» »

Sylpheed

Sylpheed

mile ::

Uporablja kdo ta program za branje pošte?

Osebno mi nikakor ne rata usposobit podpore naših črk, je imel kdo več uspeha ?

Neandertalec ::

Jaz ga imam in mi dela lepo, vkljucno z nasimi krilatimi znaki. Res pa imam cca. pol leta staro verzijo. Mislim, da sem moral samo nastaviti font za ISO8859-2 (vse preko izbiralnika za font). Mislim tudi, da sem isti kodni nabor kot privzetega nastavil nekje v nastavitvah, ampak tu je po moje slo samo za to, kaj naj se napise v headerje od mailov. Sumniki v menijih pa so mi delali ze od samega zacetka. Ocitno sem ze imel namescen tak default font, ki jih ima.

mile ::

ker font pa uporabljas?

Neandertalec ::

Ali je tvoj problem samo to, da v mejlu namesto sumnikov vidis ene smeti?

Ne spomnim se tocno imena fonta, sicer pa to niti ni prevec pomembno. V meniju poisces nastavitve, tam kliknes na prikaz in nekje bolj zgoraj kot spodaj ze vidis napisano ime fonta. Kliknes na tiste tri pike zraven in dobis okno za izbiro fonta, malo klikas po cisto levem stolpcu, dokler ne zadanes taksnega fonta, da se v srednjem stolpcu izpise tudi iso8859-2. Tam kliknes eno od razpolozljivih podvariant (bold, italic....) za ta kodni nabor in v spodnji vrstici malo tipkas (SLO tipkovnica ti deluje???), da vidis, kaksen sploh je ta font in ce ima sumnike. Ce ti je vsec, ga izberes in to je to. Potem pa le se nekoga zaprosis, da ti poslje mejl, ki je zagotovo kodiran po iso8859-2 in ima to nastavljeno v headerju, pa vidis, ali deluje ali ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] PHP -> PDF šumniki

Oddelek: Programiranje
234814 (1974) mtya
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252883 (2387) jerneju
»

Mplayer in slovenski podnapisi

Oddelek: Programska oprema
172797 (2388) Kankan
»

Omejitev hitrosti CD-roma v Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111163 (925) Pithlit
»

redhat 9 in šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
7826 (733) karafeka

Več podobnih tem