» »

Linux resolucija

Linux resolucija

kloshar ::

V linux Mandrake imam zelo male črke in ikonce. Nekaj sem sprčkal skupaj, postopek pa je bil takle:
Moja graficna je ATI Radeon 9100 128 ram.
Grem v Mandrake Control Center, Hardware, Display.
Tam me vprasa, katero graficno imam. Ce izberem
Ati Radeon, ne naredi nicesar, ce pa izberem ATI Rage 128,
pa mi pokaze tool za resolucijo. Nato grem v Expert Mode,
kjer oznacim graficno ATI Radeon. Vprasa me, ali imam
XFREE 3.3.6 ali 4.0.3. Izberem drugo. Nato me
vprasa po resoluciji, dam 1024x768. Potem dam
test configuration, pa mi napise, da je bila
napaka, da probam zamenjat parametre. Mislim,
da je vzrok v monitorju, kater je Samsung SyncMaster 957DF.
Ko dam change monitor, izberem Samsung, pa mojega ni na listi.
Kaj da naredim? Aha, oznacen monitor je Generic High Frequency SVGA.
lp

root987 ::

Mislim da je tvoj monitor VGA in ne SVGA.Ali pa je problem v grafični kartici. Na to se pa spet ne spoznam toliko...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ješ ::

Če nucaš KDE, lahko v nastavitvah izbereš večjo pisavo.

Brane2 ::

Vsa ta "orodja" samo poštimajo config file Xwinsov, ki ga lahko poštimaš tudi sam ročno. prej si preberi ustrezne man page, čeprav lahko veliko uganeš že na prvi pogled. Ne poznam podrobnosti, ker se s tem nisem ubadal že kar nekaj časa...

kloshar ::

Ne, štos je v tem, ker so vse črke, ikone, ... zelo male, tako da readme file sploh ne morem brat in lahko samo ugibam. Ne vem tudi, zakaj če izberem grafično Ati Radeon ne naredi nič, če pa Ati Rage 128 mi pa pokaže tool za resolucijo. Če kar pod Rage 128 naštimam resolucijo in dam test, pa računalnik pri črnem zaslonu zamrzne. Zato mislim, da je problem v monitorju.
lp

Brane2 ::

Če so Xi iz kakršnegakoli vzroka zate neuporabni, skoči pač v "DOS"-tekstualno okolje z CTRL-ALT_F1 do CTRL-ALT_F6.

Ko pa hočeš nazaj v X-e, pritisneš ALT-F7...

moj_nick ::

ko prides v text okolje napisi:

xf86config

moras bit root in vedet vertikalno in horizontalno frekvenco monitorja (poleg vsega ostalega - miska, tipkovnica, graficna, resolucije itd.)

edit: ta komanda ti konfigurira x okolje podobno, kot ti tist progi v control centru (oz. tam nekje)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

kloshar ::

Ej, zdej sem nadgradil moj Mandrake na verzijo 9.1. In zdej ko zaženem comp, mi zamrzne pri "insmod failed: No space left on device"
Upam, da to nima zveze s tem, ker sem pri inštalaciji naštimal mojo grafo Ati Radeon, resolucijo 1024X768, monitor pa plug&play. Je pa res, da ko sem dal test, mi je napisalo "/dev/tty0" file not found. Ali nekaj tazga. Kaj da nardim?

Gejmer ::

ojla petr tebe pa ze dolgo nism vidu.. Ves kaj ti priporocam? Gentoo Linux!! :D


Drugač pa probaj upgradat seenkrat?
Nanda yo?

kloshar ::

Zdravo, Luka! Bom jaz ostal kar pri Mandrake, ker se mi čisto dopade, pa še driverji za moj winmodem obstajajo. Verjetno bom mogu cel linux zbrisat ali pa kaj pametnega pogruntat, ne vem še. Kok se pa res linux zbriše, brez da bi kej poškodoval Windows?
lp

Gejmer ::

Partition Magic -> format all Linux partitions -> Make Linux Partitions(swap,boot,root) with unloccated space..

