» »

Global warming

Global warming

Temo vidijo: vsi
««
379 / 386
»»

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

samo 10 let še: https://www.infowars.com/beto-earth-has...
Infowars, portal za ameriški trailer trash.
ja sj, zato pa takšne neumnosti objavljajo oz razkrinkavajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ZaphodBB ::

Mato989 je izjavil:

Verjetno bo RKC še enkrat Galiela zažgala, kot si trdil, da ga je že enkrat...


Rad ponavljaš stvari za katere se opravičim ali?

Tebe bi pa morali zažgat to bi bilo kvalitetno gorljiv material, ker ponavljaš global warmer predikcije ki se ne uresničujejo že 40 let... govorijo že od 70tih o tem rezultat pa kar ni konec Sveta =)

Ti si tak cuck, da se opravičuješ za stvari, ki se sploh niso zgodile.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti si tak cuck, da se opravičuješ za stvari, ki se sploh niso zgodile.
Sožalje.

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

samo 10 let še: https://www.infowars.com/beto-earth-has...
Infowars, portal za ameriški trailer trash.
ja sj, zato pa takšne neumnosti objavljajo oz razkrinkavajo...


Bingo.

NMH ::

That may or may not be so, but the data clearly show the Earth as a whole is warming more slowly than IPCC projected, and much more slowly than climate extremists predicted.



You read that right, climate activists assert that essentially flat temperatures during a 14-year period prove global warming may worse than previously thought. Is there anything that doesn't prove global warming is 'worse than we previously thought'?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

samo 10 let še: https://www.infowars.com/beto-earth-has...
Infowars, portal za ameriški trailer trash.
ja sj, zato pa takšne neumnosti objavljajo oz razkrinkavajo...


Bingo.

torej lahko sklepamo da zemlji ne bo hudega zaradi CO2-ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zmaugy ::

A ker na infowars objavljajo neumnosti? Hmm, ne vem, sem se pripeljal z biciklom...

zmaugy ::

Impossible burgerji še enkrat:

https://www.rtvslo.si/zivljenjski-slog/...

Upam da bo kmalu na voljo tudi pri nas, bom z veseljem zmanjšal potrošnjo pravega mesa.

zmaugy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Okapi ::

Čisto tako mimogrede, iz pogovora z direktorjem ljubljanskega botaničnega vrta (najstarejše neprekinjeno delujoče ustanove v Ljubljani - od 1810).

Zdaj govorimo o premilih zimah, vendar smo imeli takšne že v preteklosti. Zapisi iz začetnega obdobja botaničnega vrta pričajo, da so tam cvetele rastline, ki pozneje zaradi ostrih zim niso. Od 1834. do 1856. leta so še januarja cvetele jesenske rastline, kar pomeni, da ni bilo pozebe.

zmaugy ::

In moja mama pomni da je leta xyz bilo maja strahoten sneg itd. itd. ad infinitum, ad nauseam... Anekdotične zgodbice niso enakovredne hladni statistiki.

https://www.climatecentral.org/gallery/...

Mato989 ::

Statistika pravi da se zemlja ogreva ze od 1850 give or take... In da je bila pred clovekom tudi ze zelo hladna in zelo vroca... Pa se dinozavri so izumrli pa ni bil clovek kriv
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Statistika pravi da se zemlja ogreva ze od 1850 give or take...
Kako, če je 1834-1856 bilo v Ljubljani toplo, 1942 pa mraz?

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

In moja mama pomni da je leta xyz bilo maja strahoten sneg itd. itd. ad infinitum, ad nauseam... Anekdotične zgodbice niso enakovredne hladni statistiki.
S to razliko, da to niso "anekdotične zgodbice", ampak arhiv znanstvene ustanove.

Če mogoče nisi razumel, kaj sem hotel povedati, bom pa še počasi povedal - nek s podnebjem povezan dogodek v 2019 je prav tako "anekdotična zgodbica" kot nek s podnebjem povezan dogodek v 1849.

Mato989 je izjavil:

Statistika pravi da se zemlja ogreva ze od 1850 give or take...
Ogreva se že vse od zadnje ledene dobe, od okoli 10.000 pred našim štetjem. Gladina morja se je od takrat zvišala za 120 metrov. S povprečno hitrostjo 1 cm na leto!

In zdaj je problem, ker se ta trend nadaljuje, nenadoma pa je zanj kriv izključno človek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi je izjavil:

S to razliko, da to niso "anekdotične zgodbice", ampak arhiv znanstvene ustanove.
Kaj pa beleži?

