ::

OvCa77 je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Jst bom nabavu Moto G5 za 200€ in bmk.

Ne vem kje ti kupuješ vendar moto g5 je 133€ na amazonu.

Bil je nekaj časa nazaj za 2 dni in enkrat kasneje za ca 3h. Trenutno je 200€.

codeMonkey ::

ramiz?! je izjavil:

blackbfm > ne štekam, primerjaš dva telefona čist različnega ranga .. nokia ima low end procesor. če uporabljaš razne aplikacije več kot 5 minut dnevno potem vzami mi6

ja nista ravno primerljiva ... nokia mi je všeč zaradi izgleda in cene, ki je res nizka 200€+, z dobrim fotoaparatom in pač nekaj pomankljivostmi ... mi6 pa ma novo/najboljšo tehnologijo ta trenutek, pa spet nekej pomankljivosti, je pa za 2/3 nižja cena od ostalih flagshipov ...

3much5me > Leto dni stare flagshipe.

se strinjam, samo ne vem kateri rabljen flagship dobim za 300€+ na bolhi, pa še ko pride nova verzija ven vsaj pri android telefonih cena strmo pade in ga lahko čez eno leto samo šenkam

sem včasih kupoval večinoma flagshipe, pa zdej z leti pač ne igram več igric ipd. in se mi zdi, da že vsi telefoni skor poganjajo dobro appe kot so navigacija, socialna omrežja ipd., zato bolj gledam na sam izgled, baterijo in fotoaparat


Če gledaš koliko bo vreden telefon, ko ga boš izrabil, gledaš predrag telefon za svoj žep.

SumTingWong ::

Mej v mislih, da te Mi6 ne bo prišel samo 350€, če ga boš iz Gearbesta kupil.

DeusB ::

Fritz je izjavil:

DeusB je izjavil:

Kaj pa ponudba A1? Sony Xperia XZ premium + Playstation 4 SLim za 24 x 22,5EUR na Svobodni M? Tole se mi zdi kr dober deal če malo gledaš po PS4 pa telefon je tud kr dober!

https://www.a1.si/sony-xperia-xz-premiu...

Izogibaj se sony mobilcem. Imaš po drugih temah in na netu dovolj razlogov zakaj...



A imas kaksne izkusnje s tem? sam jih poznam nekaj k imajo sonye pa ni probelom! Sej ne pravim da bom glih kupil, vendar se mi zdi dober deal za 540 E Sony Xperia XZ premium + PS4 slim!

OvCa77 ::

rook912 je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Jst bom nabavu Moto G5 za 200€ in bmk.

Ne vem kje ti kupuješ vendar moto g5 je 133€ na amazonu.

Bil je nekaj časa nazaj za 2 dni in enkrat kasneje za ca 3h. Trenutno je 200€.

Nastavi si opomnik, da te obvesti o spremenjeni ceni.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ramiz?! ::

Kaj pa hrvaški flagship? :D NOA Element h10le
10-jederni procesor itd. ... cena 420€, nima NFCja in stabilizacije ... ima pa garancijo, ki pokriva tudi padce, stik z vodo itd.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

MrStein ::

Kaj ti bo 8 ali 10 (!??) jeder?
Rabiš dva dobra, pa nekaj zraven za tistih 5 app-ov, ki tečejo na več jedrih. (če take app-e sploh uporabljaš)

PS: NOA ima sicer ravno to, 2 hitra in kup počasnejših. Komentar sem začel pisati na Samsung Galaxy A5, ki ima: CPU: 8x 1.90GHz Cortex-A53 (Samsung Exynos 7 Octa 7880, 64bit)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

smacker ::

Če rabiš karkoli več od klicev, smsov in budilke sta 2 jedri premalo. Mobilni OSi precej izkoriščajo multitasking, v ozadju teče kopica procesov ki žerejo jedra (antene, senzorji, sinhronizacija appov...).
PS: no saj si se sam popravil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

MrStein ::

Tisti rabijo eno 1GHz jedro.

Sicer pa, "pare na sunce", oziroma številke (konkreten test), pa smo zaključili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

smacker ::

Konkreten test? Pridi na pir, ti dam LG L9 boš malo "pobrskal" z njim >:D

MrStein ::

Ker nima enega dobrega jedra, verjamem da je počasen.

Ampak dovolj verovanj. Številke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ramiz?! ::

MrStein je izjavil:

Ker nima enega dobrega jedra, verjamem da je počasen.

Ampak dovolj verovanj. Številke.

Sam kaj koristijo številke v praksi? Iphone dela dost bolj gladko kot večina androidov, pa majo vsi 4,6,8 jeder, 5s pa recimo samo 2... pa še to samo 1,3ghz
Never regret anything, there's always a reason things happen.

