» »

2*512 pc3200 twinbos ch5+abit nf7-s +barton 2500mhz problem z fsb

2*512 pc3200 twinbos ch5+abit nf7-s +barton 2500mhz problem z fsb

WhiteWolf ::

Zanima me, ali se 512 moduli res tako slabse navijajo kot 256?

Sam imam bartona 2500+ navitega na 11*200 pri voltazi 1. 8v! Mi je pa zelo hecno nekaj s fsb-jem!
1. Ali ne bi morali rami brez povisane voltaze le-teh delovati na 200 pri 8, 3, 3, 2. 5?! Ce hocem, da je prime stabilen moram zvisati voltazo ramov kar na 2. 8v! Wtf? Je morda mozno, da je kaksna nekompatibilnost s plosco? Ce imam nalozen bios 1. 7 potem niti ta kombinacija ni stabilna! Bios 1. 0 se pa obnese enako kot 1. 6, tako, da imam raje nalozenega 1. 6!
2. Je kaksna moznost, da bi imela kaj prstov vmes grafa inno ti4200 4xagp (vem da je neumno vprasanje, sam kr tko, se drugega ne spomnim, ker nimam nic dugega na plati)!
3. Napajalnik je dovoljv mocan (chieftec hpc420)!
4. Ne vem no, nekako sem pricakoval vec od ramov! Kaksna ideja? Ker drugace baje vsem rami z 256 moduli "letijo"!
  • polepsal: Sergio ()

WhiteWolf ::

HM, zgleda da nisem edini sem se mal po tujih forumah gledal, zopet nekompatibilnost z rami,.. matr jim...
Tole mi je eden poslal:Ja, tudi sam sem ugotivil, da je tale 512MB ploscica zgresen nakup. Problem je nekompatibilnost z NF7. Recimo na moji IC7 je ta ram komot laufal na 233Mhz, toda spet pod le doloceni frekvencami .

asPeteR ::

Hja, ta ram naj bi bil hud. Toda moje izkusnje so drugacne. Oz. je ful odvisno od plate. Na NF7 ne dela tud slucajno, na frendovi 8RDA+ pa dela tud na 220MHz, toda nestabilno.(toda vseeno na NF7 se mi tud zbudil niso)

Evo tleke mas link, kaksen bi pa MORAL biti ram na pravi plati.
twinmos review
Plato so pa mel spet EPoX 4PCA3+, pomoje so ti rami bolj kompatibilni z Epoxovimi platami kot pa z kaksno Abitko ...
http://blog.stegnar.com

WhiteWolf ::

Hja, men tud dela na 220, sam tud nestabilno! Kaj si naj s tem pomagam? Sem pa en cas imel 210, ker je samo prime javljal napake, potem pa sem se odlocil, da si naredim stable masino in to je blo moznos sam z 200! Itak bi se vedno mel na 210, sem mislil eh ma prime probleme z Nforce, sam ocitno ni res. Da z zadevo ni vse tako vredu sem ugotovil, ko sva z kolegom preko 100mbit huba prenasala 20G podatkov! Takrat mi je racunalnik zacel delati tako pocasi, da je joj! Mis se je prestavila ravno vsake pol minute! Tudi restart ni pomagal! Ne vprasajte kako zmeden sem bil, ko je to delalo tudi z nenavito masino!
Resitev je bila, da sem izklopil napajalnik, potem je spet delalo normalno dokler nisem zacel prenasati podatkov! Ko pa sem izklopil masino iz stroma in dal na 200, kjer tudi prime ne javlja napak, pa kaze, da je vse vredu, ker lahko brez problema prenasam podatke!

Aja, ko bo procesor ze slab in plata, potem pa presedlam nazaj na INTEL, ker mam poln kurac ne vem kaksnih vse nezdruzljivosti!

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

->Aja, ko bo procesor ze slab in plata, potem pa presedlam nazaj na INTEL, ker mam poln kurac ne vem kaksnih vse nezdruzljivosti!

He, he ...>:D Tud jaz sem ze to ugotovil.>:D
http://blog.stegnar.com

BaRtMaN ::

Mi je kar žal malo, da sem pel stran od Intelove tišine... Sicer pa nimam pripomb na performanse Bartona 2500+ in Abitke NF7-S.

Fury ::

nono bartman. mislm da tisine ni tok tezko dosezt...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308751 (6479) WhiteWolf
»

A je zanic CHIEFTEC HPV420 NAPAJALNIK ali NF7-S?

Oddelek: Navijanje
251328 (961) WhiteWolf
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381541 (1039) WhiteWolf
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421630 (1122) WhiteWolf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995488 (3735) Clemento

Več podobnih tem