» »

Vprasanje(Linux& vmware Worksation)

Vprasanje(Linux& vmware Worksation)

rabely ::

Posedujem kot host OS SuSE Linux 8.1 in vmware Workstation 4. Kot gostujoci OS bi rad uporabil WinXP, ki je ze nalozen na primarni NTFS partriciji. Je to mogoce? Kako?
LP, rabely
rabely@wetsoftware http://www.wetsoftware.com

mile ::

pomoje da ne

rabely ::

Sej meni se takisto zdi da se ne da:(
No, ce kdo vseeno ve za kaksno moznost -> tell me:)

Slowenc ::

Ja pa je mogoče. Zelo natančno si preberi manual od vmware-ja, kjer ti pise kako in kaj moraš nardit. Najprej pa moraš inštalirat vmware, nato si ustvariš virtualni operacijski sistem. se pa da to nardit.
Skiny gate.

rabely ::

Tnx! Ce je mogoce bom ze zrihtal. Ce se mi pa kaj zalomi(malo verjetno) se pa se oglasim.

andrej ::

samo to ni pametno. cetudi ze naredis bo v bistvu bootal XP-je po drugacnih hardverom, kar pomeni, da se lahko zgodi, da ti potem na fizini masini sploh vec ne zboota, ce pride do zbrke z driverji. probas lahko, samo bodi pripravljen na vse. ko pa naredis pa javi kako je slo...

rabely ::

Hvala za opozorilo. Vseeno bom tvegal in porocal... morda ze jutri.

noraguta ::

ja prej si se nared nov hardware profile v XP preden zbootas v linuxu.

borchi ::

kaj če bi najprej naredu navadno instalacijo winxp v vmware-u? da vidiš, če sploh kam prideš, kje bi lahko bli problemi itd. da ne boš pol vedno v dvomih al ne dela zarad tega, ker hočeš laufat že postavljene winxp v vmware-u al zaradi samih winxp.

drugač me je pa lepo presenetu tale vmware, sam škoda ko ni zastonj ;-) a mogoče kdo ve, če je možno po preteku 30 dni odstranit vmware in ga potem spet naložit in dobit spet 30 dni?

vmware-ov GPL bratranec je projekt bochs ( http://bochs.sourceforge.net/)v katerem sem lih danes instaliral dr-dos (pod linuxom). mam še par problemov s tipkovnico. upam da bo šlo. tako, da v službi kmalu ne bo več izgovorov za met popolnoma free programsko opremo (linux, wine, bochs, dr-dos, openoffice, ...).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

rabely ::

Damm! Ne uspe.


Tiste moznosti pod device, tam bi morala biti moznost izbrat fizicni disk.Ne vem cemu te moznosti ni. Bes plentaj. Vsekakor bom poskusal urediti. Ce ima kdo kaksno idejo kam je sla moznost izbire fizicnega - let me know.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Aspirinix ::

A nima VmWare ene možnosti , da uporabi Existing system? Ne vem ali sem to videl v VmWare ali v VirtualPC.

rabely ::

Aspirinx: verjetno ne, bi opazil.
Porocila (vsaj za zdaj) ne-bo. Nisem uspel, vec ukvarjat in poglabljat se pa zaenkrat nimam casa.

romci ::

Vmware ima moznost, da uporabi Existing system oz. fizicni disk - preizkuseno pod Win2k.

Ce na linuxu nimas te moznosti (morala bi bit) - preveri, ce mas kot user sploh pravice do tega fizicnega diska oz. POSKUSI zagnati vmware kot root.
-- not all those who wander are lost...

rabely ::

Kje je tista nastavitev, Existing system? Nikjer nisem zasledil. Sem pa zasledil moznst uporabe fizicnega diska, in morda je res krivo ker nisem bil root(se nisem dolgo na Linuxu in se se kr ne morem navadit). Bom poskusil z root, hvala za nasvet.

rabely ::

Porocilo:
Ko sem se prijavil z root ni bilo problema zagnati fizicni disk. Dobil sem opozorilo, pri da pri W2K in wXP lahko pride do problemov. Izbral sem profil2(kopijo prvega)in zacelo je loadat winse. Pa ne za dolgo, brez blue screen of doomed(pri winsih seveda, linux je deloval ok) pac ne gre. Ko sem winse zagnal normalno problemov ni bilo. Damm.
Bom se Bochs sprobal. Raport ne izostane :)

borchi ::

lahko bochs probas ampak moreš vedet, da bochs ni ravno na ravni vmwarea. je pa zastonj! js emulator itak rabim samo za dos in za to je bochs dovolj.
l'jga

rabely ::

Hm...
DOS zame ne bo dovolj, rabim Win32(za kompajlanje z c++-om na win). Bom vseeno malo prestudiral tale Bochs.

Gandalfar ::

pred casom je bil na /. report kako je nekomu uspelo skozi wine poganjat vc++, da je delal win32 binarye :>

noraguta ::

ja si izbral hardware profile. a si mogoce probal tudi startat u safe modeu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257492 (4649) BlueRunner
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192474 (1952) SasoS
»

VmWare Player (Ubuntu Linux, OSX)

Oddelek: Operacijski sistemi
262828 (2193) planetparty
»

Igre na linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503732 (3054) CCfly
»

VMWARE za windows

Oddelek: Programska oprema
91519 (1395) raufnk

Več podobnih tem