Okapi je izjavil:

Če mogoče nisi razumel, kaj sem hotel povedati, bom pa še počasi povedal - nek s podnebjem povezan dogodek v 2019 je prav tako "anekdotična zgodbica" kot nek s podnebjem povezan dogodek v 1849.
Drži. Statistično gledano je pa jasno, da CO2, ki ga v atmosfero stresamo od industrijske revolucije naprej, povzroča segrevanje ozračja, ki ustvarja pogoje za ekstremnejše vremenske razmere.

Okapi je izjavil:

Ogreva se že vse od zadnje ledene dobe, od okoli 10.000 pred našim štetjem. Gladina morja se je od takrat zvišala za 120 metrov. S povprečno hitrostjo 1 cm na leto!
Drži.

Okapi je izjavil:

In zdaj je problem, ker se ta trend nadaljuje, nenadoma pa je zanj kriv izključno človek.
Problem je, ker se trend ne nadaljuje linearno, temveč eksponentno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

S to razliko, da to niso "anekdotične zgodbice", ampak arhiv znanstvene ustanove.
Kaj pa beleži?
Marsikaj, v tem konkretnem primeru pa, kdaj kakšna rastlina cveti.

jype ::

Okapi je izjavil:

Marsikaj, v tem konkretnem primeru pa, kdaj kakšna rastlina cveti.
Skratka vreme, ne globalnih temperatur?

Okapi ::

Vreme je tisto, kar občutiš na lastni koži, in kar povzroča škodo (ali korist), ne globalne temperature.

jype ::

Okapi je izjavil:

Vreme je tisto, kar občutiš na lastni koži, in kar povzroča škodo (ali korist), ne globalne temperature.
Globalne temperature bistveno vplivajo na intenziteto lokalnih vremenskih pojavov.

CoolBits ::

Globalna temperatura je kot globalna telefonska številka s katero lahko pokličeš vse telefone naenkrat.
Oboje lahko obstaja samo smisla pa nima nobenega.

jype ::

CoolBits je izjavil:

Globalna temperatura je kot globalna telefonska številka s katero lahko pokličeš vse telefone naenkrat.
Oboje lahko obstaja samo smisla pa nima nobenega.
Pogosta zmota. Globalna temperatura je povprečna temperatura atmosfere, ki je direktno odvisna od količine energije, shranjene v njej.

CoolBits ::

Pogosta zmota je tudi to, da je človek to globalno energijo sposoben natančno izmerit. Sploh pa ne na 0,1 stopinje s katerimi se rado opleta.

Okapi ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vreme je tisto, kar občutiš na lastni koži, in kar povzroča škodo (ali korist), ne globalne temperature.
Globalne temperature bistveno vplivajo na intenziteto lokalnih vremenskih pojavov.

Drži, leta 2019 enako kot leta 1849.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Marsikaj, v tem konkretnem primeru pa, kdaj kakšna rastlina cveti.
Skratka vreme, ne globalnih temperatur?

Ko skeptiki govorijo o vremenu, jype govori o klimi. Ko govorijo o klimi, jype takoj spremeni temo na vreme.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

jype je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Globalna temperatura je kot globalna telefonska številka s katero lahko pokličeš vse telefone naenkrat.
Oboje lahko obstaja samo smisla pa nima nobenega.
Pogosta zmota. Globalna temperatura je povprečna temperatura atmosfere, ki je direktno odvisna od količine energije, shranjene v njej.
In katera je idealna "povprečna temperatura atmosfere"?

jype ::

Okapi je izjavil:

In katera je idealna "povprečna temperatura atmosfere"?
Tista, ki ni petsto stopinj višja od trenutne, tako kot je trenutno na Veneri, ker se njeni prebivalci niso želeli odpovedati uporabi osebnih avtomobilov.

Okapi je izjavil:

Drži, leta 2019 enako kot leta 1849.
Rekel je "enako", hihi.

CoolBits je izjavil:

Pogosta zmota je tudi to, da je človek to globalno energijo sposoben natančno izmerit. Sploh pa ne na 0,1 stopinje s katerimi se rado opleta.
To znam še jaz, pa nisem noben znanstvenik.

ZaphodBB je izjavil:

Ko skeptiki govorijo o vremenu, jype govori o klimi. Ko govorijo o klimi, jype takoj spremeni temo na vreme.
ZaphodBB ne razume teh reči, pa potem kar nekaj v tri dni naklada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

In katera je idealna "povprečna temperatura atmosfere"?
Tista, ki ni petsto stopinj višja od trenutne, tako kot je trenutno na Veneri, ker se njeni prebivalci niso želeli odpovedati uporabi osebnih avtomobilov.
Se pravi, nobene panike, skrbi so odveč.

dragana ::

jype je izjavil:

Tista, ki ni petsto stopinj višja od trenutne, tako kot je trenutno na Veneri, ker se njeni prebivalci niso želeli odpovedati uporabi osebnih avtomobilov.