Na izi torej..

P.S. Mislis da za Gentoo ne obstajajo gonilniki za tvoj modem? Prav nasprotno. Isti so!
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

kloshar ::

Zdej mi pa ti povej, kje naj dobim Partition Magic brez ADSL?? Kak pa je tist Gentoo?

@ljash ::

V trgovin. :))

kloshar ::

Hja, zdaj downloadam Partition Magic 7 iz kaze. 22 mb tudi ni tako veliko. Res pa je, da je povezava exellent. Najprej mi je vleklo z 12 kb/s, potem s 7, zdaj pa s 5.5. Pa upam, da je full version. A misliš, da me bo potem linux še tako zafrkaval pri loadanju?

Še nekaj: Ko ste mi tukaj sestavljali comp, ste imeli vsi nekaj proti moji matični Legend QDI KuDoZ 7 in ste predlagali neke Epox, Asus ... Povem vam, da si nisem nikoli mislil, da je ta matična tako dobra. Računalnik je izjemno stabilen,nikoli se ne sesuva, ne pregreva se ...

lp

Gejmer ::

QDI nebo nikoli tako dobra kot ASUS ali MSI ali Epox ali Abit.. :D

Drugače pa kazza nikoli ne zaupam!!!
Nanda yo?

kloshar ::

Ej, kakšna pa nej bo velikost particij?

moj_nick ::

boot=32MB
swap= 2*RAM
root= kokr ces (par GB)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

kloshar ::

OK, sem uspešno inštaliral, Linux je na prvi pogled krasen! Gramo v akcijo na Winmodem!!!!!!!! :D

Gejmer ::

moj_nick 2*Ram swap??? Lol.. Pa menda ne vrjameš da bom dal 2gb za swap?!!?
Nanda yo?

DMouse ::

To pravilo je še iz devetdesetih. Če maš 1 gb rama, swap particije ne rabiš (razen če hočeš met 100 različnih programov naenkrat odprtih).

Gejmer ::

In kako nardiš da se Linux zažene brez SWAPA?

Off topic: HrabriMisek ti spilas Americas Army ane? Večri sm te vidu.. sej sva se pominala.. :D
Nanda yo?

moj_nick ::

moj_nick 2*Ram swap???


to je blo mišljeno za zihr. jst mam ram=swap=512MB. Sodeč po gkrellm swapa nism nikol rabu več kot 50MB. Max poraba rama je pa okol 300MB :D

btw kwa delaš ti na kompu d rabiš 1GB???
110111001001010001010000

Gejmer ::

moj_nick mah vrtim 3D Studio MAX 5 in Visual Studio .NET 2003.. :D Upam da je emulator na linuxu dovolj dober.. :D
Nanda yo?

Malinovc ::

Gejmer..... nevem... jst swapa nikol nism rabu...
Mam 768Mb rama... pa ponavadi je sistemskega in programskega dela 300Mb ostalo pa je cache :)) .
Mislim pa da.... pr instalaniji enostavno ne naredis swapa... pa dela.

Aja.... v Xih ne rabmo taksnih aplikacij, saj imamo Anjuto " al pa kr gvim " ter Mayo. Te pa delajo na
768Mb rama Athlon 500 ter Radeon 9000.... ODLICNO ! In to brez swapa.

Aja.. seprov zej pr novmu schedulerju pr 2.5.x in 2.6.x priporocajo 40Mb swapa, da ti fastmem hitreje dela :))
Kolk rama mas pa ti in kake aplikacije poganas, da rabis TOLK SWAPA >:D ?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412365 (1666) 416c6573a
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296709 (24366) Skrat
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211811 (1423) CCfly
»

kde in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
101477 (1345) moj_nick
»

Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504790 (4179) moj_nick

Več podobnih tem