MrStein ::

Gladkost se komot izmeri. Če ne drugega, se da dva telefona en zraven drugega in gleda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

red_baron ::

Zdravo,

Mislim, da nimaš kaj razmišljati za do 400 € je itak top price performance XIAOMI MI6!

šernk ::

podpira MI6 LTE na 800MHz? ne najdem nikjer podatka, obljubljali so da bodo dodali, ampak ali so res ali ne? brez te frekvence je LTE izven mest bolj sanje v zahodni SLO.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Ne, praktično noben Xiaomi ne podpira te frekvence (z izjemo enega ali dve starejših modelov).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

red_baron ::

Na geekbuying je 343€ trenutno:

http://www.geekbuying.com/item/Official...

Glede na to, da se euro krepi je vsak dan cenejši :)

Ali pa lanskoletni flagship: Doseže čez 140.000 točk na Antutu

LEECO:

https://www.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Ne, praktično noben Xiaomi ne podpira te frekvence (z izjemo enega ali dve starejših modelov).

global modeli recimo podpirajo b20

https://goldway.aliexpress.com/store/gr...

recimo nekaj takih
#brezpodpisa

next3steps ::

MrStein je izjavil:

Kaj ti bo 8 ali 10 (!??) jeder?
Rabiš dva dobra, pa nekaj zraven za tistih 5 app-ov, ki tečejo na več jedrih. (če take app-e sploh uporabljaš)

PS: NOA ima sicer ravno to, 2 hitra in kup počasnejših. Komentar sem začel pisati na Samsung Galaxy A5, ki ima: CPU: 8x 1.90GHz Cortex-A53 (Samsung Exynos 7 Octa 7880, 64bit)

Si včeraj z drevesa prišel. Sama jedra je nesmiselno primerjati, itak ne delujejo vse na 1x.

Se pa zdi Hrvat kar dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Mavrik je izjavil:

Ne, praktično noben Xiaomi ne podpira te frekvence (z izjemo enega ali dve starejših modelov).



Potem pa ta telefon ni uporaben. Ne rabiš biti povsem iz mesta pa dela LTE samo na 800 mhz.

next3steps ::

ramiz?! je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ker nima enega dobrega jedra, verjamem da je počasen.

Ampak dovolj verovanj. Številke.

Sam kaj koristijo številke v praksi? Iphone dela dost bolj gladko kot večina androidov, pa majo vsi 4,6,8 jeder, 5s pa recimo samo 2... pa še to samo 1,3ghz

Kek, ne. 5s se ti zdi, da dela hitro, ker imajo animacije prioriteto.

Nova H10, ali Huawei P10. (Nekje so ga en čas imeli za okrog 400 EUR)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

next3steps je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaj ti bo 8 ali 10 (!??) jeder?
Rabiš dva dobra, pa nekaj zraven za tistih 5 app-ov, ki tečejo na več jedrih. (če take app-e sploh uporabljaš)

PS: NOA ima sicer ravno to, 2 hitra in kup počasnejših. Komentar sem začel pisati na Samsung Galaxy A5, ki ima: CPU: 8x 1.90GHz Cortex-A53 (Samsung Exynos 7 Octa 7880, 64bit)

Si včeraj z drevesa prišel. Sama jedra je nesmiselno primerjati, itak ne delujejo vse na 1x.

Saj to pravim. Pa družino na drevesu pozdravi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ramiz?! ::

next3steps je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ker nima enega dobrega jedra, verjamem da je počasen.

Ampak dovolj verovanj. Številke.

Sam kaj koristijo številke v praksi? Iphone dela dost bolj gladko kot večina androidov, pa majo vsi 4,6,8 jeder, 5s pa recimo samo 2... pa še to samo 1,3ghz

Kek, ne. 5s se ti zdi, da dela hitro, ker imajo animacije prioriteto.

Nova H10, ali Huawei P10. (Nekje so ga en čas imeli za okrog 400 EUR)

Nikjer nisem rekel, da dela hitro, napisal sem, da dela dosti bolj gladko, kar je zame osebno edino merodajno. Ne zanima me kolk ma telefon jeder, samo da dela tekoče in ima tiste atribute, ki jih sam rabim.

Tako da, zdej imam v ožjem izboru tudi iphone SE, ki ga na telekomu dobim za 220€ (286€ z dvoletno vezavo + 2 meseca naročnine zastonj + unovčitev točk), kar se mi zdi ok denar.
Never regret anything, there's always a reason things happen.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021263 (2232) kanarin
»

P20 ali Oneplus 6

Oddelek: Mobilne tehnologije
223510 (2747) pwn3rrr
»

Nečakinjin telefon do 130€

Oddelek: Kaj kupiti
161877 (1379) krneki0001

Več podobnih tem