Torej, če nadaljujem jype-jevo zgodbo.
Ženske so prišle z Venere na Zemljo, ker so tam totalno zagiftale planet z vožnjo z avtomobili, sedaj pa nam bodo uničile še Zemljo. Kako lepo od njih.

zmaugy ::

Zanikovalska združba, eni kot kaže ne znate prebrati najbolj enostavnih grafov. To da eni od vas sploh ne razumejo povezave med faznimi spremembami, toploto in temperaturo, je tudi povsem očitno. Enako glede toplotnih bilanc in prehoda toplote. Ker tega ne razume večina ljudi, vam to daje navidezne argumente za kaljenje vode v debati, iz katere bi drugače bili diskvalificirani kot vaški posebneži v sekundi dvajset.
Zato je žal debata z nekaterimi od vas čista izguba časa, ker nima smisla debatirati z anekdotami iz življenja stare mame.

jype ::

Okapi je izjavil:

Se pravi, nobene panike, skrbi so odveč.
Meni se ne zdi. Že s trenutno koncentracijo CO2 v atmosferi je malo verjetno, da bi proces segrevanja lahko ustavili, preden nam zaradi izrazito nelinearne narave pojavov naravnega izpuščanja ogljika v ozračje popolnoma pobegne z vajeti.

Leif ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Se pravi, nobene panike, skrbi so odveč.
Meni se ne zdi. Že s trenutno koncentracijo CO2 v atmosferi je malo verjetno, da bi proces segrevanja lahko ustavili, preden nam zaradi izrazito nelinearne narave pojavov naravnega izpuščanja ogljika v ozračje popolnoma pobegne z vajeti.

Nisem vedel, da premog lebdi v zraku. Zanimivo...

zmaugy ::

Leif je izjavil:

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Se pravi, nobene panike, skrbi so odveč.
Meni se ne zdi. Že s trenutno koncentracijo CO2 v atmosferi je malo verjetno, da bi proces segrevanja lahko ustavili, preden nam zaradi izrazito nelinearne narave pojavov naravnega izpuščanja ogljika v ozračje popolnoma pobegne z vajeti.

Nisem vedel, da premog lebdi v zraku. Zanimivo...


To, da ti marsičesa ne veš, je jasno. V celi stvari gre za bilanco ogljika, naj bo to v obliki fosilnih goriv, lesa, metana, CO2.
Zato je vsem (razen takšnim kot si ti) jasno, o čem teče beseda.

ZaphodBB ::



To, da ti marsičesa ne veš, je jasno. V celi stvari gre za bilanco ogljika, naj bo to v obliki fosilnih goriv, lesa, metana, CO2.
Zato je vsem (razen takšnim kot si ti) jasno, o čem teče beseda.

Beseda teče o cca 0,3% vseh CO2 izpustov za katere so odgovorni ljudje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

zmaugy ::

Naravne emisije in absorbcija CO2 so bili v dolgoročnem ravnotežju. Kar doda človek, je višek, ki podira ravnotežje.

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Naravne emisije in absorbcija CO2 so bili v dolgoročnem ravnotežju.
Jako ravnotežje;)

zmaugy ::

Ni slike, žal, karkoli je že gor.

Okapi ::

jype ::

Če bi se rad vrnil v Kambrij, sestavi časovni stroj.

zmaugy ::

@Okapi: Lepo da primerjaš stotine milijonov let s 170 leti.

jype ::

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

CoolBits ::

zmaugy je izjavil:

Naravne emisije in absorbcija CO2 so bili v dolgoročnem ravnotežju. Kar doda človek, je višek, ki podira ravnotežje.

Govora je bilo o tem kar ni nikoli držalo, ne obračat vedno po svoje.

Okapi ::

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

Če je kdo tu zgrešil dejstvo, si kvečjemu ti.

Nikjer nisem napisal, da je bilo včasih bolje, ali dobro, ali da je več CO2, ali manj CO2 bolje ali slabše. Jaz sem samo pokazal graf, ki na laž postavlja trditev, da je bila koncentracija CO2 včasih v dolgoročnem ravnotežju, karkoli že to pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

zmaugy ::

CoolBits je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Naravne emisije in absorbcija CO2 so bili v dolgoročnem ravnotežju. Kar doda človek, je višek, ki podira ravnotežje.

Govora je bilo o tem kar ni nikoli držalo, ne obračat vedno po svoje.

Dejstva so dejstva. Dejstvo je, da človeška dejavnost v zadnjih 170 letih prispeva viške CO2, ki se odražajo v povišani koncentraciji CO2 v atmosferi. Ti lahko na levi in desni strani enačbe dodajaš enake grilijone milijard milijonov, to ne vpliva na enačbo, ker se med sabo izniči.

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

Če je kdo tu zgrešil dejstvo, si kvečjemu ti.

Nikjer nisem napisal, da je bilo včasih bolje, ali dobro, ali da je več CO2, ali manj CO2 bolje ali slabše. Jaz sem samo pokazal graf, ki na laž postavlja trditev, da je bila koncentracija CO2 včasih v dolgoročnem ravnotežju, karkoli že to pomeni.


Dolgoročno za človeka ni enako kot dolgoročno v geološkem smislu. Mislim, to bi pa lahko bilo samo po sebi umevno. Dolgoročno za človeka je nekaj tisoč let. To je geološki prdec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

CoolBits ::

Dejstvo je tudi, da smo imeli ze 100x visjo koncentracijo co2 kot je sedaj.

zmaugy ::

Mi smo imeli? Kdaj, ko je kakšna od zanikovalskih starih mam pred 500 milijoni let tarnala nad hudo zimo v maju?

esel ::

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

Če je kdo tu zgrešil dejstvo, si kvečjemu ti.

Nikjer nisem napisal, da je bilo včasih bolje, ali dobro, ali da je več CO2, ali manj CO2 bolje ali slabše. Jaz sem samo pokazal graf, ki na laž postavlja trditev, da je bila koncentracija CO2 včasih v dolgoročnem ravnotežju, karkoli že to pomeni.

Ta graf. . . your alleged “evidence” is a graph, in part hand-drawn, posted to a website that hasn’t been updated in six years by an obscure person with no discernible expertise in this area, and based on the work of a scientist who is not an expert in paleo temperature reconstructions and whose ideas were long ago supplanted by better work based on actual physical proxy records.
http://blogs.discovermagazine.com/image...

Bwaze6 ::

Zadnja linija obrambe science denierjev! Če jim je že spodletelo pri škodljivosti cepiv, strupov v kondenzacijskih sledovih letal, ponarejenih pristankih na luni, ravni zemlji, jim pa tu ne bo, ker imajo na svoji strani Trumpa, in veliko fake znanosti, sponzorirane od naftnih multinacionalk!

Ampak česa takega res še nismo videli, ne... Tako je industriji uspelo desetletja prikrivati, da je tobak smrtonosen, kljub "znanstvenemu konsenzu". Prav tako je bilo z osvinčenim bencinom. In zdaj gledamo ponovitev popolnoma iste strategije, a tokrat za precej višji vložek.

Okapi ::

esel je izjavil:

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

Če je kdo tu zgrešil dejstvo, si kvečjemu ti.

Nikjer nisem napisal, da je bilo včasih bolje, ali dobro, ali da je več CO2, ali manj CO2 bolje ali slabše. Jaz sem samo pokazal graf, ki na laž postavlja trditev, da je bila koncentracija CO2 včasih v dolgoročnem ravnotežju, karkoli že to pomeni.

Ta graf. . . your alleged “evidence” is a graph, in part hand-drawn, posted to a website that hasn’t been updated in six years by an obscure person with no discernible expertise in this area, and based on the work of a scientist who is not an expert in paleo temperature reconstructions and whose ideas were long ago supplanted by better work based on actual physical proxy records.
http://blogs.discovermagazine.com/image...
A ta ti je bolj všeč?

Mato989 ::

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.


Bistveno je bilo to da je bilo tisto vreme brez vpliva človeka, kar pomeni da je podnebje na Svetu bilo lepo in zoprno ne glede na ljudi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

esel ::

Okapi je izjavil:

esel je izjavil:

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Popolnoma je zgrešil tudi dejstvo, da je bilo vreme v tistih časih precej zoprno.

Če je kdo tu zgrešil dejstvo, si kvečjemu ti.

Nikjer nisem napisal, da je bilo včasih bolje, ali dobro, ali da je več CO2, ali manj CO2 bolje ali slabše. Jaz sem samo pokazal graf, ki na laž postavlja trditev, da je bila koncentracija CO2 včasih v dolgoročnem ravnotežju, karkoli že to pomeni.

Ta graf. . . your alleged “evidence” is a graph, in part hand-drawn, posted to a website that hasn’t been updated in six years by an obscure person with no discernible expertise in this area, and based on the work of a scientist who is not an expert in paleo temperature reconstructions and whose ideas were long ago supplanted by better work based on actual physical proxy records.
http://blogs.discovermagazine.com/image...
A ta ti je bolj všeč?


Mah...
https://skepticalscience.com/print.php?...
««
379 / 386
»»